×

جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

مهاجرت به دانمارک

کشور زیبا و پادشاهی دانمارک یکی از کشورهای اروپای شمالی است که از نظر اقتصادی، اجتماعی و کیفیت زنندگی در سطح بالایی قرار دارد و در حال حاضر یکی از مرفه‌ترین کشورهای اروپایی محسوب می‌شود. پایتخت کشور دانمارک شهر کپنهاک است که نزدیک به ۲ میلیون نفر جمعیت را در خود جای داده است. دانمارک از سال ۲۰۰۱ به عضویت پیمان شینگن درآمده است و از این ‌رو، سفر به این کشور نیازمند دریافت ویزای شنگن از طریق سفارت دانمارک در تهران است. ویزای شنگن به ویزای کوتاه مدتی گفته می‌شود که دارنده آن می‌تواند حداکثر تا مدت ۹۰ روز در خاک کشورهای اروپایی عضو این پیمان اقامت داشته باشد. البته بسته به هدف سفر انواع مختلفی از ویزای شینگن وجود دارد.

دانمارک یکی از شادترین کشورهای دنیا بوده و دارای یکی از معتبرترین پاسپورت های دنیا می باشد.خوشبختانه اداره مهاجرت دانمارک اقدام به اخذ مهاجر از طریق نیروی کار ماهر نموده است.این سیستم از انواع سیستم های امتیازی می باشد در این روش امتیاز های شما در یک سیستم امتیاز بندی که از طرف دولت دانمارک معرفی شده محاسبه می شود و در صورتی که ۱۰۰ امتیاز کسب نمایید امکان اخذ ویزا برایتان وجود خواهد داشت. فرد دارنده گرین کارت، مجاز به کار کردن در دانمارک می باشد.

در این روش به متقاضی ویزای اقامت دانمارک تا سقف دو سال اعطا میشود. پیش از پایان این ویزا میتوانید برای تمدید سه سال دیگر اقدام کنید.

باید در سال اول مبلغ درآمد مشخصی در دانمارک داشته باشید) در مرحله پس از آن نیز میتوانید سه سال دیگر ویزا را تمدید کرده و سپس برای سیتیزن شیپ اقدام نمایید و پاسپورت دانمارکی دریافت نمایید.

با دریافت ویزا از این طریق شما حق راه اندازی بیزینس شخصی خود را نخواهید داشت.

گرین کارت دانمارک برای همراهان متقاضی اصلی:

امکان اخذ گرین کارت برای همراهان (همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال) نیز وجود دارد. این گرین کارت برای آنها به مدت زمان گرین کارت شما خواهد بود. شما و خانوادهتان باید در یک آدرس زندگی کنید و شما باید همراهان را از نظر مالی ساپورت کنید.

اگر قصد آوردن فرزند بالای ۱۸ سال را به دانمارک دارید با مشاورین ما مشورت نمایید.

برای اسپانسر شدن همراهان شامل همسر و فرزندان باید شرایط زیر وجود داشته باشد:

۱. متقاضی اصلی دارای حداقل درآمد برای ساپورت خانواده بوده باشد. (در ایران) این مبلغ برای متقاضی اصلی ۱۳۰ هزار کرون معادل تقریبی ۷۰ میلیون تومان و برای همسر ۱۳۰ هزار کرون و برای هر فرزند ۴۳ هزار کرون میباشد. این مبلغ باید در حساب بانکی ایران وجود داشته باشد.

۲. متقاضی اصلی ابتدا به دانمارک مهاجرت کرده و با کافرما قرارداد حداقل یک ساله عقد کند و حقوق ماه اول را دریافت نماید. حداقل درآمد (در دانمارک) برای اسپانسر کردن همسر بدون فرزند برای هر ماه تقریبا ۱۱ هزار کرون میباشد.

حداقل درآمد برای اسپانسر کردن همسر با فرزند برای هر ماه تقریبا ۱۵ هزار کرون میباشد.

