×

جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

اقامت دانمارک از طریق خرید ملک

اقامت دانمارک از طریق خرید ملک و شرایط اقامت دانمارک از طریق خرید ملک 2020 ، اخذ اقامت دائم دانمارک از طریق خرید ملک در دانمارک ، اخذ پاسپورت دانمارک و اقامت دانمارک از طریق خرید ملک را برای شما به نگارش درآورده ایم ،در این نوشتار سعی شده راجع به مهاجرت به دانمارک و اقامت دانمارک از طریق خرید ملک اطلاعاتی در اختیار شما قرار بگیرد.اقامت دانمارک از طریق خرید ملک چگونه می باشد؟چه دلایلی باعث می شود شخصی به دنبال اقامت دانمارک از طریق خرید ملک باشد.مزایای اقامت دانمارک از طریق خرید ملک چیست؟عوامل مورد نیاز برای اقامت دانمارک از طریق خرید ملک چیست؟افرادی که جز تبعه اتحادیه اروپا نیستند، چگونه می توانند در دانمارک خرید ملک انجام دهند؟کشور دانمارک چه کمکی به افراد برای خرید ملک میکند؟

با مطالعه مقالات بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی در سایت بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی میتوانید اطلاعات مفیدی راجع به اقامت دانمارک از طریق خرید ملک را بدست بیاورید  مشاوران بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی اطلاعات کافی راجع به اقامت دانمارک از طریق خرید ملک را در اختیار شما قرار میدهند.

پروسه خرید ملک در دانمارک :

بر اساس قوانین و مقررات خرید ملک و مستغلات کشور دانمارک که در مارچ ۲۰۱۴ به تصویب رسیده این دولت بیان دارد که :همه افرادی که عضو  اتحادیه اروپا نیستند و قصد خرید ملک در کشور دانمارک را دارند، این افراد  مجبور به کسب اجازه از وزارت دادگستری برای خرید ملک در دانمارک می باشند و این افراد باید اثبات کنند که که  این ملک خریداری شده به عنوان محل اقامت شخصی آنها در طول سال مورد استفاده قرار می گیرد و همچنین این موضوع را وزارت دادگستری هم تایید نماید.

شهروندان عضو  اتحادیه اروپا و مجارستان برای خرید ملک در کشور دانمارک نیازی به مجوز و کسب اجازه از وزارت دادگستری نیستند،  اما آنها باید در بیانیه ای که به این قانون اعطا شده است و اثبات و تایید نمایند که  این ملک برای اقامت در طول سال مورد  استفاده آن ها  قرار می گیرد. اکثریت مردم دانمارک با کمک یک نماینده املاک، ملک خود را پیدا می کنند و از وکیل برای انجام کار قانونی که درگیر آن هستند و تجربیات کافی دارند،  استفاده می نمایند، روند خرید ملک و خانه معمولا چند ماه به طول می انجامد.

افرادی که در دانمارک مقیم هستند  و همچنین کسانی که در حال حاضر در کشور دانمارک سکونت دارند و یا به مدت حداقل ۵ سال در این کشور حضور به طور  مستمر داشته اند، این افراد برای خرید ملک  و مستغلات و همچنین اخذ اجازه برای تحصیل و کار در دانمارک  نیازی به مراجعه به وزارت دادگستری برای کسب مجوز نیستند.

اگر فردی برای کسب اجازه خرید ملک در دانمارک به  وزارت دادگستری  ادله معینی مانند اینکه  در حال حاضر شخص متقاضی در دانمارک حضور و سکونت دارد  ارائه کند،  وزارت دادگستری این ادله معین را  ارزیابی می‌کند و مورد بررسی قرار می دهد اینکه آیا متقاضی خرید ملک  می‌تواند به عنوان مقیم در کشور  دانمارک بماند و یا اینکه باید  کشور را ترک کند.

برای فوریت بخشیدن به امر ارزیابی و مجوز وزارت دادگستری این امور را توسط دادگاه ثبت ملک انجام می دهد  دادگاه ثبت ملک این موضوع را تعیین خواهد کرد که آیا متقاضی خرید ملک در آینده قصد اقامت در دانمارک را دارد یا خیر.

عواملی که به کسب مجوز برای خرید ملک به فرد کمک می کند عبارتند از:

وضعیت تاهل

دارا بودن فرزندد در کشور دانمارک

ثبت نام فرزند در مدارس دانمارکی

داشتن شغل دائم در دانمارک

علاقه به فرهنگ و زبان دانمارکی و آموزش زبان دانمارکی

قیمت خرید ملک در کشور دانمارک را می توان از ۷۰ هزار یورو تا به بالا تخمین زد

ممکن است کمک های مالی برای خرید ملک در دانمارک از بانک های مختلف یا مؤسسات اعتباری ارائه دهنده وام، به طور معمول تا ۸۰٪ از ارزش اموال به افراد داده شود.  در این پروسه توصیه می شود که فرد  گواهی خرید را از وام دهنده دریافت کند که تأییدیه مالی را تنظیم نماید ، به طوری که خریداران می توانند پیشنهاد سریع خود را در صورت یافتن املاک مناسب پیدا کنند.

