×

جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

مهاجرت کاری به کشور اوکراین:

قوانین کار در اوکراین

ویزای کار اکراین ، نحوه اخذ اقامت و تابعیت و شرایط اخذ پاسپورت از طریق ویزای  کار اکراین در این مقاله به صورت علمی و تخصصی مورد تحلیل و بررسی قرار خواهد گرفت. آیا از شرایط و مقررات اخذ ویزای کار اکراین در سال2019 آگاهی دارید؟ آیا با یافتن کار در اکراین امکان اخذ پاسپورت اکراین وجود دارد؟ مزایای ویزای کار اکراین چیست؟ ویزای کار اکراین دارای شرایط و قواعد خاصی می باشد .تمامی کشورهای دنیا قوانین و شرایطی را برای کار در نظر گرفته اند. در کشور اوکراین نیز قوانینی برای کار وجود دارد، شاغلین در این کشور باید در طول هفته به مدت 40 ساعت مشغول به کار باشند. شاغلینی که در رده سنی 18 تا 36 سال قرار دارند باید در طول هفته به مدت 36 ساعت کار کنند. در این کشور به شاغلین اجازه اضافه کاری داده شده است، ولی برای اضافه کاری ساعت مشخصی تعیین شده است. هر ساله متقاضیان می توانند مدت 120 ساعت اضافه کاری داشته باشند. به ازای اضافه کاری کارفرما باید مزایا و حقوق به فرد بپردازد.

در این مقاله ما درصدد هستیم تا به طور علمی و تخصصی به بررسی آنها پرداخته و به کلیه سوالات شما در رابطه با اخذ پاسپورت اکراین از طریق کار پاسخ گوییم. شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با مشاوران و کارشناسان مجرب بنیاد مهاجرتی دکتر سعیدمحمدی تماس گرفته و از مشاوره رایگان تلفنی در این زمینه بهره مند شوید.

اعطاء دعوت نامه شغلی برای کار در اوکراین

متقاضیان خارجی و بین المللی برای کار در این کشور باید دعوت نامه شغلی دریافت نمایند. کارفرمایان این کشور برای اعطاء دعوت نامه کاری به متقاضیان خارجی باید قوانینی را رعایت نمایند. کارفرما باید ابتدا به مدت 3 ماه آگهی شغلی را کشور اوکراین منتشر کند. اگر در طول این مدت فردی استخدام نشد، می تواند از نیروی کار خارجی با همان مشخصات اعلام شده استفاده نماید. فرد متقاضی بعد از دریافت دعوت نامه باید اقدامات لازم را جهت اخذ ویزای کار اوکراین انجام دهد.

اخذ اقامت از طریق ویزای کار اوکراین

متقاضیانی که می خواهند از طریق کار وارد کشور اوکراین شوند و اقامت این کشور را دریافت کنند باید بدانند که این امکان برای وی وجود دارد. متقاضی باید قبل از ورود به این کشور مجوز ورود و مجوز مهاجرت کسب نماید. طبق قوانین وضع شده در این کشور برای دریافت مجوز مهاجرت، کابینه وزیرهای این کشور تصمیم گیری نمایند و سپس مجوز را صادر نمایند. افرادی که دارای شرایط زیر باشند می توانند به راحتی این مجوز را دریافت کنند.

سرمایه گذاران و کار آفرینانی که کمک های زیادی به اقتصاد این کشور می کنند.

فرهیختگان و دانشمندانی که مهاجرت آن ها به نفع کشور اوکراین می باشد.

فردی که به مدت 3 سال و به صورت مستمر در این کشور زندگی کرده باشد.

متقاضیانی که از طریق کار به این کشور مهاجرت کرده اند بعد از دریافت اقامت کشور اوکراین می توانند اقدامات لازم را برای مهاجرت اعضاء خانواده خود (همسر و فرزندان زیر 18 سال) انجام دهند. فرد باید برای مهاجرت خانواده اش به این کشور گواهی تمکن مالی جهت پرداخت هزینه های زندگی خود و اعضاء خانواده اش را ارائه نماید.

