×

جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

اخذ اقامت از راه ثبت شرکت در انگلستان

متقاضیان می توانند با ثبت شرکت در یک کشور اروپایی علاوه بر گسترش فعالیت های تجاری در کشور مزبور از مزایای متعددی از جمله اقامت کشور مورد نظر برای خود و خانواده بهره مند شوند. سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی با همکاری کارشناسان خبره در رابطه با توسعه تجاری و ثبت شرکت و دریافت اقامت در اروپا فعالیت داشته و با داشتن تجاربی ارزشمند با همکاری مستمر با سازمان ها و شرکت های اروپایی و همچنین به عنوان نماینده برخی از آژانس های جذب سرمایه گذاری در اروپا جهت راه اندازی کسب و کار و انجام امور مربوط، برای متقاضیان عزیز فعالیت می نماید.

 

افرادی که هدف سرمایه گذاری در اروپا را دارند می توانند برای بسیاری از کشورها اقدام نمایند که در این مقاله قصد داریم سرمایه گذاری در دو کشور اروپایی را توضیح دهیم تا شما ضمن مقایسه شرایط هر کدام بتوانید تصمیم درست در این زمینه را اتخاذ نمایید.

 

سرمایه گذاری در کشور انگلستان

سرمایه گذاری در انگلستان به دو روش صورت می گیرد که در زیر هر دو نوع را توضیح می دهیم.

روش اول از راه طرح یک میلیون پوندی می باشد. در این روش شخص علاقمند اخذ اقامت انگلستان با نشان دادن دارایی یک میلیون پوندی در انگلستان و یا یکی از بانک های انگلیسی در دیگر کشورها ، می تواند طی پروسه کوتاه تر از یک ساله و بدون نیاز به مدرک زبان انگلیسی موفق به اخذ اقامت دائم انگلستان شود. قطعا اخذ اقامت انگلستان از این روش، بسیار مشکل است زیرا انتقال این سرمایه به انگلستان قبل از اخذ اقامت بسیار دشوار است.

 

در روش دوم.از روش هایی که دولت انگلستان برای اخذ اقامت دائم این کشور پیش روی متقاضیان مهاجرت به انگلستان قرار داده است،طرح سرمایه گذاری 200 هزار پوندی است.

 

در این راه که بسیار آسان تر از روش اول است، شخص با داشتن دو شاخص به سادگی می تواند در راستای اخذ اقامت دائم انگلستان اقدام نماید. دو موردی که برای این موضوع لازم است این است که فرد باید در این روش، نشان دهد دارایی معادل 200 هزار پوند به مدت 3 ماه در یکی از بانک های مورد تایید دولت انگلستان دارد و دوم مدرکی که نشان دهد فرد متقاضی مسلط به زبان انگلیسی می باشد که در صورت وجود داشتن این دو شاخص به فرد یک ویزای سه سال و چهار ماهه داده می شود تا فرد بتواند یک تجارت و یا کسب و کاری در کشور انگلستان راه اندازی نماید.

ثبت شرکت در انگلیس

بریتانیای کبیر در زمینه ثبتی و حقوقی قوانین ساده تر و سختگیری های کمتری نسبت به سایر کشورها دارد و میتوان با صرف کمترین زمان ممکن شرکت خود را ثبت نمود.

انگلستان دارای سیستم اقتصادی و محیط کسب و کار آزاد میباشد که این امر باعث جذب فعالان اقتصادی و شرکتهای خارجی شده است. از این رو ما به همه فعالان اقتصادی پیشنهاد میکنیم تا با ثبت شرکتشان در انگلستان از مزایای بیشمار آن استفاده کنند.

 

ثبت شرکت در انگلیس، مورد تائید وزارت امور خارجه انگلستان و سفارت ایران در لندن

انواع شرکت های قابل ثبت در انگلستان

 شرکت سهامی عام با مسئولیت محدود به تعداد سهام

 شرکت سهامی عام با مسئولیت محدود ضمانتی

 شرکت سهامی خاص با مسئولیت محدود به سهام

 شرکت سهامی خاص با مسئولیت محدود ضمانتی بدون در نظر گرفتن سهام

 شرکت سهامی خاص با مسئولیت محدود ضمانتی با در نظر گرفتن میزان سهام

 شرکت سهامی با مسئولیت نا محدود

 

انگلستان نسبت به سایر کشورها، قوانین ساده تر و سختگیری های کمتری در زمینه ثبتی و حقوقی دارد به همین علت یکی از 5 کشور اول جهان در انجام امور بازرگانی می باشد.

 

شرایط خوب این کشور برای ثبت شرکت، این امکان را به سرمایه داران داخلی و خارجی می دهد که با صرف کمترین زمان ممکن، شرکت خود را ثبت نمایند.

