×

جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

سوئد جستجوی کار

 

ویزای جستجوی کار کار در سوئد

آژانس مهاجرت سوئد همراه با سازمان دولتی استخدام کشور به طور مرتب فهرستی از مشاغلی را که تقاضای زیاد در سوئد دارند و همراه با لیست کمبود کار به طور منظم روی وبسایت قرار می دهد. بهتر است این لیست را چک کنید زیرا اگر به شما شغل مورد نیاز کشور پیشنهاد شود، شما می توانید درخواست مجوز کار را تحت برنامه پیدا کردن کار در سوئد، به دولت بدهید تا روند اخذ اقامت سوئد برای شما تسریع شود.

پیدا کردن کار در سوئد

ثبت نام در مرکز فنی حرفه ای در دانشگاه خود

اولین مرحله در جستجوی شغلی شما باید به مرکز دانشگاهی مراجعه شود. مراکز شغلی دانشگاهی طیف وسیعی از خدمات را برای حمایت از شما در مشاوره شغلی( اغلب به زبان انگلیسی) ارائه میدهند.رزومه کاری و نامه های خود به شما کمک میکنند.

سمینارهاو مصاحبه های آموزشی و کارگاه های آموزشی و بازدید از کارفرمایان بالقوه را مطالعه کنید.

مراکز حرفه ای نیز به طور معمول لیست هایی را برای مشاغل در دسترس و پروژه های پایان نامه ارائه می دهند.

بازدید از نمایشگاه های شغلی

شرکت های چند ملیتی سوئد مانند: ولوو، آکیاو لارجه و اسکانسا، بانک های ملی کارفرمایان، بخش عمومی و دیگر شرکت ها به طور منظم، نمایشگاه های کاری برای دیدار با کارمندان بالقوه جدید به نمایش میگذارند. نمایشگاه های فرصت های شغلی برای همکاری با کارفرمایان در زمینه خود و شرکت در مصاحبه ها و سمینارها مفید است. نمایشگاه های مهم شامل چارم در چارملز در دانشکده اقتصاد، دانشکده استکهلم همچنین نمایشگاه های مربوط به روز شغلی در استکهلم مرتبط نیستند.

زبان سوئدی یاد بگیرید.

این درست است که همه در سوئد انگلیسی صحبت میکنند و شما می توانید به راحتی از طریق تحصیل در اینجا حتی بدون اینکه یک کلمه زبان سوئدی صحبت کنیداز شرکت های بزرگ انگلیسی که زبان آنها سوئدی است، آشنا شوید. در سوئد پس از پیدا کردن کار و ایجاد یک زندگی اجتماعی بعد از فارغ التحصیلی بسیاری از درب ها باز خواهد شد.

حتی اگر برای شغلی درخواست بدهید که به طور خاص به انگلیسی مسلط باشد و یا درجایی که گوینده انگلیسی بومی توانایی صحبتی کردن را دارد، صحبت کردن باز سوئدی باعث می شود که شما هم همکاران جدید خود را تحت تاثیر قرار داده و به راحتی با آنها ارتباط برقرار کنید.

کارآموزی

کار آموز می تواند راهی خوب برای کسب تجربه مرتبط و ایجاد تخصص حرفه ای تان باشد، اگر آنها مستقیما به یک پیشنهاد کار منجر نشوند، شما یک سوئدی و یک به روز رسانی قابل توجه برای رزومه خود دارید. سازمان هایی مانندAIESE وIAESTE.یا شانست رو امتحان کن و با یک شرکتی که میخواهید یک دوره کارآموزی به طور مستقیم انجام دهید ارتباط برقرار کنید.

کار نیمه وقت در طول دوره تحصیل

کار نیمه وقت در طی تحصیل شما می تواند به عنوان یک سکوی پرش برای شما باشد. رقابت برای مشاغل نیمه وقت میتواند زیاد باشد، اما سختی کار در سوئد برای ایرانیان می تواند به شما راه طولانی تری بدهد.

عضویت در اتحادیه دانشجویی

شبکه شخصی شما می تواند برای موفقیت شما در بازار کار سوئد مهم باشد، بنابراین به شما پول میدهد تا در فعالیت ها و سازمان های دانشگاه. محل تحصیل خود مشارکت داشته باشید تا اتحاد دانش آموزان شما آغاز شود.  مشارکت در یک واحد دانشجویی و فعالیت های گسترده ای که سازمان میدهند خود میتواند به فرصت های کاری منجر شود و مشارکت شما یک شایستگی قوی در رزومه شما خواهد بود.

نوشتن پایان نامه در یک شرکت سوئدی

نوشتن پایان نامه در یک شرکت سوئدی میتواند ورودی کامل به بازار کار برای کسب تجربه ارزشمند باشد. بسیاری از برنامه های دانشگاه و ادارات ارتباطات قوی با شرکت ها و پایان نامه پیشنهادات پروژه های وب سایت دانشگاه دارند و اغلب استخدامی شرکت ها در وب سایت دانشگاه منتشر میشوند.

پیوستن به اتحادیه

اتحادیه دارای موقعیت خوبی در سوئد است. پیوستن به اتحادیه های صنفی یک موقعیت قوی در تعیین جایگاه شما به عنوان یک دانش آموز می تواند. یک راه عالی برای دریافت خدمات ویژه از جمله خدمات مانند هدایت شغلی و یا رزومه تان باشد. آنها همچنین می توانند مشاوره ای در مورد مذاکرات حقوق و دستمزد ارائه دهند و هنگامی که شغل پیدا کردید که بتوانند در مسائل کاری از شما حمایت کنند.

به طور مستقیم با کارفرما تماس بگیرید.

برای این که بتوانید ویزای کار در سوئد را دریافت نمایید نیاز به کارفرمایی است که به شما احتیاج داشته

باشد. در غیر این صورت امکان مهاجرت وجود ندارد.

کارفرمای شما باید دعوت نامه ای برای شما ارسال کند . بدین طریق شما می توانید اقامت در سوئد را

کسب کنید. شما میتوانید با استفاده از مکاتبه ایمیلی و مجازی با کارفرمایان مختلف در کشور سوئد برای

گرفتن عنوان شغلی آنها را متقاعد کنید.

با درخواست ویزای کار در سوئد دو سال به شما اجازه اقامت در سوئد داده می شود که تا دو سال دیگر

هم قابل تمدید است. اقامت کاری در سوئد می تواند بعد از اتمام تحصیل نیز به دست آید.

 

3 رتبه برتر
× جهت دریافت مشاوره رایگان