×

جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

اقامت اوکراین از طریق ازدواج

یکی از راه های کسب اقامت یا تابعیت کشورها ازدواج با تبعه آن کشور است .هر ساله هزاران اجازه اقامت از طریق ازدواج در اکراین صادر می شود در این مقاله مدارک و شرایط لازم برای اخذ اقامت اوکراین از طریق ازدواج بیان شده و سعی شده تا جای ممکن به سوالات شما در خصوص اخذ اقامت اوکراین از طریق ازدواج پاسخ داده شود اما این امر دارای زوایا و جزییات فراوان است که نیازمند تجربه و دانش کافی در این زمینه می باشد لذا وکلای بنیاد مهاجرتی دکتر سعیدمحمدی با جمع این دو مهم می توانند بهترین راهکارها در خصوص اخذ اقامت اوکراین از طریق ازدواج و دیگر طرق مهاجرت به اوکراین را پیش روی شما قرار دهند.

ازدواج بین شهروندان اکراین و یک خارجی مطابق مفاد مربوط به قانون  ازدواج اوکراین تنظیم می شود و اعطای اقامت دائم به یک خارجی از طریق ازدواج با شهروند اوکراین مطابق قانون اوکراین در خصوص وضعیت حقوقی اتباع خارجی تنظیم می شود.اصول حاکم بر روابط خانوادگی با خارجیان در ماده ۲۶ قانون اساسی اوکراین بیان شده است که تصریح می دارد خارجیان که به طور قانونی در اوکراین اقامت دارند از حقوق و آزادی های مشابه و همین طور از مسئولیت های مشابه با شهروندان اوکراینی برخوردارند.با توجه به ماده ۱۸ قانون اوکراین در خصوص وضعیت حقوقی خارجیان و افراد بدون تابعیت،خارجی ها در ازدواج و روابط خانوادگی از حقوق و مسئولیت های مساوی باشهروندان اوکراین برخوردارند.

مزایای ازدواج با شهروند اوکراین

از مزایای ازدواج یا شهروند اوکراین می توان به موراد زیر اشاره کرد:

حق حرکت و اقامت آزادانه در خاک اوکراین

حق آموزش (از جمله آموزش و پرورش رایگان برای کودکان)؛

حق کسب تابعیت اوکراین

حق برخورداری از خدمات مالی در اوکراین (کارت، حساب، اعتباری، وام ها و غیره)

عدم نیاز به گرفتن اجازه کار برای اشتغال (کار موقت، کار ثابت و منظم)

حق برخورداری از شرایط کاری مناسب (ساعات کار، استانداردهای ایمنی و بهداشت، حقوق تعطیلات)؛

حق الحاق به خانواده (همسر، فرزندان و پدر و مادر )

عدم نیاز به اخذ ویزا، پر کردن کارت های مهاجرت، گرفتن ثبت نام، پرداخت هزینه های کنسولی.

حق در ورود با معافیت از حقوق گمرکی وسایل نقلیه (برای استفاده شخصی)

حق اخذ ویزا به کشورهای ثالث از اوکراین

حق برخورداری از حقوق بازنشستگی، کمک هزینه خانواده و امنیت اجتماعی (حداقل کمک درآمد، حقوق بازنشستگی، بهداشت و درمان رایگان، و غیره)

مدارک مورد نیاز برای ازدواج در اوکراین:

اسناد ذکر شده در ذیل باید به Local Department of Vital Satistics and Civil Status که مخفف آن ZAGS است داده شود.

مدت معمول انتظار برای ثبت ازدواج در اوکراین یک ماه است با این حال ممکن است اتباع خارجه قبل از انقضای این مدت یک ماهه درخواست اجازه برای ثبت ازدواج کنند که این عذر موجهی محسوب می شود. مدارک عبارتند از:

گذرنامه خارجی: باید برای حداقل یک سال معتبر باشدو به زبان اوکراینی ترجمه و در دفترخانه اسناد رسمی تایید شده باشد.

