×

جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

خرید ملک در انگلستان

 شرایط اخذ اقامت انگلستان از طریق خرید ملک

آیا خرید خانه ارزان در انگلیس برای ایرانیان امکان پذیر است؟

 قیمت خانه ارزان در لندن چقدر است؟

آیا خرید ملک در انگلستان منجر به اخذ اقامت دائم انگلستان می گردد؟

هزینه های خرید ملک در انگلستان به چه صورت است؟

 مظنه و قیمت خانه های کوچک در لندن چگونه است؟

 آیا خرید خانه در اسکاتلند نیز برای ایرانی ها شدنی است؟

 میزان درآمد در لندن و هزینه اجاره بهای منزل چقدر است؟

 سرمایه گذاری در انگلستان از طریق خرید ملک چه مراحلی دارد؟

 چه اشخاصی واجد شرایط برای خرید ملک در انگلستان می باشند؟

انگلستان کشوری با جاذبه های طبیعی فراوان و یکی از قدرت های اقتصادی و سیاسی در جهان است.

 از همین رو همه ساله افراد زیادی در جستجوی مهاجرت به این کشور پیشرفته می باشند.

 راه های متفاوتی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد که یکی از آن راه ها، سرمایه گذاری می باشد. زیر مجموعه روش های سرمایه گذاری خرید ملک قرار دارد که در این مقاله به طور مفصل مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت. شما عزیزان می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان در مورد تمامی روش های مهاجرتی با کارشناسان حقوقی سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی تماس حاصل فرمایید و بعد از کسب اطلاعات کلی جهت اخذ مشاوره تخصصی اقدام نمایید.

بریتانیا ،  که همچنین “پادشاهای متحده” (United Kingdom ) نیز نامیده می شود؛ از گروهی از جزایر خارج از ساحل شمال غربی اروپا تشکیل شده است. این کشور از چهار کشور انگلستان ، ولز ، اسکاتلند و ایرلند شمالی تشکیل شده است.

نگلستان ، ولز و اسکاتلند نیز بریتانیای بزرگ را تشکیل می دهند. انگلستان بزرگترین کشور پادشاهی متحده است که بیشتر دو سوم جنوبی بریتانیا را اشغال می کند. مساحت کل انگلستان ۱۳۰۴۱۰ کیلومتر مربع (۵۰ ، ۳۵۲ مایل مربع) است. انگلستان Engla land قبلاً به عنوان سرزمین انگِل ها (the land of the Angles) شناخته می شد، که در واقع مردمانی از کشور آلمان بودند که از اواخر قرن ۵ به همراه ساکسون ها و جوت ها شروع به حمله به انگلستان کردند. پایتخت پادشاهی متحده بریتانیا در انگلستان است. پایتخت،کرسی دولت و بزرگترین شهر انگلستان لندن است. زبان انگلیسی، که امروزه توسط صدها میلیون نفر در سراسر جهان صحبت می شود، از انگلستان، جایی که امروزه زبان اصلی این کشور است، نشات گرفته است. انگلستانی زبان رسمی پادشاهی متحده بریتانیاست.

 سرزمین ولز و اسکاتلند هر دو زبان رسمی خود را دارند اما به نسبت زبان رسمی خود انگلستانی در هر دو کشور بیشتر صحبت می شود. شمال کشور انگلستان کشور اسکاتلند قرار دارد. در سمت مشرق این کشور دریای شمال قرار گرفته است؛ هم چنین انگلستان از غرب توسط دریای ایرلند، ولز و اقیانوس اطلس و از جنوب توسط کانال انگلستانی محصور شده است. پوند واحد پول این کشور است و آب و هوای نسبتا سردی دارد. این کشور به اروپا نزدیک است. در محدوده سرزمینی این کشور، همه چیز از کوهستان، رودخانه، تپه ها، دریاچه ها، باتلاق ها قرار دارند.

 این کشور نیز با توجه به اقتصاد قوی و سطح رفاه اجتماعی بالای شهروندان مقصد مهاجرتی و یا یکی از گزینه های سرمایه گذاری برای بسیاری از افراد در سراسر جهان است. در ادامه به شرایط تخصصی مربوط به خرید ملک در انگلستان می پردازیم.

