×

جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

ویزای تحصیلی دانمارک

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی دانمارک کدام است؟ وضعیت همراه برای اخذ ویزای دانش آموزی دانمارک یا ویزای دانشجویی این کشور چگونه است؟ هزینه زندگی دانشجویی در دانمارک چقدر است؟ میزان تمکن مالی مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی دانمارک چقدر است؟ ویزای تحصیلی دانمارک ، شرایط و مدارک مورد نیاز اخذ ویزا و پذیرش در دانمارک ، هزینه های تحصیل و زندگی و تمامی نکات مرتبط با شرایط تحصیل در دانمارک برای سال ۲۰۲۰ در این مقاله مورد بررسی و تحلیل قرار می گیرد،  شرایط اخذ پذیرش و ادامه تحصیل در دانشگاه کپنهاگ دانمارک چیست؟ این سوالات نمونه ای از ابهامات موجود در رابط با مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل است که در این مقاله به پاسخ به این قبیل سوالات و رفع ابهام در خصوص شرایط تحصیل و اخذ ویزای دانشجویی دانمارک خواهیم پرداخت. دانمارک کشوری با سطح بالای رفاه و امنیت است و دانشگاه هایی با سطح علمی بسیار خوب در این کشور وجود دارند ، به همین روی دانشجویان زیادی به اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی دانمارک تمایل نشان می دهند. بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی با ارائه ی خدمات مهاجرتی از روش های قانونی می تواند راهنمای شما در انتخاب مسیر مهاجرت باشد. شما می توانید با مطالعه ی مقالاتی که در وب سایت های بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی وجود دارد به اطلاعات جامع و مفید در باره ی تمام مسیر های مهاجرتی دست یابید و یا با تماس تلفنی با دفاتر بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی  ، از متخصصان ما مشاوره رایگان مهاجرتی دریافت نمایید. در ادامه ی مقاله مباحث زیر را پوشش داده و  درباره آنها بحث خواهیم نمود لطقا با ما همراه باشید:

مزایای تحصیل در دانمارک

1- کیفیت بالای آموزشی در دانشگاه های دانمارک و مدراک علمی معتبر آن ها 2- امکان تحصیل به زبان انگلیسی در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد 3- امکان اخذ بورسیه در دوره دکترا 4- امکان کار پاره وقت در هریک از مقاطع تحصیلی 5- امکان ادامه تحصیلی در دانشگاه بدون ارائه مدرک پیش دانشگاهی 6- امکان ادامه تحصیل در مقطع کاردانی در دانمارک 7- امکان ادامه تحصیل در دوره کارشناسی برای متقاضیانی که دارای مدرک کاردانی در ایران می باشند. 8- امکان رفت و امد به تمامی کشورهای اتحادیه اروپا با اخذ پاسپورت دانمارک

حال که با کشور دانمارک و مزایای تحصیلی در دانمارک آشنا شدیم. مقاطع مختلف تحصیلی در این کشور را به اختصار بررسی می کنیم:

مقاطع مختلف تحصیلی در دانمارک

دوره لیسانس در دانمارک:

تحصیل در دوره کارشناسی در دانمارک حدودآ 3 الی 4 سال به طول می کشد . تدریس د ر این دوره بر پایه تحقیق می باشد. این مقطع در دانمارک به زبان دانمارکی ارائه می شود و دانشجو باید پذیرش در دوره لیسانس نیاز به ارائه مدرکی دال بر تسلط او بر زبان دانمارکی وجود دارد. این امر پذیرش در این دوره را برای متقضین ایرانی دشوار می باشد. ارائه پایان نامه در پایان دوره ی لیسانس در دانمارک او را برای ورود به بازار کار و یا تحصیلات در مقطع بالاتر آماده می کند.

دوره فوق لیسانس در دانمارک

دور ه کارشناسی ارشد در دانمارک آزمون ورودی ندارد و ورود به این دوره با نمرات مقطع قبلی و با معرفی اساتید صورت می پذیرد. بسیاری از رشته های تحصیلی در دوره کارشناسی ارشد در دانمارک به زبان انگلیسی ارائه می شود. نیاز به ارائه ی مدرک آیلتس 6.5/6 وجود دارد.برخی از رشته ها هم چون دامپزشکی و معماری 5 یا 6 سال طول می کشد و از پایان دبیرستان شروع می گردد.