گواهی تولد با احراز هویت(طبق قانون کشور خودتان)باید به اوکراینی ترجمه و توسط دفتر اسناد رسمی در اوکراین گواهی شود.

سند وضعیت تاهل حال حاضرتان(استشهادیه مبتنی بر مجرد بودن) و گواهی نداشتن مانع برای ازدواج به معنای اثبات این امر که شما از نظر قانونی قادر به ازدواج هستید باید به اوکرانی ترجمه و در دفترخانه اسناد رسمی اوکراین تایید شود.

پس از ثبت ازدواج گواهی ازدواج استاندارد به زبان اوکراینی دریافت می کنید که توسط وزارت اوکراین تایید شده.گواهی ازدواج بری اهداف مهاجرت به کار می آید.

خدمات دولتی مهاجرت در اوکراین درخواست اجازه اقامت را تنها با ویزای بلند مدت D می پذیرد که بر اساس گواهی ازدواج معتبر اعطا می شود.

ویزای D  به شما اجازه می دهد برای انجام فرایند درخواست اقامت موقت از خدمات محلی اقامت تحت عنوان عنوان over در طول ۴۵ روز از اعتبار آن وارد شوید.

توجه:اعتبار مدارک فوق به جز گذرنامه ۶ ماه است و تاریخ معتبر تاریخ صدور توسط مقامات صالح است.

توجه:در اکثر مواقع اسناد استاندارد برای شهروندان کشورهای مختلف یکسان است اما معمولا بهتر است به RAGS در جایی که ازدواجتان ثبت شده مراجعه کنید و لیست مدارک مورد نیاز را تایید کنید.

مدت کسب تابعیت

سریع ترین راه برای به دست آوردن شهروندی اوکراین ازدواج است زیرا طبق قانون اوکراین یک خارجی باید حداقل ۵ سال متوالی در خاک اوکراین زندگی کند تا بتواند تقاضای شهروندی دهد اما در صورت ازدواج با شهروند اوکراین و زندگی با او در خاک اوکراین این زمان به ۲ سال کاهش می یاد و بعد از دو سال می تواند شهروند اوکراین شود.

مکان ثبت نام ازدواج

ازدواج معمولا در دفاتر ثبت مدنی ثبت می شود اما می تواند در جای دیگری ثبت شود اگر در درخواستتان تقاضا نموده باشند.به عنوان مثال بنا به درخواست ازدواج می تواند در محل اقامت زن و شوهر ثبت نام صورت گیرد یا در بیمارستان یا مکان دیگر اگر زوجین بنا به عذر موجهی قادر به آمدن به دفتر ازدوجشان حضور داشته باشند و انجام ازدواج از طریق نماینده یا به وکالت مجاز نیست

حق انتخاب نام خانوادگی

افرادی که ازدواج می کنند حق انتخاب نام خانوادگی دارند که می توانند نام خانوادگی مشترک از همسر برگزینند یا نام خانوادگی قبلی خود را حفظ کنند.آنها همچنین می توانند نام خانوادگی دیگری(زن یا شوهر) را به نامشان اضافه کنند.آنها همچنین می توانند نام خانوادگی دوتایی داشته باشند ولی بیش از دو نام را نمی توانند به عنوان نام خانوادگی داشته باشند مگر اینکه به دلایلی جزو رسوم اقلیت های ملی باشد.اگر نام خانوادگی از تاریخ ازدواج دوتایی شده است زن یا مرد حق دارد نام خانوادگی طرف دیگر را با نام خانوادگی خودش جایگزین کند.

همان طور که از مطالب پیش گفته بر می آید در اوکراین هم مانند بسیاری از کشورها کسانی که تابعیت اوکراینی را به دست می آورند از حقوق و تکالیفی یکسان با شهروندان اوکراینی برخوردارند و شاید سریع ترین و آسان ترین راه برای اخذ اقامت اوکراین از طریق ازدواج با شهروندان آن کشور باشد.اما این مسئله مانند تمام دیگر طرق مهاجرت دارای ظرایف و مسایلی ست که جز با مشاوره با وکلای مجرب در امر مهاجرت نمی توان به آن دست یافت. بنیاد مهاجرتی دکتر سعیدمحمدی که سرشناس ترین و بزرگترین موسسه حقوقی در خاورمیانه ست شما را در انتخاب درست ترین ها کمک و پشتیبانی می کند.

