×

جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

اسپانیا توریستی

 

ویزای توریستی اسپانیایی

 شرایط اخذ ویزای توریستی اسپانیا در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. پادشاهی اسپانیا کشوری است عضو اتحادیه اروپا که در شبه جزیره ایبری در جنوب غربی اروپا واقع شده است. این کشور از جنوب تا شرق با دریای مدیترانه و جبل الطارق و از شمال تا شرق با فرانسه و خلیج بیسکای و از شمال غربی با پرتغال و اقیانوس اطلس هم مرز می باشد. اسپانیا از لحاظ وسعت دومین کشور بزرگ اروپای غربی و پنجمین کشور بزرگ در اروپا محسوب می شود.

کشور اسپانیا بر اساس کیفیت زندگی  و آداب و رسومی که دارد یکی از نقاط برجسته برای گردشگران تلقی می شود. سالانه  هزاران مسافر از  پایتخت این کشور و دیگر شهرهای مهم اسپانیا دیدن کرده و جذب آن می شوند. اما باید بدانید که شرایط اخذ ویزای توریستی اسپانیا  چیست؟ مدارک مورد نیاز ویزای توریستی شامل چه مواردی می شود ؟ آیا اخذ ویزای توریستی اسپانیا تضمینی می باشد؟

ما در این مقاله به بررسی ویزای توریستی اسپانیا می پردازیم و مهم ترین نکات و ضروری ترین مطالبی را که مربوط به ویزای توریستی اسپانیا می شود را خدمتتان ارائه خواهیم کرد. امیدواریم که این مقاله بتواند سوالات و ابهامات ذهنی شما را در باب ویزای توریستی اسپانیا برطرف نماید. با ایـن حـال  شمـا متقاضیان گرامـی می توانیــد در صورت نیــاز به اطلاعــات تکــمیلی با کارشنـاسـان سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

ویزای توریستی اسپانیا و شرایط عمومی

امروزه به کرار دیده می شود که بسیاری از متقاضیان خواهان دریافت ویزای توریستی اسپانیا و یا دیگرکشورهای شنگن و اتحادیه اروپا می باشند که قصد مسافرت و دیدن کردن از این کشورها را دارند. اسپانیا  با مساحت حدود 506 هزار کیلومتر پنجمین کشور بزرگ اروپا محسوب می شود. زبان رسمی این کشور اسپانیایی و دین بیشتر ساکنان آن مسیحی کاتولیک می باشد.

از مهم ترین شهرهای اسپانیا می توان اشاره کرد به مادرید، بارسلون، بیلبائو، والنسیا، مالگا و سویا که مادرید پایتخت اسپانیا است. آب و هوای اسپانیا در بخش های مختلف متفاوت است به طوری که در جنوب شرقی آن شاهد اقلیمی نیمه خشک و در شمال آن  شاهد اقلیم اقیانوسی و در برخی مناطق شاهد اقلیم مدیترانه ای می باشیم.

اسپانیا را می توان یکی از مقاصد مهم گردشگری در جهان در نظر گرفت. اما دستیابی به اطلاعات دقیق در زمینه اخذ ویزای توریستی اسپانیا و دیگر کشورهای اروپایی نیاز به بررسی مدارک و اخذ راهنمایی های درست می باشد، چرا که اطلاعات مفید می تواند تاثیر مثبتی در پروسه اخذ ویزای  شخص گذارد. طی این موضوع بر آن شدیم تا درباره ویزای توریستی اسپانیا مقاله ای را گردآوری نماییم. افرادی که قصد بازدید از اسپانیا را دارند نیازمند یک سند رسمی (ویزای توریستی) می باشند تا بتوانند با این مجوز به اسپانیا سفر کنند و یا حتی از دیگر کشورهای عضو شنگن نیز بازدید نمایند. بنابراین برای دریافت این ویزا، افراد نیاز به جمع آوری مدارک لازم خواهند داشت.

