×

جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

 ویزای استارت آپ دانمارک 

برنامه استارت آپ دانمارک اجازه می دهد ساکنان غیر شهروندی اتحادیه اروپا در دانمارک زندگی کنند و شروع به راه اندازی تجارت خود در دانمارک کنند که می تواند به اقتصاد دانمارک کمک کند. این فرصتی است که از سوی دولت دانمارک به کارآفرینان با استعداد در خارج از کشور ارائه می شود. برنامه استارت آپ دانمارک فرصتی برای کارآفرینان بین المللی ایجاد می کند تا مجوز اقامت دانمارکی برای ساخت و راه اندازی یک شرکت نوآوری را دریافت کنند. یک فرد یا گروهی از سه نفر هر دو می توانند در دانمارک با همکاری طرح کسب و کار خود را شروع کنند.

قبل از پردازش درخواست شما توسط SIRI برای مجوز اقامت تحت طرح، شما نیاز به گرفتن تایید برای طرح کسب و کار خود توسط هیئتی از کارشناسان تعیین شده توسط اداره کسب و کار دانمارک دارید. متقاضی باید شرایط لازم برای واجد شرایط بودن را داشته باشد تا کسب و کار در دانمارک انجام دهد و اجازه اقامت را بدست آورد.

شما باید از هیأت کارشناسان منصوب شده توسط اداره کسب و کار دانمارک موافقت را کسب کنید.

پس از تصویب ایده کسب و کار خود، می توانید برای اجازه اقامت و کار تحت طرح ویزای استارت آپ درخواست دهید.

ایده کسب و کار شما باید با دیدگاه مناسب و خلاقانه باشد و باید به عنوان یک پله ای برای توسعه جامعه تجاری دانمارک پدیدار شود.شما باید مدارکی که نشان دهنده وجه مالی کافی برای تامین سال اول در دانمارک است را ارائه کنید. اگر هر عضو خانواده همراه شما باشد، باید نشان دهید که از نظر مالی می توانید از آنها حمایت کنید.

اگر در دانمارک بدون همراه 135.384 DDK و همسرتان در کنار شما باشد، مبلغی حدود 270، 768 DDK نیاز دارید.

اعتبار مجوز اقامت از روزی که مجوز اقامت دریافت می کنید، شروع کنید. شما می توانید اجازه اقامت و کار را تا دو سال دریافت کنید. شما می توانید مجوز خود را برای سه سال آینده در یک زمان گسترش دهید. شما می توانید حتی پس از پایان مهلت مجوز اقامت و تجارت خود را در دانمارک ادامه دهید، اگر درخواست خود را برای افزایش زمان ارسال کرده اید.شما می توانید در مدت شش ماه گذشته تا 90 روز در منطقه شینگن اقامت داشته باشید.زمان پردازش درخواست شما برای ویزای استارت آپ دانمارک تقریبا یک ماه طول می کشد و هزینه DKK 2.110 است.

استارت آپ های مورد تایید دانمارک برای اخذ ویزا

کشور دانمارک یکی از کارآفرینانه ترین کشورهای اروپایی است. افرادی که استعداد کارآفرینی دارند می توانند در دانمارک شروع به کار کنند. اجازه تابعیت و اقامت دانمارک به شما اجازه می دهد تا کسب و کار خود را در اکوسیستم کارآفرینی توسط طرح های توسعه کسب و کار عمومی و دسترسی به بازار مشترک اروپا داشته باشید.

علاوه بر دسترسی به برنامه های مختلف و طرح های یارانه ای، که شامل مشاوره رایگان در مراکز توسعه کسب و کار عمومی است. مشاوران می توانند به شما از طریق فرصت های گسترده ای برای کارآفرینان دانمارک مانند شتاب دهنده ها، فضاهای همکاری، صندوق های سرمایه گذاری و ابتکارات مردمی راهنمایی کنند.

کشور دانمارک با برنامه های بلند مدت و سرمایه گذاری روی افراد نخبه در سراسر جهان قصد دارد تا در راستای جذب کار آفرین و استارت آپ قدم بر دارد. این کشور همانند کشورهای دیگر از یک سری قوانین برخوردار است که در صورت دریافت ویزای استارت آپ دانمارک باید به آن عمل کنید. اگر قصد راه اندازی استارت آپ و یا کار آفرینی در کشور دانمارک را دارید، مطلب ویزای استارت آپ دانمارک از ویزاپلاس را مطالعه کنید.