مشاورین ما با سالها تجربه آماده ارائه خدمات کامل در زمینه اخذ گرین کارت کشور دانمارک می باشند.

پادشاهی دانمارک

کشوری است در شمال اروپا و پایتخت آن کپنهاگ است. جمعیت این کشور ۵٫۵ میلیون نفر و زبان رسمی آن دانمارکی است ولی زبان‌های فاروئی، گرینلندی و نیز به عنوان زبان‌های محلی در این کشور رسمیت دارند. واحد پول این کشور کرون دانمارک است و با این وجود که این کشور در سال ۱۹۷۳ به اتحادیه اروپا پیوسته اما به حوزه اروپا وارد نشده است. ۸۰٫۴ درصد مردم دانمارک مسیحی لوتری هستند. گرینلند و جزایر فارو بخشی از پادشاهی دانمارک به شمار می‌آیند اما به ترتیب در سال‌های ۱۹۴۸ و ۱۹۷۹ به آن‌ها خودگردانی اعطا شده است.

دانمارک جنوبی ترین کشور حوزه ی اسکاندیناوی است و تنها مرزی که دارد با کشور آلمان است پلی به نام اورسوند است که دانمارک را به سوئد وصل می‌کند.

دانمارک از اعضای مؤسس سازمان ملل و ناتو است. کشور دانمارک دارای دولت رفاه ‌است و از نظر پایین بودن اختلاف درآمد مردم، رتبه ی اول جهان است. دانمارک از نظر درآمد سرانه در رتبه هفتم جهان قرار دارد و در بررسی‌های سالانه، مردم آن مکرراً به عنوان ((راضی‌ترین)) مردم جهان اعلام می‌شوند و این کشور به عنوان کشوری با کمترین فساد اداری در جهان به شمار می‌آید.

پرچم این کشور که شامل یک صلیب سفید در میان آن است قدیمی‌ترین پرچمی در جهان است که از سال ۱۸۲۱ تا به حال برافراشته می شود. صلیب سفید این پرچم را در پرچم کشورهای سوئد ، نروژ، فنلاند و ایسلند هم می‌توان دید.

کشور پادشاهی دانمارک بعد از کشور ژاپن دارای قدیمی‌ترین خاندان پادشاهی است.دانمارک دو سرود ملی دارد: یکی سرود شهروندان (با نام سرزمین دوست داشتنی) و دیگری سرود سلطنتی (به نام شاه کریستیان نزد دکل رفع ایستاد) آب و هوای دانمارک معتدل و مرطوب است و تابستان های معتدل و زمستان های سردی دارد. جزیره‌ی بورنهلم – در شرق – چندان معتدل نیست.

دموکراسی

در دانمارک قانون اساسی دانمارک یا حکومت مردمی در سال ۱۸۴۹ بنیاد گذاشته شد. این قانون جانشین حکومت مطلق شد که بر طبق آن پادشاه از سال ۱۶۶۰ اختیار تام را داشت.پایه آن، قانون اساسی ژوئن ۱۸۴۹ بود که اولین قانون اساسی دمکراتیک دانمارک بود. با وجود تغییرات در قانون اساسی، اصول آنرا می‌توان هنوز در قانون اساسی فعلی مورخ ۱۹۵۳ یافت. با تغییر قانون اساسی در سال ۱۹۱۵ به زنان حق رأی داده شد.

دانمارک حکومت مشروطه پادشاهی دارد و از سال ۱۹۴۵ عضو سازمان ملل است.نظام دموکراسی در تمام این سال‌ها تغییر کرده است، به عنوان مثال در سال ۱۹۱۵، حق رأی به زنان نیز اعطا شد. قانون اساسی کنونی در سال ۱۹۵۳ تعدیل شده است، ولی بیشتر اصول آن از شکل اولیه خود بدون تغییر باقی مانده است.

پارلمان که فولکتینگت (Folketinget) نام دارد قوانین دانمارک را به رأی گذاشته و تصویب می‌کند.

