×

جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

اسپانیا خرید ملک

 

خرید ملک

این روزها اخذ اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک مورد سوال بسیاری از متقاضیان این عرصه واقع گردیده است. ما در این مقاله سعی می کنیم با بررسی مجموعه قوانین کشور اسپانیا در رابطه با اخذ اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک پاسخ مناسبی به متقاضیان داده باشیم. در حال حاضر یکی از مهمترین طرق مهاجرت به اروپا اخذ اقامت از طریق خرید ملک در اسپانیا می باشد. در همین راستا دولت اسپانیا در اوایل سال ۲۰۱۶ میلادی قوانین خود را در زمینه اخذ اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک با تغییرات شگرفی همراه نموده و در نتیجه امکانات بسیاری برای متقاضیان اخذ اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک فراهم گردیده است.

در دوران رکود اقتصادی اروپا و برای خروج از این بحران دولت اسپانیا مصمم به ارایه تسهیلات به متقاضیان خرید ملک ، ثبت شرکت و سرمایه گذاری در اسپانیا شد . در این راستا اعطای اقامت اسپانیا و بهره مندی از مزایای زندگی‌ در اسپانیا همانند یک شهروند اسپانیایی ، یکی‌ از مهم‌ترین این مزایا بود. بر همین اساس دولت اسپانیا قوانین و شرایطی را مهیا نمود تا افرادی که سرمایه لازم و درآمد کافی‌ جهت زندگی‌ در اسپانیا را دارند به راحتی‌ بتوانند اقامت این کشور را دریافت نمایند.

به منظور پاسخ به تمام سوالاتی که در ابتدای مباحث پیش آمد و همچنین به دلیل وجود شبهات گوناگون در رابطه با اخذ اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک می بایست از تخصص مشاورین زبده ی حقوقی که مسلط به مجموعه قوانین حقوق بین الملل باشند ، استفاده نمود. در همین راستا پیشنهاد می شود به منظور آگاهی هر چه تمام در رابطه با اطلاع از قوانین داخلی کشور اسپانیا در رابطه با اخذ اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک با متخصصین سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی  به صورت کاملا رایگان اقدام فرمایید.

دلیل این گفته از این جهت است که گاها بسیاری از متقاضیان امر اخذ اقامت از طریق خرید ملک در اسپانیا تنها با جستجو در اینترنت و به وسیله تبلیغاتی که در این زمینه در وبسایت ها از سوی برخی صورت گرفته و بدون استعلام از سابقه ی این افراد اقدام به این امر نموده و در نتیجه در بسیاری موارد نه تنها به هدف خود یعنی اخذ اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک نرسیده اند بلکه سرمایه هایی که طی چندین سال جمع اوری نموده اند نیز از دست خواهند داد.. لذا پیش از هر اقدامی جهت انتقال سرمایه های گرانبهای به منظور اخذ اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک ، به منظور استفاده از تخصص و کسب اطلاع از قوانین جاری در این زمینه از مشاوران حقوقی حاذق در سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی بهره مند گردید.

اسپانیا یکی از کشورهای اروپایی است که در جنوب غربی این قاره واقع شده است. این کشور از جبل الطارق تا اقیانوس اطلس کشیده شده است. اسپانیا با کشورهای فرانسه، خلیج بیسکای، پرتغال و آندورا همسایه می باشد. یکی از طولانی ترین مرزهای اتحادیه اروپا مرز بین کشور اسپانیا با پرتغال می باشد که طبق محاسبات طول آن ۱٫۲۱۴ کیلومتر است. اسپانیایی به عنوان زبان رسمی این کشور شناخته شده است. اسپانیا با مساحت ۵۰۵٫۹۹۲ کیلومتر مربع و جمعیت ۴۶٫۷۳۳٫۰۳۸ نفر از لحاظ بزرگی پنجمین کشور در اتحادیه اروپا و در اروپای غربی، دومین کشور به شمار می آید. اسپانیا در تعادل بین زندگی و کار، درآمد و ثروت، مسکن، وضعیت بهداشت، رفاه و امنیت اجتماعی در حد متوسط قرار دارد. اگرچه پول نمی تواند شادی بخرد ولی وسیله مهمی برای دستیابی به سطح زندگی بهتر و بالاتر است. گفتنی است در اسپانیا متوسط درآمد مصرف خالص OECD33 تنظیم شده یک خانوار در سال ۹۹۹٫۲۳ دلار در سال است.

