×

جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

خود حمایتی رومانی

مقایسه خود حمایتی رومانی و فرانسه و بررسی آن

مقایسه خود حمایتی فرانسه و رومانی ، شباهت ها و تفاوت های اخذ اقامت فرانسه و اخذ اقامت رومانی از طریق برنامه خود حمایتی یا تمکن مالی و شرایط مقایسه خود حمایتی فرانسه و رومانی در این مقاله به صورت علمی مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرد. خود حمایتی یا تمکن مالی چیست؟ خود حمایتی فرانسه چه تفاوتی با خود حمایتی رومانی دارد؟ مزایا و معایب خود حمایتی فرانسه و خود حمایتی رومانی کدام ها هستند؟ مبلغ مورد نیاز اولیه برای اخذ اقامت فرانسه و رومانی از طریق خود حمایتی چقدر است؟ در این مقاله به این سوالات و دیگر سوالات در باب مقایسه خود حمایتی فرانسه و رومانی پاسخ خواهیم داد. مقایسه خود حمایتی فرانسه و رومانی از جهات و زوایای وسیعی قابل بحث و بررسی است که در این نوشتار سعی بر آن داشته ایم به صورت جامع به پوشش تمام جنبه های برنامه خود حمایتی هر دو کشور بپردازیم. خود حمایتی یکی از راههای محبوب و پرطرفدار در سراسر دنیاست و کشور های اروپایی نظیر رومانی ، اسپانیا، یونان، فرانسه و … برنامه خود حمایتی یا تمکن مالی به جهت اعطای اقامت کشور خود ارائه نموده اند. خود حمایتی یا تمکن مالی جزء روش های اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری محسوب می گردد، اما مزیتی که این روش بر دیگر روشهای سرمایه گذاری دارد این است که در روش خود حمایتی نیازی به انتقال سرمایه به کشور مقصد وجود ندارد و تنها با اثبات اینکه ثروتمند هستید، می توانید به اقامت کشور مورد نظر دست یابید. شما پس از مطالعه این مقاله همواره می توانید با دفاتر بنیاد مهاجرتی دکترسعید محمدی تماس تلفنی برقرار نموده و پاسخ سوالات و ابهامات خود در باب مقایسه خود حمایتی فرانسه و رومانی در یابید. در ادامه مقاله بصورت مشروح و علمی به ارائه مطالبی در زمینه عناوین زیر خواهیم پرداخت:

مقایسه خود حمایتی فرانسه و رومانی و توصیه های مهم

مقایسه خود حمایتی فرانسه و رومانی و بررسی مزایای و معایب کلی برنامه خود حمایتی هر دو کشور

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

مقایسه خود حمایتی فرانسه و رومانی و شرایط عمومی

همانطور که مطلع هستید مهاجرت از ۶ مسیر کار، تحصیل، سرمایه گذاری، ازدواج، تولد و پناهندگی امکان پذیر است و خود حمایتی یا تمکن مالی یکی از برنامه های اقامتی محسوب می شود که در دسته ی مهاجرت از طریق سرمایه گذاری قرار دارد. از جمله دیگر روشهای سرمایه گذاری عبارتند از :

ثبت شرکت جدید یا خریداری شرکت در حال فعالیت

کارآفرینی

خرید املاک و مستغلات

خرید اوراق قرضه

و…

 در این روشهای مهاجرت و اخذ اقامت و تابعیت از طریق سرمایه گذاری، متقاضی یا سرمایه گذار می بایست سرمایه خود را به کشور مورد نظر منتقل نموده و در آنجا فعالیت های اقتصادی انجام دهد و تأثیر به سزا، مثبت و سودآوری بر اقتصاد کشور هدف بگذارد؛ اما در روش خود حمایتی یا تمکن مالی نیاز و الزامی به انتقال سرمایه وجود ندارد و متقاضی تنها با ارائه پرینت حساب بانکی به دولت کشور مقصد، اثبات می نماید که بنده از تمکن مالی برای زندگی در کشور شما برخوردار هستم و برای امرار معاش خود و خانواده ام نیازی به کار کردن و کسب درآمد از طریق ندارم. لذا یکی از ویژگی های اخذ اقامت از طریق خود حمایتی این است که شما مجوز کار کردن برای کارفرمایان آن کشور را ندارید و در اصطلاح عامیانه نمی توانید جای یک کارگر بومی را برای اشتغال بگیرید. این وضعیت تا زمانی که اقامت دائم خود را نگرفته باشید، برقرار است. که معمولا ۴ الی ۵ سال طول می کشد و شما اجازه کار ندارید.

