×

جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

جستجوی کار

موسسات و سایت های کاریابی در رومانی

ساده ترین و مقرون به صرف ترین راه در جهان که حدود 90% مردم در جهان به دنبال جستجوی کار هستند استفاده از موسسات کاریابی است، که بسیاری اطلاعات و ویژگی های کار را به رایگان در اختیار قرار می دهند.

کار در رومانی با توجه به سن، مدرک و اطلاعات زبان، تحصیلات و سابقه کاری شما را راهنمایی میکند.

در رومانی می توان با مراجعه به سایت ها و موسسات  و یا از طریق ایمیل ساده کار مورد نظر را با توجه به cv اطلاعات پیدا کرد، در این قسمت از مقاله به سایت ها و موسسات کاریابی در رومانی می پردازیم.

Ejobs

ro

Bestjobs

Bizoo

Career jet

همچنین برای پیدا کردن شغل در رومانی برای افراد خارجی توصیه می شود به منظور شرایط ویزا کاری به سایت های سفارت و کنسولگری مراجعه بفرمایید.

آدرس سفارت رومانی : تهران – خیابان بهارستان- خیابان فخرآبادی- پلاک 22

سایت سفارت رومانی:

WWW.mae.ro/en

تلفن سفارت رومانی در ایران:

021-77525819

021-77509841

021-77534658

نتیجه کلی در باب کار در رومانی

در مجموع در این مقاله نکات مرتبط با  کار در رومانی مورد بحث و بررسی قرار گرفت . راههای مهاجرت  کاری به رومانی تنها به طور کلی در این مقاله برسی گردید. نکات بسیار مهمی نظیر  کار مورد نیاز در رومانی و چگونگی برسی پرونده شما، مبلغ مورد نیاز مهاجرت کاری به رومانی، نحوه برخورد با سفارت رومانی و اساسا چگونگی هزینه های ویزا و اخذ ویزا در کشور رومانی و بسیاری از سوالات مرتبط نیاز به تحلیل و برسی دارد.

ز آنجا که بازار کار رومانی وضعیت در حال رشدی دارد، یافتن موقعیت شغلی برای مهاجران به نسبت کشورهای دیگر آسانتر است، البته مهاجران خارج از اتحادیه اروپا و شهروندان خارجی که شهروندان کشور سوم هستند، برای کار در رومانی تنها پس از اخذ مجوز کار، و سپس یک ویزای طولانی مدت برای کار و اقامت، می توانند در رومانی به عنوان کارمند رسمی استخدم شوند و در این کشور سکونت داشته باشند.

به این منظور متقاضیان کار و ویزای کار رومانی باید ابتدا با توجه به مشاغل مورد نیاز در کشور رومانی و با داشتن تخصص مرتبط از یک کارفرمای رومانیایی پیشنهاد کار دریافت کنند و سپس جهت دریافت ویزای کار رومانی به سفارت رومانی در کشور خود مراجعه نمایند.برای دریافت ویزای کار رومانی، کارفرما یا کمپانی استخدام کننده، باید مدارک استخدام را حدود 5 هفته قبل از ورود کارجو به این کشور به وزارت کار و همچنین سازمان مهاجرت تحویل دهد.

یکی از نیازهای اساسی برای اشتغال در رومانی تسلط به زبان انگلیسی یا رومانیایی است؛ در صورت عدم تسلط به این دو زبان، دانستن زبان های آلمانی یا فرانسوی برای کارجویان امتیاز مثبتی خواهد بود. همچنین مهارت عملی برای شرکت‌های رومانی بسیار مهم است.

لیست مشاغل مورد نیاز رومانی

بخش پوشاک و کارگران مرتبط

ساختمان سازی و کارگران مرتبط

نقاشان، سازندگان سازه های ساختمانی و کارگران معادن

نساجی، خز و محصولات چرمی

تکنسین های فیزیک و مهندسی

کادر ساختمانی و کارگران مربوط

کارگران ساختمانی

مهندس برق

نجار، کابینت سازان و مشاغل مرتبط

حمل و نقل مواد

مکانیک ماشین آلات و تعمیرات

پردازش مواد غذایی و مرتبط

توسعه دهندگان نرم افزار و برنامه های کاربردی و تحلیل گران

پزشکان / پرستاران / دستیار مراقبت های بهداشتی

شرایط و حقوق کار در رومانی

مانند اغلب کشورهای دنیا ساعات کار در رومانی 40 تا 44 ساعت در هفته و 8 ساعت در روز است. کارمندان به مدت 20 روز در سال مرخصی دارند و تعطیلات رسمی رومانی نیز 12 روز است.

نرخ بیکاری در رومانی 3.9% است. میانگین درآمد در رومانی 5.100 لئو و هزینه های زندگی از 1.300 لئو تا 2.200 لئو در ماه خواهد بود.

صنایع مهم اقتصاد رومانی :

تولید ماشین ها و دستگاه های الکترونیکی

تولید کفش

صنعت نفت و گاز

صنایع فلزی

معدن

تولید مواد غذایی

صنعت کشاورزی

شرایط دریافت ویزای کار در رومانی

شما باید ثابت کنید برای انجام کار مورد نظر از نظر جسمانی مشکلی ندارید.

شما نباید هیچ گونه سابقه کیفری که با حضور شما در رومانی و کار در این کشور سازگار نباشد داشته باشید.

کارفرما باید شما را زیر پوشش بیمه سالانه رومانی قرار دهد.

کارفرما باید به تعهد خود نسبت به بودجه سالانه رومانی عمل کند

کارفرما باید در زمینه ای فعالیت کند که بر ای آن پروانه از دولت گرفته است.

شما اگر ورزشکار حرفه ای هستید باید نشان دهید در همین رشته در کشور دیگری نیز در حال فعالیت هستید.