در اسپانیا بین ثروتمند ترین و فقیرترین شکاف قابل توجهی قرار دارد. اسپانیا کشوری با هزار وجه است که تنوع بسیار جالبی را ارائه می دهد. آشنایی با انواع زبان ها و گویش ها، فرهنگ ها، شهرها از لذت های واقعی هستند که در کشور زیبای اسپانیا ملموس است. کشور اسپانیا جز کشورهایی است که می توان از طریق خرید ملک که ملقب به گلدن ویزای اسپانیا می باشد اقامت این کشور را اخذ نمود. گلدن ویزای اسپانیا یکی از بهترین روش های دریافت اقامت کشور زیبای اسپانیا می باشد. برای خرید ملک در هر کشوری می بایست تمام زوایا از جمله، نرخ بیکاری، شاخص های اقتصادی، استانداردها، تولید ناخالص، مالیات، عرصه حکومت و سیاست و اعیان و موروثی بودن و… را مورد بررسی قرار داد تا با آرامش خاطر سرمایه خود را به کشور مورد نظر انتقال دهید تا ارزش سرمایه و ملکی که خریداری می کنید حفظ گردد. در ادامه به تمام نکات مربوطه جهت خرید ملک و یا گلدن ویزای اسپانیا خواهیم پرداخت

خرید ملک و اخذ اقامت کشور اسپانیا

یکی از راه هایی که می توان از طریق آن برای خرید ملک و اخذ اقامت کشور اسپانیا اقدام نمود از طریق خرید ملک با ارزش 100 هزار یورو به بالا می باشد. به طور کلی به ایرانیایی که قصد دارند با خرید ملک در اسپانیا اقامت این کشور را نیز کسب کنند پیشنهاد می شود که مبلغ سرمایه گذاری آن ها حداقل 150 هزار یورو باشد. به ایرانیانی که از این روش برای خرید ملک اقدام می کنند ابتدا یک اقامت یک ساله اعطا می گردد. پس از گذشت آن یک سال متقاضی می تواند دو مرتبه اقامت کشور اسپانیا به مدت دو سال را دریافت نماید و پس از گذشت پنج سال متقاضی می تواند برای دریافت اقامت دائم کشور اسپانیا درخواست نماید. البته این روش برای ایرانیان قابل انجام نمی باشد.

یکی دیگر از روش های موجود برای متقاضیان اخذ اقامت از طریق خرید ملک در اسپانیا، اخذ گلدن ویزای اسپانیا می باشد، که برای ایرانیان نیز قابل انجام است. برای اخذ این نوع ویزا متقاضیان باید مبلغ بیش از 500 هزار یورو را به خرید ملک و مستغلات در کشور اسپانیا اختصاص دهند و از این طریق برای خود و خانواده خود اجازه اقامت را کسب نماید. این ویزا باید هر دو سال تمدید گردد و متقاضیانی که با این روش به مدت 5 سال در اسپانیا حضور داشته باشند می توانند اقامت دائم کشور اسپانیا را به دست آورند.

توجه داشته باشید که متقاضیان برای اخذ ویزای موقت کشور اسپانیا نیاز به حضور در کشور اسپانیا را ندارند اما اگر قصد اخذ اقامت دائم در کشو اسپانیا را دارید باید در این کشور حضور داشته باشید. همچنین بعد از گذشت ده سال از اخذ اقامت دائم کشور اسپانیا از روش های گفته شده، متقاضیان می توانند برای اخذ پاسپورت این کشور اقدام نمایند.

خرید ملک در اسپانیا و استانداردهای سرمایه گذاری در اسپانیا

افرادی که قصد انجام هر گونه سرمایه گذاری در دیگر کشور ها و مهاجرت از این طریق را دارند باید قبل از انجام هر گونه اقدامی ابتدا از استاندارد های تاثیر گذار بر سرمایه گذاری در آن کشور، آگاهی داشته باشند به همین دلیل این استاندارد ها را برای متقاضیانی که قصد سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در اسپانیا را دارند مورد بررسی قرار خواهیم داد.