ویزای استارت آپ دانمارک

برای رشد و اشتغال در دانمارک، کار آفرین باید از ایده های جدید برای اهداف و پیشرفت کسب و کار خود استفاده کند. در صورتی که در ایده های کار آفرینی خود موفق شوید می توانید درخواست اقامت دهید، این طرح تجاری می تواند بصورت شریکی انجام شود که حداکثر باید دو نفر باشند. این طرح یک رفتار ابتکاری از کشور دانمارک است که در ابتدا اقامت دو ساله صادر می گردد و در صورت موفقیت برای سه سال دیگر این اقامت تمدید می شود که در نهایت به اقامت دائم ختم می شود. حضور کار آفرینان از دیگر کشورهای جهان در دانمارک باعث شده تا ارتباطات بیشتری بین آنها صورت پذیرد که باعث پیشرفت و تعملات بیشتری می شود.

قبل از ورود به کشور دانمارک باید برای مجوز اقامت دانمارک اقدام کنید. درخواست آنلاین، می تواند سریعترین راه برای همه متقاضیان باشد، و راه دیگر برای درخواست از طریق سفارت دانمارک می باشد. هنگام ارسال درخواست سفارت دانمارک باید هزینه مشخصی پرداخت کنید. نهایتا سفارت درخواست شما را به آژانس بین المللی کار و اشتغال، انتقال می دهد تا به درخواست شما رسیدگی شود. طبق قوانین کشور دانمارک قبل از اینکه برای درخواست خود اقدام کنید باید شناسه اختصاصی برای بررسی کار آفرینی تهیه کنید.

 برای بررسی پرونده باید هزینه ای پرداخت کنید تا برای شما ID اختصاصی ساخته شود. توجه داشته باشید تا زمانی که آژانس بین المللی هزینه پرداخت شده را تایید نکند، درخواست شما مورد بررسی قرار نخواهد گرفت. برای دریافت مجوز اقامت باید ویژگی های بیومتریک شما روی کارت ثبت گردد. در صورت ثبت نشدن ویژگی بیومتریک، درخواست شما رد خواهد شد.

شرایط ویزا کار آفرینی دانمارک بسیار آسان است و با داشتن یک برنامه کاری دقیق به همراه بیزینس پلن می توانید ویزای اقامتی دریافت کنید. محیط تجاری کشور دانمارک به گونه ای است که می تواند بازار پر سودی را برای شما فراهم نماید و کمترین مالیات نصیب کار آفرینان و استارت آپ ها می شود. اگر قصد ثبت شرکت و یا سرمایه گذاری در دانمارک را دارید می توانید ویزایی تحت عنوان ویزای استارت آپ دانمارک دریافت کنید.

شرایط لازم برای دریافت ویزای استارت آپ دانمارک

مدت اعتبار ویزا 2 ساله است

داشتن برنامه کاری دقیق و منظم

دارای حداقل سرمایه برای پشتوانه شرکت

اثبات تمکن مالی جهت ساپورت خانواده در طی دوره اقامت

معیارهای مهمی که شما را در اولویت برای اخذ اقامت دانمارک قرار می دهد بر اساس ایده های جدید تنظیم می شود که توسط هیئت کارشناسان اداره کسب و کار دانمارک معرفی می شوند. خلاقیت و نوآوری و افزایش پتانسیل بازار، مقیاس پذیری بالا می تواند به وسعت پروژه شما اضافه کند.

ویزای استارت آپ دانمارک و شرایط اولیه

استارت آپ دانمارک برای مشاغل نوآورانه ، مقیاس پذیر و در حالت ایده آل ، با فناوری پیشرفته و دارای پتانسیل رشد آشکار است.

بنابراین ، مشاغل مانند رستوران ها ، بنگاه های مشاوره ، فروشگاه های خرده فروشی و شرکت های واردات و صادرات در این دسته جایی ندارند.

برای افراد بالای ۳۰ سال بایستی یک سند حمایت مالی در حدود ۱۳۱٫۶۱۶ کرون ارائه شود که این عدد  در صورت متأهل بودت متغیر است.

این مقاله توسط مشاورین بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی نوشته شده است.همچنین افراد بایستی سرمایه لازم برای پوشش هزینه های سال اول زندگی خود رد دانمارک را داشته باشند

ویزای استارت آپ دانمارک و مراحل شروع به کار

ویزای استارت آپ دانمارک پس از طی مراحل زیر قابل اجرا می باشد.

