×

جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

مدارس کانادا و بررسی شرایط تحصیل در کانادا

مدارس کانادا یکی از محبوب ترین مدارس برای دانش آموزان بین المللی می باشد به این دلیل که سطح کیفی آموزش در کانادا بسیار مطلوب می باشد و این کشور در رتبه سوم رده بندی کیفیت آموزش در دنیا قرار دارد. معلمان مدارس کانادا بایستی حداقل مدرک تحصیلی لیسانس را داشته باشند و علاوه بر آن باید در دوره های کارورزی معلمی شرکت کرده و گواهی های لازم را اخذ نموده باشند. کانادا در شمال قاره آمریکا واقع شده و چهارمین کشور پهناور دنیا می باشد. نوع حکومت این کشور فدرال بوده و از 10 ایالت و 3 قلمرو تشکیل یافته است و از شرایط آب و هوایی متفاوتی برخوردار است و برخی از ایالت های این کشور بسیار سرد می باشند. هر یک از این ایالت ها یک شورای نظارت بر آموزش و پرورش دارند و این شورا ها تحت نظر وزارت آموزش و پرورش کانادا می باشند.

در این کشور دو نوع سیستم آموزشی دولتی و خصوصی فعال است که سیستم آموزشی دولتی برای ساکنین قانونی کانادا رایگان می باشد و این مدارس عمدتاً روزانه بوده و مانند مدارس خصوصی دانش آموزان بین المللی می پذیرند. زبان تحصیل در مدارس کانادا بیشتر انگلیسی بوده و در برخی از مدارس در برخی از ایالت ها مانند کبک به زبان فرانسوی می باشد. مدارس کانادا توسط یک هئیت مدیره اداره می شود.

مدارس کانادا به دلیل اینکه این کشور یکی از پیشرفته ترین سیستم های آموزشی دنیا را دارا می باشد همیشه مورد توجه دانش آموزان بسیاری از سراسر دنیا از جمله کشور عزیز ما ایران بوده است. وجود انواع سیستم آموزشی از جمله آموزش در مدارس دولتی، مدارس خصوصی و حتی آموزش از راه دور در این کشور و همچنین مهاجر پذیر بودن این کشور باعث محبوبیت و مقبولیت مدارس کانادا می باشد و جهت انتخاب یک مقصد ایده آل برای تحصیل، کانادا گزینه مناسبی می باشد.

ارائه اطلاعات و مشخصات دقیق مدرسه مورد نظر و یا ارائه مشاوره برای انتخاب مدرسه در کانادا

پر کردن فرمهای مربوطه به معرفی دانش آموز متقاضی به مدرسه

تعیین و انتخاب قیم برای دانش آموزان ( این مورد برای دریافت ویزای دانش آموزی کانادا اجباری می باشد و فرد قیم باید مقیم کانادا باشد.)

ارائه خدمات vip به متقاضیان مانند پیکاپ فرودگاهی و در اختیار گذاشتن مترجم

اسکان دانش آموزان به صورت مستقل

تهیه homestay یا خوابگاه

افتتاح حساب بانکی شخصی به نام فرد متقاضی

شناساندن شهر و راههای ارتباطی و سیستم حمل و نقل کانادا

ثبت نام در مراکز فرهنگی و کتابخانه های شهر

شناساندن خدمات شهری و دولتی برای متقاضیان ویزای دانش آموزی کانادا

خدمات لازم برای همراهان دانش آموز

ثبت نام کمپ های دانش آموزی در تابستان

ثبت نام در کلاسهای زبان برای یادگیری هرچه بهتر زبان های رایج در کانادا ( انگلیسی، فرانسوی)

انجام تمامی مراحل دریافت پذیرش معتبر از مدارس

انجام تمامی مراحل دریافت ویزای دانش آموزی کانادا و ویزای مولتی کانادا برای همراهان دانش آموز.

کشور کانادا دارای یکی از بهترین نظام های آموزشی دنیاست. گزارش تحقیقات اخیر آمریکا و ارزیابی 90 کشور  از نظر پایداری شرایط اقتصادی، رفاه اجتماعی، برابری درآمد و شرایط بازار کار نشان داد که کانادا دومین کشور برتر جهان برای مهاجران است و از نظر امکانات تحصیلات، کانادا مقام اول را در دنیا دارد.

تحصیل در کانادا برای دانش آموزان بین المللی مقاطع ابتدایی، دبیرستان و پیش دانشگاهی میسر است.

در کشور کانادا قوانین تحصیل در استانها متفاوت است مثلا در استان کبک تحصیل در مقطع ابتدایی و متوسطه ۱۱ سال است و دانش آموزان قبل از ورود به دانشگاه باید ۲ سال پیش دانشگاهی بگذرانند اما در سایر استان ها مقطع ابتدایی و متوسطه ۱۲ سال است و پس از آن دانش آموزان می توانند مستقیماً وارد دانشگاه شوند و داشتن مدرک زبان انگلیسی و فرانسه برای این مقاطع الزامی نیست و از همه مهم تر اینکه پدر، مادر، پدربزرگ یا مادربزرگ می توانند دانش آموزان را در هنگام تحصیل همراهی کنند.

بر اساس بند ۲ ماده ۳۰ قانون مهاجرت و حمایت از پناهندگان کانادا (Immigration and Refugee Protection Act) همه افراد زیر ۱۸ سال حق تحصیل در کانادا دارند و تنها در شرایطی اجازه تحصیل به آنها داده می شود که والدین شان با ویزای موقتی، ویزای دانشجویی کانادا یا ویزای کار در کانادا حضور داشته باشند. این بدین معنی است که فرزند کسی که با ویزای توریستی وارد کانادا شده است، نمی تواند در این کشور تحصیل کند.

انواع مدارس مورد هدف در کانادا:

سازمان حقوقی مهاجرتی  دکتر سعید محمدی امکان پذیرش با شرایط خاص و مناسب از تمامی مدارس دولتی و غیر دولتی در سراسر کانادا را دارد. هر گروه از مدارس دارای قوانین و ضوابط خاص خود می باشد بنابراین اخذ پذیرش از هر مدرسه تابع شرایط متقاضی ویزای دانش آموزی کانادا می باشد. شرایط دریافت ویزای دانش آموزی برای برخی مدارس میتوان به میزان سطح زبان متقاضی، مقطع تحصیلی، زمان ورود به مدرسه، نمرات سالهای گذشته، کالج یا دانشگاه هدف، سطح مالی، محل اسکان، در برخی موارد مذهب و جنسیت متقاضی اشاره کرد.

3 رتبه برتر
× جهت دریافت مشاوره رایگان