×

جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

 تابعیت کشور دانمارک ازطریق ازدواج و تولد

ویزای اخذ تابعیت درکشور دانمارک ازطریق تولد در هنگام مهاجرت به دانمارک و یا گرفتن وکیل مهاجرت امکانپذیر می باشد ؟ شرایط ویزای اخذ تابعیت درکشور دانمارک ازطریق تولد و یا راههای اخذ اقامت دانمارک چگونه است ؟ راه های ویزای اخذ تابعیت درکشور دانمارک ازطریق تولد به چه صورت است ؟ آیا از قوانین ویزای اخذ تابعیت درکشور دانمارک ازطریق تولد اطلاعی دارید ؟ شما عزیزان می توانید در صورت هرگونه سوال در رابطه با مهاجرت به دانمارک از طریق اخذ ویزای تولد دانمارک  و چگونگی اخذ تابعیت درکشور دانمارک ازطریق تولد با تمامی مشاورین و حقوقدانان و وکلای برجسته و مسلط به تمام امور بین الملل در خاورمیانه در بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی تماس حاصل نموده و در خصوص شرایط اخذ تابعیت از طریق تولد در دانمارک و در صورت کلی راههای مهاجرت به دانمارک و یا تحصیل در دانمارک و یا کار در دانمارک شرایط اخذ اقامت دانمارک و در نهایت اخذ تابعیت دانمارک مشاوره رایگان اخذ نمایید .

تابعیت و اخذ تابعیت اساسا رابطه سیاسی و معنوی که فرد را به دولت معینی مربوط میسازد. برطبق تعریف جناب آقای دکتر سعید محمدی این تعریف دارای سه عنصر سیاسی بودن و معنوی بودن و حقوقی بودن است و دو طرف دارد فرد دارای تابعیت و دولت اعطا کننده تابعیت.

تابعیت از طریق تولد جزء اساسی ترین انواع تابعیت محسوب میشود. این تابعیت تابعیتی است که با تولد فرد شروع شده و در حین زندگی ادامه می یابد و از دو روش خاک یا خون حاصل می شود. معمولاً این تابعیت غیر ارادی و تحمیلی است. به این معنا که چنانچه به عنوان مثال شخصی در ایران متولد شود برطبق مفاد قانون ما خواه ناخواه ایرانی محسوب میشود. البته به شرط اینکه شروط دیگری همچون  پدر ایرانی هم لحاظ شده باشد، بنابراین کسی که دارای تابعیت ایرانی از طریق تولد شد نمی تواند تابعیت را انتخاب کند بلکه تابعیت بر او تحمیل می شود. ترک این نوع تابعیت نیز مستلزم رعایت شرایط حقوقی خاص می باشد. برای مثال: ماده ۹۸۸ قانون مدنی مقرر نموده اتباع ایرانی نمی توانند ترک تابعیت کنند مگر با رعایت چهار شرط مذکور در ماده فوق.

اخذ تابعیت در دانمارک از طریق خاک بوده مگر که تصویب قوانین جدید این وضع را تغییر دهد. هرچند دربسیاری از کشورها  تولد در آن کشور عامل اصلی اخذ تابعیت نیست ولیکن از موارد تاثیرگذار محسوب میشود.

تولد دانمارکی  و ویزای اخذ تابعیت درکشور دانمارک ازطریق تولد

دانمارک قبلا پذیرفته است که ملیت دوگانه / چند ملیتی، اگر به طور خودکار در هنگام تولد به دست آید، همیشه پذیرفته شده است.با این حال، یک قانون جدید دانمارکی در مورد مهاجرت دوگانه / چند ملیتی در تاریخ ۱ سپتامبر ۲۰۱۵ به تصویب رسید. این به این معنی است که شهروندان دانمارک اکنون می توانند برای ملیت / ملیت های دیگر درخواست خود را بدون از دست دادن تابعیت دانمارکی خود دریافت کنند. کسانی که قبلا تابعیت دانمارکی خود را از دست داده اند قادر خواهند بود برای بازپس گیری آن در طی یک دوره ۵ ساله از ۱ سپتامبر ۲۰۱۵ تا ۳۱ اوت ۲۰۲۰، درخواست کنند.فرزند شما همچنین می تواند ملیت بریتانیا را با تولد بریتانیا به دست آورد.

