×

جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

ترکیه توریستی

 

ویزای توریستی ترکیه

ویزای توریستی ترکیه را از منظر صنعت گردشگری خصوصا برای ایرانیان می توان بسیار قوی قلمداد کرد. صنعت توریست و گردشگری در کشور ترکیه از نظر امکانات و خدماتی که این کشور ارائه می دهد به این صورت است که امکانات هتل های با کیفیت و فوق العاده مدرن و لوکس و مجتمع های ورزشی و تفرج گاه های زیبا و فروشگاه ها و بوتیک های مقرون به صرفه در اختیار گردشگران سراسر دنیا قرار می گیرد و تعدادی از زمین های گلف استاندارد بین المللی در نقاط مختلف کشور ترکیه وجود دارد. همینطور هتل های شهری، هتل های تابستانی و مجتمع های عظیم بخش عمده ای از صنعت مسکن در ترکیه را تشکیل می دهند .

به طور خلاصه، ترکیه در حال حاضر با پتانسیل گردشگری عظیم و تنوع زیادی از منابع طبیعی، گنجینه های تاریخی، ارزش ها و فعالیت های فرهنگی، سبک زندگی، جاذبه ها و صنعت گردشگری کارآمد و دینامیک، محصولات متنوعی را ارائه می دهد که طرفداران زیادی دارد.

در خصوص ویزای توریستی ترکیه لازم به ذکر است که تعداد افراد بازدید کننده از ترکیه در سال 2018 حدود 19 درصد از سال های قبل افزایش یافته است

مدت اعتبار ویزای توریستی ترکیه

لازم به ذکر است که ، مدت زمان ویزای توریستی کشور ترکیه 3 ماه است. افرادی که قصد داشته باشند که تا 90 روز در کشور ترکیه حضور داشته باشند در این نوع اقامت احتیاجی به اخذ ویزا نخواهند داشت و بدون هیچگونه محدودیتی می توانند در این مدت 3 ماه در کشور ترکیه حضور داشته باشند. اما در این نوع اقامت افراد اجازه کار و تحصیل ندارند.

اقامت حداکثر برای ویزای  گردشگری کشور ترکیه شما از90 روز نباید بیشتر شود .

در صورتی که قصد سفر به ترکیه را دارید، به ویزای توریستی نیاز نخواهید داشت  با این وجود باید حتما یک پاسپورت معتبر داشته باشید و قبل از سفر به این کشور با هزینه زندگی در ترکیه آشنا شوید. ویزای معتبر ویزایی است که حداقل 60 روز پس از خروج شما اعتبار داشته باشد.

در حقیقت پاسپورت شما زمانی معتبر است که حداقل 150 روز از زمان ورود شما به کشور ترکیه اعتبار قانونی داشته باشد. همانطور که میدانید ایرانیان برای مسافرت به کشور ترکیه در مدت زمان کمتر از 90 روز ، نیازی به ویزای توریستی نداشته و اگر هم برای مدت بیشتر از 90 روز قصد اقامت در ترکیه را داشته باشند ، میبایست ازکنسولگری کشور ترکیه درخواست اقامت بیشتر کنند

 

3 رتبه برتر
× جهت دریافت مشاوره رایگان