×

جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

تحصیل در انگلستان

 

تحصیل در انگلستان به دلایل مختلف متقاضیان بی شماری را از سرتاسر دنیا راهی بریتانیا میکند. ادامه تحصیل در انگلیس در مدارس انگلستان تا تحصیل در دوره لیسانس در انگلستان و تحصیل در دوره فوق لیسانس در انگلستان مورد

توجه مشتاقان به تحصیل در خارج در سرتاسر دنیا است. تحصیل در انگلستان به زبان انگلیسی در کالج های انگلستان و هم در دوره های دانشگاهی ممکن است.

 اگر قصد ادامه تحصیل در انگلستان را دارید، میبایست در مرحله اول اخذ پذیرش تحصیلی از موسسات انگلستان را انجام داده و سپس ویزای تحصیلی انگلستان را از اداره مهاجرت و کنسولگری انگلستان دریافت نمایید.

ویزای تحصیلی انگلیس برای دوره های تحصیلی مدرسه و کالج و مدارس شبانه روزی انگلستان دانشگاه صادر میشود.

 

سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی دارای نمایندگی های متعدد از مدارس انگلستان و همچنین کالج ها و دانشگاهی مورد تائید انگلیس، آماده ارائه خدمات به متقاضیان اعزام دانشجو به انگلستان میباشد.

 

فرصت های موجود برای  تحصیل در انگلستان

 

انگلستان و بریتانیا از جوانب مختلفی در زمینه تحصیلات حرف زیادی برای گفتن دارند. تحصیل در انگلستان در زمینه های مهندسی، علوم و هنر و پزشکی، مدیریت و فاینانس به کلیه متقاضیان تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان پیشنهاد میشود. اعتبار دانشگاه های انگلستان در دنیا باعث میشود این کشور مانند آهنربا دانشجویان خارجی را به خود جذب کند. انگلستان با داشتن تنها ۱ درصد جمعیت دنیا دارای ۸ درصد تولید علم در دنیاست. بیش از ۶۰۰ هزار دانشجوی بین المللی در انگلستان در حال تحصیل هستند. جهت اخذ اطلاعات کامل در مورد شرایط ادامه تحصیل در انگلستان را از مشاورین سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی جویا شوید.

 

۷ دلیل اصلی برای تحصیل در انگلستان

۱. از ده دانشگاه برتر دنیا چهار دانشگاه آن در انگلستان قرار دارند.

 

۲. رتبه انگلستان در میان پنج کشور برتر از نظر همکاری میان دانشگاه و صنعت می باشد.

 

۳. میزان رضایت دانشجویان از دوره های تحصیلی ارائه شده در بالاترین سطح، ۸۶% می باشد.

 

۴. انگلستان کشور پیشرو جهانی در زمینه تحقیقات می باشد. مقالات محققین در انگلستان دارای بیشترین تعداد مراجعه در مقایسه با هر کشور دیگری می باشند و بیشترین تعداد مقاله را شخصاً تولید می کنند.

 

۵. انگلیس رتبه دوم جهانی از لحاظ کیفیت موسسات تحقیقاتی و علمی را دارد.

 

۶.  ۵۴ درصد تحقیقات در طبقه پیشرو جهانی توسط دانشگاه ها و کالج های انگلیس هدایت می شوند.

 

۷. دانشگاه های انگلستان و موسسات تحقیقاتی آنها ۱۰۷ برنده جایزه نوبل تربیت نموده اند.

 

آماده سازی برای آکسفورد و کمبریج

اگر توانایی علمی استثنایی دارید، احتمالاً بخواهید به دانشگاه آکسفورد یا کمبریج درخواست دهید. این مؤسسات رقابتی ترین ها در جهان هستند. برای اینکه بیشترین شانس موفقیت را داشته باشید، ما می توانیم آمادگی تخصصی ارائه دهیم که شامل موارد زیر می شود:

تبادل نظر  در رابطه با مسائل کنونی، اخبار و حوادث به منظور توسعه دانش و مهارت های ارتباطی شما، ارزیابی مستمر تکالیف، آزمون ها و امتحانات شما برای اطمینان از همراهی شما با استانداردهای مورد نیاز دانشگاه ها، آمادگی برای مصاحبه رو در رو در دانشگاه، به علاوه مشاوره با دانش آموزان سابق بلربیز که در حال حاضر در آکسفورد یا کمبریج تحصیل می کنند و البته پشتیبانی بیشتر برای دانش آموزانی که نیاز به انجام یک آزمون استعداد برای یکی از رشته های آکسفورد و کمبریج دارند، در دسترس است، برای نمونه: آزمون استعداد تاریخ (HAT) و آزمون LANT برای حقوق. همچنین به دانش آموزان در آزمون های ریاضی STEP مورد نیاز در کمبریج و برخی از دانشگاه های دیگر کمک می شود.

