×

جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

تابعیت رومانی از طریق ازدواج

اخذ تابعیت در برخی کشورها از جمله ایران دارای محدودیت جنسی است. بدین معنا که اگر یک مرد خارجی با زن ایرانی ازدواج نماید، تابعیت ایران به فرد خارجی تعلق نمی گیرد. بلکه انتقال تابعیت ایران به فرد صرفا از طریق مرد ایرانی صورت می پذیرد.اما در کشور رومانی که یک کشور اروپایی است، محدودیت جنسی در اخذ تابعیت فرد خارجی وجود ندارد. به طور قطع ازدواج به اتباع رومانی منجر به “اخذ تابعیت رومانی” می گردد. مشروط بر این که مسائل حقوقی و قانونی پرونده فرد کاملا رعایت گردیده باشد. انتقال تابعیت از طریق مرد ایرانی، به نوعی تابعیت تحمیلی است. به عبارت دیگر زن خارجی در صورت ازدواج با مرد ایرانی قانونا و به خودی خود یک ایرانی محسوب می‌گردد.دریافت تابعیت رومانی از طریق ازدواج برای فردی که با تبعه رومانیایی ازدواج می کند، میسر است. این قاعده بر اساس حقوق بین الملل خصوصی می باشد. کشور اروپایی رومانی نیز شامل این قانون می گردد. کشور ایران نیز مانند سایر کشورها این قانون را دارد. این که هر فرد خارجی با مرد ایرانی ازدواج نماید، موفق به کسب تابعیت ایران می گردد.

بنیاد مهاجرتی دکترسعید محمدی می تواند در این زمینه شما را همراهی نماید. همچنین قادر به انجام مسائل حقوقی در خصوص این گونه پرونده ها می باشد. این مقاله برای همین  هدف نگارش شده است. برای آشنایی بیشتر با موضوع تابعیت رومانی از طریق ازدواج از “مقاله مهاجرت به رومانی از طریق ازدواج“ کمک بگیرید.

نحوه تابعیت رومانی با ازدواج

اخذ تابعیت رومانی از طریق ازدواج مستلزم ارائه تقاضای تابعیت توسط فرد خارجی است. بدین معناکه چنانچه فرد جهت “مهاجرت به رومانی“،با تبعه رومانی ازدواج کند، می‌بایست درخواست خود را جهت اخذتابعیت ارائه نماید. در نتیجه مادامی که این درخواست از سوی متقاضی ارائه نگردد، به هیچ وجه تابعیت رومانی برای او صادر نمی‌شود.

لازم است بدانید مسائل در این خصوص بسیار پیچیده بوده و نیاز به کمک یک وکیل خبره دارد. مشاوره های مختلف در این زمینه می تواند کمک بسیار خوبی برای شما باشد. بنیاد مهاجرتی دکترسعید محمدی این امکان را در اختیار شما عزیزان قرار می دهد. بنابراین پرونده حقوقی خود را به این موسسه بسپارید.

انواع ازدواج در رومانی

تابعیت رومانی از طریق ازدواج در دو صورت به فرد خارجی تعلق می‌گیرد که در ذیل توضیح داده شده است. تفاوت میان این دو روش، در مدت زمان پروسه اخذ ویزای فرد خارجی است. بدین ترتیب مدت زمانی که برای این فرآیند طول می کشد متغیر خواهد بود.

ازدواج با فرد دارای تابعیت رومانی

ممکن است شخصی خارجی با فردی که تابعیت کشور رومانی را دارا است، ازدواج نماید در این صورت پس از گذشت مدت زمان بین 6 ماه تا یکسال مجاز به اخذ ویزای این کشور خواهد بود.

ازدواج با فرد دارای اقامت رومانی

در روش دوم، شاید فرد خارجی با شخصی ازدواج نماید که دارای “اقامت کشور رومانی“ است. در این صورت مدت زمانی که طول می‌کشد تا ویزای رومانی به او تعلق‌گیرد، مدتی بین 3 تا 4سال می‌باشد.

