×

جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

اقامت سوئیس از طریق ثبت شرکت

اقامت-سوئیس-از-طریق-ثبت-شرکت

شرایط اخذ اقامت-سوئیس-از-طریق-ثبت-شرکت در این مقاله به طور علمی و تخصصی مورد بررسی قرار گرفته است. سوالات بسیاری در زمینه اقامت کار شرکت سوئیس از سوی مخاطبین از ما پرسیده شده است، از جمله اینکه روش کار شرکت سوئیس چیست؟

این روش چه تفاوتی با روش سرمایه گذاری و خود حمایتی سوئیس دارد؟ هزینه های لازم برای ثبت شرکت در سوئیس به چه میزان است؟

که در این مقاله سعی نموده ایم تا به تمامی این سوالات پاسخ دهیم.

اقامت کار شرکت یکی از موارد مورد علاقه شما برای مهاجرت بوده است، درنتیجه ما برآن شدیم تا،

این روش را برای کشورهای مختلفی از جمله اتریش، آلمان، ، کانادا، آمریکا، استرالیا و سوئیس امکان پذیر نموده و در مورد آنها توضیح دهیم و در این مقاله اقامت کار شرکت سوئیس را بررسی خواهیم نمود.

شما عزیزان چنانچه سوالی در زمینه اقامت کار شرکت سوئیس دارید می توانید با بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی  تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان با کارشناسان مجرب ما بهره مند گردید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

اقامت-سوئیس-از-طریق-ثبت-شرکت
اقامت-سوئیس-از-طریق-ثبت-شرکت

اقامت-سوئیس-از-طریق-ثبت-شرکت و شرایط عمومی

سوئیس کشوری است اروپایی با نام رسمی کنفدراسیون سوئیس که بخش غربی اروپا واقع شده و با کشورهای آلمان، اتریش، لیختن اشتاین، ایتالیا و فرانسه همسایگی دارد. پایتخت این کشور زیبا، برن نام دارد و از سایر شهرای مهم آن می توان به بازل، لوزان و ژنو اشاره نمود.

سوئیس به گاوصندوق جهان معروف است، چرا که اغلب سرمایه داران جهان به دلیل امنیت بالای بانکداری این کشور و سایر شرایط مناسب، سرمایه خود را در بانک های سوئیس سرمایه گذاری و پس انداز می نمایند. کشور سوئیس برخلاف بسیاری از کشورهای اروپایی عضو اصلی اتحادیه اروپا نیست ولی مردمش از تمامی حقوق آن برخوردار هستند.

سوئيس تنها كشوری در جهان محسوب می بشود که دموکراسی مستقیم دارد، به این معنی که هر شهروندی امکان اعتراض به هر قانونی را داشته و این امکان را دارد که درخواست اصلاح و تعدیل قانون اساسی کشور سوئیس را داشته باشد. جمعیت این کشور ۸٬۳۲۷٬۱۲۶ نفر و مساحت آن ۴۱٫۲۸۵ کیلومتر مربع می باشد.

زبان رسمی کشور سوئیس، آلمانی، ایتالیایی، فرانسوی و رومانش و واحد پولی آن فرانک سوئیس است.

دفتر اروپایی سازمان ملل، دفتر مرکزی سازمان صلیب سرخ جهانی و سازمان تجارت جهانی در سوئیس قرار گرفته است.

کشور سوئیس به چندین کانتون تقسیم بندی شده و به نوعی این کانتون ها همان ایالات تشکیل دهنده کشور سوئیس محسوب می شوند که هر کدام نیز قوانین محلی خاص خود را دارند. در ادامه این مقاله به معرفی روشاقامت-سوئیس-از-طریق-ثبت-شرکتخواهیم پرداخت.

روش کار شرکت چیست.

تفاوت روش کار شرکت با روش سرمایه گذاری در سوئیس در چیست.

سرمایه لازم و مراحل اقدام برای روش کار شرکت سوئیس به چه صورت است.

