×

جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

اتریش کاری

 

ویزای کاری اتریش 2020

بر اساس آخرین قوانین در سال 2020 در حال حاضر ویزای کار کشور اتریش شامل سه دسته از افراد می شود:

نیروی کار بسیار کارآمد

نیروی کار ماهر در مشاغل مورد نیاز

سایر نیروهای کاری

در هر کدام از این سه مسیر اگر شما بتوانید یک دعوتنامه کاری دریافت نمائید خیلی زودتر به اقامت قرمز سفید قرمز دست پیدا خواهید کرد. کارت قرمز سفید قرمز، اجازه اقامت بلند مدت شما در اتریش است که در صورتی که شما واجد شرایط یک کدام از انواع این سه طرق شوید در نهایت موفق خواهد شد تا این کارت اقامت را بدست آورید، این کارت برای یک تا دو سال صادر می گردد و در ادامه امکان تبدیل به اقامت دائم اتریش را خواهد داشت. اگر کارفرمای شما با رعایت قوانین در اداره کار اتریش و رعایت اصول مهاجرتی توانسته باشد برای شما پیشنهاد کاری ارسال نماید، بهترین مسیر مهاجرت کاری به اتریش است

. ویزای کاری اتریش برای نیروی بسیار کارآمد

اگر شما به عنوان یک نیروی کار بسیار کارآمد باشید می توانید به دو طرق اقدام نمائید:

شما می توانید از طریق ویزای جستجوی کار 6 ماهه در صورت واجد شرایط شدن با این ویزا پای خود را به اتریش برسانید و در مدتی که این ویزا معتبر است با داشتن پیشنهاد کاری از کارفرمای اتریشی اقامت قرمز سفیر قرمز را بدست آورید.

همچنین شما می توانید برای اخذ اقامت قرمز سفید قرمز از داخل خاک کشور خودتان و یا کشور محل اقامتتان اقدام نمائید، در صورتی که پیشنهاد کاری از این کشور دریافت کرده اید.

شرایط ویزای جستجوی کار اتریش (بررسی آخرین شرایط ۲۰۲۰)

چرا ویزای جستجوی کار اتریش؟

علیرغم اینکه شرایط مهاجرت به اتریش دارای پیچیدگی خاصی است، اما در حال حاضر دریافت ویزای جستجوی کار اتریش یکی از ارزانترین و راحت ترین راه ها برای مهاجرت به اتریش و دریافت اقامت اتریش می باشد.

در سال ۲۰۱۹ و در اروپا، فقط ۲ کشور آلمان و اتریش اقدام به صدور ویزای جستجوی کار کردند که این مطلب، کمبود نیروی کار و نیاز این کشورها به جذب و استخدام نیروی کار متخصص را نشان می دهد.

در ادامه، راه های موجود برای دریافت ویزای کار اتریش و شرایط هر کدام را بیان می کنیم.

۲- برای گرفتن ویزای کار اتریش چه راه های وجود دارد؟

برای دریافت ویزای کار در اتریش، دو روش پیش روی شما قرار دارد:

دریافت ویزای کار اتریش از طریق دریافت پیشنهاد کار (Job Offer)

دریافت ویزای کار اتریش از طریق دریافت ویزای جستجوی کار

دریافت ویزای کار اتریش از طریق دریافت پیشنهاد کار در اتریش چگونه است؟

در این روش شما نیاز دارید که یک پیشنهاد کار (Job Offer) از یک شرکت یا کارفرمای اتریشی دریافت کنید.

اگر یک کارفرمای اتریشی بخواهد برای شما یک پیشنهاد کار ارسال کند، باید سه مرحله زیر را پشت سر گذارد:

ابتدا کارفرما باید آن موقعیت شغلی را به مدت ۳ ماه در کشور اتریش آگهی کند.

اگر کسی در آن زمان و در اتریش خواهان آن موقعیت شغلی نشد، سپس کارفرما باید آن موقعیت شغلی را برای مدت ۳ ماه در اتحادیه اروپا آگهی کند.

در صورتی که باز هم کسی در کل اتحادیه اروپا خواهان آن شغل نباشد، بعد از آن کارفرما می تواند برای جذب نیروی کار مدنظر خود، یک دعوت نامه کاری (Job Offer) و برای مدت یک سال برای شما ارسال کند.

با توجه به شرایط بالا می توان گفت که دریافت ویزای کار اتریش از طریق دریافت پیشنهاد کار، فرآیند پیچیده تری نسبت به دریافت ویزای جستجوی کار دارد. اما با این وجود، این روش می تواند برای افرادی با شرایط زیر مناسب باشد:

نیروی کار بسیار ماهر و فوق تخصص

نیروی کار متخصص در مشاغل خاص و کمیاب

نیروی کار متخصص در مشاغل کمبود شدید نیروی کار در اتریش (High Shortage List)

همچنین داشتن شرایط زیر برای این افراد امتیاز محسوب می شود:

حداقل مدرک لیسانس

تخصص و مهارت بالا

سابقه کار مرتبط کافی همراه با بیمه

مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی

university-of-Vienna

دانشگاه وین

۲-۲- دریافت ویزای کار اتریش از طریق دریافت ویزای جستجوی کار چگونه است؟

اگر شما دعوت نامه کاری (Job Offer) از یک کارفرمای اتریشی ندارید، می توانید با دریافت ویزای جستجوی کار اتریش (که گاهی با نام ویزای جاب سیکر اتریش و یا ویزای کارجویان اتریش نیز شناخته می‌شود) در این کشور به دنبال شغل مناسب خود بگردید. مدت زمان ویزای جستجوی کار ۶ ماه است و شما باید در این مدت شغلی را در اتریش پیدا کنید.

در صورتی که شما پس از دریافت ویزای ۶ ماهه کاریابی اتریش، بتوانید یک موقعیت شغلی را در اتریش پیدا کنید، می‌توانید ویزای جستجوی کار خود را به ویزای کار اتریش تبدیل کرده و پس از پنج سال آن را به اقامت اتریش تبدیل کنید. در نهایت پنج سال پس از دریافت اقامت اتریش، شما می توانید پاسپورت اتریش را دریافت نمایید سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی

 

3 رتبه برتر
× جهت دریافت مشاوره رایگان