درباره ویزای توریستی می توان گفت که مهم ترین و شناخته شده ترین نوع ویزای تایپ c، ویزای تفریحی و گردشگری می باشد و تمام متقاضیانی که قصد دریافت این ویزا را دارند باید ثابت کنند که تنهاترین و اصلی ترین هدف آنان گردش و بازدید از آن کشور می باشد. علت کثیری از ریجکتی ویزای های توریستی، مشخص نبودن علت و هدف سفر افراد به اسپانیا می باشد. اما با یک بررسی ساده می توان فهمید که صنعت توریست و گردشگری برای تمام کشورها می تواند یک منبع پر درآمد و پر بازده باشد، چرا که با ورود یک توریست به اسپانیا چرخه اقتصادی این کشور به گردش درآمده و این بین، تمام افراد می توانند از این موضوع بهره لازم را ببرند.

 میزان درآمد کشور اسپانیا از صنعت توریسم

اما با این حال دیده می شود که بسیاری از افراد با درخواست ویزای توریستی اسپانیا با ریجکتی آن رو به رو می شوند، همانطور که در پیشتر به آن اشاره کردیم از عمده ترین دلایل آن مشخص نبودن هدف سفر به این کشور می باشد. اسپانیا از سال 1995 قرارداد شنگن را امضا کرد و از همان زمان به منطقه آزاد اروپا پیوست. امروزه با ویزای کوتاه مدت و ویزای توریستی اسپانیا می توان به سایر کشورهای عضو شنگن سفر نمود. در سال 2017 کنسولگری های اسپانیا در سراسر دنیا 1.624.276 درخواست ویزا دریافت کرده است که از آن میان مجموعاً  1.456.906 ویزا صادر گردیده است. و در آخر می توان در نظر گرفت که میزان نرخ رد شدن ویزای اسپانیا در حدود 8.27٪  بوده است.

همچنین سالیانه افراد بسیاری به کشورهای مختلف سفر می کنند و این موضوع  به دلیل هزینه های گردشگری باعث افزایش تولید ناخالصی کشورها می شوند. در این حال برخی کشورها بازدید کننده بیشتری داشته و توانسته اند گردشگران بیشتری را به خود جذب کنند.

ویزای توریستی اسپانیا و مدارک مورد نیاز

ویزای توریستی اسپانیا و اخذ آن نیاز به فراهم آوردن مدارک لازم می باشد. تهیه و ارائه مدارک مورد نیاز می تواند در پروسه اخذ ویزای توریستی تاثیر گذار باشد، چرا که دیده شده متقاضیانی که پرونده قوی داشته اند اما متاسفانه با ارائه مدارک ناقص و یا اشتباه در پر کردن فرم مربوطه احتمال ریجکتی ویزای خود را افزایش داده اند و این موضوع باعث شده که در پرونده آنها تاثیر منفی گذارد. بنابراین افراد باید در پر کردن فرم های درخواستی خود دقت لازم را به عمل آورند.

مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی اسپانیا:

