×

جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

سوئد تحصیلی

 

ویزای تحصیلی سوئد

، شرایط دریافت ویزای تحصیلی سوئد و اخد اقامت و مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی سوئد کدام است؟

آیا تحصیل در سوئد و دریافت ویزای تحصیلی سوئد منجر به اخذ اقامت و تابعیت در این کشور می گردد؟

آیا دانشگاه های برتر سوئد را می شناسید؟ شرایط دریافت ویزای تحصیلی سوئد به چه طریقی است؟

برای پاسخ گویی به این سوالات مقاله پیش رو را برای شما عزیزان نگارش نمودیم و اصلی ترین نکات را در این خصوص توضیح می دهیم. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید  محمدی  با تماس گرفته و با تیم وکلا و کارشناسان ما مشاوره تخصصی دریافت نمایید.

ویزای تحصیلی سوئد و شرایط عمومی

ویزای تحصیلی سوئد در مدارس سوئد

ویزای تحصیلی سوئد در مقطع کارشناسی

ویزای تحصیلی سوئد در مقطع کارشناسی ارشد

ویزای تحصیلی سوئد در مقطع سوئد

ویزای تحصیلی سوئد به همراه بورس تحصیلی

ویزای تحصیلی سوئد و هزینه زندگی و تحصیل در سوئد

ویزای تحصیلی سوئد و کار دانشجویی

ویزای تحصیلی سوئد و بررسی ویزای همراه

ویزای تحصیلی سوئد و معرفی دانشگاه های برتر سوئد

ویزای تحصیلی سوئد و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی سوئد

ویزای تحصیلی سوئد و موقعیت کار پس از تحصیل

ویزای تحصیلی سوئد و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

ویزای تحصیلی سوئد و شرایط عمومی

اخذ ویزای تحصیلی سوئد نیازمند آن است که اطلاعات و شناخت کلی نسبت به این کشور داشته باشیم. این کشور پهناور که چهارمین کشور بزرگ اروپا محسوب می شود. در شمال اروپا و شبه جزیره اسکاندیناوی واقع شده است و با کشور های نروژ، فنلاند و دانمارک همسایه می باشد. پایتخت و بزرگ ترین شهر آن استکهلم است. زبان رسمی این کشور سوئدی بوده و واحد پول آن کرون سوئد است. سوئد جمعیتی بالغ بر 10،065،389 نفر را دارا می باشد و مساحت آن 449،664 کیلومتر مربع است. دین اکثر مردم سوئد مسیحی می باشد.

جغرافیای سوئد عمدتاً هموار می باشد اما کوه هایی در غرب آن قرار دارد. سیستم دولتی آن سلطنتی می باشد؛ رئیس کشور، پادشاه است و رئیس دولت نخست وزیر می باشد. سوئد یک سیستم اقتصادی متنوع دارد که در آن آزادی های فردی متعددی همراه با برنامه ریزی اقتصادی متمرکز و مقررات دولتی وجود دارد. سوئد عضو اتحادیه اروپا است.

ویزای تحصیلی سوئد برای مدارس سوئد

تحصیل در کشور سوئد برای تمامی اتباع این کشور از سن 7 سالگی اجباری و افراد می توانند در مدارس دولتی این کشور به صورت رایگان تحصیلات خود را ادامه دهند. البته تحصیل اجباری در مدارس از سن 6 سال شروع می شود که از پیش دبستانی تا در مدرسه ابتدایی می باشد. تحصیلات ابتدایی و متوسطه جز دوره های اجباری در سوئد است این دوره تحصیلی شامل 9 سال می باشد که پس از آن 3 سال دوره دبیرستان است تا سال 12 که پس از این دوره افراد آماده می شوند برای ورود به دانشگاه و ادامه تحصیل در مقاطع عالی دانشگاهی.