شرایط استخدام در شرکت ثبت شده بوسیله متقاضی چیست.

اقامت-سوئیس-از-طریق-ثبت-شرکت و قوانین آن

بد نیست بدانید که بسیاری از روش های مهاجرتی برای اولین بار توسط بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی معرفی شده اند که از جمله آنها می توان به خود حمایتی، روش قرمز سفید قرمز و روش کار شرکت اشاره نمود که برای تمامی این روش ها در مقالات جداگانه، توضیحات لازم را خدمت شما عزیزان بیان نموده ایم.

این روش ها در مقایسه با روش هایی مانند خرید پاسپورت کشورهای حوزه کارائیب با امکانات محدود و مسافت طولانی، بسیار به صرفه تر و عاقلانه تر بوده و مزایای بیشتری نیز برای متقاضی خواهد داشت.

اما اقامت-سوئیس-از-طریق-ثبت-شرکت چیست؟

اقامت کار شرکت اقامتی است که از طریق آن متقاضی شرکتی را به عنوان مثال در سوئیس ثبت نموده و در آن شرکت مشغول به کار می شود. اقامت کار شرکت در واقع بر اساس همکاری اعضای یک خانواده برای تشکیل یک شرکت صورت می پذیرد. این اقامت از طریق خرید سهام یا از طریق استخدام قابل اخذ خواهد بود.

نکته مهم و مثبت در این زمینه این است که در اقامت کار شرکت نیازی به انتقال سرمایه زیاد به خارج از کشور نخواهد بود. از جمله شرایط این نوع اقامت می توان به این نکته اشاره نمود که حتماً شرکت ثبت شده می بایستی در راستای رشته تحصیلی متقاضی باشد و به عنوان مثال مهندس مکانیک نمی تواند اقدام به تاسیس شرکت حقوقی نماید.

اقامت-سوئیس-از-طریق-ثبت-شرکت
اقامت-سوئیس-از-طریق-ثبت-شرکت

همچنین استخدام در شرکت تاسیس شده الزامی بوده و تنها به صرف ثبت شرکت نمی توان انتظار اخذ اقامت سوئیس را داشت. مجدداً تاکید می کنیم که به این نکته توجه داشته باشید که اقامت کار شرکت سوئیس با اقامت از طریق ثبت شرکت در سوئیس متفاوت است.

به عنوان مثال، در آلمان و هلند و سوئیس از طریق ثبت شرکت اقامت اعطا نمی شود مگر اینکه بیزنس پلن یا طرح تجاری شما اثبات کند که شما برای اقتصاد این کشور ها بسیار مفید هستید. با این حال در روش کار شرکت سوئیس هیچ نیازی به ارائه بیزنس پلن نبوده و همین امر باعث شده است تا پیچیدگی های روش اقامت از طریق ثبت شرکت در سوئیس را نداشته باشد. همچنین همسر متقاضی نیز اجازه کار تمام وقت در سوئیس را خواهد داشت.

اقامت کار شرکت سوئیس و استانداردهای سرمایه گذاری در سوئیس

افرادی که قصد اخذ اقامت کار شرکت سوئیس و سرمایه گذاری در این کشور را دارند می بایست از استانداردهای سرمایه گذاری در این کشور آگاه باشند. نرخ مصادره اموال و نرخ کنترل فساد در هر کشوری از جمله سوئیس دو موضوع مهم و تاثیرگذار در تصمیم گیری متقاضی برای انتقال سرمایه خود به کشور ثالث است، به نحوی که نه تنها سرمایه وی به خطر نیفتد، بلکه بتواند سود آوری نیز داشته باشد.

در این زمینه کشور سوئیس شرایط سفت و سختی را در نظر گرفته است و می توان این کشور را یکی از برترین کشورهای جهان از لحاظ امنیت سرمایه گذاری برشمرد.