نباید درخواست کار با دستمزد کم و اسمی داشته باشید.

یا اینکه درخواستی کار به عنوان کارگر مرزی داشته باشید و یا اقامت تحصیلی رومانی را گرفته باشید.

از جمله دیگر موارد که باید به آن برای گرفتن ویزای کار توجه کرد

شما از کشوری آمده باشید که برای ورود به رومانی نیاز به ویزا داشته باشید

شما این حق را دارید که در رمانی بمانید تا به خانواده خود بپیوندید.

شما به طور موقت در رومانی اقامت دارید.

شرایط دریافت مجوز کار در رومانی

سی روز زمان می برد که پرونده شما برای دریافت مجوز در اداره بازرسی مهاجرت رومانی بررسی شود و در این مدت امکان اینکه از شما مدرک بیشتری بخواهند نیز وجود دارد هر چند گهگاه تا پانزده رو بیشتر نیز ممکن است این فرآیند به درازا بکشد.

کارفرما می بایست در مدت پانزده روز قرارداد با فرد مورد نظر برای درخواست مجوز و در زمان تعیین شده به اداره بازرسی بفرستد.

هزینه ای که برای دریافت ویزای کار در رومانی دریافت می شود 120 یورو است.

ویزای بلند مدت کار در رومانی

اگر می خواهید به صورت بلندمدت در رومانی کار کنید باید مدارک زیر را ارئه دهید.

باید مجوز کار را که توسط اداه بازرسی مهاجرت رومانی صادر شده ارائه دهید و یا مدرکی که نشان دهد فد می تواند بدون نیاز به داشتن مجوز در رومانی کار کند.

شما باید ثابت کنید می توانید با حقوق دریافتی زندگی کنید و دچار کمبود نخواهید شده که البته این مورد در ویزانوشته شده است.

باید گواهی نداشتن سو پیشینه که توسط مقامهای دولتی برای شخص تایید شده باشد.

بیمه درمانی تا پایان زمان ویزا داشته باشید.

دستمزد کار در رومانی

دستمزد رابطه مستقیم با افزایش تولید ناخالص ملی ان کشور دارد هر چند افرادی دارای مهارت های ویژه هستند تا چهار برابر دیگران دستمزد در نظر گرفته شده است.

برای پیدا کردن کار در رومانی در قسمت کشور انتخابی، رومانی را یکی از گزینه های مهاجرت خود قرار دهید.

انواع استخدام برای مهاجران

جست و جو گران کار خارجی می توانند به کمک موسسات خیریه و موسسات غیر دولتی به جست و جوی کار بپردازند. مشاغل داوطلبانه نیز شامل آموزش و کار با کودکان می باشد. آموزش زبان انگلیسی به متقاضیان یافتن شغل در رومانی نیز شغل مناسبی به نظر می آید. با تغییر اقتصاد و افزایش جو چند ملیتی، خارجیان بسیاری به سوی رومانی جهت کار جذب می گردند. داشتن مهارت های خاص نیز از جمله دلایل اشتغال خارجیان در رومانی است. تا سال های اخیر، افراد کمی به رومانی مهاجرت یا سفر می نمودند. اما هم اکنون این کشور به یکی از مقاصد زیبای گردشگری تبدیل گشته است. به هر سو باز هم رومانی جای پیشرفت خواهد داشت.

پیدا کردن کار و موسسات کاریابی در رومانی

ممکن است شما بخواهید مستقیماً شرکتها / سازمان هایی را مورد هدف قرار بدهید که در حوزه مورد علاقه شما فعال هستند. می توانید مستقیماً در وب سایتهای آنها مشاغل را بررسی کنید. حتی اگر آنها فرصت شغلی را نیز در دسترس نباشند، می توانید بطور خودکار رزومه خود را نیز ارسال کنید. به عنوان مثال، شورای بریتانیا برای معلمان انگلیسی فرصت های شغلی (حداقل در زمان نوشتن این مقاله) دارد.

شرکت های چند ملیتی در رومانی حضور دارند. با هدف قرار دادن چند ملیتی با دفتر مرکزی در کشور خود شروع کنید. به عنوان مثال. اگر انگلیسی یا آمریکایی هستید سعی کنید شرکت هایی مانند Oracle رومانی، مایکروسافت رومانی هدف قرار دهید. اگر فرانسوی هستید ممکن است بخواهید بانکهایی مانند Société Générale را امتحان کنید (آنها تحت نام BRD در رومانی هستند).

توصیه اکید می کنیم سوالات خود را با بهترین مشاورین بنیاد مهاجرتی دکترسعید محمدی به صورت رایگان مطرح بفرمایید. در زیر همین مقاله برای شما این امکان فراهم شده که سوال بپرسید و نه تنها در بعضی اوقات ما به شما و سوالات شما به صورت مکتوب در خصوص کار در رومانی پاسخ می دهیم، بلکه وکلا  ومشاورین همکار ما پاسخ سوالات شما را به صورت ویدیو و فایل صوتی ظبط نموده و برای شما منتشر می نمایتد.

ضمنا بسیاری از هموطنان که سوالات شما را ملاحظه می کنند ، امکان پاسخ به سوال شما  عزیزان را خواهند داشت.

ضمنا به همین منظور و برای رفاه حال شما ، نه تنها در بخش زیرین مقاله بلکه در صفحه اصلی سایت بخش پرسش و پاسخ همگانی طراحی گردیده است که همه مردم می توانند در کنار ما و مشاورین به پرسش و پاسخ با یکدیگر بپردازند.

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است

امیدواریم از مقاله کار در رومانی لذت برده باشید.

3 رتبه برتر
× جهت دریافت مشاوره رایگان