×

جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

ویزای کار دانمارک

قوانین کار در کشور دانمارک چگونه است؟ خذ ویزای کاری دانمارک ، شرایط مهاجرت کاری به دانمارک، اخذ اقامت دانمارک از طریق کار و اسناد و مدارک لازم برای دریافت ویزای کار دانمارک برای سال ۲۰۲۰ موضوع بررسی و تحلیل علمی در این مقاله هستند. شرایط و مدارک لازم ویزای کاری دانمارک چیست؟ از کجا می توان آگهی کار در دانمارک پیدا کرد؟ نحوه جذب نیروی کار در دانمارک چگونه است؟ آیا مهاجرت کاری به دانمارک برای همه مشاغل شرایط مناسبی دارد؟ لیست مشاغل مورد نیاز دانمارک چیست؟ در این مقاله سعی بر آن است که به سوالاتی از قبیل سوالات مطرح شده پاسخ داده شده و به نکات مهم در زمینه جذب نیروی کار در دانمارک و شرایط دریافت جاب آفر از این کشور اشاره شود. دانمارک از نظر شرایط زندگی در زمره بهترین کشورهای اروپا و حتی جهان قرار می گیرد و همین امر موجب شده بسیاری از افراد ایده مهاجرت کاری و کار در دانمارک را در سر خود پرورانده و اخذ ویزای کاری دانمارک را هدف قرار دهند. اختلاف میزان درآمد در دانمارک بسیار کم است و از جهت ساعت کاری اغلب کارمندان پنج روز در هفته به مدت ۳۷ ساعت کار می کنند.

 در واقع، کارمندان هفته کاری را از دوشنبه آغاز می کنند و تا جمعه بین ساعات ۶ صبح تا ۶ بعد از ظهر به کار مشغول هستند. برخلاف وجود سیستم پادشاهی در دانمارک مردم آن در رفاه کامل به سر می برند و مردم این کشور غالباً مسیحی هستند. اخذ ویزای کاری دانمارک از طرق گوناگونی امکان پذیر است که جزئیات آنها در این مقاله به تفصیل توسط کارشناسان بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی بررسی خواهد شد و تماس رایگان تلفنی با آنها بهترین شیوه برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ ویزای کاری دانمارک و سایر روش های مهاجرت به دانمارک است.

کسانی که از کشورهای اتحادیه اروپا برای پیدا کردن کار به کشور دانمارک رفته اند، باید قوانین حقوقی کار در دانمارک را بدانند که می توانند مطابق با مقررات خاص اتحادیه اروپا در دانمارک به دنبال کار گشته و مشغول به کار شوند. متقاضیان حداکثر تا سه ماه بعد از ورود به کشور، باید در اداره منطقه ای امور دولتی ثبت نام نمایند.

 

برنامه کارت سبز یا گرین کارت دانمارک یا کار در دانمارک

برنامه ای که در آن، امکان اعطای اجازه اقامت در جهت کار و جستجوی کار به متقاضی داده می شود. این اجازه که تحت عنوان طرح کارت سبز یا گرین کارت دانمارک شناخته می شود، بر اساس ارزیابی مبتنی بر سیستم امتیازبندی انجام می شود.

بر این اساس، اگر اجازه اقامت تحت طرح گرین کارت دانمارک به شما داده شود، دیگر نیازی به اخذ مجوز کار به صورت جداگانه نمی باشد.

 

اقامت از طریق این نوع ویزا، امکان انجام هرگونه کار با دستمزد یا بدون دستمزد را برای شما فراهم می آورد؛ اما اجازه کار به صورت خویش فرما که متقاضی در آن اداره کسب و کار خود را به عهده بگیرد، را ندارد.

اطلاعات مهم پیرامون کارت سبز یا گرین کارت دانمارک

فرصت های شغلی در دانمارک

امتیازات در برنامه کارت سبز یا گرین کارت دانمارک بر اساس معیار های عینی استفاده شده برای ارزیابی اینکه آیا درخواست دهنده مناسب درخواست برای شغل های سطح بالا در دانمارک است یا خیر داده میشود. گرفتن اجازه اقامت تحت طرح کارت سبز یا گرین کارت دانمارک به مانند گرفتن یک شغل نیست. این کاملا مسئولیت خود شماست تا در دانمارک شغلی پیدا کنید که بتوانید خود را در حمایت کنید.