ذکر این نکته نیز ضروری است که شما اجازه کار برای کارفرما و غصب منصب شغلی یک نیروی کار بومی آن کشور را ندارید، اما چنانچه با راه اندازی یک کسب و کار شخصی به خود اشتغالی بپردازید، هیچ مانعی ندارد و شما از این طریق نیز می توانید در کشور مقصد برای امرار معاش خود کسب درآمد کنید. در بحث مقایسه خود حمایتی فرانسه و اتریش نیز همین قانون برقرار است. برنامه خود حمایتی به گونه ای است که پس از موفق شدن به ورود به کشور فرانسه یا رومانی به شما یک کارت اقامت موقت اعطاء می شود که معمولا تا ۵ سال بصورت سالانه یا هر دو سال یکبار تمدید می گردد، پس از پایان سال پنجم شما می توانید درخواست کارت اقامت دائم دهید و پس از گذشت مدتی دیگر به پاسپورت فرانسه یا رومانی نیز دست یابید، اما یکی از شروطی که در بحث تمدید سالانه کارت اقامت موقت وجود دارد این است که در این ۵ سال به استخدام یک کارفرمای فرانسوی یا رومانی در نیامده باشید.

مقایسه خود حمایتی فرانسه و رومانی و مبالغ مورد نیاز اولیه

همانگونه که گفته شد، مهم ترین لازمه اخذ اقامت از طریق خود حمایتی و تمکن مالی این است که شما به دولت کشور مورد نظر خود ( فرانسه یا رومانی ) از طریق ارائه پرینت حساب بانکی خود، اثبات کنید که از تمول و تمکن مالی مورد نیاز برای اقامت در کشور مقصد بدون نیاز به کار کردن و کسب درآمد از طریق استخدام شدن برخوردار هستید. اما یکی از نکاتی که در بحث مقایسه خود حمایتی فرانسه و رومانی وجود دارد ، میزان مبلغ اولیه مورد نیاز جهت اثبات تمکن مالی است. کشور های فرانسه و رومانی در برنامه اعطای اقامت از طریق خود حمایتی، مبالغ اولیه مورد نیاز متفاوتی را از متقاضیان طلب می کنند. مطابق برنامه خود حمایتی فرانسه، مبلغ اولیه مورد نیاز برای متقاضی اصلی ۴۰ هزار یورو، برای همسر متقاضی ۲۰ هزار یورو و برای هر یک از فرزندان ۱۰ هزار یورو می باشد. در برنامه خود حمایتی  رومانی نیز متقاضی اصلی ۲۲ هزار یورو و به ازای هر نفر همراه ۲۰ هزار یورو را می بایست در حساب نشان دهد. لازم به تکرار است که این مبالغ تنها بر روی حساب متقاضی اصلی قرار دارد و به هیچ عنوان نیازی نیست که مبالغ مذکور به حساب شخص ثالثی ریخته شود یا به کشور مقصد منتقل گردد. شما بعنوان متقاضی اصلی بسته به این که در برنامه خود حمایتی کدام یک از این کشور های فرانسه و رومانی شرکت می کنید، با ارائه گواهی پرینت حساب بانکی تان اثبات می کنید که این مبالغ را دارید. البته منبع این اموال نیز می بایست برای سفارت و دولت کشور مورد نظرتان روشن و مشخص باشد.

