×

جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

اسپانیا تحصیلی

 

ویزای تحصیلی اسپانیا

تحصیل در اسپانیا بدون مدرک زبان

تحصیل بدون مدرک زبان از جمله مواردی است که مورد توجه دانشجویان زیادی در خصوص تحصیلات نیز قرار گرفته است. دانشجویانی که تمایل به تحصیل در این کشور دارند می بایست مدارکی دال بر زیان انگلیسی یا زبان اسپانیایی در خصوص ادامه تحصیلات نیز ارائه دهند. دانشجویان می توانند با اخذ پذیرش مشروط (Conditional Admission) نسبت به تحصیل در اسپانیا بدون مدرک زبان نیز اقدام نمایند. پرداخت هزینه این دوره نیز از موارد حائز اهیمت است که اشخاص متقاضی می بایست با در نظر گرفتن حداقل هزینه 2000 € در یک ترم نسبت به این امر اقدام نمایند.

اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا در مقطع کارشناسی

اگر فردی دارای مدرک پیش دانشگاهی (12 ساله) نباشد، می بایست در آزمون ورودی دانشگاه­ ها شرکت کند. دانشگاه­ های این کشور در این مقطع تحصیلی را می­ توان به 2 دسته دانشگاه های دولتی و خصوصی تقسیم بندی کرد. در دانشگاه­ های دولتی که رایگان نیز هستند، اغلب دروس به زیان اسپانیایی ارائه می­ شوند اما در دانشگاه­ های آزاد، زبان تدریس دروس انگلیسی است. تحصیل در اسپانیا در مقطع لیسانس حدودا 4 سال طول می انجامد و دانشجو حق کار کردن 10 ساعت در هفته را دارد که برایش درآمدی در حدود 80 تا 100 € به ارمغان خواهد آورد.

افراد فاقد مدرک زبان باید در کالج های زبان در اسپانیا شرکت کنند و مدرک زبان بگیرند. بنابراین به متقاضیان توصیه می­ شود برای سهولت کار، مدارک زبان خود را در داخل ایران بگیرند. در ضمن باید توجه داشت که سفارت برای دادن ویزای تحصیلی اسپانیا، گذراندن دوره ­های فراگیری زبان در کالج های اسپانیا را متقاعد کننده نمی ­داند و باید پذیرش در یک مقطع تحصیلی به سفارت ارائه شود.

ویزای همراه دانشجویی اسپانیا

فردی که برای تحصیل به اسپانیا می رود چنانچه متاهل باشد نمیتواند به صورت همزمان درخواست ویزای همراه کند و باید خود در ابتدا ویزای تحصیلی اسپانیا را اخذ کرده و پس از رسیده به اسپانیا و اقدامات اداری درخواست الحاق خانواده برای همسر و فرزندان احتمالی خود درخواست ویزا کند.

در اسپانیا همراه هم حق تحصیل دارد و هم به میزان نفر اصلی حق کار را دارا میباشد. پس در حقیقت 20 ساعت در هفته میتواند کار کند و به درامدی نزدیک به 500 یورو در هفته برسد.

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی اسپانیا

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی اسپانیا برای شهروندان اتحادیه اروپا و خارج از اتحادیه اروپا نیز متغیر است. دانشجویان اروپایی که قصد تحصیل در اسپانیا را دارند می بایست تقاضای خود را از طریق سیستم SNUDE به دانشگاه ملی نیز ارسال نمایند. این روند در ماه آپریل آغاز می گردد و به دلیل عدم نیاز به ویزای تحصیلی برای دانشجویان اروپایی 3 ماه زمان میبرد. دانش جویانی که تمایل به اخذ پذیرش از دانشگاه های کشور اسپانیا دارند می بایست از مدارک لازم مطلع شوند که عمده مدارک عبارتنداز:

ارائه گواهی دیپلم تکمیلی همراه ریز نمرات و ترجمه

ارائه نامه انگیزشی در خصوص ادامه تحصیل در اسپانیا

ارائه رزومه تحصیلی (Curriculum Vitae)

ارائه گواهی دال بر زبان اسپانیایی (در صورت نیاز)

با موفقیت سپری کردن آزمون های ورودی و مصاحبه ها

ارائه مدارک هویتی به همراه ترجمه آنها

تکمیل فرم های دانشگاه

ارائه نامه پذیرش از خوابگاه یا محل اقامت

مدارک لازم جهت دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا

اخذ پذیرش از دانشگاه های کشور اسپانیا از جمله مواردی است که در خصوص اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا حائز اهمیت است. پس از اخذ پذیرش مشروط اشخاص متقاضی نیز می توانند با پرداخت هزینه های دانشگاه نسبت به اخذ پذیرش نهایی اقدام نمایند. ارائه نامه پذیرش نهایی از جمله مواردی است که در خصوص صدور ویزا نقش به سزایی دارد. عمده مدارک لازم جهت دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا عبارتند از:

ارائه مدارک تحصیلی همراه با ریز نمرات

گواهی اشتغال به تحصیل اگر شامل حال متقاضی می­ شود

ارسال رزومه کاری (Curriculum Vitae)

اصل و کپی از پاسپورت معتبر

ارائه مدارکی دال بر زبان (IELTS-TOFEL)

ارائه گواهی سلامت

اصل و کپی شناسنامه

گواهی عدم سوء پیشینه که مدت اعتبار آن یک ماهه است

ارائه یک حساب معتبر برای اثبات برخورداری از پشتوانه مالی و پوشش هزینه زندگی در اسپانیا

مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی اسپانیا

 اشخاص متقاضی می بایست با در نظر گرفتن شرایط تحصیل در اسپانیا نسبت به این امر اقدام نماید. اقلیم خوش اب و هوای اسپانیا و همچنین زیبایی های این کشور و هم مرز بودن با دریای مدیترانه تبدیل به این شده است تا متقاضیان هر سایه بیشتر شود. برخوداری از شرایط کار حین تحصیل و پس از تحصیل به منظور اخذ اقامت از سایر موارد حائز اهمیت نیز می باشد که در هیمن باب می توان به میزان نرخ بیکاری بالا 13.9% در این کشور اشاره داشت.

درخواست مهاجرت به اسپانیا نسبت به سایر کشور اتحادیه اروپا کاهش یافته است. علاقه مندان به مهاجرت نیز می توانند با بررسی شرایط خود توسط وکیل مهاجرت و کارشناس سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی نسبت به این امر آگاهی خود را تکمیل کنند. موسسه ما با سابقه ای درخشان در خصوص صدور روادید کاری، تحصیلی و سرمایه گذاری مفتخر به راهنمایی و انعقاد قرارداد تضامنی با واجیدن شرایط نیز می باشد

 

3 رتبه برتر
× جهت دریافت مشاوره رایگان