×

جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

ویزای Start-up انگلیس

( دریافت اقامت انگلیس برای جوانان خلاق و کارآفرین )

ویزای Start-up انگلیس یک برنامه مهاجرتی جدید در انگلیس است که به تازگی جایگزین برنامه کارآفرین فارغ التحصیل شده است. ویزای استارت آپ انگلیس برای کارآفرینان جوان با پتانسیل بسیار بالا طراحی شده تا بتوانند ایده های کاری و شغلی و تجاری خود را در انگلستان پیاده کنند.

 

به موجب قوانین جدید ایده کسب و کار و بیزینس پلان باید در این برنامه مهاجرتی به تایید نهادهای مجاز انگلیس برسد. به همین خاطر ممکن است ورود به این نوع ویزا در حال حاضر کمی مشکل باشد اما اگر ایده واقعی پایش در میان باشد بابت این مرحله نباید زیاد نگران بود.

 

در این بخش وکلای بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی به عنوان مجموعه تخصصی مهاجرتی قصد دارد شما را با ویزای Start-up انگلیس که یکی از روشهای دریافت اقامت انگلیس با ثبت شرکت است آشنا کند. با ما همراه باشید.

 

آشنایی با ویزای Start-up انگلیس

همانطور که اشاره کردیم ویزای Start-up انگلیس مخصوص آن دسته از افرادی است که در سنین جوانی قرار دارند و برای کارآفرینی ، ایجاد اشتغال و توسعه تجارت پتانسیل بالایی دارند.  این نوع ویزا در مارچ ۲۰۱۹ جایگرین Tier 1 Graduate Entrepreneur visa شد و به این ترتیب رسما از سیستم امتیاز بندی مهاجرت به انگلیس 🔗 خارج گردید.

 

بر خلاف ویزای Innovator در انگلستان 🔗  در مسیر دریافت ویزای Start-up انگلیس نیازی نیست که شخص متقاضی سرمایه اولیه ای را به انگلستان وارد کند بلکه فقط کافی خواهد بود تا کسب و کار نوآورانه خود را در این کشور راه اندازی کند. البته ناگفته نماند که کلیت این کسب و کار باید به تایید نهادهای مجازی که در انگلستان به همین منظور تعیین شده اند برسد. همین طور شخص متقاضی نباید قبلا شرکتی در انگلیس به این منظور ثبت کرده باشد.

 

شرایط دریافت اقامت انگلیس با ثبت شرکت ( استارت آپ )

اگر شما دارای شرایط زیر باشید ممکن است برای دریافت ویزای Start-up انگلیس  که یکی از روشهای دریافت اقامت انگلیس با ثبت شرکت است ، واجد صلاحیت شناخته شوید:

 

تبعه کشورهای اروپایی یا حوزه اقتصادی اروپا نباشید.

کسب و کار خود را در انگلستان راه اندازی کرده باشید.

کلیت کسب و کار شما به تایید نهادهای مجاز رسیده باشد.

شما حداقل بالای ۱۸ سال سن داشته باشید.

شما باید شرط زیان انگلیسی برای مهاجرت به انگلیس را داشته باشید.

شما باید منابع مالی کافی برای تامین معیشت خود را انگلستان ارائه دهید.

با ویزای Innovator انگلیس شما می تواند مدت ۲ سال را در انگلستان بمانید. نکته ای که وجود دارد در حال حاضر گزینه ای برای تمدید ویزای استارت آپ انگلیس بعد از ۲ سال اولیه وجود ندارد یا این حال شما می توانید بعد از انقضای ویزای استارت آپ انگلیس به برنامه ویزای Innovator انگلیس 🔗 سوئیچ کنید و اقامت خود را تمدید نمایید.

 

آیا ویزای استارت آپ انگلیس موجب رسیدن به اقامت دائم انگلیس نیز می شود؟

بله پاسخ مثبت است. بعد از ۵ سال اقامت کاملا قانونی در انگلستان شما می توانید برای طرح ILR انگلیس که معادل همان اقامت دائم انگلیس است اقدام نمایید

 

آیا همراهی خانواده در ویزای استارت آپ انگلیس مقدور است؟

بله همراه بردن افراد خانواده در برنامه ویزای استارت آپ انگلیس مقدور است. برای این منظور باید اثبات شود که شما منابع مالی کافی برای حمایت از آنها در کشور انگلستان را دارا می باشید. توصیه می کنیم برای کسب اطلاع بیشتر و اینکه چه کسانی می توانند به عنوان خانواده شما را همراهی کنند، به صفحه ویزای پیوست خانواده در انگلیس ( UK Family Visa) 🔗 سر بزنید.

 

 

ویزای استارت آپ انگلستان

ویزای استارت آپ انگلستان UK Start Up Visa

ویزای استارت آپ انگلستان یک ویزای جدید است که جایگزین ویزای Tier 1 Graduate Entrepreneur شده است. این ویزا برای آن دسته از مهاجران در نظر گرفته شده که برای اولین بار می خواهند در انگلستان کسب و کاری راه اندازی کنند و در رشد و پیشرفت اقتصادی این کشور مشارکت داشته باشند. متقاضی استارت آپ باید یک ایده کسب و کار بدیع، بادوام و قابل قیاس داشته باشد که توسط یک نهاد تایید شده پشتیبانی می شود.

متقاضی در صورتی می تواند برای اخذ این ویزا اقدام نماید که:

- بخواهد کار و کسبی را در انگلستان راه اندازی کند

- خارج از منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس زندگی می کند

- شرایط مورد نیاز را برای اخذ این ویزا داشته باشد.

متقاضی باید توسط یکی از نهادهای مجاز تایید شود. این نهادها عبارتند از:

- موسسه های آموزش عالی انگلستان

- یک سازمان تجاری با سابقه حمایت از کارآفرینان در انگلستان

 

برای کسب این ویزا متقاضی باید نشان دهد که ایده کسب و کار وی:

- یک ایده جدید است، متقاضی نمی تواند در کسب و کاری که در حال حاضر وجود دارد مشغول شود یا سرمایه گذاری کند

- ابداعی است، متقاضی باید یک ایده اصلی کسب و کار داشته باشد که متفاوت از هر چیز دیگری در بازار با دوام باشد و قابلیت رشد و توسعه داشته باشد.

برای اخذ این ویزا متقاضی باید 3 ماه قبل از تاریخ سفرش به این کشور اقدام نماید. حداقل 3 هفته طول می کشد تا درخواست وی بررسی شود و در مورد پذیرش یا رد درخواست ویزای وی تصمیم گیری شود.

3 رتبه برتر
× جهت دریافت مشاوره رایگان