×

جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

اتریش خود حمایتی

 

خود حمایتی اتریش

اخذ اقامت خود حمایتی اتریش، شرایط مهاجرت به اتریش از طریق تمکن مالی و مدارک و شرایط مورد نیاز برای اقامت خودحمایتی اتریش در این مقاله مورد بررسی علمی و تخصصی قرار خواهد گرفت. تمامی موارد مرتبط با اقامت خودحمایتی اتریش به صورت ساده و خلاصه در این نوشتار بیان خواهد شد.  همواره سوالاتی در باب شرایط اخذ اقامت خود حمایتی اتریش و مهاجرت به اتریش از طریق خود حمایتی پرسیده می شود از جمله اینکه شرایط اخذ اقامت خود حمایتی اتریش 2020 چیست؟

 برای اقامت خود حمایتی اتریش چه شرایطی باید داشته باشیم؟ مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت اتریش از طریق خود حمایتی چیست؟

به دلیل پاسخ به این سوالات و سایر سوالات در این زمینه تصمیم گرفتیم در باب شرایط اخذ اقامت خود حمایتی اتریش و شرایط اخذ اقامت اتریش از طریق خود حمایتی صحبت نماییم. در این مقاله سعی ما بر این شد که تا تمامی مطالب در مورد شرایط اخذ اقامت خود حمایتی اتریش و شرایط مهاجرت به اتریش از طریق خود حمایتی را توضیح دهیم و در صورتی که این مقاله و مقالات مرتبط با موضوع شرایط اخذ اقامت خود حمایتی اتریش را که در وبسایت های سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی موجود می باشند را مطالعه فرمودید و نیاز به پرسش سوالات خود در زمینۀ شرایط اقامت خود حمایتی اتریش داشتید، می توانید باسازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی   تماس حاصل نموده و مشاورۀ رایگان و تخصصی داشته باشید.

اخذ اقامت خود حمایتی اتریش و شرایط عمومی آن

اتریش برترین کشور دنیا و وین بهترین شهر دنیا هم از نظر امنیت و هم از نظر کیفیت زندگی و سطح رفاه اجتماعی بالا، با دارا بودن دانشگاه ها و مراکز علمی کم نظیر، همراه با آب و هوا و طبیعتی بینظیر به یکی از مقاصد ایرانیان و دیگر مهاجران از سراسر دنیا جهت مهاجرت و اقامت تبدیل گردیده است

شرایط اخذ اقامت خود حمایتی اتریش و یا همان شرایط اخذ اقامت اتریش از طریق خود حمایتی  به صورتی است که تقریبآ همگان می توانند از آن راه در جهت اخذ اقامت اتریش استفاده نمایند، به این صورت که نه به مدرک تحصیلی بالایی نیاز خواهید داشت و نه عمومآ به مدرک زبان. البته در مواردی نیز دیده شده که بسته به شرایط اشخاص مدرک زبان نیز لازم شده است ولی مدرک زبانی که نمرۀ نه چندان بالایی داشته باشدکه در نتیجه عموم افراد می توانند این مدرک را نیز تهیه نمایند. البته جهت زندگی در یک کشور آلمانی زبان پیشنهاد می شود که جهت سهولت زندگی خودتان به امر یادگیری زبان نیز بپردازید .

کشور اتریش (یا نام قدیم آن نَمسه) کشوری اروپایی واقع در مرکز اروپا به پایتختی وین می باشد. از همسایگان این کشور می توان به آلمان و جمهوری چک در شمال، اسلواکی و مجارستان در شرق، ایتالیا و اسلوونی در جنوب و سوئیس و لیختنشتاین در غرب اشاره نمود. اتریش جمعیتی معادل 8.822.267 نفر و وسعت 83.878 کیلومتر مربع را دارا می باشد. زبان رسمی کشور اتریش آلمانی و واحد پولی آن یورو می باشد. نظام سیاسی این کشور نیز جمهوری پارلمانی فدرال است.