بسیاری از فروشندگان ملک  گزارش چگونگی ساخت و ساز و مالکیت مبتنی بر سند دارند که توسط یک متخصص ساختمان تهیه شده است  و می تواند این سند را برای همه خریداران احتمالی در دسترس قرار داد. گزارش ساخت و ساز  جزئیات وضعیت فیزیکی ملک و هرگونه نقص احتمالی را ارائه می دهد. اگر گزارش مالکیت ارائه نشده باشد، فروشنده می تواند برای یک دوره ۲۰ ساله برای هر نقص جدی که ممکن است ظاهر شود، مسئول باشد. اگر خریدار یک عمل انتقال را درخواست کند، هزینه آن بین آنها و فروشنده اموال به اشتراک گذاشته می شود،. یک عمل انتقال، بیمه را برای خریدار در برابر هر گونه ضرر یا  نقص که ممکن است رخ دهد حفظ می کند  و همچنین بیمه برای فروشنده در برابر هر گونه ادعا از خریدار نیز محفوظ می ماند.

هنگامی که پیشنهاد خرید و فروش ملک پذیرفته شود  و توافق خرید توسط هر دو خریدار و فروشنده امضا شود و مبایعه نامه انشا شود، خریدار باید ۵٪ از قیمت خرید را به نماینده املاک بدهد. خریدار به مدت ۶ روز پس از امضای توافق نامه خرید (مبایعه نامه) فرصت دارد که  این موافقتنامه را لغو کند و ممکن است ۱٪ از قیمت خرید را به فروشنده تحمیل کنند.

تعادل قیمت خرید در تاریخ بسته شدن عقد بیع برای فروش ملک قابل پرداخت است.

مدارک مختلفی می توانند در خرید ملک در دانمارک مورد نیاز باشند که  از طریق وکیل فروشنده به خریداران منتقل می شود.

این مدارک عبارتند از:

– گواهی زمین، که حقوق و تعهدات مربوط به ملک را تعیین می کند، که یک نقشه کاداستری از ملک می باشد.

– مجوز عملیاتی که تأیید می کند که ملک مطابق مقررات  و ضوابط ساخت و ساز، ساخته شده

–اطلاعات مالک BBR که توسط شورای محلی صادر می شود و جزئیات اموال مانند اندازه آن، تاریخ، ابعاد، محل و شرایط فنی را ارائه می دهد.

– یادداشت مالیاتی املاک، که  سالانه صادر می شود  و تعیین سطح مورد انتظار از مالیات سال بعد و هزینه های مربوط به ساخت و ساز در ملک

– رتبه بندی انرژی و طرح انرژی، نشان دادن مصرف گرما، برق و آب فعلی و ارائه راهنمایی در مورد چگونگی صرفه جویی در انرژی.

اگر خرید ملک با وام مسکن تامین شده باشد ، خریدار باید قسط وام و بیمه و مالیات در اموال را  بپردازد.

علیرغم دانمارک که به عنوان  لیبرالیسم شناخته می شود، خرید ملک  در این کشور می تواند بسیار دشوار باشد پس در نتیجه فقط در حالت های زیر است که فرد می تواند خرید ملک واقعی داشته باشد:

– قبلا در دانمارک حداقل پنج سال اقامت داشته است.

– عضو اتحادیه اروپا است و  در دانمارک کار می کند.

اگر یک ملت غیر اتحادیه اروپا، یک مجوز اقامت معتبر یا مجوز کسب و کار داشته باشد.

همچنین برخی از محدودیت های خاصی در خصوص مالکیت خارجی در برخی از مناطق کشور وجود دارد، به خصوص خرید یا اجاره خانه در هنگام تعطیلات تابستانی، این امر  به خصوص در مناطق ساحلی اتفاق می افتد. این امر به عنوان “قوانین ضد آلمانی” شناخته می شوند، زیرا آنها برای جلوگیری از تجاوز به مناطق ساحلی توسط صاحبان خانه های دوم آلمان ساخته شده اند. با این حال، خرید ملک در  “تمام طول سال”،  چه در مناطق محبوب در امتداد خط ساحلی و چه در مناطق دیگر کشور دانمارک با رعایت ملزومات و همچنین مواردی که در بالا گفته شد امکان پذیر خواهد بود.

از آنجایی که برای خرید ملک در دانمارک  فرد متقاضی به عنوان یک فرد غیر مجاز و خارجی است  ، تین پروسه دشوار می باشد، در نتیجه این افراد می توانند از شرکت های محدود محلی برای اتجام پروسه خرید ملک کمک بگیرند به عنوان مثالApS (Anpartsselskab)، نسخه دانمارکی یک شرکت خصوصی می باشد که ، برای این امر توصیه می شود.

اشخاص حقوقی نیز  مجاز به خرید ملک در کشور دانمارک می باشند.