از آنجائیکه نرخ مصادره اموال از شاخص های تأثیرگذار برای تصمیم گذاری در سوئیس محسوب می شود در نمودار زیر به بررسی نرخ مصادره اموال در سوئیس خواهیم پرداخت. 

میانگین نرخ مصادره اموال سوئیس در بازه زمانی سال های 2014 تا 2019 برابر با 1 (در بازه 1 تا 7) بوده است که رقم بسیار قابل قبولی است.

اقامت-سوئیس-از-طریق-ثبت-شرکت و هزینه های آن

همان طور که پیش تر اشاره نمودیم، هزینه مورد نیاز برای اقامت-سوئیس-از-طریق-ثبت-شرکت از سایر روش های سرمایه گذاری کمتر است، چرا که سرمایه گذاری عادی در سوئیس نیازمند 500 هزار فرانک سوئیس است و این سرمایه می بایست در بخش های اقتصادی سوئیس سرمایه گذاری شود.

همچنین در روش خود حمایتی سوئیس نیاز به پرداخت مالیات بصورت ماهیانه خواهید داشت و اجازه کار نیز به شما داده نمی شود، در حالی که این هزینه ها در روش اقامت کار شرکت سوئیس بسیار کمتر است.

برخی از موسسات مهاجرتی در ایران هزینه های کلان و نامعقولی را برای ثبت شرکت در کشورهای اروپایی بیان می نمایند که نادرست می باشد. ثبت شرکت در آلمان و اتریش و سوئیس دارای هزینه ای در حدود 3 الی 4 هزار یورو بیشتر نیست.

البته شما می بایست مبلغی را به عنوان سرمایه، در حساب شرکت خود داشته باشید که البته قابل برداشت و در دسترس شما خواهد بود که این مبلغ 100 هزار فرانک سوئیس و به ترتیب 25 و 35 هزار یورو در کشورهای آلمان و اتریش می باشد.

اقامت-سوئیس-از-طریق-ثبت-شرکت و وضعیت اخذ اقامت و تابعیت

مسلماً مهم ترین مساله ای که برای هر فردی در زمینه سرمایه گذاری و ثبت شرکت اهمیت دارد، امکان اخذ اقامت و تابعیت از طریق اقامت کار شرکت سوئیس و یا سایر روش های سرمایه گذاری در سوئیس است.

همان طور که می دانید، مراحل اخذ تابعیت به این صورت است که متقاضی پس از چند سال زندگی و پرداخت مالیات در کشوری مثل سوئیس، در ابتدا اقام دائم و پس از مدتی از اخذ اقامت دائم، با قبولی در آزمون های لازم پاسپورت سوئیس برای متقاضی قابل اخذ خواهد بود. 

بنابراین شما در اقامت کار شرکت در نهایت موفق به اخذ پاسپورت یکی از کشورهای برتر دنیا شده و علاوه بر مزایای شهروندی سوئیس می توانید از مزایایی همچون سفر آزادانه و بدون ویزا به بسیاری از کشور های اروپایی برخوردار گردید.

مراحل و شرایط اقامت دائم و تابعیت شامل سایر اعضای خانواده متقاضی نیز خواهد شد. به طور کلی می توان گفت که بعد گذشت 10 سال از مهاجرت به سوئیس و اقامت شما در این کشور می توانید تقاضای اخذ پاسپورت سوئیسی نمایید.

در صورت اخذ اقامت از طریق کار شرکت همسر شما نیز اجازه کار تمام وقت در کشور مقصد دارد.