به عنوان یک قاعده کلی، متقاضیان دانمارکی که در خارج از کشور متولد شده اند باید قبل از سن ۲۲ سالگی برای حفظ ملیت دانمارکی درخواست کنند. قانون ۲۲ ساله

کودکان متولد شده در یک مادر دانمارک و یک پدر و مادر خارجی در ازدواج اول ژانویه سال ۱۹۶۱ و ۱ ژانویه

با تولد: تولد در قلمرو دانمارک به طور خودکار شهروندی را نمی پذیرد. استثناء یک کودک متولد شده در دانمارک به پدر و مادر ناشناخته است.

BY DESCENT: کودک، که حداقل یکی از والدینش یک شهروند دانمارکی است، صرف نظر از کشور تولد کودک. محدودیت ها اعمال می شود اگر کودک قبل از ۱ ژانویه ۱۹۷۹ متولد شده و تنها مادر یک شهروند دانمارک است.

با طبيعت سازي: شهروند دانمارك ممكن است براساس شرايط زير بدست آيد: اشخاص در ۷ سال متوالي در دانمارك اقامت دارند. شخص با ارائه شواهد ثابت کرده است که آنها دیگر تابعیت سابق ندارند.

شهروند دوگانه: پذیرفته نیست استثنا: شهروند دانمارکی که با یک ملیت خارجی ازدواج می کند و شهروندی همسر خود را می گیرد، ملزم به رد شهروندی دانمارکی نیست.

کودک متولد شده در خارج از کشور به والدین دانمارکی که ملیت کشور را می گیرد، ممکن است تا سن ۲۲ سالگی دارای تابعیت دوگانه باشد. قبل از رسیدن به سن اکثریت (۲۲)، فرد باید برای حفظ شهروندی درخواست کند. اگر فرد درخواست نمی کند، شهروندی آنها گم شده است.

از دست دادن شهروندی دانمارک :

داوطلب: داوطلبانه از شهروندی دانمارک رد می شود باید با نزدیکترین سفارت دانمارک تماس بگیرد، مدرک کسب شهروندی جدید را ارائه کند و اسناد و مدارک را لغو شهروندی کند. این فرمها برای ثبت نام توسط سفارت به دانمارک ارسال می شود. این فرد تاییدیه از دست دادن شهروندی از دولت دانمارک دریافت خواهد کرد.

منافع: زیرمجموعه هایی برای از دست دادن غیرمستقیم شهروندی دانمارکی است: به طور داوطلبانه شهروندی خارجی.

شهروندی دانمارک توسط تبار

اگر شما عزیزان خواهان کسب اطلاعات در خصوص شرایط ویزای اخذ تابعیت درکشور دانمارک ازطریق تولد می باشید و به دنبال اخذ تابعیت از طریق تولد در کشور دانمارک و اخذ شهروندی دانمارک از طریق تولد می باشید و اگر می خواهید در رابطه با قوانین و راه های مهاجرت به دانمارک از طریق اخذ ویزای تولد  و اخذ اقامت دانمارک و اخذ تابعیت از طریق تولد در دانمارک اطلاعات داشته باشید . می توانید با بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی به صورت مستقیم تماس حاصل نموده  به صورت تخصصی در خصوص چگونگی ویزای اخذ تابعیت درکشور دانمارک ازطریق تولد مشاوره رایگان بدست آورید .

فرم درخواست: http://www.border.gov.au/Forms/Documents/118.pdf ویزای اخذ تابعیت درکشور دانمارک ازطریق تولد

اطلاعات بارگیری آنلاین، هزینه ها و نیازهای اسناد

http://www.border.gov.au/Trav/Citi/pathways-processes/application-options/descent/apply

http://uk.embassy.gov.au/lhlh/citz_complete_form.html

به عنوان بخشی از فرآیند درخواست، فردی که به دلیل متولد شدن، ازدواج یا رابطه واقعی با متقاضی  ویزای اخذ تابعیت درکشور دانمارک ازطریق تولد فرزند ارتباطی ندارد، بخش گواهی هویت فرم درخواست را تکمیل می کند. گواهی گواهینامه هویت باید در یکی از ۳۹ دسته شغلی که در صفحات ۵-۶ فرم درخواست ثبت شده اند، کار کنند. این فرد باید یک ملیت استرالیایی یا یک مهاجرت از کشور شما باشد.