خرید ملک در انگلستان و اخذ اقامت

شما به عنوان یک فرد خارجی می توانید در انگلستان ملک بخرید، حتی اگر در انگلستان زندگی نکنید. در واقع، اخذ اقامت از طریق خرید ملک در انگلستان برای افراد خارجی به صورت نقدی آسان تر است به این معنا که چنین متقاضیانی نیازی به درخواست وام یا کمک هزینه ندارند؛ زیرا در این صورت ممکن است درخواست وام مسکن برای خارجیان دشوار باشد.

 بنابراین، اگر به دنبال خرید ملک هستید، مهم است که درک کاملی از بازار املاک انگلستان و به بودجه خوبی دسترسی داشته باشید.

جالب است بدانید که صرف خرید ملک در انگلستان منجر به اخذ اقامت و در نهایت تابعیت افراد نخواهد شد در نتیجه جهت کسب اقامت و تابعیت باید از دیگر روش های مهاجرت به انگلستان  استفاده نمایید.

استانداردهای سرمایه گذاری

یکی از مهم ترین عوامل برای سرمایه گذاری و کسب سود بلند مدت یا دائم در هر کشور بررسی استانداردهای سرمایه گذاری در آن کشور است. فردی که با هدف سرمایه گذاری وارد کشوری می شود بواسطه ورود سرمایه خود به کشور دیگر ریسک بالایی متحمل خواهد شد؛ از همین رو باید در انتخاب کشور مورد نظر برای سرمایه گذاری دقت کافی داشت.

 یکی از مهم ترین استانداردهای سرمایه گذاری وضعیت مصادره اموال ( سلب مالکیت از سرمایه گذاران خارجی یا Expropriation Rate ) در کشور مورد نظر است. در واقع نرخ مصادره اموال نشان دهنده میزان امنیت سرمایه گذار و دارایی او در کشور مقصد است و اینکه سیستم قضایی آن کشور چه برخورداری با اموال خریداری شده توسط خارجیان دارد؟

 به طور کلی نرخ مصادره اموال معمولا به ترتیب از نرخ مصادره اموال کم به زیاد با اعداد ۱ تا ۷ نشان داده می شود. مطالعه مقاله « حقوق رقابت و انحصار در سرمایه گذاری خارجی » نیز می تواند بصورت جزئی تر اطلاعات مفیدی را خدمت شما عزیزان ارائه نماید.

فرایند خرید ملک در انگلستان

خرید ملک در انگلستان را می توان در سه مرحله خلاصه کرد: جستجو و پیشنهاد، واگذاری و امور نهایی

    یافتن ملک مناسب و ارائه پیشنهاد خرید که معمولا از طریق اداره املاک مناطق صورت می گیرد. این پیشنهاد شما را از نظر حقوقی ملزم به خرید ملک نمی کند.

  • پس از پذیرش پیشنهاد باید تحقیقات لازم را صورت دهید.

انجام تحقیقات برای تشخیص اولیه مسائل بالقوه قویا توصیه می شود. به طور کلی دو نوع تحقیق وجود دارد:

 

      

 

انجام این تحقیقات هیچ تعرفه خاصی از نظر هزینه ندارد و باید در موردشان مذاکره شود.

 

  • انتقال قانونی ملک مرحله بعدی فرایند خرید ملک در انگلستان است. برای این کار باید از یک وکیل کمک بگیرید. مجددا هیچ تعرفه خاصی در مورد هزینه ها وجود ندارد و باید در مورد آنها مذاکره کنید. انتقال ملک از طریق تبادل یادداشت هایی میان وکیل فروشنده و وکیل خریدار صورت می گیرد. یک پیش نویس قرارداد توسط وکیل فروشنده تنظیم می شود که قیمت، اطلاعات مربوط به سند فروشنده و غیره را در بردارد.

وکیل خریدار این پیش نویس را بررسی کرده و با وکیل فروشنده به مذاکره می نشیند. جستجوها، تحقیقات و مطالعات صورت گرفته از سوی خریدار یک جستجوی مرجع محلی را شامل می شود تا اطمینان حاصل شود که ملک در میانه هیچ پروژه ای نیست؛ تحقیقی در ثبت زمین برای بررسی امنیت عنوان را در بر می گیرد. پرس و جوهای دیگر اموری چون حقوق معدنی، سیل خیزی، آلودگی و موارد دیگر را بررسی می کنند. این بخش از فرایند انتقال حداقل دو هفته به طول می انجامد ولی مدت آن گاها ممکن است به دو یا سه ماه هم برسد.

