×

جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

ازدواج در روسیه

اشخاص خارجی که به روسیه مهاجرت می کنند نیز می توانند حقوق مختلفی کسب نمایند. درخواست مجوز کار و اقامت و امکان افتتاح شرکت و کاریابی در شرکت های روسیه از جمله موراد حائز اهمیت در همین باب است.

 براساس قانون، حداقل سن برای ازدواج در روسیه ۱۸ سال است. ازدواج در روسیه می بایست که در اداره ثبت شهری محلی، ZAGS ثبت شود. روند ثبت ازدواج در روسیه به مدت 32 الی 60 روز طول می انجامد. برای اینکه ازدواج در روسیه مجاز تلقی شود، شهروند خارجی می بایست که پاسپورت معتبری(به همراه مدارک مهاجرتی لازم شامل ویزا)داشته باشد که به کارمند ZAGS ارائه دهد.

ازدواج با یک فرد روسی یکی از روش های مهاجرت به کشور روسیه محسوب می شود. در نظر داشته باشید که فرض ما در این مقاله به این شکل است که ازدواج کاملاً قلبی صورت می گیرد و شما صرفاً به دلیل اقامت این روش را انتخاب نکرده اید. شرایط اقامت ازدواج روسیه کمی پیچیده است اما در این مقاله سعی می کنیم به طور دقیق از قوانین اقامت ازدواج روسیه صحبت کنیم.

شرایط ازدواج با دختران روسی

 در حقیقت، ازدواج با دختران روسی هیچ محدودیت قانونی ندارد و در فرهنگ مردمان روسیه هم منعی برای ازدواج دخترها با افراد خارجی وجود ندارد و بسیاری از شهروندان روسی هستند که با خارجی ها ازدواج کرده اند. با این حال، یک تعداد از همان خارجی ها حالا ترجیح می دهند که بجای رفتن به کشور مبدا، در روسیه با همسرانشان زندگی کنند. مشخصا این خارجی ها به یک راهکار طولانی مدت نیاز دارند تا آنها به دلیل قانونی برای اقامت در روسیه داشته باشند. در واقع ازدواج با دختران روسی به شهروندان خارجی حق امتیازات قانونی ویژه ای در روسیه می دهد که سایر خارجی ها از آن حق برخوردار نیستند.

اخذ اقامت از طریق ازدواج با دختران روسی

در راستای اخذ اقامت روسیه از طریق ازدواج، نوع اقامت دریافتی از نوع اقامت موقتی یا Temporary Residence می باشد که در مطالب پایین به تفضیل شرح داده می شود. فدراسیون روسیه یک سهمیه بندی سالانه برای تعداد مجوزهای اقامت موقتی که می تواند صادر کند، در نظر می گیرد. این سهمیه بندی همه ساله تعیین می شود. با این وجود، اشخاص خارجی که با شهروندان روسی ازدواج کرده اند در واقع خارج از این سهمیه بندی می باشند؛ آنها ممکن است اقامت موقتی را درخواست و اخذ نمایند حتی در صورتی که سهمیه بندی قبلا پر شده باشد.

به منظور بهره مندی از مزیت ازدواج با دختران روسی، فرد خارجی می بایست که گواهی ازدواج و پاسپورت همسر را ارائه دهد که اگر زوج در خارج ازدواج کرده باشد، گواهی ازدواج می بایست که در کشوری که صادر شده به تایید برسد. علاوه بر روش ازدواج، تحصیل در روسیه برای ورود به این کشور، گزینه ای مطلوب برای دریافت اقامت این کشور محسوب می شود.

پاکت درخواست ازدواج با دختران روسی

بواسطه ماهیت بروکراسی روسی، که باعث سردرگمی در شیوه درخواست و تقاضا در ادارات محلی در مناطق مختلف می گردد. از همه متقاضیان احتمالی درخواست می شود که به اداره محلی مراجعه و در آنجا از نیازمندی ها و دستورالعمل های جزئی مطلع شوند. پاکت درخواست شامل اسناد و مدارک زیر می باشد:

فرم های تکمیل شده (به زبان روسی)

اصل پاسپورت

اسناد و مدارک از وضعیت قانونی و مالی آپارتمان یا خانه ای که فرد متقاضی ثبت خواهد کرد.

نتایج تست پزشکی درمورد طیفی از بیماری ها و امراض تصریح شده در قانون(که توسط کیلینیک دولتی روسی صادر می شود)

عکس های متعدد متناسب با پاسپورت

روند رسیدگی به درخواست اقامت در روسیه

درخواست ها ممکن است که به اداره محلی امور مهاجرتی وزارت داخله روسیه تحویل داده شود که در منطقه ای ارائه خدمت می کند که فرد خارجی ثبت نام می کند (معمولا هم همان منطقه ای که فرد خارجی ساکن آن منطقه است). درخواست اقامت همچنین ممکن است توسط اداره کنسولی یا ماموریت دیپلماتیک روسیه مستقر در کشور خود فرد خارجی مورد رسیدگی قرار گیرد. در بررسی

گواهی ازدواج

ترجمه های تایید شده از پاسپورت فرد متقاضی

 درخواست، ادارات زیربط استعلام هایی را به گروهی از موسسات روسی و سازمان های دولتی شامل FSB، دفتر ثبت ازدواج، ادارات مالیاتی، موسسات تامین اجتماعی،ادارات بهداشت، وزارت داخله، و سایر نهادها ارسال می کنند که ممکن است دارای اطلاعاتی راجع به متقاضی باشند. به این موسسات دو ماه از تاریخ درخواست استعلام فرصت داده می شود تا هرگونه اطلاعاتی را تهیه نمایند که مانع صدور اقامت موقتی برای فرد متقاضی می گردد.