در خصوص ویزای اخذ تابعیت درکشور دانمارک ازطریق تولد می توان بیان نمود که اگر فرزند شما زیر ۶ سال سن داشته باشد، الزاماتی که شاهد باید فرزند را بیش از ۱۲ ماه شناخته باشد، آرام است. گواهینامه تایید هویت شما همچنین می تواند نسخه هایی از اسناد اصلی را که شما باید با درخواست ارسال کنید، تایید کند.

گواهی گواهینامه گواهینامه باید “این یک کپی واقعی از سند ارائه شده به من است” را بنویسید و سپس هر پیوست را امضا کنید و آن را امضا کنید.

زمان پردازش شهروندی نشانگر: http://www.border.gov.au/about/access-accountability/service-standards/citizenship-processing

اگر در عرض ۴ هفته آینده سفر می کنید، لطفا با بخش پاسپورت برای مشاوره بیشتر تماس بگیرید: cpgn.passports@dfat.gov.au

فرم پرسش نامه آنلاین: http://www.immi.gov.au/contacts/forms/europe/english/

شواهد شهروندی

برای کسب مدارک شهروندی دانمارک و تابعیت دانمارک از طریق تولد ، شما باید یک فرم درخواست همراه با نسخه های تایید شده مدارک مورد نیاز را ارسال کنید:

http://www.border.gov.au/Trav/Citi/Curr/evidence-of-australian-citizenship

بخشی از فرم درخواست (گواهی اعلامیه هویت) باید توسط فردی که به متقاضی ویزای اخذ تابعیت درکشور دانمارک ازطریق تولد مربوط نیست و متقاضی بیش از ۱۲ ماه است را تکمیل کند. فردی که این بخش را تکمیل می کند همچنین می تواند اسناد حمایتی را به عنوان نسخه های واقعی تایید کند.

شخص می تواند هر نسخه را با متن نوشت: “به این ترتیب تایید می کنم که این یک کپی واقعی از سند ارائه شده به من امروز است”.

بیانیه باید در هر صفحه امضا شود و تاریخ آن باشد

برای اطلاعات بیشتر، لطفا از وب سایت مدنی مهاجرت و حفاظت مرزی در مورد شهروندی دیدن کنید:

گواهی شهروندی: http://www.border.gov.au/Trav/Citi/Curr/Proof-of-citizenship

زمان پردازش درخواستی: http://www.border.gov.au/about/access-accountability/service-standards/citizenship-processing

آدرس پستی:

واحد شهروندی در خارج از کشور

وزارت مهاجرت و حفاظت مرزی

GPO Box 717

CANBERRA ACT 2601

تابعیت دوگانه در دانمارک

در تاریخ ۱ سپتامبر ۲۰۱۵، قانون دانمارک اعمال شد و به افراد خاص اجازه دادند که برای شهروندی دانمارکی درخواست کنند.

وزارت امور خارجۀ دانمارک، ادغام و مسکن، اطلاعاتی درباره ملیت دوگانه در دانمارک و ویزای اخذ تابعیت درکشور دانمارک ازطریق تولد ارائه می دهد:

http://uibm.dk/arbetedsomrader/statsborgerskab/in-english

http://uibm.dk/arbetedsomrader/statsborgerskab

بسته به شرایط شما، درخواست شما باید به پلیس ارسال شود

بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی در این مقاله در خصوص  مهاجرت به دانمارک از طریق اخذ ویزای تولد فرزند در دانمارک و اقدامات لازم برای اخذ تابعیت از طریق تولد در دانمارک بیان می نماید که این مقاله در خصوص اخذ تابعیت از طریق تولد در دانمارک برای اطلاعات شما برای شما عزیزان و همراهان همیشگی ما گرد آوری شده است . و ، سعی شد به پرسش‌های شما در باب چگونگی اخذ تابعیت از طریق تولد در کشور دانمارک پاسخ داده شود. اگر پرسش‌های بیشتری درباره ویزای اخذ تابعیت درکشور دانمارک ازطریق تولد برای شما پیش آمده است، می‌توانید با مشاورین مجرب و کارشناسان و حقوقدانان متخصص و مسلط به امور بین الملل در بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی تماس حاصل فرمایید و در خصوص مراحل ویزای اخذ تابعیت درکشور دانمارک ازطریق تولد و یا مهاجرت به دانمارک و اخذ اقامت دانمارک مشاوره رایگان دریافت نمایید .

