×

جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

درباره هلند

این کشور با کشور آلمان و بلژیک مرز مشترک دارد. نام این کشور زیبا با لاله و گل پیوند خورده است. کشور هلند بزرگترین صادر کننده گل در جهان است و تقریباً ۸۰% از کل گل های جهان از این کشور تامین می شود. از این رو، به هلند، کشور گل جهان گفته می شود. پایتخت این کشور شهر آمستردام است که در منطقه‌ی زمانی UTC/GMT +2 قرار داشته و یک ساعت و نیم از تهران عقب‌تر است.

براساس گزارش جهانی شادی در سال ۲۰۱۷، هلند ششمین کشور شاد دنیا است. دوچرخه سواری در این کشور بسیار محبوب بوده، به گونه ای که ۱۵ هزار کیلومتر خط مخصوص دوچرخه سواری در این کشور وجود دارد. حکومت هلند پادشاهی مشروطه‌است که در آن شاه یا ملکه نقش چندان تعیین‌کننده‌ای در سیاست ندارد و بیشتر نماد وحدت ملی است. در ۳۰ آوریل ۲۰۱۳ میلادی، ملکه بئاتریکس از سمت خود کناره‌گیری کرد و پسرش ویلم الکساندر رسماً پادشاه کشور شد. در این کشور دو مجلس نمایندگان وجود دارد و حزبی که بیشترین آرا در انتخابات پارلمانی را به خود اختصاص دهد، نخست‌وزیر را تعیین و دولت را تشکیل می‌دهد.

نخست وزیر، مهم‌ترین مقام سیاسی کشور شناخته می‌شود. احزاب دموکرات مسیحی، سوسیال دموکرات (کار)، سوسیالیست، حزب سبزها و لیبرال از احزاب عمده در این کشور هستند. هلند عضو قدیمی اتحادیه اروپا هلند و پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) است و پیمان کیوتو را نیز امضا کرده است.

مشخصات کلی کشور هلند در جدول زیر ارائه شده است

جمعیت   ۱۷ میلیون نفر

مساحت  ۴۱۵۲۸ کیلومترمربع

تراکم جمعیت        ۴۸۸ نفر به ازای هر کیلومترمربع

پایتخت   آمستردام

واحد پول            یورو

نوع حکومت        پادشاهی – دموکراسی پارلمانی

جغرافیای کشور هلند

هلند سرزمینی کم‌ارتفاع و هموار است و اغلب با وزش باد و نسیم همراه است. این شرایط در مناطق ساحلی و در فصل زمستان، غالب‌تر است. حدود ۵۰ درصد از سرزمین هلند تنها یک متر بالاتر از سطح دریا قرار گرفته اند.

بخش اعظم قسمت اروپایی کشور مسطح است، به استثنای مقداری تپه در انتهای جنوب شرقی کشور، و یک منطقه تپه ‌ماهوری در مرکز کشور. بلندترین تپه‌ها که در جنوب شرق واقع شده‌اند بیش از ۳۲۱ متر ارتفاع ندارند.

تقریبا ۲۰ درصد از مساحت هلند را آب تشکیل می‌دهد. در عین حال پایین بودن ارتفاع مناطق خشکی آن نسبت به سطح دریا باعث شده است تا هلندی‌ها سدهای زیادی احداث کنند

کشور هلند، آب ‌و هوای دریایی معتدل دارد. تابستان‌های نسبتا خنک و زمستان‌های معتدل به طور معمول در این کشور مشاهده می شود. دمای هوا در طول روز در زمستان بین ۲ تا ۶ درجه و در تابستان بین ۱۷ تا ۲۰ درجه است.

اختلاف آب ‌و هوایی از منطقه‌ای به منطقه‌ی دیگر در کل این کشور جزئی است، که دلیل آن را می توان وسعت کم این کشور دانست. البته در نواحی دورتر از دریا و اقیانوس، تاثیرات اقیانوسی و دریایی کمتر است.

