×

جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

درباره آلمان

 

مهاجرت به آلمان

جمهوری فدرال آلمان کشوری وسیع در قلب قاره اروپاست که اکنون به عنوان صنعتی ترین کشور قاره اروپا شناخته می شود. بازار کار مناسب, رشد اقتصادی بالا, ثبات اقتصادی و سیاسی, امکان برخورداری از تحصیل رایگان در اروپا از مواردی است که کشور آلمان را به کشوری جذاب برای مهاجران تبدیل نموده است.

ما در این مقاله به بررسی مهاجرت به آلمان و اخذ تابعیت و اقامت آلمان از راه های مختلف را بررسی می کنیم. البته جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون قوانین جدید اقامت، تابعیت و شرایط مهاجرت به آلمان می توانید با مشاورین سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعیدمحمدی  تماس حاصل فرمایید.

شرایط مهاجرت به آلمان

برای مهاجرت به آلمان روش های مهاجریتی متعددی وجود دارد که از جمله انها مهاجرت از طریق دریافت ویزای کار , تحصیل در آلمان , سرمایه گذاری و ثبت در آلمان را نام برد. از انجایی که مهاجرت امری تخصصی و بسیار حساس است به شما هموطن عزیز توصیه می نماییم قبل از هر اقدامی تمامی جوانب را در مورد کشور مورد نظر و روش مهاجرتی انتخابی بسنجید تا بتوانید انتخابی آگاهانه داشته باشید.

تابعیت رابطه ای سیاسی , معنوی , اقتصادی و اجتماعی میان یک فرد و دولت متبوع اوست. مهم ترین روش اخذ تابعیت تولد است که از دو نظام حقوقی خون یا خاک تبعیت میکند. در سیستم خون به این امر توجه می شود که تابعیت والدین فرزند متولد شده متعق به کدام کشور است و به فرزند هم همان تابعیت اعطا میشود. اما در سیستم خاک محل تولد فرزند تولد یافته نقش اصلی را در اعطای تابعیت ایفا می کند.

کشور آلمان مانند برخی کشورهای توسعه یافته سیستم خون را به عنوان نظام حقوقی اصلی خود در اعطای تابعیت انتخاب نموده است. این امر بدان معنی است که فرزند یا نوزاد متولد شده در آلمان اگر دارای پدر یا مادری آلمانی باشد از زمان تولد خود تابعیت کشور آلمان را دارا می باشد و تفاوتی نمی نماید که در کدام کشور متولد شده باشد.

حال این سوال پیش می آید که آیا تولد در خاک المان هیچ مزایایی برای فرد ندارد؟ اگر کودکی در خاک آلمان به دنیا بیاید و پدر و مادر او مشخص نباشند و یا دارای تابعیت هیچ کشوری نباشند برای جلوگیری از تولد افراد بی تابعیت ، تابعیت کشور آلمان به او اعطا می شود. از طرف دیگر باید گفت بر اساس قانونی که در سال 2000 در کشور المان به تصویب رسید کودکانی که بعد از ژانویه 2000 در کشور المان متولد شوند و دارای پدر یا مادری باشند که حداقل به مدت 3 سال اقامت دائم آلمان را داشته باشند و خود کودک 8 سال در کشور آلمان زندگی کند میتواند تقاضای دریافت تابعیت آلمان را بنماید.

 

3 رتبه برتر
× جهت دریافت مشاوره رایگان