×

جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

بلژیک جستجوی کار

 

ویزای جستجوی کار بلژیک

کشور بلژیک نوعی ویزای 6 ماهه موقت به متقاضیان ارائه می‌نماید که آن را ویزای جستجوی کار در بلژیک می‌نامند. همانطور که از نامش پیداست، این نوع ویزا جهت یافتن شغل مورد نظر متقاضی متناسب با رشته‌ تحصیلی او است. کما این که پس از یافتن شغل دلخواه می‌تواند نسبت به انقاد قرارداد با کارفرما اقدام نماید.

 در مرحله بعدی، شخص پس از انعقاد قرارداد قادر خواهد بود درخواست اخذ پذیرش را به سفارت اعلام نماید. در این مرحله است که نهایتا ویزای جستجوی کار مبدل به ویزای کار برای شخص می‌گردد.

انواع ویزای کار بلژیک

ویزای جستجوی کار در بلژیک شرایط خاصی دارد.  برای تبعه‌های حوزه اقتصادی اروپا جهت فعالیت شغلی در کشور بلژیک نیاز به دریافت ویزای کار نیست.

برای دانشجویان نیز برای اشتغال همراه با تحصیل، قوانینی وضع شده است. دانشجویانی در زمان تعطیلات میان ترم‌ها، می‌توانند بدون داشتن ویزای کار به بلژیک مهاجرت کنند که:

بازه سنی آنها بین 18 تا 30 باشد

در کشورهای استرالیا، کانادا، امریکا و نیوزیلند مشغول تحصیل باشند،

در بلژیک سه نوع ویزای کار وجود دارد که عبارتند از ویزای کار نوع A، B، و C. علاوه بر این سه نوع ویزا، کارت اشغال هم در این کشور ارائه می‌گردد که در ادامه شرح داده می‌شود

ویزای کار نوع A بلژیک

این نوع ویزای کاری مختص افرادی است که اکنون در بلژیک هستند و قبلا در مدت زمان مشخصی کار کرده باشند. کسی که این نوع ویزا را دارا باشد، به راحتی می‌تواند بدون هیچ محدودیت زمانی فعالیت شغلی داشته باشد. ضمنا برای تمامی مشاغل نیز به کار می‌رود.  بنابراین اعتبار ویزای کاری نوع A نامحدود محسوب می‌شود. اما اشخاصی که مجاز به اخذ ویزای نوع A نیستند:

افرادی که مشغول تحصیل هستند

نیروی انسانی حرفه‌ای

افراد با تخصص بالا

استادان یا محققان که شرایط مهمان را دارند

افراد یا کارگرانی که دلیل آمدن آنها به این کشور، گذراندن دوره‌های آموزش است.

کسانی که به بلژیک مهاجرت کرده‌اند، می‌تواند به مدت پنج سال به صورت مستمر از این نوع ویزا استفاده کنند.

ویزای کار نوع B بلژیک

این نوع ویزای کار در بین اتباع خارجه بسیار مرسوم است. شخصی که این نوع ویزا را می‌گیرد، می‌بایست برای کارفرمای مشخصی کار کند. همچنین باید در حوزه فعالیت معین و مشخصی نیز مشغول گردد.

به طور مثال، چنانچه پس از یکسال اشتغال، کارفرما یا زمینه فعالیتش تغییر یابد، می‌بایست مجددا درخواست ویزا دهد. از شرایط دیگر این ویزا این است که هر ساله در صورت ادامه فعالیت در شغل مورد نظر، می‌توان آن را تمدید کرد.

در ویزای کار نوع B، کارفرما اجازه دارد از اشخاص خارج از کشور، نیروی انسانی با تخصص مورد نظر را به کار گیرد. بدین معنا که اگر شخصی در گذشته به نحوی دیگر وارد خاک بلژیک شده است، نمی‌تواند برای اخذ این ویزا درخواست دهد. این نوع ویزا تنها به اندازه یکسال معتبر می‌باشد.

ویزای کار نوع C بلژیک

ویزای کار نوع C مختص اشخاص با اقامت موقت است که می‌توان به دانشجویان و پناهندگان و… اشاره نمود. پناهندگانی که درخواست پناهندگی آنان تایید نشده و همچنان در حال بررسی است. مدت این نوع ویزا حداکثر یک ساله و محدود بوده و قابل تمدید نمی‌باشد، مگر با شرایط خاص. همچنین فرد می‌تواند با داشتن این ویزا برای کارفرمایان مختلف فعالیت شغلی داشته باشد.

کارت شغلی (پروانه کار) بلژیک

کارت شغلی یا همان پروانه کار مختص افرادی است که قصد کارآفرینی یا خود اشتغالی و اقامت را دارند. صدور این کارت به صورت 2 تا 5 ساله است. این نوع کارت شامل ورود همراهان شخص که همسر و فرزند اوست، به بلژیک نیز می‌شود.

چنانچه متقاضی کارت شغلی از ایران هستید، می‌بایست به‌طور همزمان درخواست اقامت در بلژیک را نیز ارائه نماید. اگر در حال حاضر در بلژیک اقامت دارید، مدت در نظر گرفته شده در کارت شغلی شما همان مدت زمان اقامت شما می‌باشد.

   سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی تمایل دارد راهنما و مشاور شما در زمینه اخذ ویزای جستجوی کار در بلژیک و ویزای کار و در نتیجه اخذ اقامت در این کشور باشد. شما عزیزان می‌توانید با تماس تلفنی یا حضوری از متخصصان ما در این زمینه مشاوره بگیرید

 

3 رتبه برتر
× جهت دریافت مشاوره رایگان