 بارش باران در تمام طول سال توزیع می‌شود. در پاییز و زمستان، سیستم‌های کم فشار اقیانوسی شدید ممکن است باعث وقوع طوفان و نامساعد شدن آب و هوا شوند. گاهی اوقات، وزش بادهای شرقی ممکن است آب ‌و هوای قاره‌ای را تشدید کند که باعث تابستان گرم و خشک و زمستان‌های سرد می‌شود حتی گاهی دما به زیر صفر هم می‌رسد.

معروفترین استان های کشور هلند عبارت اند از :

خرونینگن

هلند شمالی (هارلم)

هلند جنوبی(لاهه)

اوترخت

بزرگ ترین شهرهای هلند نیز عبارتند از :

آمستردام (پایتخت)

روتردام

هاگو

اوترخت

آیندهوون

مذهب و زبان مردم کشور هلند

زبان رسمی این کشور هلندی است، که شاخه‌ای از زبان‌های ژرمن محسوب شده و به آلمانی شباهت‌هایی دارد. نکته قابل ملاحظه در ارتباط با مردم این کشور، تسلط آن ها بر زبان انگلیسی است. براساس گزارش اتحادیه اروپا، ۹۴% از مردم هلند قادرند به زبان انگلیسی صحبت کنند که از متوسط کل اروپا (۵۴%) بسیار بالاتر است.

 از هر ۱۰ هلندی، ۹ نفر به زبان انگلیسی مسلط است. علاوه بر این، بیش از نیمی از جمعیت این کشور به زبان آلمانی نیز کاملاً مسلط هستند.

براساس آمار منتشر شده در سال ۲۰۱۷، ۵۱% از مردم این کشور پیرو دین مشخصی نبوده، ۳۹% مسیحی (۲۴% کاتولیک، ۱۵% پروتستان)، ۵% مسلمان و مابقی پیرو سایر ادیان و گرایشات مذهبی هستند. مسلمانان این کشور که جمعیت قابل ملاحظه ای ( حدود یک میلیون نفر ) را تشکیل می دهند، اکثرا مراکشی و ترکیه ای بوده که در اکثر نقاط هلند پراکنده می باشند.

تنوع و عادات فرهنگی کشور هلند

کشور هلند نیز مانند نروژ، سوئد و دانمارک، در دهه های اخیر تبدیل به یک کشور چند فرهنگی (multicultural) شده است. یک پنجم حمعیت کشور هلند را خارجی ها تشکیل داده اند. این موضوع به ویژه در شهر آمستردام، جایی که ۱۵۰ ملیت مختلف در آن زندگی می کنند بیشتر دیده می شود.

توسعه هنری در کشور هلند در نتیجه فعالیتهای شهروندان و شمار زیادی از بنیادهای دست اندرکار امر فرهنگ حاصل گردیده است. طی چند سال اخیر، دولت به تدریج نقش میانجیگرانه در فعالیتهای فرهنگی را ایفا نموده است. این مردم بسیار اهل سفر کردن هستند.

از جمله تفریحات بسیار معروف هلندی ها، سفر با “کاروان” است.

اتومبیل های بزرگی که کابین نسبتاً بزرگی در انتها دارد و در آن، همه نوع وسایل رفاهی موجود است. در این ایام، هلندی ها به سفرهای خارج از کشور می روند. از دیگر انواع سفرهای تفریحی آنها “کمپینگ” است.  کمپینگ محلی در یک جای خوش آب و هوا مانند جنگل است که در سال، کرایه ای بابت آن می پردازند و در این ایام می توانند به آنجا بروند و از تمام امکانات تفریحی و ورزشی آن استفاده کنند.

وضعیت اقتصادی کشور هلند

کشور هلند دارای یکی از با ثبات ترین اقتصاد ها در میان کشورهای اروپایی است. کشور هلند بزرگترین صادر کننده گل در جهان است و تقریباً ۸۰% از کل گل های جهان از این کشور تامین می شود. علاوه بر این، کشور هلند پس از امریکا، دومین کشور صادر کننده محصولات غذایی و کشاورزی در دنیا است.

