×

جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

استرالیا جستجوی کار

 

جستجو ی کار

اولین کاری که برای یافتن شغل در استرالیا باید انجام دهید جستجو برای پیدا کردن یک کار مناسب در حوزه تخصصی خودتان است. دقت داشته باشید که باید در شغل مورد نظر دارای سابقه کاری و مهارت کافی باشید. بهترین روش برای یافتن شغل در استرالیا این است که در سایت‌های کاریابی بین‌المللی به جستجوی فرصت‌های شغلی موجود در حوزه تخصصی خودتان بپردازید. در ادامه تعدادی از بهترین سایت‌های کاریابی معرفی شده‌اند:

Adzuna

Job active – Australia

Careerone

GradAustralia

GradConnection

Seek

نکته مهم در این رابطه این است که شغل و تخصص مورد نظر شما حتما در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا آمده باشد. در حال حاضر کشور استرالیا در برخی حوزه‌های کاری دارای کمبود نیروی کار ماهر است از جمله این حوزه‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

امور مالی

ساخت و ساز

آموزش

مهندسی

بهداشت و درمان

موضوع دیگری که در این مورد وجود دارد انتخاب ایالت و شهر مورد نظر برای کار کردن است. شهرهای مختلف استرالیا به لحاظ شرایط زندگی و همچنین مشاغل مورد نیاز با یکدیگر تفاوت‌هایی را دارند. به عنوان مثال اگر در زمینه‌هایی نظیر امور مالی، IT، علوم زیستی و تولید انرژی دارای تخصص و مهارت باشید کار در بریزبین استرالیا گزینه مطلوبی برای شما خواهد بود.

بعد از این که شغل متناسب با مهارت‌های خود را در بین مشاغل مورد نیاز استرالیا پیدا کردید می‌توانید اقدامات بعدی را در دستور کار خود قرار دهید. یکی از این اقدامات می‌تواند ارسال رزومه به کارفرمایان کشور استرالیا باشد.

مرحله دوم: گرفتن ویزای کار استرالیا

۱- تعیین نوع ویزای کار استرالیا

در حال حاضر انواع مختلفی از ویزای کار استرالیا وجود دارد که برای اطلاع از جزئیات هر یک از آن‌ها می‌توانید به سایت اداره مهاجرت استرالیا مراجعه نمایید. اما در اینجا به دو نوع رایج ویزای کار استرالیا خواهیم پرداخت.

ویزای مهارت استرالیا به صورت مستقل

این ویزا مخصوص مهاجرانی است که در یک زمینه تخصصی مورد نیاز بازار کار استرالیا دارای مهارت باشند. برای اخذ ویزای مهارت استرالیا به صورت مستقل باید واجد شرایطی باشید. از جمله این شرایط باید به سن، زبان انگلیسی و اثبات مهارت شغلی اشاره داشت.

ویزای حمایتی استرالیا

افرادی می‌توانند برای اخذ ویزای حمایتی استرالیا اقدام نمایند که در یک زمینه تخصصی دارای مهارت بوده و توسط یک کارفرمای مورد تایید در استرالیا حمایت شده باشند. برای اخذ ویزای حمایتی استرالیا نیز باید الزاماتی را داشته باشید اما در روند اخذ این ویزا کارفرمای شما تاثیر زیادی را خواهد داشت.

۲- درخواست ویزای کار استرالیا

در حال حاضر، اداره مهاجرت استرالیا امکانی را فراهم کرده تا افراد خارجی دارای مهارت بتوانند یک فرم اعلام آمادگی تحت عنوان EOI را ارسال نمایند. برای ارسال فرم اعلام آمادگی کار در استرالیا باید در قسمت SkillSelect سایت اداره مهاجرت استرالیا ثبت نام نمایید.

درخواست ویزای مهارت استرالیا

برای این که بتوانید ویزای مهارت استرالیا را به صورت مستقل دریافت کنید ضروری است که یک پروفایل شخصی را در SkillSelect ایجاد کرده و توانمندی‌های خود را ارائه نمایید. دقت داشته باشید که ثبت EOI در سایت مذکور به معنای درخواست ویزا نیست و هیچ هزینه‌ای را نخواهد داشت. بعد از انجام این مرحله باید منتظر بمانید تا اطلاعات شما مورد ارزیابی قرار بگیرد و در صورت واجد شرایط بودن دعوتنامه‌ای برای شما ارسال خواهد شد. بعد از دریافت این دعوتنامه شش ماه زمان خواهید داشت تا برای اخذ ویزا اقدام کنید.

درخواست ویزای حمایتی استرالیا

تفاوت اصلی در اخذ ویزای حمایتی و ویزای مهارت استرالیا در این نکته است که برای اخذ ویزای حمایتی استرالیا باید در ابتدا یک شغل را پیدا کنید. در واقع باید فرصت‌های شغلی در استرالیا را از طریق سایت‌های کاریابی معروف دنبال کرده و درخواست خود را برای کارفرماهای مختلف بفرستید. دقت داشته باشید که در این مرحله، رزومه کاری شما اهمیت بسیار زیادی را در تصمیم‌گیری کارفرمای مورد نظر خواهد داشت. در صورتی که بتوانید حمایت یک کارفرمای مورد تایید در کشور استرالیا را جلب کنید کارفرمای مذکور درخواستی را مبنی بر حمایت از شما ارائه می‌کند. تنها زمانی می‌توانید برای ویزای حمایتی استرالیا اقدام کنید که این نامه را داشته باشید

سازمان حقوقی مهاجرتی دکترسعید  محمدی 

 

3 رتبه برتر
× جهت دریافت مشاوره رایگان