×

جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

سوئد ازدواج

اقامت سوئد از طریق ازدواج

یکی از راه های مهاجرت به سوئد ازدواج با یک فرد سوئدی است.

برای جلوگیری از کلاهبرداری در این مورد از شما سوالاتی پرسیده می شود که باید مقامات سوئدی در مورد آن ها توجیه کنید .

شما باید در مورد خانه ای که میخواهید ، مدت زمان زندگی با همسرتان، زبان گفتاری خود و همسرتان ،روش آشنایی ، خانه ای که در آن زندگی کنید پاسخ دهید.

 در این حالت در ابتدا یک ویزای دو ساله صادر می شود و پس از اقامت در سوئد داده می شود.

سازمان حقوقی مهاجرتی دکترسعید  محمدی با سال ها تجربه در امر مهاجرت به اروپا و اخذ ویزای شینگن اروپا و با کادری مجرب از وکلای پایه یک دادگستری و با آگاهی از کلیه شرایط مهاجرتی شما را تا رسیدن به مقصد نهایی یاری خواهد کرد.

شما با یافتن راهی برای اقامت در اروپا با کمترین هزینه می توانید ،از بهترین راه برای مهاجرت خود بهره مند شوید. برای مشاوره با این مجموعه می توانید با ما تماس بگیرید.

قوانین ازدواج در سوئد

ازدواج در سوئد

 اخذ اقامت سوئد از طریق ازدواج و شرایط ازدواج با سوئدی در این نوشتار مورد بررسی و تحلیل علمی قرار گرفته است. شرایط اخذ اقامت سوئد از طریق ازدواج چیست ؟ آیا با ازدواج با یک سوئدی می توان تابعیت این کشور را کسب کرد؟ مدارک موردنیاز برای ثبت ازدواج در سوئد شامل چه مواری می شوند؟

 ازدواج با سوئدی را می توان به عنوان یکی از راههای مهاجرت به سوئد در نظر گرفت چرا که با ازدواج در سوئد و با فرد تبعه ی سوئدی شخص متقاضی می تواند اقامت و تابعیت خود را نیز بدست آورد . اخذ اقامت سوئد از طریق ازدواج با سوئدی شاید یکی از مواردی باشد که طرفداران بسیاری دارد اما هر فرد برای اخذ اقامت و تابعیت از طریق ازدواج در سوئد باید بتواند با فردی که تابعیت سوئد را دارا است ازدواج نماید تا بتواند از این طریق درخواست اقامت و سپس تابعیت خود را نیز مطرح نماید.

بنیاد مهاجرتی دکترسعید  محمدی در مقاله ای که پیش روی خود دارید به بررسی شرایط ازدواج در سوئد می پردازد تا در صورتی که قصد ازدواج با سوئدی را دارید بتوانید اطلاعات کافی در این مورد داشته باشید. در نظر داشته باشید که اخذ اقامت از طریق تولد فرزند برای والدین روش مناسبی نمی باشد و پیشنهاد می شود که در ابتدا والدین مهاجرت کرده و سپس فرزندان از طریق آن ها اقامت کشور موردنظر را کسب کنند.

ازدواج در سوئد و بررسی اولیه

ازدواج در سوئد و شرایط و قوانین ازدواج

ازدواج در سوئد و قوانین اخذ تابعیت از طریق ازدواج با سوئدی

ازدواج در سوئد و مدارک لازم برای اخذ ویزای ازدواج در سوئد

ازدواج در سوئد و اخذ اقامت دائم از طریق ازدواج با سوئدی

ازدواج در سوئد و شرایط ازدواج همجنسگرایان در سوئد

ازدواج در سوئد و شرایط و قوانین ازدواج با سوئدی

مهاجرت به سوئد

اگر بخواهیم در مورد مهاجرت به سوئد مطالبی را بیان نماییم باید بگوییم که شیوه های گوناگونی برای مهاجرت به سوئد وجود دارد که شاید بتوان گفت  یکی از پر طرفدار ترین روش های مهاجرت به سوئد ازدواج در سوئد باشد که البته برای ازدواج در سوئد باید شرایط ازدواج نیز مهیا باشد تا شخصی که از این طریق اقدام می نماید ،بتواند به اقامت و تابعیت سوئد دست یابد.

 طبق قوانینی که در مورد ازدواج در سوئد وجود دارد باید گفت که در صورتی که قصد اخذ اقامت و تابعیت سوئد را داشته باشید باید با فردی ازدواج نمایید که تابعیت سوئد را داشته باشد در این صورت می توانید به اقامت و تابعیت سوئد نیز دست یابید.

