×

جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

ایتالیا ثبت شرکت

 

ثبت شرکت در ایتالیا

در کشور ایتالیا چندین نوع شرکت وجود دارد:

شرکت با مسئولیت های محدود در چند مرحله ثبت می شود:

ثبت با مقام صلاحیت دار مالیاتی این کار برای دریافت شناسه مالیاتی( CODICO FISCALE) ضروری است.

اجرای قوانین شرکت با یک دفتر اسناد رسمی این یک تعهد توسط سهامداران است و میتواند توسط خود سهامداران یا وکیل انجام شود.

دریافت شماره VAT این شماره توسط AGENZIA DELLE ENTRATE بعد از درخواست آنلاین صادر می شود.

دریافت گواهی شرکت بعد از تکمیل مدارک مورد نیاز

افتتاح حساب بانکی برای شرکت

انواع شرکت ها در ایتالیا

شرکت مسئولیت محدود

قوانین کشور ایتالیا دو نوع شرکت با مسئولیت محدود تعریف می کند:

r.L. Societa responsabilita limitata این نوع شرکت، یک شرکت با مسئولیت محدود است.

p.A Societa per Azioni این نوع شرکت، شرکتی با سهام مشترک به حساب می آید.

هم S.p.A و هم S.r.L شرکت هایی با مسئولیت محدودیت به شمار می روند. گواهی ثبت یک شرکت. S.r.l شامل گواهی ثبت شخصیت حقوقی شرکت و آیین نامه شرکتی می شود و می بایست جزئیات زیر در آن قید شود.

نام و آدرس شرکت

هدف و زمینه فعالیت شرکت

سهام شرکت

نام افرادی که در شرکت نقشی دارند و هم چنین افرادی که به رسیدگی مسائل مالی شرکت می پردازند.

هزینه ایجاد شخصیت حقوقی برای شرکت

حداقل مبلغ لازم برای ثبت یک شرکت S.r.l، 10،000 یورو است. برای یک شرکت S.p.A. این مبلغ معادل 120،000 یورو می باشد. حداقل 25 درصد از سهام شرکت می بایست قبل از ثبت و ایجاد شخصیت حقوقی برای آن به حساب یکی از بانکهای کشور ایتالیا واریز شود و پس از آن فرایند ثبت شما کامل میشود. در مواقعی که شرکت مد نظر شما تنها یک سهامدار و سرمایه گذار دارد، طبق قوانین و مقررات کشور ایتالیا ملزم خواهد بود که تمامی هزینه ها را در زمان ثبت شرکت به طور کامل پرداخت کند.

پس از آن بانک یک گواهی واریز هزینه  های ثبت شرکت در ایتالیا برای شما صادر خواهد کرد که به گواهی ثبت شرکت شما پیوست خواهد شد.

ثبت شرکت ها در کشور ایتالیا در دفتر اسناد رسمی انجام میشود که گواهی ثبت شخصیت حقوقی شرکت را همراه با سایر مدارک ثبت میکند. پس از اینکه شرکت خود را در دفتر ثبت شرکتها به ثبت رساندید، شخصیت حقوقی و قانونی پیدا میکند.

هر یک از مدیر عاملان این شرکت می بایست یک فرم اتاق بازرگانی امضا کند.

شرکت های برون مرزی

در صورت ثبت یک شرکت برون مرزی در کشور ایتالیا، صاحبان و سرمایه گذاران این کسب و کار می توانند خارج از محدوده جغرافیایی شرکت اصلی، به فعالیت بپردازند. شرکت های بین المللی و خارجی معمولا هزینه ها و مالیات های کمتری را می بایست پرداخت کنند. صاحبان شرکت می بایست از قوانین و مقررات مربوط به شرکت های برون مرزی پیروی کنند.

این نوع شرکتها مزایای بسیار زیادی دارند. همانطور که پیش از این گفته شد، کاهش هزینه ها و مالیات معیار های بسیار بزرگی برای ثبت یک شرکت برون مرزی به شمار می رود. یک شرکت می تواند بنا به دلایل زیر در خارج از کشور محل فعالیت خود به کار بپردازد:

ساده بودن راه اندازی شرکت – در بسیاری از موارد، ممکن است کارآفرینان ثبت شرکت خارج از محدوده کشور ایتالیا را به خاطر ساده تر بودن امور اداری، بدون دردسر تر بدانند.

ناشناس باقی ماندن – اسامی صاحبان و مدیران این دسته از شرکت ها در سوابق عمومی ثبت نمیشود و هرگونه ارجاع به این نوع شرکت ها تنها به اسم نماینده ثبت شده آن خواهد بود.

اطمینان حاصل کردن از امنیت قانونی – به عنوان مثال برخی از کشور ها و محدوده های قدرت، قوانینی دارند که به نفع شرکت های حقوقی است به این معنا که یک شرکت تنها شامل قوانین برون مرزی می شود هرچند که با قوانین محل فعالیت خود تناقض داشته باشد.

محافظت از سرمایه – صاحبان بیزنس ممکن است به گونه ای سرمایه ها و معاملات خود را مدیریت کنند که آنها را از بدهکاری و قرض در امان نگه دارد.