اخذ اقامت خود حمایتی اتریش و قوانین آن

یکی از شرایط اخذ اقامت خود حمایتی اتریش و اصلی ترین شرایط اخذ اقامت خود حمایتی اتریش، این است که افراد نشان دهند که تمکن مالی در حدود 22 هزار یورو در حساب خود دارند که البته این مبلغ هر ساله ممکن است تغییر کند که این مبلغ را دولت اتریش هر سال اعلام و مشخص می نماید. همچنین می بایست درآمد ثابتی بین 2500 تا 3000 یورو نیز داشته و آن را اثبات نمایند. به طور کلی راه مهاجرتی اخذ اقامت و مهاجرت از طریق خود حمایتی اتریش و یا اقامت خود حمایتی اتریش جهت افرادیست که قصد مهاجرت به یکی از کشورهای برتر اروپایی را دارند و از لحاظ مالی نیز منابع مالی ثابت خود را در کشورشان یا جایی دیگر آماده داشته و نیازی هم به کار کردن در اروپا را ندارند. در حال حاضر کشور اتریش این راه را برای متقاضیان مهاجرت و زندگی در اتریش فراهم نموده است تا افرادی که تمکن مالی داشته و می توانند از پس هزینه های زندگی و درمانی و … خود در کشور اتریش بر بیایند و لزومی به کار و کسب درآمد در اتریش نداشته باشند بتوانند از طریق اخذ اقامت خود حمایتی اتریش یا مهاجرت از طریق خود حمایتی اتریش به این کشور مهاجرت نموده و زندگی نمایند. لازم به ذکر است که کسانی که از طریق اخذ اقامت خود حمایتی اتریش یا همان مهاجرت از طریق خود حمایتی اتریش اقدام می نمایند و اقامت اتریش را کسب می نمایند نیازی نیست که حتما و همیشه در اتریش زندگی نمایند و طبق قانون شنگن جهت زندگی می توانند به هر یک از کشورهای عضو شنگن نیز رفته و در آنجا به ادامه زندگی بپردازند .

یکی از نکات قابل توجه پلن اقامت خود حمایتی اتریش آنست که برای کار در اتریش باید برای نوع دیگری از ویزاها اقدام کرد که در قسمت ویزای کاری اتریش می توانید اطلاعات آن را مطالعه نمایید. ولی به هر صورت در پلن اقامت خود حمایتی اتریش نیز است که دولت و سازمان مهاجرت مطمئن شود که شما و خانواده تان هر کدام تمکن مالی کافی جهت زندگی در اتریش را دارا بوده و هرگز قصد کار کردن نداشته و فقط قصدتان زندگی در اتریش یا اروپا می باشد و همچنین منبع مالی شما و هزینه های زندگی شما در اروپا از جای دیگری تامین می گردد و صد البته که همۀ کشورهای دنیا از ورود پول و سرمایه به کشورشان استقبال خواهند نمود و اتریش نیز از این امر مستثنی نیست.

اخذ اقامت خود حمایتی اتریش و اقامت دائم از طریق آن

یکی از سوالات مهم متقاضیان اخذ اقامت خود حمایتی اتریش این است که آیا این اقامت خود حمایتی اتریش به اقامت دائمی اتریش تبدیل می گردد یا خیر که این موضوع از لحاظ قانونی منعی ندارد و پروسۀ آن بستگی به وکیل شما خواهد داشت، ولی اقامت خود حمایتی اتریش از ابتدا قابلیت دائمی شدن ندارد و در سال اول اقامت یک ساله به شما داده می شود که سخت ترین مرحلۀ کار اخذ اقامت اولیه می باشد که بسته به وکیلی که خواهید گرفت ممکن است کار شما سهل تر گردد.

در سال بعد هم باید جهت تجدید آن اقدام نمایید که اقامت سال دوم را هم به شما یکساله خواهند داد و در سال سوم که برای تمدید اقامتتان اقدام کردید اقامت سه ساله به شما خواهند داد، و بعد از آن در سال پنجم طبق قانون و رویه اقامت پنج ساله را می توانید درخواست نموده و بعد از آن جهت اقامت دائم اتریش اقدام نمایید. توجه داشته باشید که موافقت سازمان مهاجرت اتریش و دولت اتریش جهت تمدید اقامت اشخاص بستگی به عملکرد ایشان در طی سالیان زندگی در اتریش خواهد داشت و در صورت داشتن هرگونه سوء پیشینه و ارتکاب جرم ممکن است که با صدور و تمدید اقامت افراد موافقت ننمایند.