امتیاز اصلی اخذ تابعیت از طریق ازدواج با تبعه سوئدی در دوره زمانی کوتاهتر برای درخواست پاسپورت سوئدی می باشد. متقاضیان از این طریق می توانند پس از 3 سال ازدواج و اقامت در سوئد، پاسپورت سوئدی خود را درخواست نمایند.

قوانین ازدواج در سوئد

فردی که تابعیت سوئد را دارا می باشد در صورتی که قصد ازدواج با فرد غیر تبعه را داشته باشد باید بتواند اثبات نماید که می تواند هزینه های زندگی شریک زندگی خود را نیز تامین نماید تا پس از ازدواج امکان دریافت ویزای ازدواج و سپس اخذ اقامت و تابعیت برای شخص غیر تبعه نیز وجود داشته باشد. مطابق با قوانین سوئد شخصی که قصد ازدواج در سوئد را دارد باید به سن ۱۸ سال تمام نیز رسیده باشد تا بتواند با فرد مورد نظر خود ازدواج نماید، همچنین پس از ازدواج با فرد مورد نظر خود و در صورتی که قصد اخذ تابعیت سوئد را داشته باشد باید بتواند به زبان سوئدی نیز تسلط کافی را داشته باشد.

ازدواج در سوئد و شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای ازدواج در سوئد

مدارکی که فرد متقاضی برای اخذ ویزای ازدواج به آن نیازمند است به شرح زیر خواهد بود :

ارائه گواهی تجرد و یا تاهل شخص متقاضی

ارائه گواهی طلاق در صورتی که شخص متقاضی قبلا متاهل بوده باشد و یا ارائه گواهی فوت همسر سابق

پس از ارائه این مدارک به سفارت شخص متقاضی در روز خاصی برای مصاحبه به سفارت دعوت خواهد شد که در واقع هدف اصلی برای مصاحبه اثبات واقعی بودن ازدواج می باشد که در این شرایط شخص متقاضی باید تمامی مدارک خود را مبنی بر واقعی بودن ازدواج ارائه نماید.

ازدواج در سوئد و شرایط و اخذ اقامت دائم از طریق ازدواج با سوئدی

نکته حائز اهمیتی که وجود دارد این است که در صورت ازدواج با فرد سوئدی ،شخص متقاضی باید تمامی مدارک خود را برای درخواست ویزای ازدواج به سفارت سوئد تحویل نماید تا در صورت بررسی تمامی مدارک ویزای ازدواج شخص متقاضی نیز صادر گردد البته ارائه اسناد مالی شخص سوئدی نیز در اخذ ویزای فرد متقاضی حائز اهمیت می باشد.

ازدواج در سوئد و شرایط ازدواج همجنسگرایان در سوئد

کشور سوئد جز هفتمین کشوری است که ازدواج همجنسگرایان را به رسمیت شناخته است . ازدواج همجنسگرایان در سوئد در اول آوریل سال ۲۰۰۹ تصویب شد .

با به رسمیت شناختن ازدواج همجنسگرایان در سوئد باید گفت که ازدواج ۲ همجنس از نظر قانون کشور سوئد منعی ندارد اما بر خلاف این قانون تعدد زوجین در کشور سوئد پذیرفته شده نیست و منع قانونی خواهد داشت.

قوانین ازدواج در سوئد

ازدواج در سوئد و نتیجه گیری کلی

در انتها و در مورد ازدواج در سوئد باید گفت که شرایط و قوانین متعددی برای ازدواج در سوئد وجود دارد . در صورتی که قصد ازدواج با یک تبعه ی سوئدی را دارید باید بدانید که مطابق با قوانین سوئد شخص متقاضی باید به سن ۱۸ سال تمام رسیده باشد تا از نظر قوانین سوئد مانعی برای ازدواج و تشکیل زندگی مشترک نداشته باشد.

همچنین در صورتی که قصد ازدواج با یک تبعه ی سوئد را دارید ،باید بتوانید اثبات نماید که این ازدواج یک ازدواج واقعی بوده، تا بتوانید از این طریق اقامت و تابعیت کشور سوئد را نیز دریافت نمایید.

 در صورت ازدواج با یک تبعه ی سوئدی شخص متقاضی در ابتدا یک ویزای ۲ ساله و سپس اقامت دائم و پس از آن می تواند، پاسپورت کشور سوئد را نیز دریافت نماید.

بنیاد مهاجرتی دکترسعید محمدی در این مقاله ای که مطالعه فرمودید/ سعی بر آن داشت تا شما را با قوانین و شرایط ازدواج در سوئد آشنا نماید. همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ازدواج در سوئد از مشاوره رایگان کارشناسان بنیاد مهاجرتی دکترسعید محمدی بهره مند گردید .

بنیاد مهاجرتی دکترسعید محمدی

3 رتبه برتر
× جهت دریافت مشاوره رایگان