×

جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

توریست ها می‌توانند در #کانادا کار کنند

 

مارکو مندیچینو وزیر مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا روز دوشنبه در اتاوا اعلام کرد افرادی که در حال حاضر با ویزای توریستی در کانادا هستند و دارای پیشنهاد شغلی معتبر از یک کارفرمای مشخص باشند، می‌توانند درخواست اجازه کار بدهند و در صورت پذیرش درخواست آنها، بدون ترک نمودن کانادا اجازه کار خود را دریافت خواهند کرد.

این دستور جدید موقتی است و فوراً باید اجرا شود و دلیل صدور آن بروز مشکلات فراوان برای پیدا کردن نیروی مورد نیاز کارفرمایان کانادایی و همچنین فراهم نمودن بستری مناسب برای توریست‌هایی می‌باشد که قصد دارند تجربیات حرفه‌ای خود را در جهت بازگشایی اقتصاد کانادا پس از همه گیری کووید–۱۹ در اختیار جامعه کانادا قرار دهند.

در طول بحران همه گیری کرونا از تمام افرادی که دارای اجازه اقامت موقت در کانادا بودند درخواست شده بود تا نسبت به ادامه وضعیت قانونی خود در کانادا اقدام نمایند.

با توجه به محدودیت‌های مسافرت هوایی در سراسر جهان، برخی از توریست‌های حاضر در کانادا نمی‌توانستند کشور را ترک کنند و برخی از کارگران خارجی نیز به دلیل خاتمه یافتن اعتبار ویزای کاری خود و نداشتن پیشنهاد کاری جدید باید وضعیت اقامتی خود را به ویزای دیدار تغییر می‌دادند.

برخی از کارفرمایان کانادایی از جمله آنهایی که کالاهای مهم و حیاتی را برای مردم کانادا تهیه می‌کردند نیز در طول این مدت با کمبود نیروی کار مواجه شدند.

3 رتبه برتر
× جهت دریافت مشاوره رایگان