مقایسه خود حمایتی فرانسه و رومانی و اثبات میزان در آمد ثابت ماهیانه

یکی دیگر از مباحثی که در مقوله مقایسه خود حمایتی فرانسه و رومانی مطرح است، اثبات میزان در آمد ثابت ماهیانه می باشد. در برنامه های خود حمایتی کشور های مختلف معمولا جدای از ارائه پرینت حساب بانکی به منظور اثبات پشتوانه مالی کافی متقاضی، از وی درآمد ثابت ماهیانه نیز خواسته می شود. دلیل این امر نیز این است که دولت کشور مورد نظر اطمینان بیشتری حاصل نماید که شما بمنظور امرار معاش و گذران زندگی با خانواده خود در آن کشور، هیچ مشکلی از لحاظ مالی نخواهید داشت. در مقوله مقایسه خود حمایتی فرانسه و رومانی نیز چنانچه بخواهیم این دو کشور را با هم بررسی نماییم، متقاضیان شرکت در برنامه خود حمایتی کشور رومانی می بایست پیش از ورود اثبات نمایند که در کشور خود، درآمد ماهیانه به مبلغ حداقل ۲۰۰۰ یورو به صورت ثابت از منبع مالی مشخص به حساب شان واریز شده و به اصطلاح حساب شان هر ماه ۲۰۰۰ یورو شارژ می شود. این در حالیست که در برنامه خود حمایتی فرانسه این الزام وجود ندارد و نیازی به ارائه گواهی به جهت اثبات در آمد ثابت ماهیانه نمی باشد.

مقایسه خود حمایتی فرانسه و رومانی و مقایسه کیفیت زندگی در فرانسه و رومانی

از دیگر مواردی که در زمینه مقایسه خود حمایتی فرانسه و رومانی برای متقاضیان اهمیت دارد، مقایسه کیفیت زندگی، سطح رفاه و امکانات و دیگر مباحث مربوط سطح رضایت اتباع و ساکنان این کشور ها می باشد. طیف وسیعی از افراد به پاریس علاقه خاصی دارند و بدون اغراق آرزوی زندگی در پاریس و سکونت در آن را دارند. در زیبا بودن شهر پاریس شکی وجود ندارد؛ پاریس یکی از بهترین و مشهور ترین شهرهای توریستی جهان محسوب می گردد و هر ساله گردشگران زیادی از سرتاسر جهان به این شهر زیبا سفر می کنند. اما کیفیت زندگی در یک شهر یا کشور مقوله ای جداست و پارامتر های زیادی باید برای آن در نظر گرفته می شود. از جمله این پارامتر های می توان به خدمات عمومی و حمل و نقل، تفریح و سرگرمی، امنیت، خدمات پزشکی و سلامت، خدمات آموزش و پرورش، وضعیت مسکن، محیط زیست طبیعی، شرایط اجتماعی و فرهنگی و شرایط سیاسی و اقتصادی و … اشاره نمود.. به منظور دست یابی به اطلاعات بیشتر در این زمینه توصیه می کنیم به مقالاتی با عناوین بهترین شهر جهان برای کار و زندگی و همچنین کشور  رومانی برای زندگی از همین وبسایت رجوع نمایید.

هیچ کس نمی تواند منکر بالا بودن کیفیت زندگی در شهر پاریس و کشور فرانسه شود، این در حالیست که کشور فرانسه در رتبه ۱۶ ام این رنکینگ جای گرفته است

مقایسه خود حمایتی فرانسه و رومانی و مقایسه هزینه های زندگی در فرانسه و رومانی

یکی از مهم ترین مباحثی که برای متقاضیان در مقایسه خود حمایتی فرانسه و رومانی وجود دارد، مقایسه هزینه های زندگی در این کشور است. در بحث هزینه های زندگی نیز اگر بخواهیم پاریس وبخارست را بعنوان پابتخت و پرچم دار این دو کشور با هم مقایسه کنیم، هزینه زندگی در رومانی به مراتب پایین تر از فرانسه می باشد. لذا بر حسب کیفیت زندگی ، سطح رفاه و امکانات شهر وین و به طور کلی کشور رومانی از کشور فرانسه بالاتر و هزینه های زندگی در رومانی نیز پایین تر از  فرانسه می باشد