تکمیل فرم در خواست برای ویزای توریستی اسپانیا

این فرم را می توانید به صورت الکترونیکی پر نمایید و یک نسخه از آن دریافت کرد

2 قطعه عکس با فرم گذرنامه

ارائه یک نسخه از گذرنامه

ارائه یک نسخه از رزرو بلیط برگشت

تهیه بیمه برای سفر به اسپانیا و شنگن با اعتبار و پوشش 30.000 یورو

نامه ای تحت عنوان هدف سفر به اسپانیا و ارائه برنامه سفر

نامه دعوت از خانواده و یا دوستانی که در اسپانیا دارید

درج آدرس و شماره تلفن افرادی که از اسپانیا دعوت نامه ارسال می کنند الزامی است

اطلاعات کامل از ورود و خروج به کشور اسپانیا

تاریخ و شماره پرواز باید مشخص باشد

رزرو هتل برای مدت زمان اقامت در اسپانیا

اثبات وضعیت مدنی متقاضیان که شامل وضعیت تاهل و گواهی تولد فرزندان می باشد

در صورت فوت همسر و یا موارد دیگر باید گواهی آن ارائه شود

اعتبار گذرنامه باید حداقل 3 ماه از تاریخ خروج از اسپانیا معتبر باشد

پاسپورت متقاضیان باید حداقل حاوی 2 صفحه خالی برای برچسب ویزا داشته باشد

اثبات مبلغ مکفی برای مدت زمان اقامت در اسپانیا

افرادی که قصد بازدید از اسپانیا را دارند باید ثابت کنند که در مدت زمان 10 روز اقامت خود 90 درصد از حداقل درآمد ملی اسپانیا یعنی 598.68 یورو تمکن مالی دارند و اگر قصد ماندن بیش از ده روز را دارند باید به ازای هر روز 64.86 یورو به مبلغ قبلی اضافه نمایند

افرادی که بتوانند به غیر از مدارک بالا که ذکر شد مدارک دیگری مبنی بر علقه مادی و معنوی به کشور خود نشان دهند از شانس بیشتری برخوردار خواهند بود.

سایر شرایط برای اخذ ویزای توریستی اسپانیا به شرح زیر می باشد:

برای کارمندان و افرادی که استخدام شده اند

کپی از قرارداد استخدام

پرینت بانکی و گردش حساب در 6 ماه گذشته

بازگشت مالیات بر درآمد (ITR)

دانش آموزان

اثبات ثبت نام در مدارس

و یا نامه ای تحت عنوان تاییدیه از مدرسه و یا دانشگاه

افراد بازنشسته

نامه و بیانیه ای از وضعیت بازنشستگی

اثبات درآمد منظم و ماهیانه در 6 ماه گذشته

ویزای توریستی اسپانیا و مدت درخواست

ویزاهای توریستی، ویزای نوع  C می باشد که این ویزا برای مدت زمان کوتاه و برای کمتر از 90 روز تبیین شده است چرا که ماهیت این  نوع ویزاها مشخص می باشد و هدف از آن بازدید، گردشگری و سفر است. البته افرادی که برای اولین بار قصد اخذ  ویزای توریستی اسپانیا را دارند، برای مدت زمان کمتر از 90 روز می توانند در این کشور و یا سایر کشورهای اتحادیه اروپا حضور داشته باشند. گاهاً اخذ ویزای توریستی اسپانیا از روش 180/90 پیروی می کند.

در این روش از 180 روز فرد تنها می تواند 90 روز آن را در اسپانیا باشد و یا به دیگر کشورهای اروپایی سفر کند. مدت زمان برای اینکه رسیدگی به درخواست ویزای توریستی اسپانیا 21 روز کاری می باشد، اما ممکن است این مدت زمان تا 30 روز کاری در شرایط خاص به طول بیانجامد. باید در اینجا خاطر نشان کرد که به طور انحصاری در برخی موارد که مستندات اضافی نیاز می باشد، در این صورت شاید این مدت زمان آن به 60 روز کاری افزایش یابد.

ویزای توریستی اسپانیا و تمدید آن

یکی از مسائل و موارد مهم در اخذ  ویزای توریستی اسپانیا اعتبار و تمدید آن می باشد. افرادی که قصد تمدید ویزای توریستی خود را دارند باید دلایل منطقی برای این امر داشته باشند. از این رو باید تمامی مدارک مورد نیاز برای این موضوع را ارائه دهند. این مدارک می تواند شامل تـوانـایی مالی برای ادامـه مدت زمـان اقـامـت خود و ارائه مستندات لازم برای این موضوع باشد. از دلایل تمدید ویزای توریستی اسپانیا می توان اشاره به عناوینی چون شرایط پزشکی، شرایط شغلی و یا شخصی اشاره نمود. در هر صورت دلایلی که بتواند برای افسران ویزا و کنسولگری این کشور قانع کننده باشد و قابل قبول تا با تمدید ویزای افراد موافقت گردد.

