×

جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

خرید ملک در روسیه

مسکو و سن پطرزبورگ بزرگ ترین شهرهای کشور روسیه هستند. این دو شهر توسعه یافته بیشترین سرمایه گذاران خارجی را به سمت خود جلب می کنند. شهرهای دیگر نیز در حال فراهم آوردن امکان مهاجرت به روسیه از طریق خرید ملک هستند تا بتوانند با جذب سرمایه خارجی با آن ها رقابت کنند. مهاجرت به روسیه از طریق خرید ملک در سال 2019 از قوانین مختص به خود برخوردار می باشد که اشخاص متقاضی می بایست از شرایط این روند آگاهی کامل نیز داشته باشند. بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی مفتخر به ارائه مشاوره تخصصی در همین باب در کشور روسیه و اقصی نقاط دنیا نیز می باشد.

آیین نامه خرید ملک در روسیه

بر اساس قوانین روسیه، شهروندان خارجی معمولا اجازه خواهند داشت تا در روسیه ملک خریداری کنند. اما در برخی از موارد محدودیت های قانونی در این زمینه وجود دارد. برای آن که فرد بتواند در روسیه ملکی خریداری کند، باید اجازه اقامت در روسیه را داشته باشد. شهروندان خارجی اجازه نخواهند داشت تا املاک نقاط مرزی را خریداری کنند. همچنین محدودیت هایی برای خرید زمین های کشاورزی برای افراد خارجی وضع شده است. هنگامی که افراد متقاضی قصد مهاجرت به روسیه از طریق خرید ملک را دارند می بایست از مشورت افراد متخصص استفاده کنند. در غیر این صورت ریسک از دست دادن سرمایه خود را بالا می برند.

مهاجرت به روسیه از طریق خرید ملک در سال 2020

گفته شد که محدودیت های بسیار کمی برای خرید ملک در روسیه برای خارجی ها وجود دارد. از سوی دیگر دولت روسیه به بسیاری از سرمایه گذاران خارجی، تابعیت قانونی اعطا می کند. عمده ترین راه های دریافت ویزای سرمایه گذازی و دریافت شهروندی روسیه را در زیر ارائه کرده ایم.

سرمایه گذاری 7.5 میلیون روبل روسیه در یک صندوق ملی مالی در روسیه: این سرمایه گذاری به صورت قرض الحسنه بوده و به هیچ عنوان قابل استرداد نیست.

سرمایه گذاری حداقل 15 میلیون روبل روسیه در یک پروژه تجاری در این کشور.

آغاز به کار یک تجارت در روسیه به شرط آنکه تولید آن حداقل 10 میلیون روبل در سال باشد. این فعالیت باید سه سال به طول انجامد.

 سرمایه گذاری 15 میلیون روبل در خرید ملک در کشور روسیه.

این قوانین جدید مهاجرتی برای سرمایه گذاران در کشور روسیه از سال 2015 اعمال شده است. بر این اساس سرمایه داران می توانند تنها پس از سه سال، اقامت و تابعیت کشور روسیه را بدست آورند.

مدارک مورد نیاز دریافت ویزای سرمایه گذاری روسیه

مدارک لازم برای مهاجرت به روسیه از طریق خرید ملک در سال 2020 عبارتنداز:

کپی شناسنامه

گواهی عدم سوء سابقه قضایی

گواهی رسمی ازدواج سرمایه گذار

گواهی تایید سلامت جسمانی فرد

گواهی بیمه درمانی معتبر در کشور روسیه

افرادی که قصد دارند مهاجرت به روسیه از طریق خرید ملک را تجربه کنند باید از هزینه های زندگی در این کشور؛ اطلاعات کافی را داشته باشند. هزینه های مسکن، زندگی و تحصیل برای هر فرد با توجه به نوع انتخاب و طرز زندگی متفاوت می باشد.