تحصیل برای اتباع کشورهای اتحادیه اروپا در این کشور نیز امکان پذیر است و اتباع این کشورها می توانند از رایگان بودن تحصیل برای فرزندان خود استفاده کنند. شرایط تحصیل برای اتباع خارج از اتحادیه اروپا در صورتی که والدین به واسطه یکی از روش های مهاجرتی اقامت این کشور را اخذ نموده باشند برای فرزندان آنها رایگان می باشد.

در غیر این صورت اگر فردی بخواهد فرزند خود را در مدارس کشور سوئد ثبت نام کند باید در این کشور فردی را به عنوان قیم قانونی فرزند خود معرفی کند یا اینکه از مدارس شبانه روزی این کشور برای فرزند خود درخواست پذیرش کند که در این دو صورت هزینه های بالایی را افراد باید تقبل کنند که به همین دلیل پیشنهاد ما انتخاب کشورهایی مانند کانادا، استرالیا، اسپانیا و… برای تحصیل فرزندان می باشد.

ویزای تحصیلی سوئد در مقطع کارشناسی

تحصبل در مقطع کارشناسی برای اتباع کشورهای دیگر امکان پذیر است و تحصیل در این مقطع بیشتر شامل مطالعات تکمیلی و تمرکز بر روی دروس می باشد. دوره لیسانس در سوئد به دو زبان سوئدی و انگلیسی برگزار می شود که برای ورود به دوره انگلیسی زبان، فرد باید مدرک زبان آیلتس 6 را داشته باشد. دوره کارشناسی در سوئد معمولاً 3 ساله یا 4 ساله است که البته بستگی به رشته و دانشگاه دارد. در مجموع فرد باید 180 واحد درسی را در این دوره بگذراند. افراد متقاضی ورود به مقطع لیسانش باید توجه داشته باشند که ارائه مدرک دیپلم 12 ساله تحصیلی اجباری است. اجازه کار دراین مقطع 10 الی 20 ساعت در هقته می باشد.

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی البته بستگی به رشته و دانشگاه دارد که بصورت میانگین بین 80,000 تا 130,000 کرون معادل 8,300 تا 13,000 یورو در سال می باشد.

ویزای تحصیلی سوئد در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نیز همانند دوره لیسانس به دو زبان انگلیسی و سوئدی برای دانشجویان بین المللی امکان پذیر می باشد. برنامه ها و رشته های ارائه شده در این مقطع برای دانشجویان بین المللی به سرعت در حال گسترش است. رشته های ارائه شده در دانشگاه های سوئد در حال حاضر بیش از 900 رشته می باشد که اغلب این رشته ها در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی تدریس می شوند. مدرک زبانی که افراد برای ادامه تحصیل در این مقطع باید ارائه دهند مدرک زبان آیلتس 6.5 است. دوره تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در سوئد یک سال نیم تا دو سال می باشد و افراد باید طی گذراندن این دوره تعداد 60 الی 120 واحد درسی را بگذرانند.

برای اخذ پذیرش در مقطع فوق لیسانس افراد باید آخرین مدرک تحصیلی خود را ارائه دهند یا اینکه معادل مدرک لیسانس ارائه شود. اجازه کار حین تحصیل در این مقطع 20 الی 30 ساعت در هفته می باشد. البته دانشجویان در روزهای تعطیل و غیر درسی می توانند به صورت تمام کار کنند. هزینه تحصیل در مقطع فوق لیسانس بطور میانگین حدود 130,000 کرون معادل 13,000 یورو در سال می باشد.

ویزای تحصیلی سوئد در مقطع دکترا

تحصیل در مقطع دکترا در سوئد مانند دیگر کشورها مستلزم ارائه تاییدیه از سوی استاد راهنما می باشد. تحصیل در این مقطع بیشتر متمرکز بر تحقیق و پژوهش، مطالعات آموزشی و سمینارها می باشد. دوره تحصیل در این مقطع معمولا 4 سال می باشد. افراد باید پس از ورود به مقطع دکترا حدود 240 واحد درسی را پاس کنند. اجازه کار در این مقطع 30 الی 40 ساعت در هفته می باشد که این درآمد به وجود آمده از می تواند بخشی از هزینه های افراد را پوشش دهد.

