×

جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

سوئد خود حمایتی

 

 

مهاجرت کاری در سوئد از طریق خود حمایتی 2020

سوئد-خود-حمایتی

 

اگر شما قصد دارید برای مدت بیش از سه ماه یک کسب و کار را راه اندازی یا اجرا کنید یا به عنوان مالک بخشی از شرکت مشغول به کار شوید، شما به مجوز کار نیاز دارید. شما تا زمانی که مجوز را دریافت نکرده اید نمی توانید وارد سوئد شوید. شما به عنوان یک فرد دارای شغل شخصی اجازه ندارید توسط هر کارفرمایی استخدام شوید.

 

الزامات دریافت مجوز اقامت به عنوان فرد دارای شغل شخصی

 

به منظور دریافت مجوز اقامت شما باید:

 

پاسپورت معتبر داشته باشید

 

نشان دهید که تجربه قابل توجهی در زمینه کاری خود و تجربه قبلی در اداره کسب و کار خود را دارید

 

مدارک و دانش مربوط به زبان انگلیسی و سوئدی داشته باشید

 

نشان دهید که شما کسب و کار را اداره می کنید و مسئولیت نهایی با شما است و حداقل مالک نیمی از کسب و کار هستید.

 

نشان دهید که خدمات یا کالاهای کسب و کار شما در سوئد به فروش می رسد و یا تولید می شود.

 

نشان دهید که منابع مالی کافی برای حمایت از خود و در صورت لزوم خانوادتان را برای دو سال اول اقامت دارید( 200.000 کرون برای شما، 100.000 کرون برای همسر و 50000 برای هر کودک همراه)

 

مدارکی که نشان دهد منابع قابل اعتمادی برای بودجه شما وجود دارد.

 

نشان دهید که شما شبکه ای از مشتریان و یا ارتباطاتی با مشتریان در سوئد را راه اندازی کرده اید.

 

نشان دهید که شرکت شما در یک دوره دو ساله آزمایشی سرمایه خود را در حالت تعادل حفظ کرده است و شما توانایی حمایت از خود و در صورت لزوم خانواده را دارید( درآمد حمایتی بر اساس استانداردهای ملی سوئد بعلاوه هزینه خانه محاسبه می شود )

 

آژانس مهاجرت سوئد طرح های کسب و کار شما را از لحاظ مالی ارزیابی می کند.

 

شما می توانید در کشوری که در حال حاضر در آن زندگی می کنید به صورت آنلاین درخواست دهید. شما باید هزینه درخواست را پرداخت کنید

 

سوئد-خود-حمایتی

 

 

مدارک زیر را به درخواست خود ضمیمه کنید:

 

کپی صفحه پاسپورت که اطلاعات شخصی شما را نشان می دهد.

 

عکس، امضا، شماره پاسپورت، کشور صادر کننده پاسپورت، مدت اعتبار پاسپورت،مهرهای ورود و خروج و اینکه آیا شما مجوز زندگی در کشورهایی غیر از کشور خود را دارید

 

صورتحساب بانکی که نشان می دهد شما منابع مالی کافی برای حمایت از خود و خانوادتان برای دو سال اول اقامت دارید( 200.000 کرون برای شما، 100.000 کرون برای همسر و 50000 کرون برای هر کودک همراه)

 

صورتحساب بانکی که نشان دهد شما منابع مالی کافی برای خرید کسب و کار و پوشش هزینه های پیش بینی شده و سرمایه لازم برای اجرای کسب و کار را دارید.

 

قرارداد فروش( اگر شما کسب و کاری را خریداری یا قصد خرید آن را دارید) یا قرارداد مشارکت شرکت یا مدارک بانکی ثبت سهام شرکت که نشان می دهد شما کل مبلغ خرید یا بخشی از آن را پرداخت کرده اید اگر کسب و کار یا شرکتی را خریداری کرده اید

 

قرارداد با مشتریان/ فروشندگان و محل کار

 

گزارش های حساب های سالانه برای دو سال گذشته ( اگر کسب و کار قبلا در حال اجرا بوده است)

 

صورت وضعیت درآمد و ترازنامه( گزارش) برای سال مالی جاری، شامل ماه قبل باشد

 

گواهی دوره یا مدارکی که نشان دهد شما می توانید سوئدی یا انگلیسی صحبت کنید

 

گواهی برای اثبات زمینه تحصیلی

 

گواهی هایی از کارفرمایان قبلی

 

گواهی ثبت شرکت هایی که در خارج از سوئد متعلق به شما است.

 

شرایط دریافت مجوز کار در سوئد 2020

 

قبل از اینکه بتوانید مجوز کار دریافت کنید باید پیشنهاد کاری داشته باشید. شما تا زمانی که مجوز کار دریافت نکرده اید نمیتوانید وارد سوئد شوید. شما نمی توانید مجوز کار برای رفتن به سوئد دریافت کنید و در آنجا به دنبال کار باشید. برای دریافت مجوز اقامت شما باید:

 

پاسپورت معتبر داشته باشید

 

ضوابط استخدامی ارائه شود که برابر با توافق نامه های جمعی تنظیم شده در سوئد یا مشاغل و صنایع معمول این کشور باشد.

 

حقوقی ارائه شود که برابر با توافق نامه های جمعی تنظیم شده در سوئد یا مشاغل و صنایع معمول باشد.

 

شما باید موقعیتی ارائه دهید که قادر باشید از خودتان حمایت کنید. به منظور برآوردن الزامات حمایتی شما نیاز به شغلی دارید که حداقل 13.000 کرون در ماه درآمد داشته باشید ( قبل از کسر مالیات)

 

کارفرمایی داشته باشید که تمایل دارد بیمه ای را ارائه دهد که سلامت، زندگی، اشتغال و بازنشستگی شما را پوشش دهد.

 

سوئد-خود-حمایتی

 

 

برخی از مشاغل و شهروندان برخی از کشورها تحت قوانین خاصی برای کار کردن در سوئد قرار دارند. آنها به الزامات متفاوت یا اضافه ای نیاز دارند.

 

به منظور دریافت مجوز کار شما باید الزامات مجوز کار برای یک شغل را تکمیل کنید. الزامات نمی تواند مربوط به دو یا چند شغل باشد. شما برای کار در سوئد به مجوز کار نیاز دارید چه در سوئد یا خارج از سوئد استخدام شده باشید، چه توسط آژانس کاریابی که افراد را برای شرکت ها در سوئد تامین می کنند وچه توسط سازمان های مستقل استخدام شده باشید.

 

برای ثبت در جمعیت سوئد به مجوز حداقل یک ساله و حداقل اقامت یک ساله در سوئد نیاز دارید. اگر شما مجوز اقامت برای دوره کمتر از یک سال دریافت کرده اید شما نمیتوانید در ثبت جمعیت سوئد ثبت نام کنید و حق دریافت مزایای اجتماعی را ندارید. به همین دلیل مهم است که شما بیمه درمانی داشته باشید که تمام هزینه هایی که ممکن است در صورت بیماری یا تصادف بوجود اید را پوشش دهد. این نکات را در مورد کار در سوئد 2019 بهتر است از زبان مشاورین و کارشناسان ما در سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعیدمحمدی رابشنوید، ما در این زمینه تجربه خوبی را ارائه میدهیم و هزینه مهاجرت به سوئد را برای شما بررسی میکنیم.

سوئد-خود-حمایتی

سوئد-خود-حمایتی

 

 

3 رتبه برتر
× جهت دریافت مشاوره رایگان