از استاندارد های سرمایه گذاری تاثیر گذار بر خرید ملک در اسپانیا می توان به نرخ خطر مصادره اموال در اسپانیا و شاخص کنترل فساد در کشور اسپانیا اشاره کرد که در ادامه آن ها را برای شما عزیزان شرح خواهیم داد.

    خطر مصادره اموال در کشور اسپانیا  

برای مهاجرانی که قصد سرمایه گذاری در یک کشور را دارند این نرخ یکی از مهم ترین نرخ ها به شمار می رود. به طور کلی این نرخ بیانگر وضعیتی است که در آن کشور میزبان می تواند سرمایه فرد سرمایه گذار را به دلایل مختلفی همچون تحریم های جهانی یا تغییر رژیم در کشوری که در آن سرمایه گذاری شده مصادره نماید. برای بررسی این نرخ ابتدا باید به این نکته توجه کنیم که از نظر نرخ مصادره اموال، کشور ها به 7 دسته تقسیم می شوند. کشور هایی که در بازه 1 قرار دارند کم خطر ترین کشور ها از لحاظ مصادره اموال هستند و کشور هایی که در بازه 7 هستند جزو پر خطر ترین کشور ها محسوب می شوند.

نرخ کنترل فساد در کشور اسپانیا

یکی دیگر از نرخ هایی که باید برای خرید ملک در اسپانیا و سرمایه گذاری از این طریق، مورد بررسی قرار دهیم نرخ کنترل فساد در کشور اسپانیا می باشد. به طور کلی این نرخ بیانگر جلوگیری از اعمال قدرت توسط افراد دولتی برای اخذ منفعت های شخصی خود می باشد و هر قدر این نرخ بالاتر باشد به معنای بالاتر بودن امنیت سرمایه گذاری در این کشور می باشد. بازه این نرخ از 2.5- تا 2.5 می باشد که کشور هایی که در بازه مثبت این نمودار یعنی 2.5 قرار دارند از لحاظ کنترل فساد در وضعیت مناسبی هستند اما کشور های بازه 2.5- کشور هایی هستند که فساد در آن ها زیاد می باشد..

خرید ملک در اسپانیا و شاخص های اقتصادی در اسپانیا

یکی دیگر از مهم ترین مواردی که متقاضیان خرید ملک در اسپانیا باید به آن توجه کنند شاخص های اقتصادی در کشور اسپانیا می باشد. از جمله این شاخص های تاثیر گذار بر قیمت خرید و اجاره املاک در اسپانیا می توان به نرخ تورم در کشور اسپانیا و وضعیت رشد تولید ناخالص داخلی در اسپانیا اشاره کرد، که در ادامه آن ها را برای شما عزیزان مورد بررسی قرار خواهیم داد.

    نرخ تورم در کشور اسپانیا

     یکی از شاخص های مهم در کشور اسپانیا نرخ تورم می باشد. به طور کلی تورم به معنای تغییر در قیمت در بازه زمانی مشخص برای مصرف کننده می باشد.

خرید ملک در اسپانیا و واجدین شرایط خرید ملک

یکی از مزایای سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در اسپانیا این است که متقاضیان می توانند بدون هیچ محدودیتی اقدام به این نوع سرمایه گذاری نمایند و نیازی نیست افراد حتما تبعه کشور های عضو اتحادیه اروپا باشند. سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در اسپانیا می تواند از طریق خرید ملک های تجاری یا مسکونی و یا حتی زمین باشد و همچنین این نوع از سرمایه گذاری توسط دولت این کشور حمایت می گردد.

برای اقدام به سرمایه گذاری از این طریق در کشور اسپانیا متقاضیان باید به ایستگاه پلیس مراجعه نموده و با ارائه پاسپورت خود به آن ها، یک شماره اقتصادی دریافت نمایند. البته توجه داشته باشید که زمان مورد نیاز برای انجام این پروسه برای شهروندان کشور های عضو اتحادیه اوپا حدود یک روز زمان می برد اما برای متقاضیانی که شهروند دیگر کشور ها مثل ایران هستند این پروسه ممکن است 2 الی 3 هفته طول بکشد.

بنباد مهاجرتی دکتر سعید محمدی
 

 

3 رتبه برتر
× جهت دریافت مشاوره رایگان