هنگامی که   شخصی خانه ای در دانمارک خریداری می کند  ، توصیه می شود کسی را برای بررسی خطاها و نقصان از جمله نقص های قابل توجه یا شرایطی که ممکن است نقص های جدیدی را در آینده به بار آورد به عنوان کارشناسی در محل برای معاینه حاضر کند تا خطاها و نقص های خانه خریداری شده را مشخص نماید. فروشنده یک گزارش دارایی باید به خریدار ارائه دهد  که وضعیت فیزیکی ملک را مشخص نماید ، اگرچه این  گزارشات  از مازومات خرید ملک در دانمارک نمی باشد اما با مالک توصیه می شود. هنگام خرید ملک،  فروشنده باید علاوه بر موقعیت محلی ملک و همچنین گزارشات مربوطه  به خریدار درباره هزینه های انرژی نیز اطلاع دهد اطلاع دهد و پیشنهادات خود را در مورد چگونگی کاهش مصرف انرژی و صرفه جویی در ملک ارائه دهد  .

پس از آنکه قرارداد منعقد شد ،  نقل و انتقال سند ، معمولا باید  توسط وکیل طرفین صورت پذیرد که این عمل حتما باید در دفتر ثبت احوال محلی ثبت شود.  قبل از اینکه خریدار و فروشنده قرارداد نهایی را امضا کنند، وکیل باید از طرف خریدار مدارک قانونی را تأیید و اسناد صاحب رسمی را صادر نماید.

هنگامی که قرارداد خرید در نهایت امضا می شود، خریدار اولین قسمت از پرداخت اولیه را، که ۵٪ از قیمت نقدی است را پرداخت می نماید،  بقیه از پرداخت اولیه معمولا در بانک  فرد فروشنده یا به برخی از حسابهای بانکی سپرده تجاری که پس از گذراندن عمل بیع مشخص می شود ، سپرده می شود. این وجوه را می توان تنها زمانی که خریدار عنوان بدون قید و شرط به اموال دریافت کرده است به مدت  ۶۰ تا ۱۲۰ سپرده در بانک کرد .

 اگر شخصی قصد ثبت شرکت در کشور دانمارک را دارد این شخص می تواند با سهم حداقلی ۱۲۵ هزار کرون دانمارک یا ۱۶۷۰۰ یور شرکت را خریداری کند. که این خود می توان نوعی از خرید ملک در دانمارک باشد..

اگر شما هم خواهان   اقامت دانمارک از طریق خرید ملک هستید وکلای مجرب ما در بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی که از معتبرترین موسسه مهاجرت کشور می باشد میتوانند شما را یاری دهند   امید است که این مطلب توانسته باشد اطلاعات مفیدی هر چند مختصر کمکی به اطلاعاتی شما در زمینه   اقامت دانمارک از طریق خرید ملک کرده باشد.

شما عزیزان برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقامت دانمارک از طریق خرید ملک و راههای کسب آن و اخذ اقامت و تابعیت در سایر کشورها با مشاوران و وکلای بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی بصورت رایگان تماس بگیرید و از امکان مشاوره رایگان تلفنی بهره مند گردید .

مزایای خرید ملک در کشور دانمارک

برای خرید ملک در دانمارک بهتر است به این نکات توجه نمائید:

با خرید و سرمایه‌ گذاری ملک در دانمارک، می‌ توان اقامت اروپا را دریافت نمود.

پس از آن می‌ توان بدون ویزا به کشورهای عضو اتحادیه اروپا و پیمان شنگن سفر کرد.

با اقامت اروپا که از راه سرمایه‌ گذاری و خرید ملک به دست آمده است شامل محدودیت سنی نمی‌ باشید.

حتی نیاز به یادگیری زبان انگلیسی هم نخواهید داشت.

اقامت به دست آمده از راه سرمایه‌گذاری و خرید ملک در دانمارک روی تحصیل فرزندان هم تأثیرگذار است.

فرزندان از تحصیلات در سطح کشورهای عضو اتحادیه اروپا و عضو شنگن و همچنین تحصیل رایگان برخوردارند.

با این اقامت از امکانات رفاهی و بهداشتی و درمانی رایگان در سطح کشورهای عضو اتحادیه اروپا و عضو شنگن برخوردار خواهید شد.

همچنین با این اقامت از زندگی امن و با ثبات مالی برخوردار خواهید شد.

نوع دیگری از خرید ملک در دانمارک، خرید شرکت و یا سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در دانمارک می باشد. برای ثبت شرکت با سهم حداقل 125.000 کرون دانمارک یا 16700 € ، شرکت خریداری خواهد شد. متقاضیانی که تمایل به دریافت اقامت دانمارک از طریق خرید ملک را دارند نیز می توانند با وکلا ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشاوره شوند. آگاهی کامل از شرایط مهاجرت به دانمارک و سرمایه گذاری در دانمارک از موارد حائز اهمیت در خصوص مهاجرت به این کشور محسوب می شود.

3 رتبه برتر
× جهت دریافت مشاوره رایگان