مقایسه خود حمایتی فرانسه و رومانی و مقایسه شرط حضور

عموما یکی از شروط اخذ اقامت از طریق خود حمایتی و تمکن مالی ، شرط حضور متقاضی و خانواده وی در کشور مورد نظر می باشد. دولت کشور هایی که به سرمایه داران خارجی از طریق برنامه خود حمایتی، پیشنهاد اقامت می دهند، از آنجایی که سرمایه متقاضیان تنها بر روی حساب خودشان قرار دارد و این سرمایه به کشور مقصد، منتقل نمی گردد؛ یک راه حل تدارک دیده اند تا سرمایه ی متقاضیان به کشور آنها منتقل شود و آن الزام و شرط حضور است. در واقع دولت این کشورها، متقاضیان برنامه های خود حمایتی خود را ملزم نمی کنند که سرمایه شان را به کشور شان منتقل نمایند، اما با الزامی که برای شرط حضور آن ها قرار داده اند، در واقع خواه نا خواه سرمایه ی متقاضیان حتی برای گذران زندگی هم که شده به کشور مقصد وارد می شود. به این صورت که متقاضیان با اجاره کردن یا خرید منزل، خرید وسیله نقلیه، خرید لوازم و کالاهای مصرفی و … به اقتصاد کشور مقصد کمک می کنند، بدین ترتیب ، سرمایه از کشور متقاضی به کشور مقصد مهاجرت منتقل می شود.

شرط حضور در بسیاری از برنامه خود حمایتی بسیاری از کشور ها نظیر رومانی وجود دارد، شرط حضور متقاضی و خانواده وی در اتریش، ۶ ماه در سال می باشد، اما یکی از بزرگترین مزایای برنامه خود حمایتی فرانسه عدم شرط حضور است. در واقع شما در اخذ اقامت فرانسه از طریق خود حمایتی و تمکن مالی نیازی به حضور الزامی در کشور فرانسه نخواهید داشت.

مقایسه خود حمایتی فرانسه و رومانی و ظرفیت پذیرش متقاضی

یکی دیگر از مواردی که در مقایسه خود حمایتی فرانسه و رومانی وجود دارد، Quota‌ یا ظرفیت پذیرش سالانه متقاضیان می باشد. کشور رومانی در برنامه خود حمایتی خود دارای محدودیت در پذیرش متقاضی است و هر متقاضی اخذ اقامت اتریش از طریق خود حمایتی، که توانست سریعتر شروط برنامه را اجرایی کرده و مدارک مورد نیاز را ارائه دهد، ویزای ورود به رومانی را اخذ نموده و وارد این کشور شود، شامل برنامه اخذ اقامت رومانی از طریق خود حمایتی خواهد شد و طبعا از آنجایی که برنامه خود حمایتی اتریش یکی از کم نظیر ترین برنامه های خود حمایتی جهان است، متقاضیان زیادی در سر تا سر کشور های جهان هر ساله در این برنامه شرکت می کنند و رقابت بر سر آن سنگین است. لذا اگر متقاضیان و علاقمندان، قبل از پر شدن ظرفیت محدود بمنظور شرکت برنامه خود حمایتی رومانی اقدام کنند، با احتمال بیشتری موفق به اخذ اقامت اتریش از این طریق خواهید شد. چنانچه قصد شرکت در برنامه خود حمایتی رومانی را دارید، باید خدمتتان عرض کنیم که بنیاد مهاجرتی دکترسعید محمدی در طول سال در یک بازه زمانی خاص، تعدادی از علاقمندان و متقاضیان به جهت انجام پروسه های حقوقی – مهاجرتی برنامه خود حمایتی اتریش می پذیرد. لذا بهتر است در این خصوص با دفاتر موسسه تماس حاصل فرمایید، یا در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و تلگرام ما را دنبال کنید، تا در صورت اعلام پذیرش خودحمایتی رومانی توسط ما، در اسرع وقت بتوانید اقدام نمایید.

از دیگر ویژگی های برنامه خود حمایتی فرانسه این است که ظرفیت و محدودیت خاصی جهت پذیرش متقاضی برای آن وجود ندارد و این یکی از نکات مثبت این برنامه است؛ اما یکی از معایب و ایرادات اخذ اقامت فرانسه از طریق برنامه خود حمایتی این است که ویزای آن Subjective است. در بخش بعدی مقاله توضیحات بیشتری در این مورد در مقوله مقایسه خود حمایتی فرانسه و رومانی ارائه خواهد شد.

