×

جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

اسپانیا کاری

 

ویزای کار اسپانیا چیست؟

ویزای کار اسپانیا به اتباع خارجی امکان اشتغال در این کشور را می‌دهد.

البته اتباع کشورهای اتحادیه اروپا نیازی به اخذ ویزای کار در اسپانیا ندارند، زیرا به خودی خود اجازه کار در تمامی کشورهای حوزه شنگن (از جمله اسپانیا) را دارند.

شرایط دریافت ویزای کار اسپانیا چیست؟

برای دریافت این ویزا، قبل از هر چیزی باید دعوتنامه کار داشته باشید. پیدا کردن کارفرمایی که بدون مصاحبه حضوری، حاضر باشد برای شما دعوتنامه صادر کند چندان آسان نیست. اما با در نظر گرفتن موارد زیر می‌توانید این کار به مراتب راحتتر انجام دهید؛

چگونه دعوتنامه کار پیدا کنیم؟

از معجزه عصر ارتباطات بهره ببرید: دنیای امروز دنیای ارتباطات است و تلفن‌های هوشمند معجزه این عصر. از فن آوری ارتباطات برای پیدا کردن دوست‌های اسپانیایی استفاده کنید و از آنها راهنمایی بگیرید.

یک رزومه خوب به زبان اسپانیایی تهیه کنید: برای این کار الزاماً نیاز نیست به زبان اسپانیایی مسلط باشید. تنها کافی است رزومه خود را به فارسی تهیه نمایید و بقیه کار را به دارالترجمه‌ها بسپارید. در نوشتن رزومه دقت زیادی به خرج دهید. به سوابق شغلی، سوابق تحصیلی، فهرست مهارت‌ها و هر نکته‌ای که می‌تواند جایگاه شما را به عنوان نیروی کار متخصص بالا ببرد اشاره کنید.

روی زبان انگلیسی خود حساب کنی: در کنار فرصت‌های شغلی معمول، می‌توانید به دنبال مشاغلی در اسپانیا بگردید که به تسلط زبان انگلیسی نیاز دارند. اکثر مردم اسپانیا تنها به زبان مادری خود صحبت می‌کنند و نرخ تحصیلات دانشگاهی در این کشور پایین است. در نتیجه یک رزومه خوب به زبان انگلیسی می‌تواند کارفرمایان را برای جذب شما ترغیب کند.

به کارفرمایتان اطمینان دهید که اسپانیا را دوست دارید: در بخشی از رزومه خود دلیل علاقمندی‌تان به اشتغال در اسپانیا را بیان کنید. اگر کارفرمایان مطمئن شوند که شما نیروی کار موقت برای آنها نخواهید بود، کار پیدا کردن برای شما به مراتب راحتتر می‌شود.

فرصت سوز نباشید! شاید اولین دعوتنامه کاری که دریافت می‌کنید مشعوف کننده نباشد، اما فرصت را از دست ندهید. وقتی در اسپانیا مشغول به کار باشید، فرصت‌های به مراتب بهتری برای شما پیدا خواهد شد.

چه کارفرمایانی می‌توانند به اتباع خارجی دعوتنامه کاری بدهند؟

تنها کارفرماها و شرکت‌هایی می‌توانند به اتباع خارجی دعوتنامه کاری بدهند که از قبل به اداره مهاجرت اسپانیا مراجعه و درخواست استخدام نیروی خارجی داده باشند. شرکت و یا کارفرمای صادر کننده دعوتنامه باید بسیار معتبر بوده و از لحاظ اقتصادی نیز وضعیت مناسبی داشته باشد تا بتواند به عنوان اسپانسر از شما دعوت به همکاری کند.

فرآیند دریافت ویزای کار در اسپانیا چگونه است؟

در ابتدا باید کارفرمایی پیدا کنید که شرایط ارسال دعوتنامه کاری برای ما و اسپانسر شدن را داشته باشد. کارفرمای مذکور می‌بایست پیش از ارسال دعوتنامه، شغل مورد نظر شما را به مدت سه ماه در اسپانیا و سپس سه ماه در اتحادیه اروپا آگهی کرده باشد. در صورتی که فردی با شرایط لازم پیدا نشد، کارفرما می‌تواند برای شما دعوتنامه کاری ارسال نماید. پس از دریافت دعوتنامه، شما به سفارت اسپانیا در ایران مراجعه نموده و درخواست ویزای کار می‌دهید. ۳ الی ۶ ماه بعد، در صورت موافقت سفارت با این درخواست، به شما ویزای کار اسپانیا داده می‌شود.