در دانمارک ۶ مرکز توسعه تجارت با سرمایه گذاری عمومی در ۱۲ مکان مختلف در این کشور واقع است.

شما می توانید با مراجعه به یکی از این مراکز مدارک طرح خود را ارائه نموده و مشاوره های رایگان دریافت دارید.

در مجموع در دانمارک برای راه اندازی یک استارت آپ باید از سه مرحله زیر گذر کرد:

گرفتن تأییدیه برنامه کاری یا بیزینس پلان

یک بیزینس پلان باید نشان دهد که فرصت کارافرینی شما چگونه کار می کند

و برنامه کاری آن به چه شکل است و اطلاعات دقیقی از شما و محصول تان ارائه دهد و از همه مهم تر این که

اثبات کند این کسب و کار برای دانمارک مفید است.

اقدام برای دریافت اجازه کار و اقامت

ارائه تقاضای اجازه کار و اقامت در دانمارک هزینه پردازش اش ۱۹۰۰ کرون است

و شخص بایستی شواهد و مدارکی دال بر داشتن بودجه کافی برای پوشش هزینه های خود و خانواده داشته باشد

زمان پردازش ۱ ماه است.

راه اندازی استارت آپ

هنگامی که برنامه کاری شخص تأیید شود و پس از آن شخص بتواند مجوز کار و اقامت را دریافت کند

می تواند با مرکز توسعه تجارت محل اقامت خود ارتباط برقرار کرده و کسب و کار خود را شروع کند.

کار مهندسی در دانمارک

ویزای استارت آپ دانمارک و میزان سرمایه اولیه مورد نیاز

ویزای استارت آپ دانمارک در واقع می تواند بدون هیچ سرمایه اولیه ایی شروع شود.

این بدان معنا است که فرد فقط کافیست که هزینه های مراحل پردازش درخواست اش را پرداخت نماید.

و همچنین سرمایه لازم برای پوشش هزینه های زندگی خود و خانواده خود را برای یک سال داشته باشد.

البته افراد بالای ۳۰ سال بایستی یک سند مالی حمایتی برای یک سال به مبلغ ۱۳۱٫۶۱۶ کرون ارائه دهد و این مبلغ در صورت متأهل بود وی بیشتر است.

میزان سرمایه پیش بینی شده به شرح زیر است:

اگر شخص مجرد است ۱۳۷٫۰۷۶ کرون

اگر متأهل است و فقط همسر وی او را در دانمارک همراهی کند ۲۷۴٫۱۵۲کرون

اگر متدهل باشد و یک یا دو فرزند داشته باشد ۳۱۹٫۲۳۶ کرون

ویزای استارت آپ دانمارک و شرایط اخذ اقامت دانمارک

ویزای استارت آپ دانمارک یکی از بهترین مسیر ها برای اخذ اقامت دانمارک است.

افرادی که موفق به اخذ ویزای استارت آپ این کشور می شوند در وهله اول یک اقامت ۲ ساله دریافت می کنند

این ویزا قابل تمدید است و برای ۲ سال دیگر تمدید می شود

و این فرصت را به شخص می دهد تا بعد از پایان ۲ سال دوم تقاضای اقامت دائم دانمارک را داشته باشد.

افرادی که موفق به دریافت اقامت دائم دانمارک شوند و ۵ سال از این اقامت بگذرد می توانند درخواست تابعیت دانمارک را نمایند.

این روزها خیلی چیزها تغییر کرده است، حتی دغدغه کشورهای توسعه یافته!

هر روز شاهد کشور جدیدی هستیم که ویزای استارت آپ را طراحی و اجرا می کند. چون امروز کسب و کارهای نوپا با صاحبان خلاق، جذاب تر از غولهای سنتی و کلاسیک دنیای تجارت هستند.به تازگی دانمارک هم خود را به لیست کشورهای خواستار استارت آپ ها اضافه کرده است. این کشور اروپایی پیشرفته، برای کسب و کار یک محل امن و قابل اعتماد است و جذابیت بالایی برای طراحان یک استارت آپ دارد.

این ویزا  برای اتباع  خارج از اتحادیه اروپا در نظر گرفته شده است، بدیهی است که شهروندان اتحادیه اروپا برای کار و اقامت در دانمارک نیاز به ویزا ندارند! ولی یک شهروند خارج از اتحادیه اروپا می تواند در قالب یک تیم  با شهروندان اتحادیه اروپا، یک طرح کسب و کار ارایه کند.