تحصیل در انگلیس در مقطع مدارس

تحصیل در انگلیس در مقطع مدارس در دو نوع مدرسه امکان پذیر است، مدارس شبانه روزی خصوصی یا Boarding Schools ، مدارس دولتی یا Grant Maintained Schools. ما در این بخش به شرایط تحصیل در هر یک از این مدارس خواهیم پرداخت.

مدارس شبانه روزی خصوصی یا Boarding Schools

تحصیل در انگلستان در سنین ۵ تا ۱۶ سالگی برای دانش آموزان اجباری است. سال تحصیلی در انگلستان هر ساله از سپتامبر شروع شده و تا جولای ادامه دارد و هر سال تحصیلی به سه ترم تقسیم میشود.

ترم پائیزه: (از اوائل سپتامبر شروع میشود و تا اواسط دسامبر ادامه دارد)

ترم بهاره: ( از ابتدای ژانویه شروع شده و تا اواسط یا اواخر ماه مارچ ادامه دارد)

ترم تابستانی: (از اوائل یا اواسط ماه آوریل شروع میشود و تا اواسط ماه جولای ادامه دارد)

در مدارس شبانه روزی در انگلستان که خصوصی هستند که هزینه های مدارس خصوصی توسط والدین دانش آموزان پرداخت می شود. در مدارس خصوصی دانش آموزان در مدارس زندگی می کنند. چون این دانش آموزان در مدرسه زندگی می کنند و به صورت شبانه روزی آنجا هستند، امکانات فوق برنامه مختلفی مثل شطرنج ،موسیقی، ورزش از جمله فوتبال، تنیس و حتی اسب سواری و صخره نوردی و شنا نیز جز این فعالیت های فوق برنامه هستند.

تمامی مدارس خصوصی دارای بخش ویژه زبان انگلیسی به نام EFL)English as a Foreign Language) هستند که اختصاصا به دانش آموزان خارجی در ترم اول با توجه به نیازهای آنها در زمینه آموزش زبان انگلیسی مساعدت های لازم را دارند.

هزینه تحصیلی در مدارس خصوصی شبانه روزی که اصطلاحا (Boarding Fee) شامل هزینه تحصیل و هزینه ای زندگی در خوابگاه های مدارس است که بایستی به صورت کامل قبل از شروع هر ترم پرداخته شود. این مبلغ شامل خوابگاه، سه وعده غذای روزانه و هزینه تحصیل است که می تواند از ۲۰۰۰۰ پوند تا ۳۰۰۰۰ پوند در سال و بسته به مدرسه باشد.

مدارس دولتی یا Grant Maintained Schools

هزینه مدارس دولتی در انگلستان رایگان می باشد و توسط دولت پرداخت می شود و تنها دانش آموزان بریتانیایی و منطقه اقتصاد اروپایی می توانند از این مدارس استفاده کنند. این مدارس توسط مسئولین محلی اداره می شوند که در اصلاح این مدارس Grant Maintained Schools نامیده می شوند. بنابراین در مدارس دولتی تحصیل برای دانش آموزان رایگان است.

لازم به ذکر است که در حال حاضر ویزای گاردین یا همراه، در مقطع مدارس صادر نمی شود و در تتیجه والدین کودک نمی توانند وی را در طول مدت تحصیل در انگلیس همراهی نمایند.

 

دانش آموز بعد از اتمام تحصیل در این مدارس شبانه روزی می تواند در همان کشور ادامه تحصیل بدهد و وارد بهترین دانشگاه های انگلیس وارد شوند و بعد از اتمام تحصیلات دانشگاهی و پیدا کردن کار و پرداخت مالیات می تواند اقامت دائم آن کشورها را بدست آورد.

تحصیل در انگلیس در مقطع دکتری

تحصیل در انگلیس در مقطع دکتری دارای پیش نیازهایی است که شامل پیشینه تحصیلی قوی، مدرک زبان با نمره بالا و داشتن استاد راهنماست.

استاد راهنما یا سوپروایزر پس از مکاتبه شما با وی و تایید شما، برایتان پذیرش تحصیلی آن دانشگاه را صادر می نماید. تحصل دکتری در انگلیس به دو صورت نظری-تحقیقاتی و پژوهشی امکان پذیر است که 3 سال نیز به طول خواهد انجامید. مدرک زبان مورد نیاز جهت تحصیل رد این دوره آیلتس 7 به بالا خواهد بود.