اقامت موقت و دایمی در روسیه

دارندگان اقامت موقت، خواه از طریق ازدواج با دختران روسی یا غیر از این طرق نیز هم هم مشمول سهمیه های کار هستند و می بایست مجوز کارPermit Work را به منظور کار در روسیه بدست آورند که مدت اعتبار این اقامت سه سال است. دارندگان اقامت دایمی مجاز به کار در روسیه بدون مجوز کار هستند. ممکن است که آزادانه وارد روسیه شده یا از روسیه خارج شوند.

در حالیکه دارندگان مجور اقامت موقتی برای ترک روسیه و ورود به آن، به ویزای ورود، خروج نیاز دارند. مدت اعتبار این اقامت هم پنج ساله است. علاوه بر مبحث ازدواج روش های دیگری چون ویزای تحصیلی و کاری نیز مطرح می باشد که از پر تقاضاترین آن ها می توان به ویزای تحصیلی کانادا، ویزای کاری کانادا، ویزای تحصیلی انگلستان و … یا مهاجرت به کشورهای اروپایی از طرق پرتقاضا اشاره کرد که ویزای تحصیلی هلند یا ویزای کار آلمان مثالی از آنهاست.

نحوه تبدیل اقامت موقتی به دایمی و اخذ تابعیت روسی

پس از اقامت در روسیه برای حداقل یک سال تحت وضعیت اقامت موقتی، دارندگان ممکن است، درخواست اقامت دایمی Permanent Residence دهند. هزینه درخواست اقامت دایمی برابر 3500 روبل روسی است. لازم است که اکثر افراد خارجی که با دختران روسی ازدواج کرده اند. قبل از درخواست تابعیت روسی، اقامت دایمی روسیه را به مدت 5 سال حفظ نمایند. آن دسته از افرادی که نسبت به ازدواج با دختران روسی اقدام کرده اند و اقامت موقت را دریافت کرده اند نیز می توانند تابعیت روسیه را درخواست دهند.

در واقع، برای آن دسته از افرادی که بدنبال راه حل دایمی مطلق برای اقامت در روسیه هستند، اخذ تابعیت روسی ممکن است یک گزینه ای باشد. اخذ اقامت روسیه از طریق ازدواج از جمله راه های مهاجرت و در انتها تابعیت این کشور محسوب می گردد. انتخاب طرق مهاجرت به روسیه برای واجدین شرایط نیز متغیر می باشد. توجه نمایید موسسه هیچ گونه خدماتی در این خصوص نداشته و افراد می توانند با تماس با بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی در خصوص روش های مهاجرت به روسیه یا برترین کشورهای جهان اطلاعات دریافت نمایند.

تصمیم به ازدواج با دختران روسی و برنامه ریزی برای مهاجرت و اخذ اقامت و تابعیت این کشور پهناور از جمله دغدغه های افراد در هیمن باب است. سنت کشور روسیه در خصوص مراسم عروسی متغیر از سایرکشورهای جهان می باشد که از قوانین مختص به خود نیز برخوردار میباشد. در نگارش حاضر ما به موضوع ازدواج با دختران روسی در راستای اخذ اقامت روسیه می پردازیم. امیدواریم که این مقاله بتواند به سوالات شما در این رابطه پاسخ درخور و شایسته ای دهد. جهت دسترسی به اطلاعات تکمیلی درباره مهاجرت به روسیه، شما می توانید از مشاورین بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی مشاوره لازم را دریافت کنید.

شرایط اقامت ازدواج روسیه

شما اگر با یک شهروند روس ازدواج نمایید چه مرد روس و چه زن روس در صورتی که قوانین موجود به طور دقیق رعایت شود می توانید اقامت این کشور را اخذ نمایید. در ابتدا نیاز است که به مدت ۹ ماه در این کشور اقامت نمایید که این اقامت در نوع موقت بوده و RVP نام دارد، اعتبار آن می تواند به میزان ۳ سال باشد اما ۹ ماه باید به صورت پیوسته باشد.  این گزینه به صورت یک مهر در پاسپورت شما قرار می گیرد. در نظر داشته باشید که مهم ترین شرط اخذ اقامت موقت اثبات توانایی مالی شما و یا فرد روسی بوده و باید در آزمون زبان روسی نیز شرکت نمایید. ( باید نامه ای وجود داشته باشد که نشان دهد شما از نظر مالی مشکلی ندارید و یا همسر شما هزینه های زندگی را تقبل می کند) عموماً نامه اثبات مالی همان گردش ۳ ماه اخیر با مهر و امضای از بانک است.

پس از مدت یک الی یک سال و نیم نیز درخواست برای اقامت دائم می دهید، در اقامت دائم در این کشور ۵ سال بوده که جمعاً می بایست دو سال و نیم را در کشور روسیه حضور داشته باشید یعنی ۶ ماه در سال. مهمترین شرط اخذ اقامت دائم داشتن پراپیسکا ( آدرس رسمی) و همینطور اثبات توانایی مالی است.

پس از یک و سال نیم درخواست برای تابعیت روسیه مشخص می شود و شما در این رویه نیز می بایست ۶ ماه در سال را به مدت ۴ سال در این کشور حضور داشته باشید در نهایت شما تابعیت دائمی این کشور ا اخذ خواهید نمود.

3 رتبه برتر
× جهت دریافت مشاوره رایگان