×

جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

درباره نروژ

 

نروژ یکی از کشورهای حوزه اسکاندیناوی است که در قلب کره زمین واقع شده است. البته این کشور به وسعت آنچه ما تصور می کنیم نیست. این کشور حدود ۵٫۲ میلیون نفر جمعیت دارد و بارها به عنوان یکی از بهترین مکان ها برای زندگی و مقصدی مناسب برای گردشگری معرفی شده است. اخذ ویزای توریستی نروژ به عنوان کشوری متمدن، یکی از امن ترین کشورهای دنیا و کشوری با نرخ جرائم پایین قطعاً مورد توجه گردشگران بسیاری است؛ کشوری که امنیت حتی در شب هایش هم جاری است. به موجب قانون حق دسترسی به طبیعت (Allemannsretten) که در نروژ حاکم است همه افراد می توانند آزادانه و بدون پرداخت هیچ هزینه ای به پارک های ملی و بسیاری مناطق دیگر بروند و این نکته ای تأثیرگذار بر صنعت گردشگری در این کشور است. البته قیمت غذا برای دارندگان ویزای توریستی نروژ که قصد دارند غذای خود را در رستوران صرف کنند چندان ارزان نیست.

 

جالب اینجاست که تفاوت آب و هوایی در نقاط گوناگون نروژ کاملاً محسوس است به نحوی که در جنوب نروژ شاهد سواحل زیبا و آب و هوای گرم و در شمال شاهد چشم اندازهای قطبی هستیم. در زیر اطلاعاتی درباره کشور نروژ ارائه شده است و شما همراهان گرامی می توانید اطلاعاتی را درباره برخی جاذبه های توریستی این کشور دریافت کنید.

جزایر لوفوتن مجمع الجزایری در شمال غربی نروژ است که به عنوان یک جاذبه توریستی برای گردشگران خارجی و نروژی ها به یک اندازه جذابیت دارد. با وجود اینکه این مجمع الجزایر در مدار شمالگان قرار گرفته آب و هوای شرجی و مرطوب دارد. بازدید از سواحل زیبا، روستاهای ماهیگیری سنتی، کایاک و حیات وحش از جاذبه های توریستی این منطقه محسوب می شود. گردشگران همچنین می توانند از موزه جنگ لوفوتن بازدید کنند و از تاریخچه ماهیگیری در منطقه اطلاعات کسب کنند.

 

موزه کشتی های وایکینگ ها، اسلو

این موزه که در شهر اسلو واقع شده و بزرگترین موزه نروژ محسوب می شود، سه کشتی عظیم وایکینگ ها در قرن نهم را در خود جای داده است. بزرگترین این کشتی ها کشتی اوزبرگ با ارتفاع ۷۰ فوتی است که در سال ۸۰۰ پس از میلاد مسیح ساخته شده است. بازدید کنندگان از این موزه همچنین می توانند نمایشگاه ها و فیلم هایی را مشاهده کنند که بر اهمیت زندگی دریایی در فرهنگ وایکینگ ها متمرکز هستند.

 

مسیرهای ریلی چشم نواز  

هیچ چیز بهتر از سفر با قطار ، زیبایی های طبیعی و چشم نواز مناطق روستایی را در نروژ به تصویر نمی کشد. در چنین کشور کوهستانی ، ریل های راه آهن بیش از ۳٫۲۱۸ کیلومتر امتداد یافته و در مسیر آنها ۷۷۵ تونل و بیش از ۳٫۰۰۰ پل به چشم می خورد. زیباترین مسیر ریلی از اسلو آغاز شده، راه آهن برگن (Bergen Railway) را در بر گرفته و تا فلات کوهستانی هاردنگرویدا (Hardangervidda) امتداد می یابد. دیگر مسیرهای ریلی چشم نواز در نروژ عبارتند از راه آهن دورِ (Dovre Railway) که اسلو را به تراندهایم متصل می کند و راه آهن رائوما (Rauma Railway) که اتصال دهنده دومباس (Dombas) و آندالسنس (Andalsnes) است.

3 رتبه برتر
× جهت دریافت مشاوره رایگان