مقایسه تحصیل دکتری در آلمان و انگلیس

تحصیل در انگلیس به همراه بورسیه تحصیلی

اخذ بورسیه تحصیلی در همه جا یکی از اهداف دانشجویانی است که همواره به فکر پیشرفت هستند. انتخاب نوع بورسیه و اقدام به موقع و شناخت نیازهای هر یک از مواردی است که شانس پیروزی در اخذ بورسیه مورد نظر را افزایش می دهد. از جمله پیش شرط های اخذ بورسیه تحصیلی می توان به سن مناسب، وضعیت تحصیلی مطلوب، مدرک زبان بالا به همراه مقالات بین المللی چاپ شده و یا کتاب منتشر شده است. بورسیه های تحصیلی در انگلیس مبالغی را تا 50 هزار پوند و حتی کمی بیشتر به دانشجویان برگزیده جهت تحصیل در انگلیس به صورت بورسیه تحصیلی اعطا می نمایند.  این مقاله سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی نگاشته شده و هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع، شرعاً و قانوناً حرام است.

 

بورسیه های تحصیلی در انگلستان به دو نوع دولتی و غیر دولتی تقسیم بندی می شوند

تحصیل در انگلیس و هزینه های تحصیل و زندگی در انگلیس

همانطور که می دانید، کشور انگلستان یک کشور کاملا پیشرفته می باشد و جز برترین کشورها در دنیا محسوب می شود به همین دلیل همه ساله افراد بسیاری خواهان تحصیل در انگلیس می باشند. در مورد تحصیل در کشور انگلستان و همچنین هزینه تحصیل در آن بهتر است بدانید که کاملا متفاوت می باشد و هزینه تحصیل در هر مقطع کاملا با مقاطع دیگر متفاوت می باشد. افرادی که در کشور انگلستان به کار می پردازند و یا تحصیل می کنند امکان این را دارند که فرزندانشان به صورت کاملا رایگان به تحصیل بپردازند. نکته مهمی که در اینجا وجود دارد این است که دانشجویانی که عضو اتحادیه اروپا می باشند همانند دانشجویان انگلیسی باید شهریه بپردازند و این شهریه همانطور که بیان شد در هر مقطع متفاوت می باشد. دراین بخش به هزینه های تحصیل و زندگی در انگلستان خواهیم پرداخت.

هزینه های تحصیل در انگلیس بسته به نوع دانشگاه و رشته تحصیلی دانشجو تفاوت هایی دارد. برای دانشجویان انگلیسی، داشنجویان می بایست بیش از 9.250 پوند در سال هزینه نمایند. دانشجویان بین الملل خارج از اتحادیه اروپا می بایست هزینه ای بین 10.000 تا 38.000 پوند در سال را هزینه نمایند.

تحصیل در انگلیس و کار دانشجویی

وزارت کشور انگلستان به دانشجویان دارای ویزای تحصیلی اجازه کار در طول تحصیل را اعطا می کند، البته در آیین نامه تحصیلی خود عنوان می کند. هدف اصلی از ویزای تحصیلی آمدن شما به انگلستان برای تحصیل است.

که در آنجا اجازه کار در انگلستان را دارید، هدف این است که بتوانید در حین تحصیل درآمد کسب کنید.

 کار دانشجویی در انگلیس به مدت 20 ساعت در هفته مجاز است و این زمان در تعطیلات دانشگاهی قابل افزایش است. متقاضی می بایست بالای 16 سال بوده و از اداره مهاجرت و مرکز تحصیلی خود مجوز اخذ نموده باشد.

 از جمله کارهای مجاز دانشجویی در انگلیس می توان به پشتیبان دانشجو، دستیار فروش، راننده تحویل دارو، پیک تحویل پیتزا، دستیار مراقبت های دامپزشکی و دستیار شخصی اشاره نمود.

 

شرایط کار ضمن تحصیل در انگلیس

تحصیل در انگلیس و بررسی ویزای همراه

یکی از مهم ترین مباحث در زمینه تحصیل در انگلیس، ویزای همراه انگلیس است که ما در بخش مدارس شرایط ویزای گاردین را بررسی نمودیم و در این بخش به شرایط اخذ ویزای همراه برای دانشجویان خواهیم پرداخت.