ویزای توریستی اسپانیا و وقت سفارت اسپانیا

متقاضیان برای دریافت ویزای توریستی اسپانیا باید 90 روز قبل از عزیمت و سفر به اسپانیا تمامی مدارک مورد نیاز را آماده نمایند. تمام افرادی که قصد درخواست ویزای تورستی اسپانیا را دارند باید از کشور خود در خواستشان به کنسولگری اعمال نمایند. هزینه ویزای گردشگری اسپانیا برای هر فرد 60 یورو می باشد که علاوه بر این مبلغ افراد باید مبلغ 15.45 یورو دیگر که شامل خدمات و مالیات می شود را پرداخت نماید. باید در نظر داشته باشید که کودکان زیر 6 سال از پرداخت هزینه برای خدمات معاف هستند.

ویزای توریستی اسپانیا و پروسه اقدام

ویزای توریستی اسپانیا و اخذ آن دارای گذراندن یک پورسه کامل می باشد که افراد می بایست تمامی مراحل آن را در وقت مقرر و به درستی انجام دهند. با وجود کنسولگری اسپانیا در ایران، افراد می توانند در خواست خود را در ایران به کنسولگری این کشور اعلام نمایند که بر اساس زمان تعیین شده،  تمام مدارک را به طور کامل به کنسولگری ارائه دهند. پس از تکمیل فرم های مربوطه و ارائه مدارک، افراد منتظر زمان پاسخ آن خواهند بود که گاهاً پاسخ ویزا 21 روز کاری طول خواهد کشید. بعد از آن مشخص می گردد که آیا با درخواست وی موافقت گردیده و یا درخواست وی رد شده است.

شما متقاضیان گرامی می توانید قبل از اقدام برای اخذ ویزای توریستی اسپانیا با یک وکیل مهاجرتی صحبت نموده و از تجارب آنان بهره مند شوید..

ویزای توریستی اسپانیا (با وثیقه یا بدون وثیقه)

ویزای توریستی اسپانیا و اخذ آن برای افرادی که قبلا به شنگن سفر کرده باشند به مراتب راحت تر صادر می گردد و این موضوع بزرگترین امتیاز مثبت برای اخذ ویزای توریستی اسپانیا است. اما افرادی که برای بار  اول اقدام به اخذ ویزای توریستی اسپانیا می کنند و این امر توسط موسسات و دفاتر صورت می گیرد با وثیقه همراه خواهد بود. این ضمانت در صورت عدم بازگشت افراد می باشد چرا که این موضوع برای اشخاصی که این دعوتنامه را ارسال می کنند، تبعاتی به همراه خواهد داشت. بنابراین افرادی که دعوت نامه برای اخذ ویزای توریستی ندارد و از سمت موسسات و دفاتر دعوت نامه را دریافت می کنند، وثیقه ای را به عنوان ضمانت و تضمین به موسسات و دفاتر پرداخت می نمایند .

ویزای توریستی اسپانیا و خدمات سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی

راهنمایی و اقدام برای اخذ ویزای توریستی اسپانیا و ویزای شنگن یکی دیگر از خدمات سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی می باشد. اخذ ویزای توریستی اسپانیا را می توان یکی از روش های ورود به این کشور برشمارد . این ویزا مختص افرادی است که به دنبال سفر با هدف گردشگری برای مدت زمان مشخص در این کشور می باشند. افرادی که دارای دعوت نامه معتبر می باشند هم می توانند خودشان برای این موضوع اقدامات لازم را انجام دهند و هم می توانند از طریق وکلای مهاجرتی که آشنا به امور ویزای توریستی اسپانیا می باشند، اقدام نمایند.

پیشنهاد می شود افرادی برای دریافت این ویزا تلاش کنند که از شانس بالایی برخوردار هستند در غیر اینصورت ممکن است ویزای شنگن شما رد گردد. شما متقاضیان می توانید در این زمینه با مشاورین سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی تماس حاصل نمایید و شرایط خود را برای اخذ ویزای توریستی اسپانیا بررسی نمایید.