برای درخواست پذیرش در مقطع دکترا دانشجویان می توانند به دو طریق عمل کنند.

در دکترای علوم، فناوری، مهندسی و ریاضی اغلب عنوان پروژه های خاصی اعلام می شود. شما باید زمینه های تحقیقاتی اعلام شده را بررسی کنید و با توجه به آن ها پروپوزال تحقیقاتی خود را ارائه دهید. این اغلب به معنای ارائه یک بیانیه شخصی به همراه CV تحصیلی شما است.

دانشجویان هنر، علوم انسانی و علوم اجتماعی معمولاً ایده های خود را ارائه دهند. شما می توانید پس از کسب راهنمایی و مشورت از یک استاد سوپروایزر، پروپوزال تحقیقاتی خود را آماده کنید.

دانشگاه سلطنتی سوئد (KTH)

ویزای تحصیلی سوئد به همراه بورس تحصیلی

در کشور سوئد در مقاطع مختلف بورسیه تحصیلی ارائه می شود که هیچ یک از آن ها به ایرانی ها تعلق نمی گیرد. این بورسیه ها مخصوص کشورهایی که به شرح ذیل است.

Guest scholarship program

این نوع بورسیه تحصیلی ویژه دانشجویانی است که به صورت مهمان در رشته زبان و ادبیات سوئدی مشغول به تحصیل هستند و این افراد توانایی پرداخت هزینه های خود را ندارند و جز اتباع کشورهای جنگ زده و فقیر به حساب می آیند. کشورهایی که اتباع آن ها می توانند این بورسیه را اخذ نمایند شامل لبنان، فلسطین، بوسنی و … می باشند. این نوع بورسیه در هر سه مقطع دانشگاهی ارائه می شود.

Visby

بورسیه تحصیلی ویسبی برای اتباع کشورهای حوزه دریای بالتیک و اروپای شرقی می باشد. این کشورها شامل استونی، لیتوانی، لاتویا و همچنین کشورهای بلاروس، اوکراین، روسیه و لهستان است. این بورسیه نیز در هر سه مقطع تحصیلی دانشگاهی صادر می شود.

Swedish-Turkish program

این نوع بورسیه تحصیلی در برخی رشته های علوم اجتماعی و رشته حقوق برای اتباع کشور ترکیه صادر می شود.

بورس تحصیلی سوئد

ویزای تحصیلی سوئد و هزینه زندگی و تحصیل در سوئد

مساله مهم و مورد توجه برای دریافت ویزای تحصیلی سوئد توجه به هزینه های تحصیل در این کشور است که با توجه به تنوع دانشگاه ها و رشته ها متفاوت است. هزینه تحصیل در سوئد از 80،000 کرون تا نهایتاً 130،000 کرون است. این در حالی است که هزینه تحصیل در سوئد تا سال 2010 به صورت رایگان بوده، اما پس از آن از سال 2011 این سیستم تغییر نموده و در حال حاضر مستلزم صرف هزینه است.

هزینه زندگی دانشجویی در سوئد برای دانشجویان بین المللی حدود 8،000 کرون در ماه گزارش گردیده است. در جدول زیر لیست برخی از اقلام حیاتی در سوئد به همراه قیمت آن ها درج گردیده است.