مشاغل مورد نیاز اسپانیا کدامند؟

بیشتر فرصت‌های شغلی در رشته‌های حسابداری، IT، آموزش دانشگاهی، آموزش زبان انگلیسی، مهندسی مکانیک، مهندسی صنایع، روابط تجاری، پزشکی، رسانه، املاک و مستغلات، هتلداری، گردشگری  و… هستند.

با توجه به نرخ بیکاری بالا در اسپانیا، وضعیت کار در اسپانیا چندان خوب نیست. اما به دلیل کمبود نیروی متخصص و دانشگاهی، این کشور همواره به جذب نیروی کار متخصص خارجی نیاز دارد.

آیا برای دریافت ویزای کار اسپانیا تسلط به زبان اسپانیایی الزامیست؟

برای این پرسش پاسخ مشخصی وجود ندارد! همه چیز به دعوتنامه کاری شما بستگی دارد. بدیهی است اگر در شغل مورد نظر، آشنایی با زبان اسپانیایی شرط لازم باشد، پاسخ این پرسش مثبت خواهد بود.

اگرچه آشنایی با زبان اسپانیایی صد در صد الزامی نیست، اما احتمال نیاز به دانستن این زبان برای دریافت ویزای کار بسیار بالاست.

آیا خانواده دارندگان این ویزا هم می‌توانند در این کشور زندگی کنند؟

بله. دارندگان ویزای کار در اسپانیا، همسر و فرزندان خود را نیز به همراه خود به اسپانیا خواهند برد.

نکته بسیار مهم این است که همسر افراد دارای ویزای کار، به صورت تمام وقت مجاز به اشتغال در این کشور هستند و هیچ نیازی به اخذ اجازه کار نخواهند داشت.

آیا داشتن ویزای کار اسپانیا، منجر به دریافت اقامت اسپانیا می‌شود؟

بله. پس از سه سال کار و زندگی در اسپانیا می‌توانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید.

شرایط تمدید ویزای کار اسپانیا چیست؟

داشتن اسپانسر در زمان تمدید

عدم ارتکاب جرائم کیفری

پس از دریافت اقامت دائم، در صورت داشتن شرایط لازم می‌توانید پاسپورت (تابعیت) اسپانیایی دریافت نمایید.

شرایط لازم برای دریافت پاسپورت (تابعیت) اسپانیا چیست؟

پنج سال پس از دریافت اقامت دائم این کشور، در صورتی که با زبان اسپانیایی و همچنین کشور اسپانیا آشنایی کافی داشته باشید، واجد شرایط دریافت پاسپورت (تابعیت) اسپانیا هستید.

اگر با درخواست شما برای دریافت پاسپورت موافقت نشد، نگران نباشید. شما می‌توانید بارها و بارها این فرآیند را تکرار کنید تا در نهایت پاسپورت اسپانیا را دریافت کنید.

مزایای دریافت ویزای کار اسپانیا چیست؟

امکان کار و زندگی در اسپانیا

امکان به همراه بردن همسر و فرزندان تحت تکفل

امکان اشتغال همسر بدون نیاز به دریافت اجازه کار در اسپانیا

امکان دریافت اقامت اروپا  پس از سه سال تمدید ویزای کار

محدودیت‌ها و معایب ویزای کار اسپانیا چیست؟

پیدا کردن فرصت شغلی و کارفرمایی که امکان ارسال دعوتنامه برای شما را داشته باشد

پیدا نشدن متقاضی برای آن فرصت شغلی در دو دوره سه ماهه انتشار آگهی توسط کارفرما در اسپانیا و کل اتحادیه اروپا

زندگی دائم در اسپانیا برای حداقل ۱۸ ماه

فرآیند اخذ این ویزا چقدر طول می‌کشد؟

کل پروسه دریافت ویزای کار در اسپانیا معمولاً بین ۵ الی ۱۵ ماه طول می‌کشد.

مدارک لازم دریافت برای این ویزا چیست؟

اصل و کپی پاسپورت

گواهی عدم سوء پیشینه

گواهی پزشکی رسمی

سه قطعه عکس پاسپورتی مربوط به شش ماه اخیر

شماره ثبت مالی (NIE یا CIF) و شماره ثبت تأمین اجتماعی از کارفرما

فرم پیشنهاد کار که در آن شرایط کار و شرایط فرد متقاضی کار ذکر شده باشد

توضیح کامل فعالیت شرکت مدارک لازم جهت تعهدات مالی کارفرما برای جذب فرد متقاضی

 

3 رتبه برتر
× جهت دریافت مشاوره رایگان