×

جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

ترکیه کار

 

ویزای کار

• مهاجرت به ترکیه از طریق ویزای کار

شرط اقامت ترکیه از طریق کار این است که یک شرکت ترکیه ای یا بعبارتی یک کارفرمابه شمایک پیشنهاد کاری دهد.

برای کسب این جاب افر، شما باید تخصص ویژه ای داشته باشید و در زمان ارائه جاب افر شرکت ترکیه ای به شما، نباید شخصی که شهروندی ترکیه و تخصص شما را دارد ان کاررا بتواند انجام دهد.

درنتیجه در حال حاضر شانس یافت کار در کشور ترکیه کم است.

اما در صورت اخذ اقامت کاری ترکیه و اقامت بمدت چندسال میتوان اقامت دائم و سپس تابعیت ترکیه رااخذ نمود.

پس راه ممکن جهت دریافت اقامت کاری در ترکیه، ثبت شرکت است.

اقامت دایم ترکیه و سپس پاسپورت ترکیه به خارجیانی داده می شود که بیش از 5 سال اقامت کاری در ترکیه داشته اند و بیمه انها توسط کارفرما مرتب پرداخت شده است.

برای اخذ اقامت کاری 2راه وجود دارد

یا ثبت شرکت و فعال نشان دادن شرکت در این 5 سال و با استخدام افراد ترک در این شرکت و یا استخدام شدن در یک شرکت معتبر

یا

با ثبت شرکت ترک مطابق ضوابط خواسته شده توسط سازمان کار و امور اجتماعی ترکیه

• مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری

1-ثبت شرکت در ترکیه یا کارافرینی در ترکیه:

ثبت شرکت در ترکیه یکی از راههای اخذ اقامت ترکیه است.جهت ثبت شرکت نیاز به یک بیزینس پلن قوی با توجیه اقتصادی بالا میباشد که بتواند توسط اداره کار ترکیه تایید شده و مجوز کسب کند.

ثبت شرکت در ترکیه به دلایلی از جمله:

دسترسی به بازارهای اروپایی

بازار خوب

فضای رقایتی

مالیات پایین

بسیار روش خوبی است.

همچنین دراین روش هم پس از گذشت 5 سال میتوان اقامت دائم دریافت نمود اما لازمه ان اینست که در این 5 سال شرکت شما فعال بوده و مالیات پرداخت کرده باشد.

2- خرید ملک در ترکیه:

این نوع اقامت چندسال است که به خریداران املاک در ترکیه طبق قوانین سابق (قانون متقابلیت) حق خرید مستقلات در ترکیه که به (اتباع اتحادیه اروپا و آمریکا) ارئه میشده و با توجه به تصویب قانون جدید در ارایه حق خرید املاک به دارندگان پاسپورت ایرانی، نیز اعطا میگردد.

برای گرفتن این نوع اقامت، نیازی به ثبت شرکت در ترکیه نبوده و علاوه براینکه هزینه ای جهت ثبت و نگهداری شرکت پرداخت نخواهید کرد، در صورت خرید ملک شاهد افزایش قیمت و سود سرمایه گذاری در بخش املاک ترکیه نیز خواهید شد.

پروسه دریافت اقامت ترکیه از طریق خرید ملک در ترکیه پس از دریافت سند و رعایت ضوابط مربوط به اخذ اقامت خریداران خانه، ممکن خواهد بود.

• مهاجرت به ترکیه از طریق ازدواج ازدواج با فردی که شهروند ترکیه یا مقیم دائم ترکیه است (فرد نباید پناهنده باشد ) میتواند منجر به اخذ اقامت ترکیه گردد. اما باید اثبات شود که هدف واقعاازدواج بوده و صوری نیست. لذا در ابتدا یک اقامت 3 تا 5 ساله به فردداده میشود که پس از ان میتواند جهت دریافت پاسپورت ترکیه درخواست دهد

 

3 رتبه برتر
× جهت دریافت مشاوره رایگان