×

جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

آلمان جستجوی کار

 

طریق اخذ ویزای جستجوی کار

به طور کلی می توان گفت لازمه دریافت ویزای کار آلمان کشورهای اروپایی آن است که متقاضی دارای پیشنهاد شغلی معتبری از کشور مورد نظر خود باشد. آگهی شغلی که بتواند این پیشنهاد شغلی را برای فرد فراهم کند باید 3 ماه در کشور مورد نظر آگهی شود و اگر این کشو رعضو اتحادیه اروپا باشد 3 ماه نیز در اتحادیه اروپا آگهی شود. پس از آن اگر از اشخاصی که اجازه کار در اروپا را دارند کسی نتوانست این کار را برعهده بگیرد آن کارفرما می تواند استخدام بین المللی داشته باشد.

باید گفت داشتن چنین پیشنهاد شغلی معمولا دشوار است. اما اگر کشوری با کمبود نیروی کار در رشته های مختلف مواجه شود میتواند این شرط را کنار بگذارد و اجازه دهد نیروهای جوان و متخصص برای یافتن کار وارد کشورش شوند.

کشور آلمان در حال حاضر برای متخصصان در رشته های الکترونیک, الکتروتکنیک, صنایع, مکانیک, IT و … ویزای جستجوی کار صادر میکند.

طول مدت این ویزا 6 ماهه است و این بدان معنی است که شما فرصت 6 ماهه ای برای یافتن کار در اختیار دارید. با توجه به اینکه درامد متوسط یک مهندس در المان حدودا 30000 تا 50000 یورو در سال است میتوان گفت دریافت این ویزا مورد نظر بسیاری از افراد است. اگر شما نیز متقاضی دریافت این ویزا هستید با ما تماس بگیرید تا از مشاوره ای تخصصی توسط کارشناسان حقوق بین الملل ما در سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعیدمحمدی برخوردار شوید.

از شرایط دریافت ویزای کار آلمان ان است که متقاضی دارای سن مناسب, مدرک تحصیلی حداقل کارشناسی و سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی خود باشد. بدیهی است دانستن زبان آلمانی یا انگلیسی نیز از شروط لازم برای دریافت این ویزا و در مرحله بعذ یافتن کار مناسب است. لازم به ذکر است که شما با دریافت این ویزا و 4 سال کار کردن در کشور المان میتوانید به اقامت دائم این کشور دست پیدا کنید.

از دیگر مزایای ویزای کار آلمان این است که اگر در امد شما بیش از 3000 یورو در ماه باشد واجد شرایط دریافت بلو کارت آلمان خواهید شد. از مزایای این کارت همین بس که امکان کار, تحصیل و زندگی در اکثر کشور های اتحادیه اروپا را برای شما فراهم می آورد و امکان اخذ اقامت دائم در مدت زمان کوتاه تری را برای فرد و خانواده اش فراهم میکند..

مهاجرت به آلمان از طریق کارت آبی

کارت آبی اتحادیه اروپا برای آلمان یک عنوان محل اقامت برای اهداف خاص است؛ این یک مدرک برای اقامت قانونی یک شهروند از یک کشور غیر عضو اتحادیه اروپا در یک کشور عضو اتحادیه اروپا برای کار است. بنابراین کارت آبی یک کارت برای شهروندان کشورهای غیر اروپایی است. برای شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا، در مورد اقامت آنها معتبر است.

مقررات اتحادیه اروپا در مورد کارت آبی در تاریخ 1 آگوست 2012 از طریق قانون واکنش به طرح صلاحیت اتحادیه اروپا، معتبر می باشد. به طور خاص، قانون اقامت اصلاح شد. مقررات اصلی قانون اقامت توسط کارت آبی اتحادیه اروپا مورد بررسی قرار می گیرد. مهم ترین پاراگراف، بخش ۱۹ قانون اقامت آلمانی کارت آبی است.

کارت گواهینامه اتحادیه اروپا آلمان، فارغ التحصیلان دانشگاه (یا شرایط قابل مقایسه) را از کشورهای غیر اتحادیه اروپا به منظور دریافت ویزیت محل سکونت به کار می گیرد. کارت آبی اتحادیه اروپا کمک می کند تا مستقل از کشور های ثالث برای مهاجرت به آلمان به طور دائم اقدام کنند. بنابراین به ایجاد بازار کار آلمان برای کارگران واجد شرایط و کاهش کمبود کارگران ماهر کمک می کند.

