×

جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

سوئد خرید ملک

 

 

خرید مسکن در سوئد و اقامت

 

آیا قصد خرید ملک در سوئد را دارید ؟ آیا از شرایط خرید ملک در سوئد آگاهی دارید ؟ آیا از شرایط اخذ اقامت از طریق خرید ملک در سوئد آگاهی دارید ؟ خرید ملک در سوئد یکی از راه هایی است که افراد برای ورود به این کشور از آن استفاده می نمایند . یکی از نکات منفی خرید ملک در سوئد این است که افراد به واسطه آن نمی توانند اقامت دائم سوئد را دریافت کنند .  در این مقاله سعی بر آن شده تا خرید ملک در سوئد برای متقاضیان شرح داده شود . شما می توانید از راه های دیگر مهاجرتی نظیر مهاجرت تحصیلی به سوئد  و مهاجرت سرمایه گذاری به سوئد  نیز اقدام نمایید و همچنین می توانید تمامی سوالات خود راجع به خرید ملک در سوئد را از وکیل مهاجرت به سوئد جویا شوید .

 

شرکت های بین المللی و افراد می توانند به صورت آزادانه در کشور سوئد به خرید و فروش املاک مسکونی , تجاری و اداری بپردازند . فرآیند انتقال مالکیت املاک و مستغلات در این کشور آسان و سریع است . با خرید ملک در کشور سوئد مثل دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا , شما می توانید از مزایا و امکانات بسیاری از جمله سرمایه گذاری ارزی دارای ارزش افزوده , حضور در کشور های اتحادیه اروپا , بهره بردن از آب و هوای بسیار مناسب , مالکیت ۱۰۰% خانه به نام فرد , برخورداری از رشد اقتصادی پایدار , زندگی در یک محیط امن و دارای ثبات سیاسی و اقتصادی و امکان تجارت آزاد با همه کشورهای جهان بهره مند خواهید بود .

 

یک نکته مهمی که باید حتما به آن توجه داشت , چگونگی مالکیت املاک اعم از زمین , آپارتمان , ویلا , و ساختمان های اداری و تجاری است . همه اشخاص خارجی مطابق با قانون کشور سوئد مالکیت صد درصدی روی املاک و مستغلات سوئد خواهند داشت و این مالکیت قطعی است که از لحاظ حقوقی و همچنین اطمینان در سرمایه گذاری یکی از مهم ترین موضوعات برای سرمایه گزاران بین المللی محسوب می شود .

 

خرید ملک در سوئد دارای فرآیندی است که در این جا به شرح آن می پردازیم :

 

گام نخست :

 

پس از این که شما خانه و منزل مورد نظرتان را پیدا کردید , باید فرآیند ارزش گذاری بر روی ملک صورت بگیرد . بعد از این مرحله قرارداد اولیه یا همان پیش قرارداد دارای جزئیات معامله مثل ارزش خانه , شرایط و روش پرداخت , شرایط معامله و مقدار سپرده اولیه مهیا می شود . سپرده اولیه ای که باید برای پرداخت آماده شود تقریبا ده درصد از ارزش کل خانه می باشد که در حساب بانکی محضر نگه داری خواهد شد .

 

گام دوم :

 

مسئولیت دریافت تاییدیه های ثبت اراضی و املاک , وضعیت بانکی و استعلام ها از ثبت برای اموال غیر منقول بر عهده یکی از محضرهای کشور سوئد می باشد و به صورت هم زمان خریدار مالیات املاک و مستغلات را پرداخت خواهد نمود .

 

گام سوم :

 

در این مرحله شما قرارداد اصلی خرید و مدارک مربوطه را در محضر امضا خواهید نمود . خریدار با رعایت قوانین خاص توانایی امضای قرارداد اصلی در کشور متبوع خود یا امضای غیابی به وسیله نماینده خود در سوئد را دارد . ثبت قرارداد ها در اداره ثبت الزامی نمی باشد , اگرچه به منظور حفظ منافع دو طرف معامله به شدت توصیه می شود . برای انجام و تکمیل مراحلی که قید شده است معمولا بین ۱۰ روز تا دو هفته زمان نیاز می باشد .

 

انواع مختلف منزل در سوئد

 

چند نوع خانه در کشور سوئد وجود دارد که از آن جمله می توان به آپارتمان , خانه ویلایی , خانه زنجیره ای و خانه ردیفی اشاره نمود . به دلیل این که در شهرهای بزرگ سوئد با کمبود مسکن مواجه هستند , بسیاری از افراد منزل دست دوم اجاره می نمایند و یا یک اتاق در مسکن خانواده دیگری اجاره می کنند تا زمانی که بتوانند یک مسکن دست اول تهیه کنند .

 

مسکن اجاره ای :

 

در این نوع مسکن معمولا یک اجاره نامه بین دو طرف نوشته می شود که معمولا در این اجاره نامه تعیین می شود که مسئولیت تعمیر منزل , رنگ آمیزی و نصب کاغذ دیواری بر عهده موجر می باشد . افراد می توانند در انجمن مستاجران عضو شوند و از حمایت آن ها بهره بگیرند .

