×

جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

بلژیک استارت آپ

 

استارت آپ

کار آفرینی ، ابتکار و نو آوری به منظور رشد اقتصادی و رقابت در کسب و کار هر کشوری بسیار مهم می باشد .بر طبق مجمع جهانی اقتصاد کار آفرینان در طی ۵ سال گذشته۸۰۰٫۰۰۰ شغل ایجاد کرده اند . کشور بلژیک نیز در طی ۱۰ سال اخیر سعی بر این داشته است که با تشویق و ترغیب و انگیزه های مالی ، نیروهای کار متخصص  را دعوت به سرمایه گذاری و کار آفرینی در این کشور کند  . کشور بلژیک در زمینه جذب کار آفرین بسیار موفق بوده است به طوری که ایلات متحده امریکا به تنهایی در سال ۲۰۱۲ ، ۲ میلیارد دلار در R & D بلژیکی سرمایه گذاری کرده است . تحقیقات نشان داده است کار آفرینی با تکنولوژی بالا در بلژیک ۳/۴ شغل های دیگر ایجاد کرده است و محصولات جدیدی را وارد بازار این کشور کرده است ، به همین لحاظ دردولت بلژیک به منظورداشتن اقتصادی قوی تر همواره تاکید بر کار آفرینی دارد .

در تمامی مقاطع تحصیلی و کار آموزی ،درس کار آفرینی یکی از واحد های اصلی و مورد توجه برای پرورش کار آفرینان ماهر بوده است که این نشان از اهمیت کارآفرینی برای این کشور دارد .

کشور بلژیک مهاجرت به این کشور را یک عامل مهم در پرورش کار آفرینی و ابتکار می داند و  کار آفرینان را از اقصی نقاط جهان به سرمایه گذاری در این کشور تشویق می کند .

 گام برای کار آفرینی در کشور بلژیک :

_ لیست پیشنهادی دولت بلژیک برای کار آفرینی

اگر قصد کار آفرینی در کشور بلژیک را دارید و هنوز تصمیم خود را به طور دقیق در زمینه مورد نظربرای سرمایه گذاری  نگرفته اید ، بهتر است به لیست پیشنهادی کشور بلژیک برای کار آفرینی توجه کنید تا با اطمینان خاطر بیشتری شروع کسب کار در این کشور نمایید .

_ تشخیص نیازها و کمبودهای مو جود در بازار کشور بلژیک

با پاسخ به این سوالات زیر می توانید نیازها و کمبودهای بازار بلژیک را تشخیص دهید و با اطمینان بیشتری به کار آفرینی در این کشور بپردازید :

که آیا محصول یا خدماتی که با ایجاد کارآفرینی در کشور بلژیک ارائه می کنید نیازها و کمبودهای بازار کشور بلژیک را تامین می کند ؟ آیا محصولات و خدمات مشابه در زمینه کار آفرینی شما وجود دارد ؟  محصول و خدمات جدیدی  که شما به بازار کشور بلژیک ارائه می دهید تا چه میزان به نفع مشتریان می باشد ؟

_شناختن مخاطبان محصول و خدماتی که ارائه میدهید

صادق بودن در کسب و کار یکی از اصلی ترین رموز برای رسیدن به موفقیت می باشد .اینکه چه محصول و خدماتی زندگی مردم را سهل تر می سازد و چگونه این محصول و خدمات را به بازارهای کشور ارائه دهیم امری ضروری می باشد . شما ممکن است برای اولین بارمحصول و خدماتی را ارائه دهید که مردم تجربه ای در آن زمینه نداشته باشند، پس بهتراست صادقانه عمل کنید تا نظر مثبت آنها را به خود جلب نمایید .

_ثبت کسب و کار

برای شروع کار آفرینی در کشور بلژیک شما نیاز به ثبت یک شماره شناسایی و ایجاد حساب بانکی دارید . برای دریافت این شماره شناسایی لازم است شخص کار آفرین تجربه مدیریتی لازم در امر مورد نظر را داشته باشد .  که هزینه این کار ۸۲٫۵۰ یورو می باشد .