مقایسه خود حمایتی فرانسه و رومانی و نظر آفیسر صدور ویزا

به طور کلی سیستم صدور ویزای کشور ها به دو صورت است :

سیستم صدور ویزای Subjective‌

در سیستم صدور ویزای سابجکتیو نظر نهایی و تمام کننده را تنها آفیسر صدور ویزا اعلام می نماید و می تواند کاملا به دلایل نا معقول با وجود اینکه شما تمام شرایط اخذ ویزا را داشته باشید، در خواست ویزای شما را رد کند و جای هیچ گونه اعتراضی در این سیستم صدور ویزا برای متقاضی وجود ندارد. بهترین مثال برای ویزا های سابجکتیو ویزای ویزای توریسیتی آمریکاست.

سیستم صدور ویزای Objective

در سیستم صدور ویزای آبجکتیو ، برنامه های اقامتی معمولا به صورت امتیازی ارائه می گردد؛ احتمال اخذ ویزا بسیار بالاتر از سیستم سابجکتیو است، امتیازات بر اساس سن، میزان تمکن مالی، مدرک زبان و سایر پارامتر ها به متقاضی اختصاص می یابد و آفیسر صادر کننده ویزا با توجه به امتیازات اخذ شده و نحوه ارائه صحیح و چیدمان مدارک متقاضی رأی نهایی را صادر می نماید. در این سیستم اگر آفیسر به اشتباه درخواست ویزای شما را رد نماید، امکان اعتراض وجود دارد.

سفارت ـ آفیسر صدور ویزا

حال به موضوع اصلی مقاله یعنی مقایسه خود حمایتی فرانسه و رومانی بر می گردیم. گفته شد که از معایب برنامه خود حمایتی فرانسه با وجود اینکه از ظرفیت پذیرش متقاضی نامحدودی برخوردار است، این است که ویزای آن سابجیکتیو است. یعنی حتی اگر شرایط شما به منظور اخذ ویزای خود حمایتی فرانسه ایده آل و بی نقص هم که باشد، باز نظر نهایی را آفیسر صدور ویزا صادر می کند و همین امر ممکن است که به رد شدن درخواست شما برای شرکت در برنامه خود حمایتی فرانسه منجر گردد. نکته شایان توجه در باب شرکت در برنامه خود حمایتی فرانسه این است که اگر با بنیاد مهاجرتی دکترسعید محمدی برای این برنامه اقدام کنید، ما به گونه ای سیستم پرونده شما و هزینه های تان را مدیریت می کنیم که ریسک و هزینه زیادی روی شما بعنوان موکل مان وجود نداشته باشد.

مقایسه خود حمایتی فرانسه و رومانی و طول پروسه اقدام

یکی دیگر از مواردی که ممکن است در مقایسه خود حمایتی فرانسه و رومانی برای شما  حائز اهمیت باشد، طول مدت پروسه اقدام جهت اخذ اقامت از طریق برنامه خود حمایتی هر دو کشور است. پروسه اقدام برای برنامه خود حمایتی رومانی ۶ تا ۱۰ ماه به طول می انجامد و در صورت موفقیت در اخذ ویزا پس از مدت زمان مذکور می تواند وارد اتریش شده و اقامت قانونی این کشور را اخذ نموده باشید. پروسه مذکور نیز برای خود حمایتی فرانسه ۴ الی ۷ ماه به طول خواهد انجامید. خواننده گرامی این مقاله توسط بنیاد مهاجرتی دکترسعید محمدی نگارش گردیده و به رشته تحریر درآمده است،.