در حال حاضر، تقاضا برای نیروی کار (کارگر) خارجی بسیار محدود است. با این حال برخی بخش ها متقاضی متخصصان حرفه ای خارجی مجرب هستند. باید ذکر شود که مهارت های گفتاری خوب دانمارکی اغلب یکی از شروط موفقیت در بازار کار دانمارک است.

قبل از درخواست برای اجازه اقامت تحت برنامه کارت سبز یا گرین کارت دانمارک شما باید شانس های شغلی خود را ارزیابی کنید. چندین چرتال وب، پایگاه داده و بانک CV وجود دارند که میتوانند برای فرایند کاریابی در دانمارک مفید باشند.

دوره کارآموزی

اکثر دوره های کارآموزی دانمارک در شهر کپنهاگ مستقر هستند که خانه بسیاری از شرکت های بزرگ است. برای بررسی دوره های کارآموزی در دانمارک سایت زیر در دسترس می باشند.

GoAbroad

iAgora

متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا می توانند یک اجازه اقامت و کار را برای اخذ دوره کارآموزی تا ۱۸ ماه، با توجه به شرایط خاص و بسته به بخش شغلی که علاقه مند می باشند، دریافت کنند.

مشاغل تابستانی

فرصت های زیادی برای کار فصلی در بخش گردشگری دانمارک در بارها، هتل ها و باشگاه های کپنهاگ و دیگر شهرها وجود دارد. هیچ فرایند درخواست رسمی برای این نوع از نقش ها وجود ندارد، بنابراین برای رسیدن به فرصت ها به طور مستقیم به بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی مراجعه کنید.

سایت مرتبط با مشاغل تابستانی در دانمارک:

AIESEC UK  – برای دانشجویان و فارغ التحصیلان اخیر

IAESTE UK  – برای دانشجویان علوم، مهندسی و هنرهای کاربردی

JobsInCopenhagen – برای حرفه های انگلیسی زبان

بصورت معمول این دسته از مشاغل برای دانشجویان مفید است تا در بازه زمانی بین کورس های دانشگاهی برای کسب در آمد یا تجربه کاری به این دسته مشاغل رو بیاورند.

چه روش هایی برای کار در دانمارک وجود دارد؟

متقاضیان اخذ ویزای کاری دانمارک می توانند از سه روش به این مهم دست پیدا کنند.

روش اول

بصورت کلی قانون برای اخذ پیشنهاد کار در دانمارک، بدین صورت است که شغل مورد نظر می بایست در سایت کاریابی اتحادیه اروپا به مدت ۳ هفته تا ۳ ماه آگهی گردد. در همین زمان، اگر هیچ داوطلبی از ۲۸ کشور عضو این اتحادیه، جهت قبول این شغل اقدام نکرد، در این زمان، سازمانها و کارفرمایان می توانند نیروهای مورد نظر خود را از خارج این اتحادیه، به خدمت گیرند. این قانون در راستای به کار گیری افراد مقیم و یا در حال تحصیل در اروپا در بازارهای کاری این کشورها، تدوین شده است. فلذا بدیهی است که پیدا کردن شغل برای افراد خارج ار اتحادیه اروپا بسیار سخت خواهد بود.

در نهایت مهم است که ابزارهای رسانه های اجتماعی، به ویژه LinkedIn در دانمارک در دسترس می باشند. متقاضیان می توانند از آنها برای ایجاد اتصالات استفاده کنند و مهارت های مرتبط خود را نشان دهند. سایت های کاریابی دانمارک:

 

Jobindex

JobsInCopenhagen

The Local

Work in Denmark

روش دوم

یکی از روش های کسب اقامت دانمارک، ادامه تحصیل در دانشگاه های برتر این کشور می باشد. متقاضیان علاقه مند برای کسب اقامت می توانند با تحصیل در دانمارک شرایط مناسبی را برای خود فراهم کنند. از همین رو شانس دانشجویان برای ورود به بازار کار پس از تحصیل بالا تر می رود. از همین، افراد می توانند به واسطه ادامه تحصیل در این کشور شانس خود را برای پیدا کردن کار افزایش دهند. دانشجویان پس از اتمام تحصیل در بازه زمانی تعیین شده که بین ۶ تا ۱۲ ماه می باشد باید کار مورد نظر را پیدا کرده و از قوانین تبدیل ویزا استفاده کنند. این نکته بدین معناست که ویزای تحصیلی را به ویزای کار دانمارک تبدیل می کنند.