نحوه تمدید نمودن اقامت موقت رومانی

شخص دارای اقامت موقت رومانی این امکان را دارد که نسبت به تمدید اقامت موقت خود اقدام نماید. مشروط بر این که مدارکی را دال بر تمکن مالی و توانایی پرداخت هزینه های اقامت در این کشور را تسلیم نماید. بدین ترتیب پس از گذشت مدت زمان مشخص می تواند اقامت دائم رومانی و یا کشورهای اروپایی را دریافت کند.

فرآیند مهاجرت به‌رومانی ازطریق ازدواج چگونه است؟

حساس‌ترین مرحله تابعیت رومانی از طریق ازدواج انجام مصاحبه با فرد متقاضی ازدواج در سفارت رومانی در کشور مبدا است. در این مصاحبه، فرد متقاضی می بایست به سوالاتی از قبیل سوالات به شرح ذیل پاسخ دهد:

در زمینه بیوگرافی: شامل سوالاتی مربوط به مشخصات هویتی فرد، موقعیت شغلی و درآمد حاصله، وضعیت و مدارک تحصیلی و…

در زمینه ازدواج قبلی: اگر در گذشته با شخص دیگری ازدواج کرده باشد، می بایست درخصوص آن توضیح دهد.

در زمینه نامزدی: سوالاتی مربوط به مدت زمان نامزدی و جشن آنها، مدت آشنایی زوجین و… فرد می بایست مدارک و اسنادی برای اثبات این موضوع ارائه نماید.

سوالاتی در زمینه تمکن مالی فرد پرسیده می‌شود که آیا استطاعت مالی برای اقامت در رومانی را دارد یا خیر.

محل اقامت زوجین: در این خصوص سوالاتی درخصوص محل اقامت زوجین پرسیده می شود. ارائه اسناد و مدارک مانند سند مالکیت یا اجاره نامه مسکن برای اثبات این امر الزامی است.

فرد متقاضی می بایست به سوالات مربوط به میزان تسل بر زبان رومانیایی و انگلیسی پاسخ دهد. او می بایست ثابت نماید که امکان ارتباط گرفتن و تعامل با همسر خود را دارا است.

انواع اقامت از حیث مدت زمان

در موضوع تابعیت رومانی از طریق ازدواج مدت زمان های مختلفی برای صدور مجوز اقامت در کشور رومانی وجود دارد. بدین معنا که از لحاظ مدت زمان اعتبار مجوز، اقامت ها به سه نوع تقسیم بندی می شوند که عبارتند از:

اقامت طولانی مدت (دائمی)

اقامت میان مدت

اقامت کوتاه مدت

اخذ اقامت کشور رومانی نیاز به بررسی پرونده فرد متقاضی دارد. پرونده فرد متقاضی کاملا مورد بررسی قرار می گیرد. در نتیجه مدت اعتبار ویزای اقامت وی بستگی به شرایط پرونده فرد دارد. پس از این که واقعی بودن ازدواج شما با تبعه رومانیایی اثبات گردید، موفق به اخذ ویزای رومانی خواهید شد.  در حالت عادی مدت اعتبار این ویزا 2 ساله می باشد که قابل تمدید طی شرایط خاصی است.

تفاوت میان تابعیت و اقامت رومانی چیست؟

در مقوله قانون و تعاریف قانون، تابعیت و اقامت تعاریف مختلفی داشته و با یکدیگر متفاوت هستند. شخصی که با تبعه رومانیایی و یا عضو اتحادیه ازدواج می کند، مجاز به دریافت اقامت موقت است. اما برای تبدیل اقامت موقت به اقامت دائم می بایست واجد شرایط اولیه و رعایت قوانین باشد.