 گرفتن پاسپورت اوکراینی از طریق ازدواج

طبق قانون حاکم در کشور اوکراین شهروندان این کشور مجاز به داشتن تابعیت مضاعف نیستند، اما راه های مختلفی در مورد گرفتن پاسپورت این کشور برای اتباع خارجی وجود دارد. در میان این روش های گوناگون، گرفتن پاسپورت از طریق ازدواج گزینه سهل الوصول و مقرون به صرفه تری است.

نتیجه گیری

همان طور که در طول مقاله ذکر شد، ازدواج با یک شهروند اوکراینی یک عنصر مهم برای گرفتن اجازه اقامت دائم اوکراین است. ازدواج باید کاملا قانونی بوده و درخواست اجازه اقامت دائم باید توسط همسر متقاضی مورد حمایت قرار گیرد. اتباع خارجی پس از اخذ اقامت اوکراین، از حقوق یکسانی نسبت به شهروندان اوکراینی ( حقوق اقتصادی، اجتماعی و…) برخوردار خواهند شد . اقامت دائم کشور اوکراین قابل لغو شدن نیست و حتی پس از جدایی نیز باقی خواهند ماند.

در نهایت بنیاد مهاجرتی دکتر سعیدمحمدی آماده پاسخ گویی تلفنی و حضوری به هموطنان عزیز و انجام کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا و اقامت می باشد. هموطنان متقاضی اقامت اوکراین از طریق ازدواج، می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به صورت حضوری به دفاتر بنیاد مهاجرتی دکتر سعیدمحمدی مراجعه نمایند.

تابعیت اوکراین از طریق تولد

آگاهی از موضوع اخذ تابعیت اوکراین از طریق تولد از سایر مواردی می باشد که مورد توجه والدین در خصوص تولد فرزندان نیز قرار گرفته است. اخذ تابعیت به دلیل مزایا و امتیازات ویژه ای که برای فرد متقاضی دارد، همواره مورد توجه متقاضیان و مهاجرین خارجی بوده است. مقاله با عنوان اخذ تابعیت اوکراین از طریق تولد، درصدد است تا خوانندگان را با فرآیند اخذ تابعیت، شرایط و نیازمندی ها،مدارک لازم و امتیازات آن آشنا کند.

امیدواریم که با ارایه این مقاله توانسته باشیم بر آگاهی شما عزیران درباره موضوع تابعیت اوکراین بیفزاییم در ادامه برای اطلاعات بیشتر در مورد راه های تابعیت اوکراین با سایت بنیاد مهاجرتی دکتر سعیدمحمدی در ارتباط باشید. تابعیت اوکراین بر مبنای قانون تابعیت 1991 می باشد. مطابق این قانون، همه افرادی که تا زمان تصویب این قانون مقیم اوکراین بوده اند تابعیت را حفظ می کنند.

تعریف اخذ تابعیت اوکراین از طریق تولد

شهروندان اوکراین معمولا در حداقل یکی از دسته های زیر قرار می گیرند:

شهروندان سابق اتحاد جماهیر شوروی که در خاک اوکراین از لحظه اعلان استقلال کشور اوکراین اقامت گزیده اند.

مردم یا افراد بدون تابعیت مقیم در قلمروی خاک اوکراین از نوامبر سال 1991

افرادی که به اوکراین با نیت اخذ اقامت دایمی از توامبر سال 1991 مسافرت کرده اند و کسانی که تابعیت اوکراینی اعطایی وارد شده در پاسپورت شوروی توسط مقامات اداری اوکراین داشته اند و نیز فرزندان چنین افرادی که به همراه والدین خود آمده اند به شرط آنکه آنها قبل از ورود به اوکراین درگیر مسائل سنی نبودند.