 

از آنجایی که سیستم اقتصادی این کشور دارای یک محیط کسب و کار آزاد می باشد، باعث جذب بالای فعالان اقتصادی و شرکت های خارجی می شود.

 

بیش از 5 میلیون شرکت در این کشور ثبت شده است که 76% آن ها، تنها با یک عضو به فعالیت خود می پردازند.

 

جالب است بدانید بدون داشتن اقامت و یا حتی حضور در خاک انگلستان می توانید برای ثبت شرکت در این کشور اقدام کنید و بر خلاف کشورهای اروپایی که حضور شخص فرد برای تاسیس شرکت در کشور مربوطه الزامی می باشد، در انگلستان این اجبار وجود ندارد.

از مراحل ابتدایی ثبت شرکت در انگلستان می توان به موارد  زیر اشاره کرد :

 

انتخاب نام شرکت و ارائه آدرس UK ( باید توجه داشت که نام انتخابی شما، از قبل به ثبت نرسیده باشد که استعلام های لازم توسط موسسه ما صورت می گیرد.)

تعیین نوع شرکت

تعیین میزان سرمایه مد نظر

تعیین اعضای شرکت ( می تواند تنها یک نفر عضو و سرمایه گذار شرکت باشد.)

ارائه مدرکی مبنی بر وجود حداقل یک مدیرعامل و یک سرمایه گذار در شرکت

مهر برای شرکت

ارائه تاییدیه از اداره ثبت شرکت های انگلستان

 

 

در صورت عدم حضور شخص برای ثبت شرکت ، انتخاب وکیل جهت پیگیری امور اجباری می باشد.

 

در انگلستان نیز مانند همه کشورها ، پس از ثبت شرکت ، مجوزی صادر می شود که مشخصات شرکت و شماره ثبت آن ذکر می گردد .

 

به محض ثبت شرکت ، باید تا 3 ماه در سازمان مالیات کشور، فعالیت خود رو ثبت نمود.

 

 

 

علاوه بر موارد ذکر شده ،از مزایای دیگر  ثبت شرکت در انگلستان می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 

برای شروع کار، هیچ میزان خاصی بمنظور حداقل سرمایه مورد نیاز نیست و بجز هزینه ای که برای ثبت شرکت در اداره ثبت شرکت ها و وکیل می پردازید، هزینه اضافه تری نخواهید داشت.

می توان بدون نیاز به سفر به این کشور و تنها با یک وکیل شرکت را به ثبت رساند.

ثبت شرکت در این کشور نسبت به کشورهای دیگر زمان کمتری می برد.

مالیاتی که برای درآمد شرکت های ثبت شده در نظر گرفته شده، معمولا تا 23 درصد می باشد که درصد پایینی است.

روند ثبتی بسیار سریع می باشد.

همانگونه که گفته شد، تنها با یک نفر نیز می توانید شرکت خود را ثبت نمایید.

مدارک اولیه مورد نیاز برای ثبت شرکت در انگستان :

اسکن پاسپورت فرد متقاضی (در صورت وجود سهامداران، اسکن پاسپورت آن ها نیز لازم است).

تنظیم اساسنامه و ارائه ترجمه رسمی آن

تنظیم شرکتنامه و ارائه ترجمه رسمی آن

تعیین میزان سرمایه مد نظر

کد اقتصادی شرکت

ترجمه رسمی یکی از قبوض دولتی مانند قبض تلفن،برق،آب و… .

 

 

پس از تکمیل و تنظیم مدارک با همکاری سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی و شخص ، همه اسناد و مدارک باید ترجمه رسمی شده و پس از آن به تایید رسمی برسند که پیش بردن این پروسه برعهده سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی می باشد.

 

نکته قابل توجه این است که حتی اگر شما بخواهید فقط وفقط  به تنهایی کار تجاری و بازرگانی را بوسیله شرکت انجام بدهید و فقط خودتان عضو شرکت و کارکنان باشید، باید همچنان بعنوان شرکت مسئولیت محدود تک عضوی و تک مدیرعاملی ثبت شرکت را انجام بدهید.

 

 

اگر قصد شروع یک فعالیت تجاری در انگلستان را دارید که طی آن به افرادی تحت عنوان کارمندان، حقوقی می پردازید، باید قبل از پرداخت اولین حقوق، شرکتی ثبت کرده و روند آن طی شده باشد.

 

پس از ثبت شرکت، در صورت تمایل به استخدام کارمند، از همان ابتدا بعنوان کارفرما باید قراردادی را تنظیم کرده و وظیفه دارید کارمندان را از اولین روز کاری بیمه کنید؛همچنین با توجه به اهمیت بالای حقوق اولیه انسانی و مدنی در این کشور، این قوانین را مطالعه فرموده تا باعث نقض آن ها نشوید.