مایحتاج  هزینه

یک وعده غذایی در رستوران های ارزان قیمت 100.00  کرون

غذا برای دو نفر در یک رستوران متوسط        600.00  کرون

Mc Meal  در McDonalds یا یک غذای کمبو          78.50  کرون

یک لیتر شیر        10.89  کرون

یک قرص نان سفید تازه 500 gr      21.52  کرون

یک کیلو برنج سفید            23.60  کرون

12 عدد تخم مرغ   26.98  کرون

یک کیلو پنیر محلی            84.63  کرون

یک کیلو سینه مرغ بدون پوست و بدون استخوان            93.35  کرون

یک کیلو گوشت گوساله       139.83  کرون

یک کیلو سیب       23.99  کرون

یک کیلو موز       21.13  کرون

یک کیلو پرتقال    22.90  کرون

یک کیلو گوجه فرنگی        27.46  کرون

یک کیلو سیب زمینی          9.73  کرون

یک کیلو پیاز       10.55  کرون

کاهو ( یک سر )   17.99  کرون

بطری آب 1.5 لیتری          13.80  کرون

بلیط یک طرفه حمل و نقل محلی        29.50  کرون

رفت و آمد معمول ماهانه     750.00  کرون

تاکسی 1 کیلومتر   15.00  کرون

تاکسی 1 ساعت انتظار        515.00  کرون

یک لیتر بنزین      14.99  کرون

هزینه یک روز کامل مهدکودک برای یک ماه   2،106 کرون

مدرسه ابتدایی بین المللی برای یک سال برای یک کودک 30،500 کرون

ویزای تحصیلی سوئد و کار دانشجویی

برای دانشجویان بین المللی و متقاضیان ویزای تحصیلی سوئد، کار دانشجویی و امکان کار کردن حین تحصیل پیش بینی شده است. بنابراین افرادی که اجازه اقامت دارند، امکان کار ضمن تجصیل نیز برای آنان فراهم می باشد که البته ساعات کاری آنها نباید به هیچ عنوان از 40 ساعت در هفته تجاوز نماید. این به این منظور است که به تحصیل و درس دانشجویان لطمه ای وارد نشود. امکان کار کردن در محیط دانشگاه ها در کتابخانه و کافه تریا برای دانشجویان میسر می باشد، همچنین امکان کار کردن در خارج از محیط دانشگاه در فروشگاه های لباس و فروشگاه های مواد غذایی و موسساتی که نیازمند نیرو به صورت پاره وقت می باشند نیز وجود دارد.

ویزای تحصیلی سوئد و بررسی ویزای همراه

از مهم ترین دغدغه های افراد متقاضی ویزای تحصیلی سوئد، خصوصا افرادی که متاهل می باشند، بررسی ویزای همراه در این کشور است. طبق قوانین کشور سوئد، افرادی که به عنوان همراه محسوب می شوند، عبارتند از:

همسر

فرزندانی که زیر 18 سال سن داشته و ازدواج نکرده باشند.

شریک زندگی

در صورتی که ویزای تحصیلی شخص برای بیش از 6 ماه صادر شده باشد، اجازه کار به همراه داده می شود. برای درخواست ویزای همراه مدارکی لازم است که باید به صورت واضح و شفاف مورد بررسی قرار گیرند. مدارکی که برای درخواست ویزای همراه مورد نیاز است عبارنتد از:

کپی صفحه هایی از گذرنامه که نشانگر اطلاعات شخصی شما باشد.

کپی گواهی ازدواج

کپی مدارکی که ثابت کند شما با هم زندگی مشترک داشته اید.

کپی وضعیت اقامت شخص ساکن در سوئد

گواهی تولد یا اسناد معادل آن

2 عطعه عکس رنگی

ویزای تحصیلی سوئد و معرفی دانشگاه های برتر سوئد

معمولا افراد برای اخذ ویزای تحصیلی سوئد نیازمند اطلاعاتی در مورد دانشگاه های برتر آن می باشند، چرا که با تحصیل در دانشگاه های بهتر، می توانید بعد از تحصیل در موقعیت های کاری بهتری قرار گرفته و درآمد بهتری را کسب نمایند. در جدول زیر اسامی دانشگاه های سوئد به همراه رنک کشوری و رنک جهانی آن ها نمایش داده شده است.