    پس از رضایت و موافقت خریدار و وکیلش، قراردادهای نهایی امضا می شوند. این قرارداد هر دو طرف را به طور قانونی متعهد می کند – فروش باید صورت پذیرد. در این نقطه مبلغ ۱۰٪ از قیمت ملک را به صورت غیرقابل عودت پرداخت می کنید.

  • سپس یک قرارداد انتقال که انتقال عنوان را ثبت می کند توسط هر دو طرف تهیه و امضا می شود. در رابطه با یک تاریخ تکمیل هم توافق می شود. میان امضای قرارداد و تاریخ تکمیل، تنظیمات مربوطه توسط اداره ثبت زمین صورت می پذیرد: هزینه تمبر و باقی مخارج مربوط به ثبت پرداخت می شوند. اکنون پرداخت ها صورت گرفته و اسناد به خریدار منتقل می شوند و به این ترتیب فرایند خرید ملک در انگلیس به انجام می رسد.

 

امکان خرید ملک در انگلستان برای اتباع خارجی

فردی که تبعه کشور انگلستان نباشد می تواند در این کشور ملک خریداری کند، حتی اگر مقیم این کشور نباشد. به عبارت دیگر، خرید ملک در انگلستان به عنوان یک خارجی در صورتی که فرد قادر به پرداخت نقدی باشد آسان تر است – برای مثال، نیازی به درخواست رهن یا وام نداشته باشد چون درخواست برای این کار می تواند مشکل و پیچیده باشد.

همان طور که در عناوین قبلی نیز مطرح شد، مشورت با وکیل امور ملک در رده نخست اقدام برای خرید ملک در عرصه بین الملل قرار دارد.

 در امر سرمایه گذاری موضوعی که بسیار حائز اهمیت است حفظ سرمایه و سود حاصل از سرمایه گذاری می باشد. نقش وکیل امور ملک از آنجایی پر رنگ می شود که قوانین حقوقی و مالیاتی در هر کشور متفاوت است. وکیلی که با فرهنگ و زبان کشور مورد نظر آشنایی دارد و می تواند به راحتی با نمایندگان املاک در آن کشور ارتباط برقرار کند و با انتخاب منطقه ای مناسب که آینده اقتصادی خوبی را در بر دارد ریسک هر گونه خطا در فرآیند خرید ملک و سرمایه گذاری را کاهش می دهد. در سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی خدمات ارزنده ای ارائه می دهد که می توانید به راحتی از آن بهره مند شوید.

 

اقامت انگلستان با خرید ملک و روش های اخذ اقامت و تابعیت انگلستان از راه سرمایه گذاری را در این مقاله مورد بررسی قرار دادیم. همانطور که آورده شد اتباع خارجی نیز می توانند در کشور انگلستان از طریق خرید ملک سرمایه گذاری نمایند ولی نکته حائز اهمیت اخذ اقامت انگلستان با خرید ملک است که میسر نمی باشد.

 بر همین اساس، متقاضیان اخذ اقامت انگلستان باید از طرق تحصیلی، کاری و سایر روش های سرمایه گذاری اقدام نمایند. در نظر داشته باشید فرآیند خرید ملک در سایر کشورها نیازمند تسلط به قوانین بین الملل و نظام مالیاتی حاکم بر آن کشور است. لذا توصیه ما بر این است الزاماً پس از مشاوره با وکیل امور ملک قدم در این راه بگذارید. در این زمینه قطعاً مشاوره با وکلای توانمند و مشاورین کارآزموده سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی تاثیر به سزایی در تصمیم گیری صحیح شما خواهد داشت. این مشاوره برای شما رایگان خواهد بود. چنانچه ابهامی در اخذ اقامت انگلستان با خرید ملک دارید می توانید سوالات خود را در قسمت دیدگاه های سایت مطرح و پاسخ مشاورین ما را دریافت نمایید.

3 رتبه برتر
× جهت دریافت مشاوره رایگان