مقایسه خود حمایتی فرانسه و رومانی و لزوم بهره مندی از وکیل مهاجرت

همانطور که در ابتدای این نوشتار متوجه شدید، شرایط اخذ اقامت کشور ها از طریق خود حمایتی یا تمکن مالی دارای پروسه ای است پیچیده که نحوه ارائه مدارک لازم از جمله پرینت حساب بانکی و دیگر مدارکی که باید به شیوه ای خاص ترجمه و با چیدمانی مناسب به آفیسر صدور ویزا ارائه شوند، بسیار اهمیت دارد. همچنین قوانین و مقررات اقامتی در هر یک از کشور های رومانی و فرانسه با یکدیگر متفاوت است. این جاست که اگر قصد موفقیت در اخذ اقامت کشور مورد علاقه خود از طریق برنامه خود حمایتی را دارید، از الزامات این است که از یک وکیل متخصص در زمینه مهاجرت راهنمایی و یاری بگیرید، چرا که بسیاری از افراد اگر بصورت خود جوش و بدون کمک وکیل حاذق مهاجرتی بدین امر اقدام نمایند، با احتمال بسیار بالا شکست خواهند خورد و ویزای آنها رد خواهد شد و ردی ویزا نیز سبب مشکل تر شدن دستیابی به موفقیت در اقدام مجدد شده و همانند یک نمره منفی در پرونده مهاجرتی فرد ثبت می گردد. لذا توصیه اکید ما پس از مقایسه خود حمایتی فرانسه و رومانی و اقدام به جهت شرکت در هرکدام از این برنامه های این است که حتما از وکیل مهاجرت بمنظور طی کردن پروسه اقامتی خود یاری بگیرید. بنیاد مهاجرتی دکترسعید محمدی مفتخر است که شما عزیزان را در زمینه های اخذ اقامت هر دو کشور فرانسه و رومانی از طریق شرکت در برنامه خود حمایتی راهنمایی و یاری نموده و در این خصوص خدمات مطلوب و با کیفیت ارائه نماید.

مشاوره مهاجرتی ـ وکیل مهاجرت ـ مهاجرت

همچنین برای دستیابی به اطلاعات جزئی تر و دقیق تر در باب برنامه های خود حمایتی کشور های رومانی و فرانسه یا دیگر برنامه های اقامتی کشور ها، موضوع مورد نظرتان را با کلید واژ بنیاد مهاجرتی در گوگل سرچ نموده تا به جدیدترین و موثق ترین اطلاعات مهاجرتی دست یابید.

نکته بسیار مهمی که در مقوله مقایسه خود حمایتی رومانی و فرانسه وجود دارد و ممکن است تا به حال برای شما عزیزان جا نیفتاده باشد، مقوله اجازه کار در روش خود حمایتی است. وقتی می گوییم که طبق قوانین روش خود حمایتی، شما تا چند سال اجازه کار در کشور مذکور را ندارید، به این معنا نیست که به هیچ عنوان نتوانید در کشور مربوطه کار کنید یا فعالیت کاری و تجاری داشته باشید، بلکه به شما اجازه داده نمی شود که در اصطلاح عامیانه جای یک نیروی کار اروپایی را اشغال کنید و گرنه شما می توانید خودتان کسب و کار یا شرکت تان را راه اندازی نمایید و به درآمد های بالا حین اقامت تان دست یابید.

مقایسه خود حمایتی فرانسه و رومانی و بررسی مزایای و معایب کلی برنامه خود حمایتی هر دو کشور

در این بخش به صورت کلی و اجمالی به تجمیع هر آنچه که گفته شده پرداخته و با ارائه مزایا و معایب هر یک به صورت کامل به مقایسه خود حمایتی فرانسه و  رومانی خواهیم پرداخت :

مقایسه خود حمایتی فرانسه و رومانی و سخن پایانی

مقایسه خود حمایتی فرانسه و رومانی در این مقاله به صورت مفصل در این مقاله انجام شد. گفتیم که برنامه خود حمایتی برنامه ای است که الزامی بر این نیست که متقاضی سرمایه خود را به کشور مقصد انتقال دهد، اما می تواند بدون اجازه کار برای یک کارفرمای بومی اقامت آن کشور را بدست آورد. امیدواریم توانسته باشیم که به تمامی سوالات شما در باب مقایسه خود حمایتی فرانسه و رومانی پاسخ داده و همه ابهامات شما را بر طرف سازیم. در صورت وجود هر گونه سوال در این خصوص می توانید پرسشهای خود را هم در بخش پرسش و پاسخ همگانی و هم در بخش کامنتهای همین مقاله مطرح نمایید تا در سریعترین زمان ممکن به جواب سوالات خود دست یابید.

3 رتبه برتر
× جهت دریافت مشاوره رایگان