با توجه به کیفیت زندگی در دانمارک، مقصد مهاجران بسیاری شده است که از طرق گوناگونی از جمله اخذ اقامت دانمارک از طریق ازدواج به این کشور مهاجرت می نمایند. امکان اقدام برای اخذ اقامت دانمارک از طریق ازدواج در زمان حال سخت تر شده است. در این مقاله کارشناسان بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی به بررسی چگونگی اخذ اقامت دانمارک از طریق ازدواج، شرایط، قوانین و مدارک لازم جهت اخذ اقامت از این طریق می پردازند.

تعدد راه، برای مهاجرت به دانمارک زیاد است. از این راه ها تنها تعداد اندکی مستقیما منجر به اخذ اقامت دائم دانمارک می شوند. به عنوان مثال می توان اخذ اقامت گرین کارت دانمارک را نام برد. به منظور آگاهی از ویزای مهاجرت کاری(گرین کارت) دانمارک مقاله ای با همین عنوان را مطالعه نمایید. در کشور دانمارک طبق قوانین مرد و زن می توانند با افراد خارجی ازدواج نمایند. ضمن این که طبق قوانین هر دو قادر به اخذ اقامت برای زوج خود می باشند. برای اخذ این اقامت باید اسناد و مدارک برای اثبات رسمیت و واقعیت ازدواج ارائه گردد.

شرایط اخذ اقامت دانمارک از طریق ازدواج

برای اخذ اقامت از طریق ازدواج در کشور دانمارک ملزم به رعایت شرایط لازم می باشید و این شرایط به صورت کلی شامل موارد زیر می باشد:

آماده بودن ملزومات زندگی مثل مسکن و…

زوجین بیشتر از 24 سال داشته باشند

فراهم نمودن مدارک لازم جهت اخذ اقامت (در ادامه عنوان شده است)

علت شرط سنی در دانمارک برای زوجین جلوگیری از سوء استفاده می باشد. افرادی که فرزند کمتر از سن فانونی دارند می توانند آنها را خود همراه نموده و برایش اقامت اخذ نمایند. امکان استفاده از قانون الحاق نیز وجود دارد. به جز در موارد استثنائی همچون پناهندگان بقیه افراد قادر به ازدواج در دانمارک می باشند.

بطور کلی شرایط پناهندگی به هیچ وجه مناسب نمی باشد، اما در صورت نیاز مقاله پناهندگی در دانمارک را می توانید مطالعه بفرمائید. متقاضیان ازدواج در دانمارک باید تقاضای اخذ تابعیت نمایند در صورت عدم اقدام پرونده اخذ اقامت دانمارک از طریق ازدواج باز و بی نتیجه می ماند. اعطای تابعیت نیز صورت نمی گیرد. به مظور اقدام باید مدارک ارسال گردد برای تهیه این مدارک بهتر است با وکیل بین المللی مشورت نمایید. انجام امور و اقدامات از طریق وکیل پیچیدگی این راه را کم می نماید.

قوانین اخذ اقامت دانمارک از طریق ازدواج

ازدواج یکی از راه های اخذ اقامت است که چندان ساده و راحت نمی باشد. اقدام برای ویزا از این طریق با مدارک خاصی امکان پذیر خواهد بود. جهت ازدواج در اکثر کشورهای اروپایی و دانمارک مدارک مربوط به تمکن مالی و سیتی زنی باید ارائه گردد. در شرایطی که زوج تابع دانمارک نباشند مسائل پیچیده تر می شود. در چنین وضعی مدارک بیشتری باید ارائه شود. مثل مدارک مربوط به مدت زمان آشنایی زوجین و…

به صورت کلی فرآیند اخذ اقامت دانمارک از طریق ازدواج و دیگر کشورهای اروپایی به صورت زیر می باشد:

ارسال تقاضا به همراه فرم اولیه تقاضای ازدواج با فرد تابع دانمارک /فراهم و تکمیل نمودن مدارک لازم

شرایط اخذ اقامت دائم کشور دانمارک

شرایط زیر داشتن موارد خاصی را ایجاب می نماید. این شرایط خاص به شکل زیر می باشد:

نداشتن تابعیت دانمارکی از سوی همسر

نداشتن تابعیت کشورهای شمال اروپا از سوی همسر

پناهندگی همسر در دانمارک

متقاضیان زوج با شرایط مذکور قادر به اخذ اقامت دائم دانمارک از طریق ازدواج نمی باشند. با شرط زندگی این زوجین در دانمارک با رعایت موارد زیر می توانند برای این منظور اقدام نمایند:

نباید جرمی با بیش از 18 ماه حبس یا بازداشت مرتکب شده باشند.