 

مسکن سرقفلی :

 

یک مسکن سرقفلی ممکن است یک آپارتمان , یک خانه ردیفی یا یک خانه زنجیره ای باشد . کسی که اقدام به خرید یک مسکن سرقفلی می نماید , حق استفاده از آن مسکن و یک سهم از آن انجمن مسکن را خریداری می کند و ساکنان به صورت مشترک مالک آن ساختمان هستند . افراد ماهانه هزینه ای به انجمن می پردازند که این , پول ها صرف هزینه های جاری , تعمیر و نگهداری منزل و محوطه های مشترک می شوند .

 

مسکن با حق مالکیت :

 

بیش تر خانه های ویلایی , زنجیری و ردیفی با حق مالکیت خریداری می شوند . فردی که یک منزل با حق مالکیت خریداری می کند , به تنهایی مالک مسکن خود می باشد .

 

کمک هزینه مسکن

 

خانواده هایی که دارای بچه هستند و فرزندان بین ۱۸ سال تمام و پایین ۲۹ سال دارند و در اداره ثبت احوال کشور سوئد نام نویسی کرده اند , می توانند از صندوق بیمه تقاضای کمک هزینه مسکن کنند . مقدار کمک هزینه ای که ثبت احوال انجام می دهد بستگی به مبزان درآمد فرد , مقدار اجاره , اندازه مسکن و تعداد افرادی که در آن منزل سکونت دارند و زندگی می کنند دارد .

 

بیمه مسکن

 

بیمه مسکن از چند بیمه مختلف تشکیل می شود . این بیمه می تواند آسیب هایی که به مسکن و لوازم و اشیایی که در آن وجود دارد را جبران نماید . به طور مثال در صورت بروز آتش سوزی , دزدی و آسیب های ناشی از نشت آب . در اکثر گونه های بیمه مسکن یک بیمه سفر و بیمه کمک حقوقی وجود دارد .

 

در پایان از مطالب گفته شده می توان پی به این نکته برد خرید ملک در سوئد یکی از راه های ورود به کشور سوئد می باشد . افرادی که قصد خرید ملک در سوئد را دارند , باید به این نکته توجه داشته باشند انواع مختلفی از منازل در این کشور وجود دارد که باید با توجه به شرایط خود در این زمینه اقدام نمود . ما در این مقاله سعی نمودیم به بررسی خرید ملک در سوئد بپردازیم . شما چنانچه خواهان اطلاعات بیشتری در زمینه خرید ملک در سوئد هستید , می توانید از وکیل مهاجرت در سوئد/ سازمان حقوقی مهاجرتی دکترسعید  محمدی  کمک بگیرید .

 

بانک‌های سوئد چه قدر به شما وام می‌دهند؟

 

با این‌که تمامی درخواست‌های رهن و وام شخصی و تک‌تک مورد ارزیابی قرار می‌گیرند، اما ما دستورالعمل‌های بانک‌های سوئد را در اختیار شما می‌گذاریم. بانک‌ها از روی این دستورالعمل‌ها مقدار مبلغی را که شما می‌توانید برای خرید یک خانه قرض بگیرید محاسبه می‌کنند. اگر در سوئد تازه‌وارد محسوب می‌شوید لازم است برای این که واجد شرایط تخصیص رهن شوید ثبت‌نام کنید. اکثر بانک‌ها مدارکِ موجودی حساب و پشتوانۀ شما و میزان دارایی و قرض‌های‌تان را در خارج از کشور مطالبه خواهند کرد.

 

خرید مسکن در سوئد و اقامت کشور مذکور امتیاز شهروندی مهاجرت به سوئد  و اقامت خود را تنها به واسطه سرمایه گذاری دارایی افراد به آنان اهدا نمی نماید. این مساله باعث تاسف است چرا که در نظر ما، این مساله نه تنها به نفع مراجعان است بلکه موجب بهبود اقتصاد کشور نیز خواهد شد. کشور سوئد با مساحت 438574 کیلومتر مربع و جمعیتی بالغ بر 9747355 نفر از اول ژانویه سال 1995 به عضویت اتحادیه اروپا درآمده است. سوئد 1.9% جمعیت اروپا را به خود اختصاص داده است. پایخت آن استکهلم و زبان رسمی آن سوئدی است. تولید ناخالص ملی این کشور (GDP) در سال 2015 444.235 میلیون یورو بوده است. ارز این کشور کرون سوئد می باشد (SEK). سیستم سیاسی کشور سوئد بر اساس پارلمان سلطنت مشروطه بنا شده است. این کشور دارای 20 جایگاه در پارلمان اروپا و حضور همه جانبه در کنسول گری اروپا در سال 2001 و 2009 داشته است. از 25 مارچ سال 2001، سوئد از جمله کشور های عضو ناحیه شینگن به شمار می آید

 

 

3 رتبه برتر
× جهت دریافت مشاوره رایگان