با توجه به مطالبی که در این مقاله آمده است، بنیاد مهاجرتی دکترسعید محمدی پیشنهاد بهتری را برای شما دارد. شما می توانید با اخذ مشاوره‌های تخصصی در زمینه تابعیت رومانی از طریق ازدواج در این زمینه موفق‌تر عمل نمایید. نحوه کسب این مشاوره ها، از طریق تماس تلفنی رایگان و یا مراجعه حضوری امکان پذیر است.

همانطور که می دانید از جمله روش های حقوقی گرفتن اقامت این کشور روش مهاجرت به رومانی از طریق ازدواج و آشنایی با قوانین آن می باشد. در صورتی که علاقه مند به موضوع مهاجرت به رومانی از طریق ازدواج می باشید با مطالعه نمودن این مقاله می توانید اطلاعات زیادی در این زمینه کسب نمایید. از راه های اخذ تابعیت کشورهای مختلف ازدواج یک راه حقوقی مطرح می باشد. براساس نظام حقوقی در صورت ازدواج با یک تبعه خاص در یک کشور می توان اقامت آن کشور را اخذ نمود. پس از مدتی اقامت نیز می توان برای اخذ تابعیت اقدام نمود. این مقاله توسط تیم ترجمه بنیاد مهاجرتی دکترسعید محمدی نیز نگارش شده است.

ازدواج در کشور رومانی

در رابطه با موضوع مهاجرت به کشور رومانی از طریق ازدواج باید به یک نکته توجه داشت. ازدواج در کشور رومانی به 2 صورت شکل می گیرد که عبارتند از:

ازدواج با شخصی که دارای تابعیت کشور رومانی می باشد.

با  این توضیح که زمان مورد نیاز برای گرفتن ویزای کشور رومانی نسبت به موارد و هم چنین گزینه های بالا متغیر می باشد. هم اکنون قصد داریم که با بیان یک نمونه به شرح و توضیح مورد بالا بپردازیم. درصورتی که شخصی بتواند با یک شخص که دارای تابعیت کشور آمریکا باشد، ازدواج  کند پس از سپری نمودن مدت زمانی به میزان 6 الی 12 ماه قادر به دریافت نمودن ویزای این کشور می باشد. ولی در صورتی که شخصی بتواند با یک شخص که دارای اقامت کشور آمریکا باشد، ازدواج نماید وی بعد از سپری نمودن مدتی به میزان 3 الی 4 سال قادر به دریافت نمودن ویزای این کشور می باشد.

قوانین مهاجرت به رومانی از طریق ازدواج

همان طور که می دانید یکی از امور مربوط حقوق بین الملل موضوع  مهاجرت می باشد. ناگفته نماند که این موضوع نیز در تعاریف حقوق بین المللی جای می گیرد. بر اساس قانون اقامت و مهاجرت یکی از راه های گرفتن مجوز اقامت، ازدواج نمودن با اشخاصی که دارای تابعیت این کشور می باشند، هست.

فرق تابعیت و اقامت در رومانی

به صورت کلی انواع اقامت از حیث مدت زمان به 3 صورت کوتاه مدت، میان مدت، بلند مدت (دائمی) می باشد. لازم به ذکر می باشد که در تعاریف قانونی موضوع گرفتن تابعیت رومانی با موضوع گرفتن اقامت رومانی دارای تفاوت می باشد و بر طبق همین  پروسه این 2 موضوع نیز با یکدیگر دارای تفاوت می باشند. همواره اقدام به مهاجرت نمودن به کشور رومانی از روش ازدواج بر اساس قوانین سایر کشورهایی که عضو  اتحادیه اروپا می باشد. در صورتی که شخص بتواند اقدام به اثبات ازدواج کند می تواند اقامت موقت این کشور را دریافت نماید. برای تمدید نمودن این اقامت از حالت موقت به دائم شخص ملزم به اجرای شرایط اولیه می باشد.