این کشور از بزرگترین تولیدکنندگان لبنیات در جهان بوده و علاوه برآن، مقادیر زیادی گندم، جو و سیب‌زمینی از مزارع این کشور به دست می‌آید. اکثر صنایع هلند، در شهر بندری روتردام ‌در جنوب غربی هلند متمرکز شده‌اند. بندر روتردام دومین شهر بزرگ هلند است و از نظر مساحت و تعداد اسکله‌هایی که دارد، بزرگ‌ترین بندر اروپا نیز به شمار می‌رود.

اقتصاد هلند، رشد قابل اطمینانی را از زمان انقلاب صنعتی داشته است. بر پایه فهرست منتشره از طرف بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول، هلند سیزدهمین کشور دنیا از نظر درآمد سرانه است. شاخص آزادی اقتصادی در این کشور برابر ۸/۷۵ بوده که بیانگر یکی از آزادترین کشورها در بحث سرمایه گذاری است.

جشن ها و فستیوال ها در کشور هلند

همه ساله در این کشور فستیوال های مختلف و بسیار جذابی برگزار می شود که از معروف ترین آنها فستیوال گل است. گل ها در انواع و اقسام مختلف برای جلب گردشگران استفاده می شوند. در میان انواع گل، لاله مهم ترین محصول این کشور است. فستیوال هلند در اواخر خرداد در آمستردام و لاهه برگزار می‌شود. فستیوال موسیقی نیز در اواسط تیرماه از بزرگترین فستیوال‌های موسیقی شهر هاگو است.

کشور هلند بخش اصلی و اروپایی پادشاهی هلند است.

۱۰ نکته در مورد زندگی در هلند که از آن خبر ندارید!

اگر برای زندگی در هلند به این کشور می روید، نمی توانید حدس بزنید که چقدر آن جا ماندگار می شوید! زندگی در هر جایی شکل و قوانین مربوط به خودش را دارد که شما باید ابتدا از آن باخبر شوید و بعد برای آن اقدام کنید اما در این مطلب سوال اصلی ما به صورت خاص این است؛ هلند چه شرایط و قوانینی دارد که له خاطر مردم چرا دوست دارند تا در آن زندگی کنند؟

ما امروز می خواهیم تا در پاسخ به این سوال، درباره ی این که چرا زندگی در هلند برای خیلی ها خوشایند است را برای شما مورد بحث و بررسی قرار دهیم.

در حقیقت، مردمی که اغلب به هلند و آمستردام پایتخت این کشور مهاجرت می کنند؛ نمی دانند باید انتظار چه چیزی را داشته باشند و یا چه مدت می توانند در آنجا بمانند. بسیاری از افرادی که به زندگی در هلند ترغیب می شوند و به این کشور نقل مکان می کنند، بیشتر از حد انتظارشان و شاید برای دهه ها ماندگار شوند. با ما در سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی همراه باشید تا علل مختلف این ماندگاری را با یکدیگر مورد بررسی قرار دهیم.

۱- دوچرخه سواری، یکی از عادت های خوب مردم هلند

یکی از خوبی های شرایط زندگی در هلند این است که معولا هیچ ترافیکی در هنگام رانندگی در آن وجود ندارد. در واقع  هیچ عجله و معطلی برای پیدا کردن محل پارک ماشین پیش رو نخواهید داشت و به خاطر دوچرخه سواری کردن هم هیچ عذاب وجدانی برای تولید گاز دی اکسید کربن ندارید. به خاطر نبود پستی ها و بلندی هایی مانند تپه ها، فاصله های نزدیک و زیرسازی های مناسب جاده ها و مسیر ها در هلند برای دوچرخه سواری همه ی شرایط مهیا است.

در هلند امکان استفاده از  دوچرخه برای هر کسی به قدری آسان و راحت است که برای رفت و آمد در شهرهای این کشور تبدیل به انتخاب اول افراد شده است.  اگر دوچرخه سواری هم بلد نیستید باید بدانید که شما در مدت کوتاهی در دوچرخه سواری مهارت پیدا می کنید و رو به سبک زندگی بدون ماشین خواهید آورد. اگر دوست دارید تا بدانید که بهترین شهر هلند برای زندگی کجاست و مناطق مختلف این کشور را با هم مقایسه کنید، می توانید در مجله ی گردشگری الی گشت مطلبی در این زمینه مطالعه نمایید.