مزایای اخذ اقامت از طریق کار در اوکراین

متقاضیانی که قصد دارند از طریق کار به کشور اوکراین مهاجرت کنند و در این کشور اقامت داشته باشند، از مزایایی بهره مند می شوند. به عنوان مثال می توانند در کلیه کشورهای اتحادیه اروپا و منطقه شنگن به صورت رایگان ادامه تحصیل دهند و از مزایا تحصیل برخوردار شوند. فرد می تواند در یکی از کشورهای عضوء اتحادیه اروپا مشغول به کار شود. امکان افتتاح حساب در تمامی کشورهای دنیا، تجارت بدون وجود محدودیت، استفاده رایگان از خدمات پزشکی و درمانی، خرید ملک در تمامی کشورهای عضوء اتحادیه اروپا، استفاده از مارک تجاری اروپایی، بهره مندی از قوانین تجارت و گمرک آزاد و سفر به 145 کشور دنیا بدون اخذ ویزای برای فرد وجود دارد.

با مطالعه این مقاله اطلاعاتی در رابطه با ویزای کار اوکراین به دست آوردید. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با کار در این کشور می توانید طی مراجعه به سایت بنیاد مهاجرتی دکتر سعیدمحمدی مقاله موسسات معتبر کاریابی در اوکراین و مقاله مدارک مورد نیاز ویزای کار در فنلاند را مطالعه نمایید. اگر پس از مطالعه مقالات پاسخ سوالات خود را دریافت نکرده اید با ما در تماس باشید.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار اوکراین

بعد از آن که موفق به اخذ دعوت نامه شغلی از کارفرما شدید باید اقدامات لازم را جهت اخذ ویزای کار اوکراین انجام دهید. جهت دریافت ویزای کار اوکراین باید مدارکی را آماده کرده و به سفارت خانه یا کنسولگری این کشور ارائه نمایید. این مدارک عبارتند از:

ارائه دعوت نامه یا قرار داد رسمی دریافت شده

ارائه پاسپورت معتبر با داشتن حداقل اعتبار

ارائه گواهی عدم سوء پیشینه تایید شده

پرداخت هزینه های مربوط به ویزای کار اوکراین

ارائه 2 قطعه عکس 4 در 3

دریافت فرم مربوطه و تکمیل آن با دقت

ارائه گواهی گردش مالی حساب بانکی در 90 روز گذشته

ارائه مدرک تحصیلی

ارائه گواهی بیمه درمانی

ارائه نشانی محل سکونت

اخذ ویزای کاری در کشور اوکراین به چند روش امکان پذیر است که همه آنها مشروط به دریافت اجازه کار درکشور اوکراین می باشد .

_کار مورد نظر توسط کار فرما ۳ ماه در کشور اوکراین و ۳ ماه در اتحادیه اروپا آگهی نماید واگر شخصی خواهان کار مورد نظر نبود . شخص متقاضی می تواند اجازه کار در کشور اوکراین را دریافت نماید .

_ شخص متقاضی از طریق تحصیل می تواند وارد کشور اوکراین شده و در زمان دانشجویی به کار نیمه وقت بپردازد و زمینه لازم را جهت کار تماموقت برای بعد از اتمام تحصیلات خود فراهم سازد .

_شخص متقاضی از طریق ویزای جستجوی کار که مدت زمان مشخصی دارد وارد کشور اوکراین شود و به جستجوی کا ر در این کشور بپردازد و در صورت عدم موفقیت می بایست به کشور خود باز گردد .

