×

جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

ترکیه تحصیلی

 

طریق تحصیل

• مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل

برای گرفتن اقامت ترکیه از طریق تحصیل لازم است که فرد اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه های ترکیه و ارائه مدارک مورد درخواست دانشگاه از قبیلIELTS,TOMER,ALES,TOEFL,GRE که در هر دانشگاه متفاوت می باشد، را داشته باشد. پس از اخذ پذیرش از دانشگاههای ترکیه ، اداره امنیت به شما اقامت دانشجویی ترکیه با اعتبار 1 سال را می دهد که تا زمان اتمام تحصیل قابل تمدیداست.

تحصیل در ترکیه در سه مقطع لیسانس- فوق لیسانس و دکتری و پزشکی و دندانپزشکی ممکن است تنها باید دقت نمود که دانشگاه مورد تحصیل مورد تایید وزارت علوم یا بهداشت ایران باشد.

زبان تدریس دانشگاه های ترکیه انگلیسی ، فرانسوی ، ترکی و آلمانی است . داشتن مدرک دیپلم دبیرستان و کسب نمره قبولی در آزمون ورودی دانشگاه ها از الزامات تحصیل در ترکیه است.

مدت زمان مقطع لیسانس 4 سال-فوق لیسانس 2 سال-مقطع دکتری 4 سال و دوره پزشکی 4 سال است.

دانشگاه های معتبر ترکیه که مورد تایید وزارت علوم ایران هستند:

دانشگاه حاجت تپه

دانشگاه آنکارا

دانشگاه چوکوروا

دانشگاه آتاتورک

دانشگاه دوکوزایلول

دانشگاه بیلکنت

دانشگاه خاورمیانه

دانشگاه فنی استامبول

دانشگاه بوغازیچی

دانشگاه آناتولی

دانشگاه اژه

دانشگاه کارادنیز

دانشگاه مرمره

دانشگاه فنی ییلدیز

دانشگاه معمار سینان

دانشگاه استانبول

دانشگاه غازی

• مهاجرت به ترکیه از طریق پناهندگی

پناهندگی از جمله راههای نامطلوب مهاجرت به ترکیه یا هرکشور دیگری میباشد.پناهندگی خطرات زیادی دارد علاوه بران افراد پناهنده از وضعیت مطلوب زندگی در کمپ ها برخوردارنیستند و از حداقل حقوق برخوردارند.بهتراست حتی الامکان سعی شود از طرق قانونی و امن جهت مهاجرت به ترکیه اقدام نمود.

• اعتبار پاسپورت ترکیه پاسپورت ترکیه دارای رتبه 49 در دنیااست و دارندگان پاسپورت ترکیه میتوانند به 107 کشور بدون ویزا سفرکنند

 

3 رتبه برتر
× جهت دریافت مشاوره رایگان