دانشجویان با ارائه کارت دانشجویی در نظز گرفته شده از مزایایی برای کمتر شدن هزینه زندگی استفاده می کنند. به طور تقریبی هزینه زندگی در ماه برای هر فرد مبلغی بین 300 تا 400 دلار می باشد. هزینه های زندگی در بعضی از شهر ها از شهر مسکو ارزان تر می باشد. به طور مثال هزینه های زندگی در شهر سن پطرزبورگ و شهر ولگا گراد کمتر می باشد.

مزیت های خرید ملک

در این کشور مبلغ در نظر گرفته شده برای مالیات بسیار کم می باشد؛

کپی قانونی از صفحه اول گذر نامه همه اعضای خانواده

گواهی امکان پرداخت وجوه تعیین شده از طرف سرمایه گذار

کشور روسیه راه های مختلفی را برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به این کشور مورد پذیرش قرار می دهد. مهاجرت به روسیه از طریق خرید ملک در سال 2020 تجاری یا مسکونی را می توان ایمن ترین راه سرمایه گذاری در این کشور در سالهای اخیر دانست چرا که تنها در این نوع سرمایه گذاری افراد قادر خواهند بود سرمایه خود را استرداد کنند. افرادی که اقدام به سرمایه گذاری در روسیه می نمایند نیز می توانند از مزیت های اقامتی این کشور نیز بهره مند شوند

هزینه های زندگی و اقامت

متقاضیان می توانند با مبلغ 200 میلیون تومان در بهترین منطقه روسیه خانه بخرند؛

متقاضیان با مهاجرت به روسیه از طریق خرید ملک می تواننند اقامت این کشور را دریافت نمایند، و بعد از گذشت مدت معین و رعایت قوانین و شرایط در نظر گرفته شده پاسپورت این کشور را دریافت نمایند.

افراد می توانند مسکنی را در این کشور و در شهر هایی مثل مسکو و یا سن پطرزبورگ خریداری نمایند؛

و این خانه ها را اجاره دهند. با این کار افراد می توانند از طریق اجاره ملک در آمد داشته باشند.

کشور روسیه یکی از امن ترین کشورها می باشد

در این کشور امکان تحصیل در مدارس به صورت رایگان نیز میسر شده است.

برخلاف کشور هایی مثل ترکیه و یا دبی وقتی فردی در روسیه خانه می خرد مالک خانه خود فرد می باشد.

ملک های تجاری

در بسیاری از کشورهای دنیا برای خرید املاک تجاری شرایط سختی در نظر گرفته شده است.

املد در کشور روسیه افراد می توانند به راحتی ملک های تجاری خریداری نمایند.

ملک های تجاری با قیمت های مناسب در کشور روسیه به فروش می رسند.

افراد می توانند بعد از خرید ملک های تجاری محصولات خود را به فروش برسانند.

افراد می توانند در هر منطقه از کشور روسیه رستوران و یا کلینیک پزشکی تاسیس کنند.

یکی از بزرگ ترین مرکز های تجاری در مسکو فود سیتی نام دارد. افراد می توانند با اجاره کردن غرفه در این مرکز؛ از مزایای بازار آزاد استفاده نمایند.

نکات مهم درباره خرید ملک

دولت کشور روسیه برنامه ریزی های کوتاه مدت و بلند مدت در رابطه با سرمایه گذاری و جمعیت در نظر گرفته است. به تازگی قانونی برای سرمایه گذاران خارجی در نظر گرفته شده، به این افراد زمین های رایگان و بدون؛ مالیات تعلق خواهد گرفت.

قیمت ملک در این کشور با توجه به رشید ساخت و ساز حضور سرمایه گذاران در وضعیت مناسبی می باشد. بهتر است قبل از اقدام به مهاجرت و یا خرید با افراد متخصص در این زمینه مشورت های لازم را انجام دهید. و با آگاهی از شرایط و قوانین نسبت به خرید ملک در کشور روسیه اقدامات لازم را انجام دهید.

بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی

3 رتبه برتر
× جهت دریافت مشاوره رایگان