ویزای توریستی اسپانیا و ریجکتی

متقاضیان در جهت اخذ ویزای توریستی اسپانیا باید از شرایط اخذ آن و مدارک مورد نیاز آن آگاهی لازم  را به دست آورند، در غیر اینصورت احتمال ریجکتی ویزا افزایش خواهد یافت. در این مقاله به این موضوع پرداختیم و گفته شد افرادی که در سال 2017  درخواست ویزای توریستی اسپانیا داده اند، با چه تعداد از درخواست آناند موافقت شد. همانطور گفته شد که 8.27% از این در خواست ها ریجکت شده است. بنابراین افسر ویزا باید از هدف شما برای ورود به این کشور آگاه شود و بداند که فقط با قصد سفر و گردشگری می خواهید به اسپانیا ورود داشته باشید، در غیر اینصورت با رد کردن در خواست از ورود متقاضیان به این کشور جلوگیری کرده و راه ورود آنان را به این کشور مسدود می سازد.

اما با توجه به قوانین کشور اسپانیا افراد می توانند در صورت رد شدن ویزای خود درخواست تجدید نظر دهند. از این رو فرصتی مجدد در اختیار افراد گذاشته می شود تا مدارک خود را کامل کرده و مجدد اقدام به درخواست خود نمایند. در اینجا اشاره ای به دلایل متعدد جهت رد کردن ویزا از سمت کنسولگری و افسران ویزا را خدمت شما متقاضیان گرامی ارائه خواهیم داد:

عدم ارائه بیمه نامه معتبر

مشخص نبودن هدف از سفر

عدم ارائه توانایی مالی مناسب

متوجه شدن از ارائه اسناد دروغین و تقلبی

عدم ارائه پاسپورت معتبر

ارائه مدارک ناقص

ویزای توریستی اسپانیا تضمینی و با گارانتی

به طور کل نمی توان قطع به یقین گفت که با ارائه تمامی  مدارک، اخذ ویزای توریستی اسپانیا  و یا ویزای توریستی شگن تضمین شده  و گارانتی می باشد. چرا که صدور ویزای توریستی و یا برخی ویزای های دیگر به طور مستقیم وابسته به نظر افسر ویزا می باشد. اما در مشورت با وکلای معتبر می توان درصد موفقیت اخذ ویزای توریستی را بررسی نمود. اصولاً افرادی که در دفعات قبل ویزای شنگن داشته باشند به مراتب از شرایط بهتر و تضمین بیشتری برخوردار خواهند بود. شما متقاضیان باید بدانید که در امر حقوق و مهاجرت مطلبی  به نام  100% تضمین وجود ندارد. سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی  با بیش از 15 سال سابقه در زمینه مهاجرت و قوانین بین الملل با بررسی مدارک مورد نیاز شانس شما را با توجه به شرایط لازم  ارزیابی می کند.

ویزای توریستی اسپانیا و سخن پایانی

ویزای توریستی اسپانیا و شرایط اخذ ویزای توریستی اسپانیا برای افرادی که قصد سفر و گردش در این کشور را دارند به صورت کامل و مفصل در این مقاله توضیح داده شد. امیدواریم در این مقاله توانسته باشیم به سوالات و ابهامات شما در باب ویزای توریستی اسپانیا پاسخ داده باشیم. همانطور که در بالا ذکر شد در باب مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی، پروسه اقدام آن، مدت زمان آن و شرایط تمدید این ویزا و همچنین از دلایل مهم ریجکتی ویزای توریستی اسپانیا را خدمت شما عزیزان شرح داده ایم. افرادی که قصد اخذ ویزای تویستی اسپانیا را دارند باید بدانند که اساساً پروسه اخذ این ویزا ساده نخواهد بود و دارای حساسیت های خاص و پیچیدگی هایی می باشد.

از این رو پیشنهاد می گردد حتماً با یک وکیل مهاجرتی که به امور ویزای توریستی اسپانیا واقف باشد مشورت نمایید. همچنین می توانید با مشاورین سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی  تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان بهره مند شوید

 

3 رتبه برتر
× جهت دریافت مشاوره رایگان