پارلمان دانمارک دارای ۱۷۹ عضو است که از احزاب سیاسی مختلف بوجود آمده است. اعضای پارلمان در هر نوبت برای یک دوره خدمت چهار ساله انتخاب می‌شوند. با این حال نخست وزیر می‌تواند قبل از این دوره چهار ساله پارلمان را منحل کرده و خواستار انتخابات عمومی شود دو تن از اعضای پارلمان دانمارک در گرینلند و دو تن از آنها در جزایر فارو انتخاب می‌شوند

تقسیمات کشوری

در تقسیمات کشوری جدید دانمارک که در سال۲۰۰۷ انجام شد، خاک اصلی کشور دانمارک به پنج استان (که در دانمارکی Region نامیده می‌شود) تقسیم گردید.

خاک اصلی دانمارک به پنج استان و ۹۸ شهرستان تقسیم شده است. استان‌های دانمارک عبارتند از هوودستادن، نوردیولند، میدیولند، شیلند و سید دانمارک.گرینلند و جزایر فارو نیز دو قلمرو برون‌مرزی و خودگردان دانمارک به شمار می‌آیند.

اتحادیه اروپا

از سال ۱۹۷۳ دانمارک عضو اتحادیه اروپا – که سابقاً بازار مشترک اروپا نامیده می‌شد – بوده است. در طی دوران عضویت دانمارک، اتحادیه اروپا در فعالیتهای بیشماری نفوذ پیدا کرده است و مردم دانمارک اغلب در مسائل مربوط به رابطه کشور با اتحادیه اروپا به دو دسته تقسیم شده‌اند.

سازمان ملل متحد

دانمارک با عضویت خود در سازمان ملل در کمک به نیازمندان و برقراری صلح و ایجاد رشد و پیشرفت در دنیا و پیشبرد احترام به حقوق بشر تلاش کرده است.

جمعیت دانمارک بیش از ۵،۴ میلیون نفر است. ۸۵ درصد از این جمعیت در شهرها زندگی می‌کنند. تقریباً ۱،۶ میلیون نفر در پایتخت یعنی کپنهاگ حوزه کپنهاگ بزرگ زندگی می‌کنند. دومین شهر بزرگ دانمارک آرهوس (Århus) با جمعیتی در حدود۳۰۰۰۰۰ نفر می‌باشد. زبان رایج در کشور دانمارکی است. تقریباً ۵ درصد از کل جمعیت دانمارک یعنی حدود ۲۷۰۰۰۰ نفر خارجی هستند – که شامل مردم کشورهای شمال اروپا، اروپای مرکزی ، آمریکای شمالی، خاورمیانه و آفریقا آسیای جنوبی می‌شوند.

جغرافیا

دانمارک بخشی از اسکاندیناوی است. دانمارک، ۴۳٬۰۶۹ کیلومتر مربع وسعت دارد و از خاور به دریای بالتیک ، از غرب به دریای شمال، از جنوب به کشور آلمان و از شمال به تنگه اسکاژراک محدود می‌شود.

به دلیل فراوانی جزایر، دانمارک دارای خط ساحلی طولانی به طول ۷٫۴۱۳ کیلومتر است. بیشتر نقاط دانمارک در نزدیکی ساحل دریا قرار دارند و بخش وسیعی از خاک کشور دانمارک را زمین‌های کشاورزی تشکیل می‌دهند.

دانمارک فاقد کوهستان است و ارتفاع بلندترین نقطه آن از سطح دریا به ۱۷۳ متر می‌رسد.دانمارک سرزمینی کم ارتفاع است و از جلگه‌ای سرسبز و بسیار حاصلخیز، و مراتع فراوان تشکیل یافته است. رودهای آن کوتاه ولی پرآب است، از جمله استورو، اسکیرن، وارده و گودنا. بلندترین نقطه کشور ۱۷۳ متر ارتفاع دارد. آب و هوای آن معتدل و مرطوب و پر باران است.

3 رتبه برتر
× جهت دریافت مشاوره رایگان