 طبق تعاریف بین المللی، همراه شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال دانشجوست و برای دوره های بالای 9 ماه و ترجیحاً بالای 1 سال قابلیت صدور دارد. همراهان می توانند چند ماه پس از ورود دانشجو به انگلیس از طریق ویزای همراه وارد این کشور شوند و تحت شرایطی یه کار تمام وقت مشغول شوند. مدارک اخذ ویزای همراه انگلیس به شرح زیر است:

 

سند ملک و املاک در خارج از انگلستان

اثبات توان مالی برای پوشش هزینه های زندگی برای همسر و فرزندان

داشتن سابقه سفر به انگلستان

کپی رزرو بلیط

منابع مالی کافی برای پوشش دادن هزینه های سفر

تحصیل در انگلیس و معرفی دانشگاه های برتر انگلیس

تحصیل در انگلیس نیازمند داشتن اطلاع از اعتبار دانشگاه محل تحصیل است تا دانشجو را در آینده کاری وی دچار مشکل نکند. البته مدارک بسیاری از دانشگاه های انگلستان در سراسر جهان دارای اعتبار هستند و از این بابت عموماً نگرانی برای دانشجو وجود نخواهد داشت.

تحصیل در انگلیس و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی انگلیس

مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در انگلیس به دو دسته مدارک مورد نیاز برای تحصیل در مدارس و تحصیل در مقاطع دانشگاهی تقسیم بندی می شوند که در این بخش به بیان آنها خواهیم پرداخت:

 

ویزای Tier 4 (child) visa

 

نامه پذیرش مدرسه

تمکن مالی کافی برای پوشش دادن هزینه های زندگی و تحصیل فرد

شخص باید شهروند کشوری به جز کشورهای منطقه اقتصادی اروپا یا سویس باشد

ویزای Tier 4 (general) student visa

 

نامه پذیرش تحصیلی

تسلط بر مهارت های چهار گانه زبان انگلیسی

تمکن مالی کافی برای پوشش دادن هزینه های زندگی و تحصیل فرد

این مقدار بنا بر شرایط هر فرد متغیر است

 

شخص باید شهروند کشوری به جز کشورهای منطقه اقتصادی اروپا یا سویس باشد

اخذ ویزای کار کانادا 4 تحصیل در انگلیس

 

تحصیل در انگلیس و موقعیت کار پس از تحصیل

دانشجویان پس از اتمام تحصیل در انگلیس، اینامکان را خواهند داشت تا از یکی از دو راه کار در انگلیس و یا کارآفرینی 50 هزار پوندی در این کشور، اقامت خود را در انگلیس تمدید نمایند. به این منظور دانشجو می بایست پس از اتمام تحصیلاتش، نامه ای را مبنی بر درخواست تمدید مدت اقامت در انگلیس به منظور کاریابی به Home Office ارائه نماید تا به مدت 12 ماه اجازه کاریابی در انگلیس برای وی صادر گردد. البته کشور انگلستان قوانین سخت گیرانه ای را برای کارجویان بین المللی متقاضی کار در این کشور وضع نموده است ولی در این میان شرایط برای فارغ التحصیلان دانشگاه های انگلستان آسان تر خواهد بود

 

تحصیل در انگلیس و وضعیت اقامت و تابعیت پس از تحصیل

بد نیست بدانید که تنها با تحصیل در انگلستان و کشور دیگری امکان اخذ تابعیت برای شما وجود نخواهد داشت و به این منظور و پس از اتمام تحصیلات می بایست به دنبال راه هایی مثل کار، سرمایه گذاری و یا ازدواج در انگلیس باشید تا اقامت شما در انگلستان تمدید گردد.

به عنوان مثال، می توانید پس از اتمام تحصیلاتتان در انگلیس مشغول به کار شوید تا در صورت پرداخت منظم مالیات، پس از 5 سال به اقامت دائم و 5 سال بعد آن پاسپورت انگلیس را دریافت نمایید.

تحصیل در انگلیس، اخذ ویزاهای تحصیلی انگلیس و مهاجرت تحصیلی به انگلیس را در این نوشتار بررسی نمودیم. در طول ۱۲ سال گذشته، دانشجویان مادر بیش از ۵۰ دانشگاه، از جمله کمبریج، دانشکده اقتصاد لندن و دانشکده سلطنتی لندن راه یافته اند سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی به شما کمک می کند برای زندگی و مطالعه در انگلستان آماده شوید، با اعتماد به نفس تحصیلات خود را شروع کنید و مطمئن شوید که آینده موفقی در پیش رو دارید. در این مقاله سعی شد نکات کلی ای در باب تحصیل در انگلستان ارائه گردد. در صورت نیاز به مشاوره با تماس حاصل نمایید و از امکان مشاوره رایگان تلفنی بهره مند گردید. همچنین می توانید در بخش دیدگاه ها، سوالات خود را در زمینه تحصیل در انگلیس بیان نمایید تا کارشناسان مجرب ما پاسخگوی آن باشند.

3 رتبه برتر
× جهت دریافت مشاوره رایگان