نباید متهم به ارتکاب جرم های علیه امنیت با بیش از 60 روز حبس شده باشند.

تنها با اخذ مجوز بدهی معوق دولتی می تواند وجود داشته باشد. بدون مجوز اصلا بدهی معوق قابل قبول نمی باشد.

براساس قانون ادغام و قانون سیاسی فعال در 3 سال اخیر الزاما نباید کمکی دریافت شده باشد.

باید در امتحانات زبان دانمارکی یا معادل آنها شرکت و پذیرفته شده باشند.

موارد مذکور در مورد تقاضاهای پس از تاریخ 26 مارس 2020 موثر نمی باشد. این موارد در خصوص تقاضاهای پیش از این تاریخ صدق می نماید.

الحاق همراه در کشور دانمارک

همانطور که پیش تر ذکر شد قانون الحاق به خانواده در دانمارک وجود دارد. متقاضیان جهت اخذ اقامت دائم باید 3 سال از 5 سال حضور در دانمارک را به کار اشتغال داشته باشند. استثناء در این بخش به بازنشسته ها مربوط می گردد. زوجین نیز جهت اقدام اخذ اقامات یا باید به کار یا به تحصیل اشتغال داشته باشند. اگر اداره مهاجرت با قوانین اجازه الحاق به خانواده را ندهد، فرد قادر به زندگی در دانمارک نیست. در این شرایط فرد ملزم به ترک دانمارک می باشد. البته قوانین استثنائاتی نیز وجود دارد. این استثنائات در این امر به موارد حق ولایت و سرپرستی فرزندان خردسال با احساس تعلق زیاد به دانمارک، مجوز دیدار با فرزندان خردسال و  بیماری سخت و صعب العلاج مربوط می باشد.

مدارک لازم جهت اخذ اقامت کشور دانمارک

مدارک اصلی و الزامی برای اخذ اقامت از طریق ازدواج موارد زیر می باشد:

مدارک هویتی /شناسنامه و پاسپورت

مدرک اثبات تجرد اسناد فوت یا طلاق

گواهی اثبات تمکن مالی /صورت حساب بانکی

فرم درخواست/فرم درخواست تکمیل و امضا شده

افزون بر موارد یاد شده ممکن است به مدارک دیگری نیاز باشد. از طریق مراجعه به وکیلان از این مدارک می توانید آگاه گردید.پیچیدگی راه ازدواج برای اخذ اقامت روز به روز در حال افزایش می باشد. علت این امر افزایش ازدواج های سوری می باشد. پس چنانچه در مرحله اول قادر به اخذ اقامت از طریق ازدواج نشدید، راه های دیگری را امتحان نمایید. بعد از اقدام از راه دیگری می توانید مجدد این راه را امتحان نمایید.

مطمئنا مقاله روش های مهاجرت به دانمارک کمک شایانی در کسب اطلاعات شما خواهد داشت. اقدام بهتر در این زمینه مستلزم اخذ مشاوره در این زمینه از افراد حاذق و کارآمد می باشد. بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی دارای این مشاورین حاذق و کارآمد در این زمینه می باشد. فراموش ننمایید که حتما پیش از تصمیم گیری سطح هزینه ها در دانمارک را بررسی نمایید. برای بررسی این هزینه ها کافیست مقاله هزینه تحصیل و زندگی در دانمارک را مطالعه نمایید. همانطور که گفته شد برای اطلاع دقیق تر از مدارک باید به وکیلان مهاجرتی مراجعه نمود. بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی در زمینه مهاجرت قابل اعتماد و اتکا می باشند. بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی قادر به آسان تر نمودن این فرآیند برای متقاضیان می باشد.

3 رتبه برتر
× جهت دریافت مشاوره رایگان