در هلند به راحتی در قایق زندگی کنید!

شاید برای شما زندگی کردن در قایق غیر عادی باشد ولی برای بیشتر هلندی ها این شیوه ی زندگی بسیار عادی است! زندگی کردن در قایق برای مردم این کشور می تواند دارای ابعاد زیادی باشد. شما می توانید روی قایق ها به رستوران بروید، پیک نیک برگزار کنید، جشن بگیرید، دور هم جمع بشوید و خلاصه کلی فعالیت دیگر بر روی قایق ها داشته باشید. البته برخی از مردم هستند که کلا بر روی قایق زندگی می کنند و ۲۴ ساعت شبانه روز خود را بیشتر در فضای قایق ها می گذرانند.

همچنین از آن جایی که هلندی ها جشنواره ها و فستیوال های معروف خود مانند جشنواره ی گراچن آمستردام را در اطراف و بر روی کانال های بزرگ شهرهایشان برگزار می کنند. حتی دوستان و جوانان بعد از ظهرهای خود را در این محل ها می گذرانند. تابستان هلندی و زندگی اجتماعی آن، حول و حوش قایق ها و قایقرانی می چرخد.

کلیسای گروت کرک

کلیسای بزرگ GROT KERK  کلیسایی به سبک معماری گوتیک است که در قرن سیزدهم میلادی ساخته شده است. این کلیسا در شهر لاهه قرار دارد و محل تولد پادشاهان هلند بوده است. ناقوس زیبای این کلیسا بلند ترین ناقوس در کشور هلند می باشد. این بنا در قرن پانزدهم میلادی فرو ریخت اما در حال حاضر به این شکل باز سازی شده است

قلعه ی دِ هار  De Haar Castle

قلعه ی De Haar  در شهر اوترخت قرار دارد که نوعی قلعه با سازکار دفاعی بوده است. این قلعه مساحتی بالغ بر ۲۵۰ هکتار دارد که مربوط به قرن ۱۴ میلادی می باشد. در داخل این قلعه آثار بسیار زیبایی از جمله عتیقه جات، آثار نقاشی و مبلمان و وسایل بسیار نفیس و زینتی قرار دارد. این بنا در قرن ۱۸ ام نیز بازسازی شده است.

سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی با داشتن سال ها تجربه ی حرفه ای در زمینه مهاجرت، می تواند زمینه ساز مهاجرتی بی دردسر و قانونی برای شما باشد. شما عزیزان می توانید اطلاعات مورد نیاز خودتان را از طریق فضا های مجازی سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی ، وب سایت ها و حتی تماس تلفنی به سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی به صورت رایگان به دست آورید. مشاورین ارشد شرایط شما را تحلیل و بهترین راه مهاجرتی را برای شما به صورت رایگان بیان می کنند..

هلند، کشور گل و دوچرخه ها در اروپاست، این کشور یکی از زیباترین کشورهای اروپایی مخصوصا در زیبایی شهریست، اقامت هلند (مهاجرت به هلند) از روشهای ثبت شرکت هلند، روش کاری (ویزای کاری هلند)، سرمایه گذاری، تحصیل و همچنین روشهای دیگری مانند ازدواج در هلند ( الحاق به خانواده ) امکان پذیر است.

سازمان حقوقی مهاجرتی دکترسعید  محمدی ، اخذ اقامت اروپا از طریق اخذ اقامت هلند به روش ثبت شرکت هلند را برای صاحبان بیزینس و افرادی که در هلند سابقه ی همکاری بیزینسی دارند پیشنهاد می کند.

هزینه زندگی در هلند

هزینه زندگی در پایتخت کشور هلند ( شهر آمستردام) شامل هزینه های خوراک، پوشاک، تحصیل فرزندان، هزینه خرید و یا اجاره ملک و منزل و… را می توانید در این مقاله بصورت تفصیلی مشاهده نمایید.