دوره دکتری در دانمارک:

کشور دانمارک به دانشجویان دوره دکتری توجه خاصی داشته و تحصیل در این دوره به دانشجویان این مقطع معمولا بورسیه کامل تعلق می گیرد و دانشجو نه تنها شهریه  پرداخت نمی کند بلکه  از تحصیل رایگان هم برخوردار است و  در ازای تحصیل خود حقوق هم(حدوداً 2 هزار دلار) دریافت می کند.طول این دوره حدوداً 4 سال می باشد و نیاز به زبان دانمارکی ندارد و تحصیل به زبان انگلیسی صورت می پذیرد.

نکات مهم

الف)اخذ بورسیه در دوره دکتری در دانمارک دارای شرایط زیر می باشد..

۱)در دست داشتن مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاه های معتبر ۲)اخد مدرک دال بر تسلط کافی و زبان انگلیسی (حداقل آیلتس ۶٫۵) ۳)جلب نظر یک استاد مشاور (supervisor) که تز دکترا فرد را پشتبانی نماید. ۴)داشتن تالیفات از قبیل مقالات بین المللی ، کتاب و … ۵)داشتن همه و یا تعدادی از آیتم های ذکر شده،می توان در راستای افزایش شانس فرد در جهت اخذ پذیرش نقش بسزایی ایفا نماید.

ب)هزینه های تحصیل در دانمارک:

دانشگاه های دانمارک دارای هزینه می باشند و میزان شهریه سالانه آن برای دوره های تمام وقت بین 45 هزار تا 120 هزار کرون می باشد(8000 تا 12 هزار دلار)

ج)هزینه زندگی دانشجویی در دانمارک

این کشور از جمله کشورهایی است که بیشترین میزان مالیات را دارا می باشد . هزینه های زندگی در این کشور به صورت میانگین بین 600 تا 800 یورو می باشد . دانشجویان دوره کارشناسی حق کار 10 ساعت در هفته و در دوره کارشناسی ارشد حق کار 20 ساعت در هفته و در دوره دکتری حق کار 30 ساعت در هفته را دارا هستند که حقوق ماهیانه حاصل از این کارهای پاره وقت برای دانشجویان کشور دانمارک حدود 8 تا 10 هزار یورو می باشد که هزینه های زندگی یک دانشجو را تا حدود زیادی تأمین می کند.

ویزای تحصیلی دانمارک و بررسی ویزای همراه

دانمارک برای افرادی که متاهل هستند بسیار کشور مناسبی برای مهاجرت تحصیلی است. به این صورت که اگر یکی از اعضای خانواده در دانمارک به تحصیل مشغول شود، همراه نیز می تواند با شخص اصلی وارد شود. در علم مهاجرت و حقوق مهاجرتی همراه به معنی همسر و فرزند زیر ۱۸ سال محسوب می شود. به واسطه ی اخذ ویزای تحصیلی دانمارک برای یکی از افرادی که شرایط ذکر شده را دارا باشد همراه می تواند با فاصله ای بسیار کوتاه به دانمارک وارد شود. همراه در دانمارک اجازه ی کار تمام وقت دارد و می تواند زبان دانمارکی را به رایگان آموزش ببیند. تحصیل فرزندان نیز در مدارس دانمارک نیز رایگان است.