رتبه جهانی          نام دانشگاه           رنک کشوری

67        دانشگاه اوپسالا     1

77        دانشگاه لوند         2

122      دانشگاه استکهلم     3

143      KTH موسسه تکنولوژی      4

201      دانشگاه گوتنبرگ  5

214      Chalmers دانشگاه تکنولوژی         6

285      دانشگاه لینکوپینگ 7

298      دانشگاه اومآ         8

510      Karolinska موسسه          9

650      دانشگاه علوم پزشکی سوئد   10

842      دانشگاه اقتصاد استکهلم       11

1159    Lulea دانشگاه تکنولوژی   12

1361    Blekinge موسسه تکنولوژی           13

1409    دانشگاه لینئوس     14

1426    دانشگاه مالمو       15

ویزای تحصیلی سوئد و مدارک مورد نیاز اخذ آن

اخذ ویزای تحصیلی سوئد نیازمند مدارکی است که در صورتی که درخواست به صورت کتبی باشد، باید در دو نسخه تنظیم گردد. یک نسخه اصلی و فتوکپی برابر اصل که از اصل آن تهیه شده باشد. برای درخواست به صورت آنلاین نیز باید کلیه اسناد و مدارک لازم آپلود شوند که نباید حجم آنها بیش از 2 مگابایت باشد. مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی سوئد عبارتند از:

گذرنامه معتبر دارای حداقل 6 ماه اعتبار

نامه پذیرش

اگر کمتر از یک سال در سوئد اقامت داشته باشید باید مدارک بیمه نیز ارائه دهید.

پرداخت حداقل 2 ترم هزینه تحصیلی

اثبات ظرفیت و توانایی مالی حداقل برای یک سال هزینه های تحصیل و زندگی

درخواست شما مبنی بر اینکه چرا کشور سوئد را برای تحصیل انتخاب نمودید که 1،000 کاراکتر و حداقل 150 کلمه داشته باشد.

آخرین مدرک تحصیلی و سوابق کاری شما

هزینه درخواست ویزای تحصیلی سوئد که برای افراد بزرگسال 1،000 کرون سوئد و برای افراد زیر 18 سال 500 کرون سوئد است.

پروسه اخذ ویزای تحصیلی سوئد معمولا 90 روز به طول می انجامد که ممکن است در صورت زیاد بودن متقاضیان بیشتر هم زمان ببرد.

ویزای تحصیلی سوئد و موقعیت کار پس از تحصیل

هدف بسیاری از افرادی که برای ویزای تحصیلی سوئد درخواست می نمایند، این است تا بعد از تحصیل بتوانند با کاریابی و کار کردن در این کشور، ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل نموده تا از این طریق بتوانند در سوئد به اقامت خود ادامه دهند. فاکتور اول که در این مورد باید مورد توجه قرار بگیرد، نرخ بیکاری در این کشور است که در حال حاضر نرخ بیکاری در سوئد 6% گزارش شده است.

به منظور کار در سوئد پس از تحصیل در این کشور نیاز به یک پیشنهاد کار معتبر می باشد ( Job Offer ). این پیشنهاد کاری حتما باید از طرف یک کارفرمای معتبر در این کشور صادر شده باشد. مساله مهم این است که برای آنکه کارفرمایان در این کشور بتوانند برای اتباع غیر اتحادیه اروپا درخواست نمایند، باید حتما زودتر از آن بررسی شود تا از اتباع کشور سوئد شخصی دارای شرایط مطلوب برای به عهده گرفتن آن شغل وجود نداشته باشد و برای این منظور 3 ماه در کشور سوئد و 3 ماه هم در کل اتجادیه اروپا آگهی شود.

ویزای تحصیلی سوئد و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

ویزای تحصیلی سوئد و اخذ اقامت دائم سوئد مستلزم ورود فرد متقاضی به بازار کار تمام وقت پس از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه می باشد. زمانی که فرد وارد بازار کار شد و به صورت تمام وقت کار کرد الزاما باید مالیات پرداخت کند. همین پرداخت مالیات به نوعی نقش تعیین کننده ای در اخذ اقامت دائم دارد پروسه اخذ اقامت دائم پس از 4 سال می باشد و زمانی که فرد اقامت دائم خود را دریافت کرد در صورتی که شرایط لازم جهت پاسپورت و تابعیت را داشته باشد می تواند در سال پنجم پاسپورت خود را دریافت نماید. البته برای اخذ پاسپورت باید اثبات کند به قوانین این کشور متعهد است و زبان سوئدی را به صورت کامل تسلط دارد و جرم کیفری مرتکب نشده و در جامعه سوئد ادغام شده است.