افرادی که تابعیت اوکراینی را مطابق با قوانین اوکراین و معاهدات بین المللی اوکراین بدست آورده اند. قانون اوکراین در شرایط کنونی تابعیت دوگانه افراد را تایید نمیکند. قانون اوکراینی شهروندان اوکراینی دارای تابعیت دوگانه را با یک شرط تابع اوکراین می داند. فرد دارای تابعیت دو گانه با همان تابعیت دوگانه و غیر اوکراینی 2 سال در این کشور اقامت داشاته باشد.

در ژوئن سال 2017 شهروندان اوکراینی بدون ویزا حق رفت و آمد و مسافرت آزادانه در کشورهای عضو اتحادبه اروپا داشتند. این افراد حق دسترسی به 116 کشور و قلمرو را داشتند. در رتبه بندی ویزاها، بر مبنای شاخص محدودیت های ویزا پاسپورت اوکراینی در رده چهل و دومین دنیا قرار داشت.

تایید تابعیت و مدارک لازم جهت تایید تابعیت اوکراین

اخذ تابعیت اوکراینی دارای روند اداری و مدارک خاص خود می باشد، روند درخواست تا اخذ تابعیت اوکراینی 60 روزه است و مبلغ آن از 350$ (دلار) شروع می شود. جهت تایید تابعیت اوکراینی کودک، مدارک زیر لازم است:

اظهاریه

گواهی تولد کودک بسته به سن کودک

اظهاریه کودک (سن 14 الی 18 سالگی)

دو قطعه عکس (3.5 در 4.5 سانتی متر) از کودک (بالای 5 سال)

پاسپورت های والدین/ ویزای اقامت دایمی یا موقتی در اوکراین

یکی از اسناد زیر:

اعلام عدم الحاق تابعیت کشور دیگری از طریق تولد

اعلام عدم الحاق ملیت هر کدام از والدین

اعلام عدم الحاق تابعیت والدینی که خارجی است

وقتی که شما تمامی مدارک مورد نیاز را جمع آوری کردید، شما بایدکه با اداره خدمات مهاجرت به اوکراین محلی تماس حاصل کنید. جداکثر مدت زمان رسیدگی به درخواست و مدارک پیوستی 2 هفته است.

مزایای اخذ تابعیت اوکراین از طریق تولد

در این بخش ازمقاله به مزایای تابعیت اوکراینی نیز پرداخته می شود:

امکان مهاجرت والدین با ثبت بعدی اقامت دایمی (برای والدین)

امکان تحصیل رایگان و مراقبت های پزشکی رایگان (برای فرزند)

آزادی سفر و بدون ویزا در کشورهای عضو اتحادیه اروپا و اعضای ناحیه شنگن

امکان افتتاح حساب در کلیه کشورهای اروپایی

امکان کار و زندگی در کل کشورهای اتحادیه اروپایی

امکان سرمایه گذ اری و تولید در کلیه کشورهای عضو

اقامت در تمامی کشورهای عضو EU

امکان بهره مندی از امکانات درمانی و مراقبت پزشکی در کل اروپا

برای خارجی ها، امکان اخذ تابعیت اوکراینی نهایت آرزو است. چونکه تابعیت اوکراینی به شما امکان بهره مندی ازهمه فرصت هایی را می دهد که برای شهروندان اوکراینی مهیاست، اخذ تابعیت اوکراین از طریق تولد، یکی از روشهای متداول کسب تابعیت این کشور است. باید به این نکته توجه کرد که اخذ تابعیت همیشه هم خیلی آسان نیست و نیازمند کار در اوکراین لازم هست که شما از خدمات مشاوره وکلای حرفه ای بنیاد مهاجرتی دکتر سعیدمحمدی برای راهنمایی و کسب اطلاعات لازم بهره ببرید.

3 رتبه برتر
× جهت دریافت مشاوره رایگان