×

جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

درباره بلژیک

 

درباره ی بلژیک :

کشور بلژیک یک کشور سلطنتی در اروپای شمالی و جزء کشورهای بنیانگذار اتحادیه اروپا می باشد . کشور بلژیک تا قبل از سال ۱۸۳۰ میلادی جزئی از کشورهای هلند ، اسپانیا و فرانسه بود ، اما از سال ۱۸۳۰ به بعد به صورت رسمی استقلال خود را به دست آورد . مساحت کشور بلژیک بالغ بر ۳۰,۵۲۸ کیلومتر مربع و بر اساس سرشماری تخمینی سال ۲۰۱۱ جمعیتی حدود ۱۱,۰۰۷,۰۲۰ را دارا میباشد . پایتخت کشور بلژیک شهر بروکسل می باشد که این شهر بزرگترین شهر در این کشور به حساب می آید . نوع حکومت در کشور بلژیک به صورت مشروطه سلطنتی و دموکراسی ( پارلمانی ) می باشد . واحد پول در کشور بلژیک یورو بوده و زبان رسمی مردم این کشور ، فرانسوی ، هلندی و آلمانی می باشد .

موقعیت های جغرافیایی در کشور بلژیک :

کشور بلژیک دارای یک آب و هوای معتدل با بارندگی های نسبتا خوب می باشد ، فصل تابستان در کشور بلژیک تقریبا خنک و معتدل بوده و در فصل زمستان نیز از لحاظ سردی هوا متناسب می باشد . کشور بلژیک دارای سه منطقه ی جغرافیایی می باشد : یکی از این مناطق جغرافیایی دشت ساحلی است که در شمال غربی کشور بلژیک واقع شده است ، این منطقه دارای تپه های شنی شناخته شده ای می باشد .

دومین منطقه ی مهم جغرافیایی در کشور بلژیک ، فلات مرکزی می باشد که در قسمت جنوب شرقی بلژیک واقع شده است ، این منطقه دارای جلگه های متناسب برای امر کشاورزی می باشد ، همچنین این منطقه دره هایی معروف را دارا می باشد .

منطقه ی سوم جغرافیایی در کشور بلژیک کوه های آردن و فلات جنگلی خواهد بود که در شمال شرق بلژیک بوده که البته محل مناسبی برای امر کشاورزی در این کشور نمی باشد . از جمله رودهای معروف در کشور بلژیک می توان به رود سامبر ، رود موز و رود شلدت اشاره نمود

وضعیت اقتصادی در کشور بلژیک :

در یک نگاه کلی درباره ی وضعیت اقتصادی کشور بلژیک می توان گفت که کشور بلژیک تقریبا  ۸/۱ درصد دارای نرخ بیکاری بوده و تورم اقتصادی در این کشور نیز ۱/۸ درصد می باشد . نیروی کار در کشور بلژیک ۴/۹ میلیون نفر بوده که بخش عمده ی این نیروی کار در بخش کشاورزی سپس در بخش صنعت و پس از آن در بخش خدمات فعالیت دارند .

انقلاب صنعتی برای اولین بار در سال ۱۸۰۰ میلادی در کشور بلژیک اتفاق افتاد .

در بخش صادرات کشور بلژیک در آهن و فولاد ، اتومبیل ، الماس ، تولیدات غذایی ، تولیدات نفتی ، منسوجات ، فلزات و پلاستیک فعالیت دارد .

در بخش واردات نیز ، نفت خام ، لباس و پوشاک ، ماشین آلات ، مواد شیمیایی ، تولیدات غذایی و الماس خام را از کشورهای فرانسه ، آلمان ، آمریکا ، انگلستان ، هلند و ایرلند وارد می نماید . همانطور که بیان شد واحد پول در این کشور نیز یورو می باشد .

فرهنگ ، زبان و مذهب در کشور بلژیک :

مهم ترین نکته  ای که مردم بلژیک به آن اهمیت میدهند بهداشت عمومی و نظافت شخصی می باشد و همین امر باعث شده است که حتی شهرهای صنعتی در این کشور نیز دارای آلودگی هوای پایینی باشند . معماری و هنرهای تجسمی و زیبایی در کشور بلژیک معروف میباشد . تقریبا ۶۰ درصد از مردم این کشور به زبان هلندی ، ۴۰ درصد به زبان فرانسوی و کمتر از ۱ درصد نیز به زبان آلمانی مکالمه مینمایند . ولی در شهر بروکسل ، پایتخت این کشور دو زبان فرانسوی و هلندی به طور رسمی رایج میباشد . از نظر مذهب نیز ۴۷ درصد مردم این کشور مسیحی می باشند . ۳/۵ درصد جمعیت آن نیز دارای دین اسلام می باشند

شرایط  مهاجرت به بلژیک چگونه می باشد؟

آیا می خواهید مهاجرت به بلژیک داشته باشید؟

آیادرباره مهاجرت به بلژیک اطلاعاتی دارید؟

آیا با موقعیت های مختلف مهاجرت به بلژیک آشنایی دارید ؟

راه های مهاجرت به کشور بلژیک چه راه هایی هستند ؟

آیا مهاجرت از طریق تحصیل به بلژیک امکان پذیر می باشد ؟

آیا مهاجرت از طریق ویزای کار به بلژیک ممکن میباشد ؟

شرایط مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در بلژیک به چه صورت است ؟

سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی بزرگترین و موثوق ترین سازمان حقوقی مهاجرتی  در خاورمیانه ، در این مقاله درباره ی بلژیک و راه های مهاجرت به بلژیک به صورت مختصر و کلی پرداخته است .

شما با مطالعه ی این مقاله می توانید به تمامی سوالات خود درباره ی بلژیک دست پیدا نمایید . لازم به ذکر است که در صورت هرگونه سوال دیگر درباره بلژیک میتوانید با  سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی تماس حاصل نموده و از طریق کارشناسان و حقوقدانان مجرب و وکلای رسمی این دفاتر مشاوره ی تلفنی و رایگان دریافت نمایید .

 

3 رتبه برتر
× جهت دریافت مشاوره رایگان