دانشجویانی که در حال تحصیل دکترا در سوئد می باشند در صورتی که در 7 سال گذشته به مدت 4 سال مشغول به تحصیل در مقطع دکترا بوده اند، می توانند برای خود و اعضای خانواده درخواست اقامت دائم دهند.

ویزای تحصیلی سوئد و سخن پایانی

ویزای تحصیلی سوئد با توجه به قوانین و شرایط پیش روی افراد متقاضی مستلزم بررسی علمی و کامل این روش مهاجرتی از سوی متقاضیان می باشد. ما در این مقاله سعی کردیم قوانین و شرایط پیش روی افراد متقاضی اخذ ویزای تحصیلی سوئد را به صورت کامل توضیح دهیم تا در این امر کمک های شایانی به دوستان ارائه شود. پیشنهاد می شود در صورتی که شما عزیزان کشور سوئد را مقصد مهاجرتی خود از طریق مهاجرت تحصیلی قرار داده اید، پیش از هر اقدامی ابتدا مقاله فوق را به صورت کامل مطالعه نمایید تا نسبت به قوانین مهاجرتی و شرایط ویزای تحصیلی سوئد اطلاعات کامل را دریافت نمایید و در صورتی که همچنان سوالات بیشتری برای شما بوجود آمد می توانید با مراجعه به سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید  محمدی مشاوره کامل و تخصصی در باب ویزای تحصیلی سوئد دریافت نمایید/

⁠⁣پرستاری در سوئد

آیا شما علاقه مند به کار در سیستم بهداشتی درمانی سازمان یافته با تجهیزات مدرن و شرایط کاری خوب که می توانید به صورت حرفه ای پیشرفت کنید نمی باشید؟ا

در حال حاضر، فرصت های شغلی برای پرستاران با تجربه در روانپزشکی، طب اطفال، طب پیری، رادیوگرافی و پزشکی داخلی (ترجیحا با یک تخصص خاص مانند قلب و عروق یا ریه) وجود دارد.

پرستاران شاغل در سوئد وضعیت حرفه ای بالایی دارند؛ آنها یک بخش مستقل با سازمان خود را مدیریت می کنند. آنها می توانند به طور مستقل وظایف پیچیده پزشکی را انجام دهند و آموزش مداوم را دریافت کنند.

پرستاران در کالج های پرستاری سازماندهی می شوند که به توسعه علم پرستاری و مدیریت حرفه ای آنها کمک می کند. در سوئد اینگونه شایع است که پرستاران با تجربه سرپرست هستند و در مدیریت بیمارستان شرکت می کنند.

بهداشت و درمان در سوئد

مدی کررا (MediCarrera) یک شریک مجاز برای سیستم بهداشتی درمانی عمومی در سوئد، نروژ و دانمارک است. در حال حاضر کارهای دائمی و تمام وقت پرستاری در سوئد، در بسیاری از تخصص های مختلف وجود دارد.

موقعیت های کاری در بیمارستان های عمومی در شهرهای متوسط ​​و کوچک مناطق مختلف است. MediCarrera همچنین یک برنامه زبان و یکپارچه برای تمام خانواده ها ارائه می دهد.

سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی بعنوان بزرگترین گروه مهاجرت تمامی روند کاری پرستاران را پیگیری مینماید با توجه به شرایط استثنایی که از سوی سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی بوجود آمده است متقاضیان احتیاجی به ارائه مدرک زبان در ایران نداشته و در کمتر شش ماه میتوانند وارد کشور سوئد شده دوره زبان خود را در آنجا آغاز کنند و پس از گذراندن دوره وارد بازار کار گردند

جهت کسب اطلاعات کامل با مشاورین تخصصی ما تماس حاصل فرمایید

سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی

بزرگترین گروه مهاجرت و اعزام دانشجو به خارج از کشور

 

3 رتبه برتر
× جهت دریافت مشاوره رایگان