 

افتتاح حساب بانکی

پس از ثبت شرکت ، می توانید اقدام به افتتاح حساب بانکی کنید.

 

اما از آنجایی که فرد خارجی محسوب می شوید، گذرنامه شما باید Notarize شود یعنی توسط وکیل تایید شود.

 

سیستم بانکداری انگلستان بطور کل با ایران تفاوت دارد. پس از افتتاح  حساب بانکی، اطلاعات کارت اعم از پین کد و رمز و.. به همراه خود  کارت، بلافاصله بعد از افتتاح حساب به شما تحویل داده نمی شود بلکه پس از تاییدیه آدرس توسط بانک و انجام کارهای مربوطه، به نشانی مربوطه ارسال می شود. ( در قسمت ثبت شرکت ذکر شده بود که یک نشانی UK لازمه ثبت شرکت و همچنین افتتاح حساب بانکی است).

 

هر بانکی شرایط متفاوت و خاص خود را دارد.

 

برای افتتاح حساب در بعضی بانک ها نیاز به پرداخت هزینه کمتری است و در بعضی ها،بیشتر.

 

بعضی ازحساب ها و بانک ها مزایای بیشتری در اختیار شما می گذارند بعنوان مثال بیمه به حساب شما تعلق می گیرد یا وام ها با شرایط بهتری ارائه می دهند که متخصصین ما در این امر مشاوره لازم را به شما داده و با توجه به شرایط شما،بهترین گزینه را انتخاب کرده وکارهای مربوطه را پیگیری می کنند.

 

مدارک برای افتتاح حساب :

پاسپورت

ویزا

مدارک شرکت ثبت شده

 

شرکت سهامی عام

ثبت شرکت سهامی عام در انگلستان این امکان را به شما می دهد تا خیلی راحت تر به سرمایه کلی شرکت دسترسی پیدا کنید و سهام شرکت را در بورس سهام به عموم بفروشید.

 

برای ثبت این نوع شرکت، میزان حداقل 5000 پوند سرمایه مورد افتتاح حساب بانکی در انگلستان برای ایرانی ها امری بسیار دشوار می باشد اما موسسه ما با تجارب خود در این زمینه، این کار را برای شما تضمین کرده و تمامی مراحل افتتاح حساب را ظرف حداکثر 2 ماه انجام می دهد.

 

در صورتیکه خود شخص قادر به سفر به انگلستان نبود، موسسه ما وکیل رسمی دادگستری در انگلستان را بجای فرد فرستاده و تمامی مراحل را  پیش می برد.

 

نیاز است که 25 % آن باید هنگام ثبت شرکت پرداخت شود  و حداقل دو مدیر و یک سهامدار مورد نیاز می باشد.

 

از مزایای این نوع شرکت می توان به موارد زیراشاره کرد :

 

 

 می تواند بطور تماما متعلق به افراد غیر انگلیسی باشد.

امکان آن را به شما می دهد که سرمایه شرکت خود را سریع تر از یک شرکت سهامی خاص افزایش دهید.

داشتن سهام یک شرکت سهامی عام در بورس کشوری مثل انگلستان به شما شانس جذب سرمایه گذاران بزرگ ،شناخت تجار نهادی وهمکاری با شرکت های شناخته شده را می دهد.

شما با پیشنهاد سهام شرکت خود به عموم مردم، با وجود پذیرش ریسک بالا ، تعداد زیادی سهام دار و سرمایه گذار را به خود جذب خواهید کرد.

سرمایه گذاران اولیه شرکت می توانند تنها بخشی از سهام خود را برای سود بیشتر، در اختیار سهام گذار جدیدی بگذارد درحالیکه همچنان نقش خود را در شرکت ایفا می کند.

بانک ها و موسسات مالی انگلستان ، وام و مزایای بیشتری نسبت به سایر شرکت ها در اختیار شرکت های سهامی عام می گذارند.

مراحل ثبت این نوع شرکت بسیار ساده تر از بقیه می باشد.

قوانین اسم گذاری برای یک شرکت PLC :

 

کلماتی همچون “Holdings”، “International”و  “Group” باید در نام شرکت بکار روند.

نام مخفف PLC باید حتما در قسمت آخر اسم شرکت ذکر شود.این قانون به سرمایه گذاران خارجی و داخلی، سهامی عام بودن شرکت را می رساند.

 

شرکت با مسئولیت محدود (Limited Liability Company)

 

پر طرفدارترین نوع شرکت در انگلستان این نوع شرکت می باشد.

 

برای این شرکت حداقل سرمایه مورد نیاز است.

 

می توان تنها با یک نفر نیز این شرکت را به ثبت رساند..

سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی

3 رتبه برتر
× جهت دریافت مشاوره رایگان