ویژگی های یک شرکت برون مرزی:

اساسنامه شرکت

گواهی ثبت شخصیت حقوقی شرکت

دفتر ثبت شده

سهامداران / اعضای شرکت

مدیران / کارفرمایان

منشی شرکت

ثبت قانونی

دفترداری

مکان های مناسب برای تاسیس یک شرکت برون مرزی که از لحاظ مالیاتی نیز مزایای زیادی دارند عبارتند از: جزیره ویرجین بریتیش، پاناما و موناکو. سایر مناطق محبوب برای این کار عبارتند از: هند، باهاماس، دبی، جزایر کیمن، قبرس، سیشل، جزایر مارشال، دلاوار، جزایر تورک و کایکو، هنگ کنگ، جرسی، گوئرنسی، و جزیره من

مدارک مورد نیاز ثبت شرکت در ایتالیا

برای ثبت یک شرکت در کشور ایتالیا، مراحل متعددی وجود دارد که باید آنها را پشت سر بگذارید که به طور کلی مربوط به ثبت شرکت در مراجع کشوری، ثبت مدارک شرکت در دفتر اسناد رسمی عمومی و هم چنین رسیدگی به امور مالیاتی شرکت می شوند. هنگام راه اندازی یک شرکت و شروع یک کسب و کار در ایتالیا، سرمایه گذار می بایست موارد زیر را به خاطر داشته باشد و آنها را انجام دهد:

پیش نویس تفاهم نامه و اساسنامه شرکت و ثبت آن در دفتر اسناد رسمی دولتی در کشور ایتالیا

تحویل تمامی مدارک مورد نیاز به دفتر ثبت شرکت در کشور ایتالیا

خرید دفتر حسابداری و شرکت، به شکلی که در مصوبه 2478 قوانین مدنی ایتالیا ذکر شده است.

هنگام استخدام کارمند در کشور ایتالیا، لازم است که آنها را در دفتر کار این کشور ثبت کنید و هر بار که کارمند جدیدی را استخدام میکنید می بایست این سازمان را در جریان بگذارید ( اطلاع رسانی به دفتر کار می بایست یک روز قبل از شروع تاریخ قرارداد کاری کارمند مورد نظر انجام شود)

طبق قوانین و مقررات، مدارک قانونی شرکت می توانند بسته به برنامه های تجاری سرمایه گذار تغییر داده شوند و اصلاح شوند ( اما این کار تنها در صورت هم راستا بودن با قانون امکان پذیر است) در مواقع ثبت یک شرکت با مسئولیت محدود، سرمایه گذار اجازه اضافه کردن تمهیدات جدیدی را نخواهد داشت چرا که هنگام ثبت شرکت می بایست در اساسنامه شرکت مدل استاندارد شرکت را مشخص و آن را امضا نمایند.

علاوه بر مدارک مربوط به ثبت شرکت، می بایست شماره شناسایی مالیاتی و مالیات بر ارزش افزوده نیز برای شرکت خود دریافت کنید. در کشور ایتالیا، تمامی شرکت هایی که فعالیت تجاری انجام می دهند می بایست برای انجام امور مالیاتی به ثبت رسیده باشند. در حال حاضر، مسئولین کشور ایتالیا، نرخ 24 درصد را برای دریافت مالیات به کار می گیرند. ( این نرخ به تازگی به تصویب رسیده است و در گذشته نرخ مالیاتی 27 درصد بود.)

پس از ثبت شرکت، چند مرحله دیگر وجود دارد که قبل از به سرگیری فعالیت تجاری شرکت در بازار داخلی لازم است آنها را انجام دهید مانند ثبت شرکت در دفتر امنیت اجتماعی و دفتر بیمه حوادث. برای کسب اطلاعات در خصوص مدارک لازم برای ثبت شرکت میتوانید از کمک وکیل های ایتالیایی بهره بگیرید.

مدارک مورد نیاز ثبت شرکت در ایتالیا

سرمایه مورد نیاز ثبت شرکت در ایتالیا

شرکت های مسئولیت محدود یا SrL

محبوب ترین نوع شرکت برای کسب و کار های کوچک تا متوسط

حداقل سرمایه مورد نیاز برای ثبت این شرکت: 10،000 یورو است.

برای سرمایه گذاران خارجی محدودیتی در این خصوص وجود ندارد.

به حساب های ممیزی به صورت سالیانه رسیدگی می شود.

برای ثبت یک شرکت با مسئولیت محدود تنها یک مدیر لازم است. با این وجود بهتر است برای این کار، دو سهامدار داشته باشید. در غیره این صورت، شرکت کلمه Societa Uninominale را در عنوان خود خواهد داشت و مسئولیت آن نامحدود خواهد بود.

شرکت سهام مشترک یا SpA

این نوع شرکت مناسب شرکت های متوسط تا بزرگ است.

حداقل سرمایه لازم برای راه اندازی این نوع شرکت 120،000 یورو می باشد.

حداقل 1 مدیر لازم برای ثبت این نوع شرکت لازم است.

هیچ محدودیتی برای سرمایه گذاران و سهامداران خارجی وجود نخواهد داشت.

حسابهای ممیزی این نوع شرکت می بایست در دفتر ثبت شرکتها مورد بررسی قرار بگیرد.

به طور کلی، استخدام کارمند در بخش های کمتر توسعه یافته جنوبی کشور ایتالیا راحت تر است چرا که نرخ بیکاری در این مکان ها در مقایسه با بخش های شمالی این کشور که ثروتمند تر هستند بالاتر است.

آژانس های کاریابی بسیار زیادی برای یافتن کارمندهای موقت و دائمی وجود دارند اما نیروهای کاری در ایتالیا معمولا مهارت ها و قابلیت های بالایی دارند. قوانین کاری این کشور به شدت از کارمندان حمایت میکند و بهتر است قبل از امضای قرارداد با کارمندان خود مشورت بگیرید و از کمک افراد متخصص بومی این کشور بهره ببرید.

برای تکمیل اطلاعات خود بهتر است ضمن استفاده از منابع همین وبسایت، با مشاورین سازما ن حقوقی مهاجرتی دکتر سعیدمحمدی  نیز در ارتباط باشید.

 

3 رتبه برتر
× جهت دریافت مشاوره رایگان