اخذ اقامت خود حمایتی اتریش و مدارک مورد نیاز

به منظور اخذ اقامت خود حمایتی اتریش و بهره مندی از مزایای آن تهیه و ارائه مدارک و همچنین داشتن شرایطی مورد نیاز است که در این بخش به آن خواهیم پرداخت. مدارک مورد نیاز اخذ اقامت خود حمایتی اتریش به شرح زیر می باشد:

•          نشان دادن حداقل 22 هزار یورو سرمایه در حساب به ازای هر نفر از اعضای خانواده

•          ارائه اصل و کپی پاسپورت معتبر تمامی متقاضیان

•          عکس پاسپورتی

•          بیمه نامه سلامت

•          سند ملک و یا اجاره نامه منزل در اتریش

•          گواهی عدم سوء پیشینه

•          گواهی سلامت سرمایه

•          ارائه اسناد مبنی بر داشتن حداقل 2500 تا 3000 یورو درآمد بصورت ماهیانه

•          سند ازدواج

مزایا و ویژگیهای اقامت از روش تمکن مالی (خود حمایتی)

امکان افتتاح حساب بانکی در بانک های معتبر اروپایی

دارنده این نوع از اقامت می تواند در کلیه بانک های معتبر اروپایی حساب باز کرده و جابجایی و نقل و انتقالات مالی خود را به راحتی انجام دهد.

امکان دریافت اقامت دائم

با دریافت اقامت از نوع تمکن مالی و پس از گذشت 5 سال، فرد مقیم و افراد وابسته می توانند درخواست اقامت دائم خود را به دولت اتریش ارائه نمایند.

امکان دریافت پاسپورت

اقامت تمکن مالی از انواع اقامتی محسوب می شود که فرد پس از گذشت یک سال از دریافت اقامت دائم می تواند به منظور دریافت شهروندی و پاسپورت کشور اتریش درخواست نماید و در مدت زمانی حدود 6-7 سال از شروع اقامت موقت، مجوز شهروندی اتریش را دریافت نماید.

سریعترین و ساده ترین روش اخذ اقامت در اتحادیه اروپا

اقامت تمکن مالی برای افرادی که در ایران از رفاه نسبی برخوردار باشند، سریعترین و مطمئن ترین راه می باشد که در نهایت به دریافت اجازه شهروندی نیز منجر می گردد.

تحصیلات رایگان در دانشگاه های معتبر اروپایی

امکان تحصیل رایگان در مدارس، کالج ها و دانشگاه های معتبر اروپا برای شخص متقاضی و خانواده وابسته او میسر می باشد.

سهولت در تمدید اقامت

اقامت تمکن مالی در مرحله اول برای یک سال صادر می گردد و در شروع سال دوم با درخواست متقضی مجدد برای یک سال تمدید می گردد که اداره اقامت اتریش برای این تمدید هزینه مازادی از شخص دریافت نمی کند.

عدم نیاز به هیچ گونه سرمایه گذاری و یا ثبت شرکت در اتحادیه اروپا

اخذ و تمدید اقامت تمکن مالی نیازی به هیچ گونه سرمایه گذاری، ثبت شرکت و پرداخت مالیات ندارد.

بهره مندی از تمام امکانات شهروندی در اتحادیه اروپا

کلیه امکانات شهروندی برای زندگی در اتحادیه اروپا و کشورهای شینگن برای شخص دارنده اقامت تمکن مالی لحاظ گردیده است.

امکان استفاده از بیمه های پزشکی و درمانی معتبر در اروپا

دارندگان اقامت خود حمایتی اتریش می توانند از کلیه امکانات و بیمه های پزشکی و درمانی این کشور مانند همه شهروندان استفاده نمایند.

عدم محدودیت سنی

این نوع از اقامت از معدود روش های اقامتی است که محدودیت سنی ندارد و کلیه افراد در صورت داشتن شرایط اثبات تمکن می توانند برای اخذ این نوع از اقامت اقدام نمایند.

امکان رفت و آمد آزادانه و زندگی در کشورهای اتحادیه اروپا و حوزه شینگن

با دریافت این نوع از اقامت امکان مسافرت و زندگی در کلیه کشورهای عضو اتحادیه اروپا و حوزه شینگن برای افراد میسر می گردد. امکان خرید ملک و وسیله نقلیه در کلیه کشورهای عضو پیمان شینگن

 

3 رتبه برتر
× جهت دریافت مشاوره رایگان