اهمیت حضور یک قرارداد کار یا پیشنهاد کار اجباری است. اشخاصی که در حال حاضر در آلمان زندگی می کنند تحت عنوان اقامت گوناگون زندگی می کنند و مایل به درخواست برای یک کارت آبی اتحادیه اروپا می توانند با مرجع مهاجرت محلی خود تماس بگیرند. افرادی که در یک کشور غیر اروپایی ساکن هستند باید ابتدا درخواست ویزای کار آلمان را بکنند که می تواند از سفارت آلمان در کشورشان بدست آید.

ویزای توریستی مجاز نیست.

تابعیت دوگانه در آلمان

اگر شهروندی دیگر از یک کشور اتحادیه اروپا یا سوئیس باشد. شهروندان غیر اتحادیه اروپا و غیر سوسیالیستی اگر قصد تبدیل شدن به شهروندان آلمانی را دارند، معمولا شهروندی قدیمی انها حذف می شوند. استثنائات برای شهروندان کشورهایی که اجازه نمی دهند شهروندان خود را از تابعیت خود رد کنند (به عنوان مثال، آرژانتین، بولیوی، برزیل، کاستاریکا)، استثنائات وجود دارد.

کشورهای ازاد تر از لحاظ قانونی اجازه می دهند که از بین برود جمهوری دومینیکن، اکوادور، گواتمالا، هندوراس، مکزیک، نیکاراگوئه، اروگوئه) یا اگر فرآیند واگذاری بیش از حد دشوار باشد (به عنوان مثال، افغانستان، الجزایر، آنگولا، اریتره، ایران، عراق، لبنان، لبنان، تایلند، تونس، آمریکا)، یا، در موارد فردی اگر چشم پوشی از شهروندی قدیمی به معنی مضرات فراوانی برای فرد مربوطه باشد.

اگر یک شهروند آلمانی شهروندی غیر رسمی یا غیر سوئیسی را با اجازه (Beibehaltungsgenehmigung )از دولت آلمان به دست آورد (به عنوان مثال، روابط نسبی موجود یا اموال در آلمان یا در کشور دیگر یا در صورتی که اشغال خارجی نیاز به شهروندی خانگی داشته باشد). اکتساب داوطلبانه یک شهروند غیر اروپایی یا غیر Swiss بدون اجازه معمولا به معنی از دست دادن اتوماتیک شهروندی آلمان است. اگر تابعیت دیگر یکی از کشورهای عضو دیگر اتحادیه اروپا یا سوییس باشد و یا اگر تابعیت دوگانه در بدو تولد به دست آید، مجوز لازم نیست.

اگر یک شخص، یا فرزندان واجد شرایط شان، شهروندی را به موجب ماده ۱۱۶ برابر کند. ۲ قانون اساسی (Grundgesetz)که شهروندان سابق آلمان را که بین ۳۰ ژانویه سال ۱۹۳۳ تا ۸ مه ۱۹۴۵ از تابعیت آلمان در زمینه های سیاسی، نژادی یا مذهبی محروم بودند، ممکن است به شهروندی خود متوسل شوند (مثل اینکه هرگز گم نشده باشند)و ممکن است شهروندی دوگانه (یا چند گانه)داشته باشند.چنین شهروندانی که بازگشته اند، نیازی به زندگی در آلمان ندارند.

اگر یک فرزند متولد والدین آلمانی هنگام تولد شهروندی دیگری را بدست آورد (به عنوان مثال، براساس محل تولد (تولد در کشورهای ساحلی ساحلی عمدتا از آمریکا) یا تبار یک والدین [یکی از والدین آلمانی و یکی از والدین خارجی). کودکان متولد شده در تاریخ 1 ژانویه 2000 یا بعد از آن، به والدین غیر آلمانی، هنگام تولد، تابعیت آلمانی را بدست می آورند اگر حداقل یک پدر و مادر دارای مجوز اقامت دائم (و این وضعیت حداقل 3 سال داشته باشند) و پدر و مادر در آلمان حداقل هشت سال زندگی کرده باشد.

کودکان باید حداقل هشت سال در آلمان زندگی کنند یا در شانزده سالگی تا 21 سالگی در مدرسه حضور داشته باشند.

والدین غیر اروپایی و غیر شهروندی متولد شده و رشد یافته در خارج از کشور معمولا نمیتوانند خود شهروندی دوگانه داشته باشند. بدیهی است مطالب تخصصی در باب هر کدام از ویزاهای فوق الذکر بسیار گسترده است و در یک مبحث نمی گنجد.

در صورتی که در باب هر کدام از آنها نیاز به مشاوره ای تخصصی تر داشتید با مشاورین سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعیدمحمدی تماس بگیرید

 

3 رتبه برتر
× جهت دریافت مشاوره رایگان