×

جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

سوئد جستجوی کار

 

جستجوی شغلی:

EURES پایگاه داده مشاغل است که توسط سازمان خدمات اشتغال عمومی اتحادیه اروپا (EU Public Employment Service ) راه اندازی شده است و توصیه می شود در زمان جستجوی شغلی از آن استفاده کنید. همچنین EURES یک طرح هدفمندی برای شهروندان اروپایی، نروژی و ایسلندی 18 تا 35 ساله که از این خدمات برای کاریابی استفاده می کنند، در نظر گرفته است. این طرح از ژانویه 2017 به اجرا درآمده است و هزینه سفر برای مصاحبه و اقامت کسانی که برای اولین بار به این کشورها سفر می کنند، تامین می کند.

روش دیگری برای پیدا کردن کار در سوئد، مراجعه به لیست مشاغل کمبود نیرو است که هر دو سال یک بار منتشر می شود. این لیست با توجه به فارغ التحصیلان آینده و تعداد بازنشستگان تهیه می شود، تا نیاز به نیروی کار تامین شود. در صورتی که حرفه شما در آن لیست وجود داشته باشد، شانس پذیرش شما بسیار افزایش خواهد یافت و این بدان معناست که بدون مجوز کار و اقامت می توانید در سوئد زندگی و فعالیت کنید.

بازار کار قدرتمند و رقابتی:

اگر قصد کار کردن در سوئد را دارید، باید بدانید که با افزایش رشد اقتصادی در بسیاری از بخش های صنعتی قدرتمند، رقابت شدیدتر خواهد شد. بسیاری از بخش ها، به اندازه کافی پرسنل و کارمند دارند و سالانه تعداد زیادی از دانشجویان ممتاز سوئدی فارغ التحصیل و وارد بازار کار می شوند. به طور کلی کارفرمایان سوئدی به دنبال کارمندانی با تحصیلات عالی و سابقه کار زیاد هستند. می توانید شانس خود را با کسب تجربه بیشتر و مهارت های اضافه تر، بیشتر کنید. گرچه اکثر افراد در سوئد به زبان انگلیسی صحبت می کنند، اما اگر مهارت کافی در زبان سوئدی نداشته باشید، کاریابی بسیار مشکل خواهد بود.

اقامت کاری در سوئد 2020

اگر شما شهروند کشورهای خارج از اتحادیه اروپا هستید و تمایل دارید در سوئد کار کنید در اکثر موارد شما به مجوز کار نیاز دارید. سریع ترین و آسان ترین راه برای درخواست مجوز کار به صورت آنلاین است.

درخواست ها از طریق اینترنت مستقیما به اداره مهاجرت سوئد می روند و در آنجا اولویت بندی می شوند.

قانون اصلی این است که شما باید قبل از ورود به سوئد برای دریافت مجوز کار درخواست دهید. زمانی که به صورت آنلاین درخواست می دهید شما دستورالعمل های واضحی در مورد چگونگی تکمیل درخواست خود و چگونگی ارسال درخواست دریافت می کنید. این باعث می شود که شما راحت تر درخواست صحیح را ارسال کنید و شانس شما برای تصمیم گیری سریع افزایش پیدا می کند.

برای دریافت مجوز کار شما باید در سوئد پیشنهاد کاری داشته باشید. کارفرمای شما باید حداقل ده روز قبل از ارائه پیشنهاد استخدام، کار را در سوئد، اتحادیه اروپا/ منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس آگهی کند. کارفرمای شما نخستین گام را برای درخواست مجوز کار با تکمیل پیشنهاد استخدام بر می دارد.

کارفرمای شما نیاز به اطلاعاتی در مورد نام، تاریخ تولد، تابعیت، تحصیلات و ادرس ایمیل شما دارد.

مهم است که شما تا زمانی که تصمیم در خصوص درخواست خود را دریافت نکرده اید به آدرس ایمیلی که به کارفرمای خود داده اید دسترسی داشته باشید. آژانس مهاجرت سوئد از این آدرس ایمیل برای ارتباط با شما در طول دوره درخواست استفاده می کند. زمانی که کارفرمای شما پیشنهاد استخدام را تکمیل کرد ایمیلی به همراه اطلاعاتی در مورد نحوه درخواست برای مجوز کار دریافت می کنید.

در درخواست اطلاعاتی در مورد خودتان ارائه می دهید. اگر خانواده شما با شما به سوئد می آیند شما برای مجوز آنها در زمان مشابه درخواست می دهید. شما همچنین باید چک کنید که اطلاعات شرایط استخدام در پیشنهاد کاری مشابه با چیزهایی باشد که کارفرمای شما با آن موافقت کرده است.

در اکثر موارد شما باید هزینه ای پرداخت کنید. شما می توانید با استفاده از VISA یا MASTERCARD هزینه را پرداخت کنید. زمانی که هزینه را پرداخت کردید شما درخواست خود را ارسال کرده اید. کارفرمای شما یک ایمیل تایید مبنی بر اینکه درخواست شما ارسال شده است دریافت می کند آژانس مهاجرت اگر به اطلاعات بیشتری نیاز داشته باشد با شما تماس می گیرد.

 

3 رتبه برتر
× جهت دریافت مشاوره رایگان