در نهایت کشور اوکراین یکی از چهار بخش مهم تشکیل دهنده شوروی سابق بوده است و البته می توان گفت اوکراین در به وجود آمدن امپراطوری شوروی هم نقش بسزایی داشته است. این کشور با جمعیتی بالغ بر ۴۹ میلیون نفر می باشد که در سالهای گذشته با کاهش جمعیت رو به رو شده است. و به همین دلیل سیاست بازی در جذب مهاجر برای کار و یا تحصیل در اوکراین و …نسبت به دیگر کشورها و همسایگان اروپایی خود دارند.

سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی در این مقاله به بررسی شرایط مهاجرت به اوکراین می پردازد همچنین می توانید با کارشناسان حقوقی سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی  تماس گرفته و اطلاعات مورد نیاز خود را بدست

آورید.

کار در کشور اوکراین بدون اخذ مجوز کار:

افرادی که دارای شرایط زیر هستند با هر ملیتی می‌توانند بدون دریافت مجوز کار در این کشور مشغول شوند.

شهروندان خارجی که دارای اجازه اقامت دائم در اوکراین هستند.

پناهندگان در کشور اوکراین.

افرادی که مجوز مهاجرت دریافت کرده اند.

اتباع خارجی که به عنوان افرادی شناخته میشوند که نیاز به حمایت موقت یک کشور خارجی دارند.

نمایندگان ناوگان دریایی خارجی و شرکتهای هواپیمایی که با شرکتهایی در کشور اوکراین کار می کنند.

کارمندان رسانه های خارجی که مجوز کار در اوکراین را دارند.

ورزشکاران حرفه ای، هنرمندان و مشاغل هنری که برای پروژه های مقطعی در اوکراین هستند.

کارمندان دفاتر نمایندگی خارجی (نمایندگی هایی که طبق روال تعیین شده توسط قانون اوکراین در این کشور ثبت شده اند).

روحانیونی که قرار است به طور موقت (به دعوت سازمانی مذهبی) برای فعالیت های متعارف یا مذهبی در اوکراین ساکن شوند و فقط حق دارند در چنین سازمان های مذهبی فعالیت کنند.

خارجیانی که برای شرکت در اجرای پروژه های بین المللی و کمک های فنی به اوکراین آمده اند.

خارجی هایی که برای انجام تدریس یا فعالیت علمی در مؤسسات آموزش عالی، دانشگاه ها وغیره آمده اند.

مشارکت متخصصان و کارگران باتجربه خارجی، که برای پیشرفت اقتصاد اوکراین مورد نیاز است(طبق تشخیص اداره مهاجرت اوکراین).

برای اخذ اطلاعات دقیق تر با مشاوران بنیاد مهاجرتی دکتر سعیدمحمدی تماس حاصل فرمایید.

مشاغل پرتقاضا در کشور اوکراین:

در کشور اوکراین بعضی شغل ها دارای تقاضای بیشتری هستند و شما در صورت داشتن توانایی های لازم میتوانید در پیدا کردن این موقعیت ها شانس خود را امتحان کنید. مشاغلی همچون:

مترجمی

اگر توانایی صحبت کردن به دو یا چند زبان را دارید، به راحتی شغلی در اوکراین پیدا خواهید کرد. به دنبال موقعیت های شغلی در شرکت هایی باشید که با شرکای خارجی کار میکنند و یا در مدارس مختلف زبان، دفاتر خدمات ترجمه مشغول شوید. میزان حقوق و دستمزد به مهارت شما و شرکتی است که در آن مشغول به کار می شوید.

معلم زبانهای خارجی:

یک نوع دیگر کار تدریس زبان ها خارجی است. بسیاری از اوکراینی ها تمایل زیادی به یادگیری زبان های خارجی دارند. شما می توانید در چندین مدرسه و کالج زبان به تدریس خصوصی یا گروهی مشغول شوید. تدریس زبان شامل مزایایی همچون داشتن تعطیلات مناسب و انعطاف زمان کاری است.

