×

جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

استرالیا خرید ملک

 

خرید ملک

خرید ملک در این قاره زیبا زندگی شما را متحول خواهد کرد. تقریبا تمام شهرهای استرالیا در لیست بیست شهر خوب دنیا قرار دارند و اقتصاد استرالیا با توجه به موقعیت جغرافیایی به یکی از قوی ترین و پایدار ترین اقتصادهای دنیا تبدیل شده است. شما می‌توانید برای خرید مسکن در استرالیا از طرق گرفتن وام اقدام کنید ولی باید بدانید که لازمه گرفتن وام یک شغل خوب است. مبلغ وام نیز بستگی به اقامت شما دارد به طور کلی مبلغ این وامها تقریبا تا 80 درصد از قیمت خانه خریداری شده با بهره بانکی نه چندان زیاد می‌باشد اما در ابتدا شما باید حدود 13 در صد از قیمت خانه خودرا سپرده گذاری کنید و ملزم به پرداخت مالیات Stamp Duty نیز هستید که این مالیات در ایالتهای مختلف استرالیا متفاوت می‌باشد.

در کشور استرالیا هزینه مالیات خانه در ازای هر مبلغی از ارزش کل خانه 5 درصد به عنوان مالیات برای خریدار لحاظ می‌شود که از سال 2000 به بعدحدود 8 درصد می‌باشد. هزینه خرید هر متر مربع آپارتمان بین 4600 تا 12500 در مراکز شهر و 3000 تا 8000 در حومه شهر است.

مهاجران همیشه درنخستین سالهای مهاجرت  خود با مشکلات بیشتری روبرو خواهند بود. متاسفانه برخی از این افراد به علت عدم تحمل شرایط سخت جدید زندگی خود دچار آسیب‌های روحی و روانی بسیاری خواهند شد یکی از این مشکلات خرید مسکن است ولی یکی از دغدغه‌های اصلی ایرانیان در استرالیا دانش زبان انگلیسی است که راه گشای پیداکردن کاری مناسب و پر درآمد است.در استرالیا دونوع محیط کاری وجود دارد که یکی از آنها شامل مشاغل اندکی است که ایرانیان کارفرمای آن مشاغل هستند و دیگری شغلهایی است که تجربه کاری و تحصیلاتشان دو عنصر تعیین کننده آن شغل است. البته فارغ التحصیلان رشته‌های مرتبط با فن آوری اطلاعات بازار کار بسیار مناسبی در استرالیا دارند. اخیرا سیدنی گرانترین نقطه جهان برای زندگی خرید مسکن و.... شده‌است ولی از سوی دیگر حقوق و مزایای آن نیز نسبت به سایر مناطق بالاتراست زیرا هزینه زندگی همگام با استانداردهای سطح زندگی افراد است از این رو خرید مسکن و سرمایه گذاری در این بخش بسیار معقول به نظر می‌رسد.

زمینهای کشاورزی نیز در بیست سال گذشته در سراسر جهان از جمله استرالیا منبع سرمایه گذاری بزرگی بوده‌اند .بخش کشاورزی رویکرد بسیار خوبی را از خود نشان داده و کمترین تغییرات را پیداکرده‌است. شرکتهای سرمایه‌گذاری و نهادهای وابسته به آنان مانند صندوقهای بازنشستگی مزارع رابه چشم زمینه‌های سودآور جدید می‌نگرند.آنها به صورت مستقیم و یا با اختصاص مزارع به صندوقها زمینها را خریداری و سپس اجاره می‌دهند.

خرید ملک در استرالیا و وکیل امور ملک

شما می توانید خرید ملک در استرالیا را توسط وکیل امور ملکی انجام دهید. خرید ملک در استرالیا احتمالا یکی از بزرگترین و مهمترین اقدامات شما در جهت سرمایه گذاری در کشور استرالیا که می تواند یک کسب و کار پیچیده با مسایل و جزییات زیادی باشد. فرایند خرید ملک در هر کشور قوانین و راه های خاص خود را دارد و در صورتی می تواند موفقیت آمیز و سودآور باشد که شما از تمام قوانین و مقررات آن موضوع مطلع باشید. همان طور که در این مقاله گفتیم شما از طریق خرید ملک نمی توانید اقامت استرالیا را اخذ کنید بنابراین یا باید نوعی اقامت موقت در این کشور داشته باشید و یا تنها برای خرید ملک در استرالیا به این کشور مسافرت داشته باشید. که در هر دو حالت شما قطعا نیازمند اطلاع از قوانین درست حقوقی در این رابطه هستید و این مهم می تواند توسط یک وکیل امور ملکی در استرالیا انجام گیرد که خدای نکرده گرفتار افراد سودجو و منفعت طلب نگردید. قوانین داخلی هر کشور نیز می تواند به تبع مقتضیات زمان دستخوش تغییر و تحول گردد. لذا بهتر است قبل از انجام هرگونه اقدامی در خصوص خرید ملک در استرالیا از افراد واجد صلاحیت و وکلای معتبر حقوقی که اطلاعات دقیق و درستی دارند، مشاوره بگیرید

سازمان حقوقی مهاجرتی دکترسعید  محمدی 

 

3 رتبه برتر
× جهت دریافت مشاوره رایگان