روشهای مختلف مهاجرت به هلند

هر روش اخذ اقامت این کشور شرایط، الزامات، محدودیت ها و طول مدت اعتبار خود را دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روش مربوط به شرایط فردی خود را مطالعه کنید:

ثبت شرکت در هلند

الحاق به خانواده در هلند (ازدواج در هلند)

اقامت کاری هلند

تحصیل در هلند

سرمایه گذاری در هلند

فواید اخذ اقامت دائم هلند

۱- اخذ پاسپورت ( اخذ پاسپورت اروپا )

با پاسپورت اروپا می توانید به کلیه کشورهای اروپایی و عضو شنگن سفر کنید و حتی در آن کشورها زندگی کنید.

۲- سفر آسان به آمریکا و کانادا

امکان اخذ اقامت آلمان، فرانسه، سوئد، نروژ، دانمارک، ایتالیا، اسپانیا، اتریش و سوئیس. در همان ابتدا به شما اقامت ۵ ساله داده می شود. بعد از ۵ سال می توانید اقامت دائمی کشور سوم را دریافت کنید و سپس از همان کشور سوم پاسپورت بگیرید.

اخذ اقامت هلند در طی ۶ ماه ( اخذ پاسپورت اروپا )

 ثبت شرکت در هلند

سرمایه اولیه معادل با €۵۰٫۰۰۰ یورو در حساب شرکت خود در هلند

متقاضی حداقل مدرک تحصیلی لیسانس داشته باشد. ( در هر رشته ای )

متقاضی ثبت شرکت بایستی سابقه بیزینس در ایران داشته باشد.

مبلغ ۲۵۰۰۰ یورو بابت مالیات در شرکت ایرانی خود پرداخت کرده باشد.

مدت زمان انجام کار در روش ثبت شرکت ۴ الی ۶ ماه می باشد.

در روش ثبت شرکت در هلند اگر متقاضی دارای شرایط ذکر شده باشد می تواند برای ثبت شرکت مستقل در هلند تقاضا نماید.

در صورت موافقت ادارات مربوطه برای متقاضی و خانواده ایشان کارت اقامت موقت یکساله صادر می شود که باید تا ۵ سال تمدید گردد.

بعد از ۵ سال اقامت موقت به اقامت دائم تبدیل شده و می توان برای پاسپورت هلند اقدام نمود.

شرایط تمدید اقامت از روش ثبت شرکت هلند

۱- عدم ارتکاب جرم عمدی منجر بر محکومیت

۲- فعالیت واقعی شرکت و پرداخت مالیات

۳- حضور در حوزه شنگن حداقل به مدت ۶ ماه و یک روز

ازدواج در هلند (الحاق به خانواده)

سازمان حقوقی مهاجرتی دکترسعید  محمدی برای کسانی که قبلاً ازدواج رسمی نموده اند(ازدواج در هلند و یا هر جای دنیا)  و همسر آنها دارای اقامت موقت و یا دائم هلند می باشد مراحل قانونی انجام کار برای دریافت اقامت هلند از طریق الحاق به حانواده را انجام می دهد.

برای اطلاعات بیشتر با سازمان حقوقی مهاجرتی دکترسعید  محمدی  تماس بگیرید.

اقامت کاری هلند

این نوع اقامت برای کسانی صادر می شود که در کشور هلند از روش ویزای کاری یا ویزای پیشنهاد کاری (متخصصین حرفه ای) (در مورد این ویزاها اینجا بخوانید) وارد خاک هلند شده و شاغل دائم(غیر آزمایشی) می شوند.

این کارت اقامت، به صورت موقت و عموماً یکساله صادر می شود و هر ساله به مدت ۵ سال باید تمدید گردد، بعد از پنج سال اقامت دائم هلند صادر شده و متقاضی می تواند برای پاسپورت هلند اقدام نمایند.

در این روش بعد از دریافت کارت موقت اقامت امکان الحاق خانواده ( همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال) وجود دارد و خانواده نیز اقامت دریافت می نمایند.

برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

سازمان حقوقی مهاجرتی دکترسعید  محمدی

3 رتبه برتر
× جهت دریافت مشاوره رایگان