متخصص آی تی:

کار در شرکت های فناوری اطلاعات در اوکراین بسیار محبوب است. بسیاری از افراد بخاطر داشتن حقوق بالا، برنامه کار انعطاف پذیر، پاداش های مناسب و احتمال ترفیع شغلی، تمایل به این مشاغل دارند. دانستن زبانهای خارجی برای دریافت اینگونه موقعیت ها امری ضروری است.

سرآشپز:

اگر در مورد غذاهای کشورهای مختلف چیزهای زیادی می دانید، می توانید به راحتی مشاغل سرآشپزی را در اوکراین دریافت کنید. هنرهای آشپزی واقعاً در شهرهای بزرگ اوکراین مانند کیف ، اودسا و خارکوف مورد استقبال قرار می گیرد. می توانید به عنوان سرآشپز در یکی از رستوران ها یا کافه های معتبر کار کنید.

میزان درآمد در کشور اوکراین:

در سال 2019 حداقل حقوق رسمی این کشور 4173 UAH است. این مقدار تقریباً 160 دلار آمریکا و کمی بیشتر از 110 یورو است. اوکراین یکی از کمترین حقوق ها را در اروپا دارد. بیشتر کشورهایی که در مرز با اوکراین هستند، حداقل حقوق بالاتری نسبت به اوکراین دارند، به ویژه کشور های عضو اتحادیه اروپا دارند.متوسط حقوق اوکراین به طور قابل توجهی بالاتر است، در حدود 10000 UAH در هر ماه. این اندکی بیشتر از 340 یورو و کمی بیشتر از 385 دلار است. شهر کیف بالاترین دستمزد متوسط را در کشور اوکراین دارد و همچنین بیشتر مشاغل مربوط شرکتهای بین المللی را در خود دارد.

میزان ساعات کاری و مرخصی در کشور اوکراین:

مدت زمان معمول کار کارمندان نمی تواند از 40 ساعت در هفته فراتر رود. البته این زمان با توجه به سن میتواند کمتر نیز باشد:

برای کارمندان بین 16 تا 18 سال: 36 ساعت در هفته.

برای کارمندان 15 تا 16 سال (دانش آموزان مدرسه از 14 تا 15 سال ، که در طول تعطیلات کار می کنند): 24 ساعت در هفته.

برای کارمندان دارای مشاغل سخت: بیش از 36 ساعت در هفته نیست.

کارمندان حق دارند یک هفته کار 5 روزه و دو روز مرخصی داشته باشند.

ساعات کار روزانه نمی تواند فراتر از این مدت زمان باشد :

هفت ساعت روزانه برای یک هفته کاری 40 ساعته.

شش ساعت روزانه برای یک هفته کاری 36 ساعته.

چهار ساعت روزانه به مدت 24 ساعت کاری.

پیدا کردن کار و موسسات کاریابی در کشور اوکراین:

در ابتدا شما باید رزومه خود را تکمیل کنید. دقت داشته باشید که رزومه ای که ارائه می دهید باید مطابق با قوانین کاریابی کشور اوکراین باشد. پس از آن باید تسلط خود در زبان اوکراینی یا دیگر زبان ها را بتوانید اثبات کنید. شما میتوانید از طریق آژانس های کاریابی، روزنامه ها و شبکه های اجتماعی همچون لینک دی به دنبال کار در کشور اوکراین باشید. یکی از مواردی که باید در آن مهارت کافی داشته باشید انجام مصاحبه آنلاین است زیرا کارفرمایان در صورت پذیرش رزومه شما، قبل از نهایی کردن تصمیمشان تمایل دارند که به صورت تصویری با شما گفت وگو کنند. درصورت نیاز به توضیحات بیشتر و ساخت رزومه معتبر برای یافتن کار در اوکراین میتوانید با مشاوران بنیاد مهاجرتی دکتر سعیدمحمدی تماس حاصل کنید.

3 رتبه برتر
× جهت دریافت مشاوره رایگان