روش سوم

از دیگر روش های پیدا کردن کار می توان به ویزای توریستی دانمارک اشاره کرد. افراد توانمند می توانند با اخذ ویزای توریستی کشور دانمارک، برای مدت مشخصی در این کشور حضور داشته باشند و پس از بررسی شرایط کاری به کشور مبدا بازگشته و مجددا برای ویزای کار دانمارک اقدام نمایند. لازم به ذکر بازه زمانی تعیین شده برای این روش بسیار کوتاه می باشد.

برای دریافت ویزای کار دانمارک چه مدارکی لازم است؟

به صورت کلی افراد برای اخذ ویزای کار در دانمارک باید مدارک زیر را به همراه داشته باشند.

پاسپورت

ترجمه تمامی صفحات شناسنامه

آدرس محل سکونت و محل کار

گردش بانکی ۶ ماه اخیر

فرم درخواست ویزای ملی

اجازه کار صادر شده توسط وزارت کار کشور دانمارک

گواهی عدم سابقه کیفری

گواهی پزشکی

سه عکس پاسپورتی

مدارک لازم جهت تعهدات مالی کارفرما برای جذب فرد درخواست کنند.

شرایط دریافت اقامت دانمارک چگونه است؟

اگر پیشنهاد کاری با حداقل حقوق سالانه ۴۵۰ هزار کرون دانمارکی (تقریبا ۶۰هزار یورو) دریافت نموده باشند، می توانند جواز کار در دانمارک را کسب نمایند. بعد از دریافت جواز کار و اقامت در کشور دانمارک می توان درخواست ملحق شدن خانواده خود را داد. یکی از مفاد قانون اتباع خارجی دانمارک این است که آنهایی که خواستار جواز کار و اقامت در دانمارک می باشند، بایستی بتوانند زندگی خود را تامین نمایند.

اخذ ویزای کاری دانمارک و میزان حقوق در دانمارک

یکی از مواردی که می تواند هر متقاضی اخذ ویزای کاری دانمارک را ترغیب به کار در دانمارک نماید و یا مانع تصمیم گیری وی در این مورد شود میزان حقوق و دستمزد در این کشور است. در واقع، میزان حقوق و دستمزد در زمینه جذب نیروی کار در دانمارک بسیار تعیین کننده است. طبق گزارشات ارائه شده، میانگین میزان حقوق و دستمزد در دانمارک حدود ۴۷٫۰۰۰ کرون دانمارک (۷٫۰۰۰ دلار آمریکا) است. در حقیقت، بالاترین میزان حقوق مربوط به شهر کپنهاگن دانمارک (برابر با ۵۳۰۰۰ کرون) و کمترین میزان آن مربوط به منطقه جاستلند شمالی (برابر با ۴۵٫۸۰۰ کرون) بوده است. البته ارقام ارائه شده بدون احتساب مالیات است و ممکن است پس از احتساب مالیات این مبالغ تا ۵۰% درصد نیز کاهش یابد. برخلاف بسیاری از کشورهای دیگر اتحادیه اروپا، حداقل حقوق ثابتی در دانمارک در نظر گرفته نشده است و اغلب حداقل میزان حقوق توسط توافقنامه های بازار جمعی کسب و کار و در پی مذاکرات انجام شده بین اتحادیه ها و مجامع کارفرمایان تعیین می شود.