نحوه تمدید اقامت موقت رومانی

برای تمدید  اقامت موقت این کشور اقدام به حفظ نمودن شرایط  دارای ارتباط از روش انتخابی برای گرفتن این اقامت می باشد. در صورتی که شخص متقاضی بتواند با اثبات توانایی استطاعت مالی اقامت موقت این کشور را بدست آورد، می تواند اقامت دائم کشور رومانی و کل قاره اروپا را بدست آورد.

روند مهاجرت به رومانی از طریق ازدواج

مهم ترین و حساس ترین مرحله در طول این فرآیند مصاحبه نمودن در سفارت خانه کشور رومانی در کشور اولیه می باشد. در زمان انجام این مصاحبه، از اشخاص متقاضی ازدواج سوالاتی پرسیده می شود. این سوالات در بر گیرنده موارد زیر می باشد که عبارتند از:

سوالاتی در زمینه بیوگرافی که می بایست به صورت خلاصه باشد برخی از این سوالات در رابطه با موضوع خلاصه ای از تولد فرد، دوران تحصیلی شخص، موقعیتت شغلی، شخص میزان درآمد شخص می باشد.

سوالاتی در زمینه ازدواج قبلی شخص متقاضی در صورتی قبلا اقدام به ازدواج نموده

سوالاتی در زمینه میزان مدت آشنایی شخص متقاضی با همسرش و همچنین در زمینه  ارائه مدارک برای اثبات کردن برگذار کردن دوران نامزدی، دوران ازدواج و  دوران آشنایی با هم

سوالاتی در زمینه ارائه مدارک برای اثبات استطاعت مالی

سوالاتی در زمینه نحوه ارائه مدارک برای اثبات نمودن داشتن محل مناسبی برای سکونت زوجین

سوالاتی در زمینه میزان آشنایی شخص متقاضی به زبان رومانیایی و زبان  انگلیسی با داشن هدف ارزیابی امکان برقراری ارتباط و هم چنین  تعامل داشتن  فرد با همسرش

سوالاتی در زمینه نحوه دریافت نمودن اطلاعات در رابطه با موضوع دوران آشنایی شخص متقاضی با اشخاصی که دارای  تابعیت کشور رومانی می باشند.

سوالاتی در زمینه میزان آگاهی داشتن  از شغل و  هم چنین میزان درآمد زوجین

سوالاتی در زمینه اطلاعات دارای ارتباط با محل سکونت اشخاص متقاضی مثل متراز محل سکونت و چند اتاق خوابه بودن محل سکونت

سوالاتی در زمینه عکس، فیلم، محتویات چت و مکالمات خصوصی که بین همسران رخ می دهد و در صورتی که اقدام به  مسافرت مشترک کنند مدارک مربوط به این مسافرت را نیز باید ارائه نمایند.

مراحل پس از ثبت ازدواج در رومانی

پس  از طی کردن همه مراحلی که در بالا ذکر شده و در صورتی که شخص متقاضی مهاجرت به رومانی از طریق ازدواج بتواند حقیقی بودن و هم چنین واقعی بودن ازدواج خود را برای گرفتن ویزای رومانی اثبات کند. در این صورت ویزا برای شخص متقاضی صادر می گردد .مدت زمان اعتبار  این نوع ویزا به میزان 2 سال می باشد. پس در نتیجه قابلیت تمدید این نوع از ویزا با در نظر گرفتن شرایط گفته شده ممکن می باشد.

در صورتی که شما هم با خواندن مقاله مهاجرت به رومانی از طریق ازدواج علاقه مند به این موضوع شدید و متمایل به داشتن اطلاعات بیشتری در زمینه مهاجرت به رومانی از طریق ازدواج هستید این فرصت را دارید تا با مراجعه به بنیاد مهاجرتی دکترسعید محمدی و هم چنین مراجعه نمودن به لینک های مربوطه موجود در این سایت با موضوعاتی نظیر پناهندگی در رومانی، تحصیل و اعزام دانشجو به رومانی از اطلاعات بیشتری در این زمینه بهره مند شوید.

3 رتبه برتر
× جهت دریافت مشاوره رایگان