×

جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

آلمان تحصیلی

 

مهاجرت تحصیلی به آلمان یا تحصیل در آلمان

آلمان به عنوان کشوری صنعتی و ثروتمند که امکان تحصیل رایگان را برای دانشجویان بین الملی فراهم کرده است همواره یکی از انتخاب های افرادی است که مایلند در اروپا تحصیلات خود را ادامه دهند. شایان ذکر است شرایط تحصیل رایگان در اتریش ، نروژ و فرانسه نیز وجود دارد.

آیا شما نیز مایل به ادامه تحصیل در المان هستید؟ آیا میدانید پس از اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان چگونه ویزای تحصیلی کشور آلمان را اخذ نمایید؟ با ما تماس بگیرید. کارشناسان برجسته حقوق بین الملل در   سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعیدمحمدی با سالها تجربه در زمینه اخذ ویزاهای تحصیلی شما را در این راه هدایت و راهنمایی می نمایند. شرایط مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل یکی از بهترین راه های مهاجرت به این کشور است.

به طور خلاصه میتوان گفت تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی  به زبان المانی است و متقاضی نیازمند مدرکی دال بر اثبات دانش زبان المانی خود می باشد.  برای رشته های مختلف مدرک زبان مورد نیاز متفاوت  است و معمولا یکی از دو مدرک B1 یا B2 مورد نیاز است. از دیگر ملزومات تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های المان ان است که فرد در آزمون سراسری در ایران قبول شده باشد.

با داشتن این دو شرط شما میتوانید وارد کالج های کشور المان شده و سپس در دانشگاه به تحصیل بپردازید. تحصیل در این مقطع در دانشگاه های المان 4 ساله است و به طور معمول تحصیل در دانشگاه های آلمان رایگان یا با هزینه های اندک می باشد.

مقطع فوق لیسانس در آلمان از پرطرفدارترین مقاطع تحصیلی در این کشور است. امکان تحصیل در این مقطع هم به زبان انگلیسی و هم زبان المانی در اکثر رشته ها وجود دارد. تحصیل در دانشگاه های المانی زبان و دانشگاه های انگلیسی زبان با هزینه ای بسیار اندک امکان پذیر است. اشاره به این نکته ضروری است که متقاضی باید دارای مدرکی باشد که توانایی او را در زبان انگلیسی و یا المانی به اثبات برساند که این امر با ارائه مدرک زبان ایلس 6.5 به بالا و یا B2 المانی به اثبات می رسد. برای تحصیل در مقطع دکتری در کشور المان اولین شرط یافتن یک استاد راهنماست. اگر متقاضی بتواند پس از برقراری ارتباط با اساتید دانشگاه مورد نظر, استادی را متقاعد نماید میتوان گفت پذیرش خود را اخذ کرده است. لازمه این امر ان است که فرد متقاضی ضمن برخورداری از دانش زبان رزومه تحصیلی قوی نیز داشته باشد.

 

3 رتبه برتر
× جهت دریافت مشاوره رایگان