اخذ ویزای کاری دانمارک و بررسی ویزای همراه

در ابتدا لازم است اشاره نماییم که منظور از همراه در پروسه اخذ ویزای کاری دانمارک همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال است. خوشبختانه طبق شرایط حاکم در دانمارک امکان آوردن همراه هم در پروسه های تحصیلی و هم در پروسه های کاری فراهم شده است. در حقیقت، افراد دارنده ویزای تحصیلی دانمارک و یا ویزای کاری این کشور می توانند همسر و فرزند زیر ۱۸ سال خود را به همراه داشته باشند و نکته قابل توجه آن است که در این پروسه ها همسر فرد نیز می تواند اجازه کار تمام وقت داشته باشد که این مسئله تا حد زیادی به جبران هزینه های مهاجرتی خانواده متقاضیان کمک می کند. در حقیقت، در پی دریافت ویزای کاری دانمارک توسط فرد امکان اخذ اقامت دائم و کار برای همراهان وی نیز فراهم می شود. مطالب این نوشتار توسط کارشناسان زبده و مجرب بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی نگارش شده است .

اخذ ویزای کاری دانمارک و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در دانمارک

قطعاً اخذ اقامت بلند مدت و تابعیت دانمارک هدفی است که بسیاری از متقاضیان اخذ ویزای کاری دانمارک دنبال می نمایند. در اکثر موارد، اقامت اولیه فرد در پی اخذ پیشنهاد شغلی بسته به مدت قرارداد وی دارد و معمولاً در ادامه تمدید می شود و در مورد پزشکان و پرستاران نیز این اقامت در ابتدا ۲ ساله است. در مواردی که در ابتدا افراد با اذخ ویزای تحصیلی وارد دانمارک می شوند نیز مدت اقامت کاری وی بستگی به قرارداد منعقد شده با کارفرما دارد. با این حال، به طور کلی جذب نیروی کار در دانمارک می تواند منتهی به اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور شود. غالباً فرد پس از انعقاد قرارداد اولیه و پس از ۵ سال و در صورت رعایت الزاماتی همچون عدم ارتکاب به جرائم و نداشتن سوء پیشینه می تواند اقامت دائم دانمارک را اخذ نماید که پس از ۲ سال در صورت فراگیری زبان دانمارکی و نداشتن سابقه کیفری قابل تبدیل به تابعیت ، شهروندی و پاسپورت دانمارک نیز هست. لازم به ذکر است که این پروسه برای همراهان فرد نیز امکان پذیر است و آنها نیز می توانند بر همین اساس موفق به اخذ اقامت و تابعیت دانمارک شوند.

اخذ ویزای کاری دانمارک، مراحل جذب نیروی کار در دانمارک و لزوم آگهی کار در دانمارک از موارد مورد بررسی در این مقاله علمی و تخصصی بودند. اخذ ویزای کاری دانمارک به سبب رضایت بالای مردم این کشور از زندگی و نرخ بیکاری پایین مورد علاقه مهاجران بسیاری در سطح بین المللی است. با این حال، پروسه اخذ ویزای کاری دانمارک جز برای پزشکان، دندانپزشکان و پرستاران که روال مشخصی دارد برای سایر مشاغل بسیار پیچیده و زمانبر است و توصیه می شود افراد به ویژه فارغ التحصیل رشته های مهندسی یا به شیوه های تحصیلی وارد دانمارک شوند و یا برای کشورهای دیگر همچون آلمان و اتریش که آنها نیز دارای شرایط مناسب و نرخ بیکاری پایین هستند و امکان کاریابی در محیط را به فرد می دهند اقدام نمایند. به علاوه، امکان اخذ ویزای کاری دانمارک از برخی روش ها دیگر برای هموطنان عزیزمان در ایران وجود ندارد که این مسئله پروسه اخر ویزای کاری دانمارک را سخت تر نیز می نماید. در این مقاله به زوایای مختلف جذب نیروی کار در دانمارک پرداخته شده است و شما سروران گرامی می توانید اطلاعات تکمیلی در زمینه اخذ ویزای کاری دانمارک را نیز از طریق تماس رایگان تلفنی از کارشناسان مجرب بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی دریافت نمایید. به علاوه، ثبت نظرات و دیدگاه های ارزشمند شما عزیزان نیز ما را در ارائه خدمات بهتر یاری می نماید.

3 رتبه برتر
× جهت دریافت مشاوره رایگان