ویزای تحصیلی دانمارک و معرفی دانشگاه های برتر

از موارد محبوبیت دانمارک برای ادامه ی تحصیل در مقاطع دانشگاهی و اخذ ویزای تحصیلی دانمارک داشتن دانشگاه هایی با سطح علمی بسیار بالا است. دانشگاهی که فرد، متقاضی تحصیل در آن است باید از نظر سطح علمی و مورد تایید بودن در ایران مورد بررسی قرار بگیرد عموما دانشگاه های کشور دانمارک مورد تایید کشور ایران هستند. هرچه دانشگاهی که فرد در آن پذیرش گرفته است از رتبه ی بهتری برخوردار باشد روند اخذ ویزا نیز با ریسک کمتری انجام می شود. در جدول زیر نام تعدادی از دانشگاه های برتر کشور دانمارک را برای شما عزیزان آورده ایم:

Town   University        Rank

Copenhagen    Københavns Universitet          ۱

Aarhus Aarhus Universitet      ۲

Kongens Lyngby          Danmarks Tekniske Universitet          ۳

Aalborg           Aalborg Universitet     ۴

Odense            Syddansk Universitet   ۵

Frederiksberg  Handelshøjskolen i København           ۶

Roskilde           Roskilde Universitet    ۷

Copenhagen    IT-Universitetet i København  ۸

Copenhagen    Det Kongelige Danske Kunstakademis, Skoler for Arkitektur, Design og Konservering        ۹

Copenhagen    Det Kongelige Danske Musikkonservatorium ۱۰

ویزای تحصیلی دانمارک و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی

مهمترین بخش در روند اخذ ویزای تحصیلی دانمارک مربوط به جمع آوری و ارائه ی مدارک به سفارت برای این امر است. نحوه ی چیدن صحیح مدارک، ارائه ی درست مدارک و نکات دیگر از این دست در اخذ ویزای تحصیلی دانمارک بسیار مهم است. همکاری با وکیل امور مهاجرت که از تخصص و تجربه ی لازم برخوردار باشد می تواند بسیار به روند اخذ این ویزا کمک کند. مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی در کشور دانمارک عبارتند از:

درخواست پذیرش تحصیلی

مدارک تحصیلی و ریز نمرات مقاطع قبلی

ارائه ی مدارک هویتی به صورت ترجمه شده

پاسپورت معتبر و دارای ۲ صفحه ی خالی

عکس پاسپورتی ۲ قطعه

مدرک زبان IELTS با نمره ی خواسته شده از سوی دانشگاه در هر مقطع

نامه ی تمکن مالی مورد نیاز برای سال اول تحصیل

بیمه ی مسافرتی

نامه ی عدم سو پیشینه

ویزای تحصیلی دانمارک و سخن پایانی

ویزای تحصیلی دانمارک شرایط اخذ ویزای همراه، تحصیل در مقاطع دانشگاهی، اخذ اقامت دائم و تابعیت در دانمارک و سایر نکات مرتبط به اخذ ویزای تحصیلی دانمارک را در این مقاله مورد بررسی و نقد قرار دادیم. دانمارک کشوری عضو اسکاندیناوی و اتحادیه ی اروپا است که به عنوان شاد ترین کشور جهان در ۴ سال گذشته شناخته شده است. دانشگاه های این کشور سطح علمی بسیار خوبی دارند و دانشجویان برای استفاده از امکانات این کشور، همه ساله برای اخذ ویزای تحصیلی دانمارک از همه جای جهان درخواست می دهند. نرخ بیکاری دانمارک بسیار پایین است و همین امر موجب جذب شدن دانشجویان به بازار کار این کشور و اخذ اقامت کاری در این کشور سطح بالا می شود. امیدواریم با مطالعه ی این مقاله اطلاعاتی در خصوص اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی دانمارک و تحصیل در این کشور زیبای اروپایی به دست آورده باشید بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی با داشتن سابقه ی طولانی در زمینه ی مهاجرت، می تواند در این راه همراه و در کنار شما عزیزان باشد برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق تماس تلفنی به مجموعه، شرایط خود را برای مهاجرت به صورت رایگان بسنجید تا بهترین و ارزان ترین راه مهاجرت برای شما بیان شود. همچنین می توانید با طرح سوال یا نظر در بخش دیدگاههای همین مقاله و یا در انجمن پرسش و پاسخ مهاجرتی این وبسایت در زمانی بسیار کوتاه به پاسخ ابهام و پرسش تان دست یابید.

3 رتبه برتر
× جهت دریافت مشاوره رایگان