_استخدام یک حسابدار

استخدام یک حسابدار برای پیگیری امور مالی کسب و کار یک امر ضروری می باشد و به شما برای سیستم مالیاتی کشور بلژیک اطمینان خاطر میدهد . حسابدار متخصص به امور مالی سر و سامان میدهد و شما با آرامش خاطر بیشتری کارهایتان را انجام می دهید .

_ ایجاد یک فضای اداری برای راه اندازی کسب و کار

شخص کار آفرین برای کار خود باید به ایجاد یک فضای اداری بپردازد که می تواند آن را خرید و یا اجاره نماید .اما این بدان معنی نیست که شما حتما باید بیرون از محل زندگی به کار بپردازید . بنابراین شخص می تواند در منزل محل سکونت خود فضایی را اختصاص به کار دهد . البته این مقوله بستگی به نوع کار دارد و متقاضی می تواند نوع محل کار خود را انتخاب نماید .

_دیدار با افراد همسو درشبکه

در چنین جامعه بین المللی توصیه می شود برای پیدا کردن دوستان جدید و مراوده با همکاران بالقوه در کسب کار حداقل یک بار در هفته به دیدار در شبکه ها بپردازید .، مطمعنا این کار شما را با مسائل روز دنیا ، نیازهای جوامع ،رقبای تجاری و… که در کسب و کار امری مهم می باشد آشنا  می سازد .

لذت بردن از کسب و کار ایجاد شده :

در نهایت اگر می خواهید در کسب و کاری که شروع کرده اید پیروز و موفق باشید بهتر است از کاری که انجام میدهید لذت ببرید .لذت بردن خود شخص از کاری که انجام می دهد مهمترین عامل برای رسیدن به موفقیت است ، و این شور و شوق همواره مشوق شخص برای تلاش بیشتر می شود . کار آفرینان به خصوص کارآفرینان خارجی برای دولت بلژیک بسیار ارزشمند هستند وهمواره مورد حمایت قرار دارند .

مزایای کار آفرینی در بلژیک :

کشور بلژیک یکی از بزرگترین کشورها در اتحادیه اروپا است و از لحاظ اقتصادی و صنعتی بسیار پیشرفته و دارای ثبات می باشد .

کشوربلژِیک  برای کار آفرینان داخلی و خارجی تفاوتی قائل نمی شود وآنها را پشتیبانی و حمایت  می کند ، سیستم مالیاتشان نیز یکی می باشد . همین امر نقطه عطفی برای ایجاد کار آفرینی در کشور بلژیک است .

کار آفریننان درزمینه های مختلف از جمله  نساجی ، خودرو ، مواد غذایی ، کشاورزی ، دارو، R & D ،صنایع مختلف و…. فعالیت کنند .

کار آفرینان در کشور بلژیک می توانند پس از گذشت ۳ سال نسبت به اقامت دائم این کشور اقدام نمایند . شخص کارآفرین با بدست آوردن اقانت این کشور می تواند به راحتی در کشورهای عضو اتحادیه اروپا رفت وآمد کند .

بنابراین می توان نتیجه گرفت کشور بلژیک به دلیل نقاط قوت قابل توجهی که دارد و هنمچنین حمایت دولت از کار آفرینان ،کشور مناسبی برای کار آفرینی و ایجاد یک کسب و کار جدید است . ما به شما توصیه می کنیم قبل از هر گونه اقدامی آگاهی های لازم در مورد راه های مهاجرت به این کشور را بدست آورید . برای کسب راه های مهاجرت به ما مراجعه نمایید در تماس باشید . ما با شما در تمامی مراحل مهاجرت همراه هستیم .

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند

سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی

 

3 رتبه برتر
× جهت دریافت مشاوره رایگان