تیم طراح یک استارت آپ می تواند تا سه عضو داشته باشد. در صورتی که طرح توسط کارشناسان تایید شود، هر یک از اعضا باید جداگانه برای درخواست مجوز کار و اقامت اقدام کنند.هدف دانمارک از اعطای این ویزا جذب کسب و کارهای نوآورانه با پتانسیل بالاست. بنابراین به طور معمول طرحهایی که شامل رستوران، شرکت مشاوره ای، مغازه های خرده فروشی و شرکت واردات/صادرات باشند؛ رد می شوند.

برای ارزیابی طرح های استارت آپی 5 معیار کلی در نظر گرفته شده است. اعضای هیات کارشناسی (که حداقل 3 عضو دارد) به هر معیار بین 1 تا 5 نمره اختصاص می دهند.

برای آنکه طرح شما مورد قبول باشد، باید بتواند در هر یک از معیارها به طور متوسط نمره 3 و در جمع معیار حداقل نمره 4 را به خودش اختصاص دهد.

معیارهای پنج گانه به این ترتیب می باشند:

میزان نوآوری در مدل کسب و کار

کارشناسان با بررسی مدل کسب و کار مشخص می کنند که این مدل در حوزه خود، چه راهکارهای هوشمندانه ای را برای توسعه بازار و یا چه فرایند جدید و نوآورانه ای را برای ارائه خدمات یا معرفی محصولات خود پیش بینی کرده است.

جذابیت بازار هدف

هر مدل کسب و کار یک بازار هدف دارد. کارشناسان وسعت بازار هدف و برنامه ریزی طراحان برای ورود به این بازار را بررسی می کنند، و اینکه میزان جذابیت و توان رقابت مدل در بازار چقدر است.

توانایی های فردی اعضای تیم

اعضای تیم باید تجربه و علم لازم برای تبدیل مدل خود به یک کسب و کار موفق را داشته باشند. بنابراین کارشناسان رزومه طراحان و مدارک ایشان و همچنین میزان درک افراد از مدل خود را بررسی می کنند.

میزان پتانسیل رشد مدل و امکان اندازه گیری آن

یک مدل کسب و کار از نظر میزان پتانسیل رشد و درآمدزایی و میزان ایجاد اشتغال مورد بررسی قرار می گیرد. مهم است که این اعداد با توجه به طرح قابل پیش بینی و اندازه گیری باشد.

استارت آپ مناسب دانمارک

کاملا مشخص است که هدف هر کشوری از دادن ویزا به استارت آپ ها، جذب سرمایه ها و ایده هاست. بنابراین کارشناسان بررسی می کنند که مدل استارت آپ با توجه به شرایط و زیر ساختهای موجود، تا چه حد مناسب کشور دانمارک است و چه دانش یا سرمایه ای را می تواند با خود به کشور بیاورد.

ابتدا تمام طرح ها توسط دبیرخانه ای که طرح ها را دریافت می کند، به نمایش در می آید. اگر طرح شما مشکلی داشته باشد     ( نقصی مدارک، ارائه به زبان غیر انگلیسی، ارائه از طرف تیم شهروند اتحادیه اروپا و … ) طرح به گروه کارشناسان داده  نمی شود. و اعلام می شود که طرح شما نیاز به تجدید نظر دارد.

ویزای استارت آپ دانمارک و شرایط اخذ اقامت دانمارک

ویزای استارت آپ دانمارک یکی از بهترین مسیر ها برای اخذ اقامت دانمارک است.افرادی که موفق به اخذ ویزای استارت آپ این کشور می شوند در وهله اول یک اقامت ۲ ساله دریافت می کننداین ویزا قابل تمدید است و برای ۲ سال دیگر تمدید می شودو این فرصت را به شخص می دهد تا بعد از پایان ۲ سال دوم تقاضای اقامت دائم دانمارک را داشته باشد.افرادی که موفق به دریافت اقامت دائم دانمارک شوند و ۵ سال از این اقامت بگذرد می توانند درخواست تابعیت دانمارک را نمایند.جهت دریافت اطلاعات بیشتر با بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی تماس بگیرید.

3 رتبه برتر
× جهت دریافت مشاوره رایگان