اقامت کار شرکت سوئیس و مزایای منحصر به فرد آن

در این بخش از مقاله قصد داریم تا مزایای اقامت کار شرکت سوئیس را خدمت شما عزیزان بیان خواهیم نمود. این مقاله به وسیله کارشناسان بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی نگاشته شده در فهرست زیر می توانید مزایای اقامت کار شرکت سوئیس را مشاهده نمایید:

  • در اقامت کار شرکت سوئیس نسبت به سایر روش های سرمایه گذاری در این کشور، سرمایه بسیار کمتری نیاز دارید. شما با پشتوانه تنها 50 تا 100 هزار یورو می توانید برای این روش اقدام نمایید.
  • بر خلاف سایر روش های ثبت شرکت که شما نیاز به ارائه بیزنس پلن یا طرح تجاری بسیار قوی دارید، در اخذ اقامت کار شرکت سوئیس نیاز به هیچ گونه بیزنس پلن نمی باشد و ثبت شرکت به سادگی و بدون پیچیدگی انجام می شود.
  • در روش کار شرکت سوئیس شما می توانید صاحب کسب و کار کوچکی برای خود باشید و نگرانی دیگری بابت کاریابی و استخدام ندارید.
  • از این طریق هزینه های زندگی خانواده نیز تامین می شود.
  • شما به واسطه اخذ اقامت از طریق کار شرکت سوئیس می توانید پاسپورت کشورهای مطرح دنیا را کسب نمایید. در اغلب کشورها ظرف 3 تا 6 می توانید پاسپورت و تابعیت اخذ نمایید.
  • تمامی اعضای خانواده می توانند با ثبت شرکت و کار، اقامت کسب نمایند.
  • در صورت اخذ اقامت از طریق کار شرکت سوئیس، همسر شما نیز اجازه کار تمام وقت در کشور مقصد دارد.

اقامت-سوئیس-از-طریق-ثبت-شرکت و خدمات بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی

تا به اینجای مقاله، تمامی موارد مورد نیاز درباره اقامت-سوئیس-از-طریق-ثبت-شرکت را بررسی نمودیم. خوشبختانه بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی خود به شخصه معرفی کننده این نوع روش اقامتی در کشور سوئیس است و در نتیجه متقاضیان گرامی می توانند بدون داشتن ترس و دلهره درباره وقت و سرمایه خود، با کمک وکلای حاذق ما اقامت سوئیس را که بسیاری می گویند بسیار دشوار و برای ایرانیان نشدنی است، اخذ نمایند.

سابقه چندین ساله ما در زمینه مهاجرت و ویزاهای اخذ شده که روز به روز به تعداد آنها و تنوع کشورهای آن افزوده می شود، خود گویای اعتماد مردم به ما و اعتبار ما و در نتیجه میزان تخصص ماست.

اقامت-سوئیس-از-طریق-ثبت-شرکت
اقامت-سوئیس-از-طریق-ثبت-شرکت

بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی از ابتدای این کار، یعنی از مرحله مشاوره تا اخذ اقامت، متقاضیان عزیز را همراهی نموده و با بهره گیری از دانش و خدمات وکلای بومی مستقر در هر کشور، پرونده موکلین را تا حصول موفقیت پیش خواهد برد.

ااقامت-سوئیس-از-طریق-ثبت-شرکت و سخن پایانی

اقامت-سوئیس-از-طریق-ثبت-شرکت، مهاجرت به سوئیس از طریق ثبت شرکت و شرایط اخذ اقامت-سوئیس-از-طریق-ثبت-شرکت و کار در آن دارای اهمیت بالایی بود و لذا مورد سوال بسیاری از متقاضیان سرمایه گذاری در کشورهای مطرح اروپایی واقع شده بود.

سرمایه گذاری در سوئیس راه های متفاوتی دارد که ارزان ترین و بهترین آن را می توان روش اقامت کار شرکت سوئیس نامید، چرا که شما با سرمایه ای کم هم می توانید شخصاً در شرکت خود مشغول به کار شده و کسب درآمد کنید و هم می توانید برای خانواده خود اخذ اقامت داشته باشید.

امکان کار همسر نیز یکی دیگر از مزایای قابل توجه این نوع اقامت محسوب می شود. امیدواریم مطالب این مقاله مورد رضایت شما واقع شده و برای شما عزیزان مفید بوده باشد.

شما عزیزان در صورتی که کماکان نیاز به اخذ راهنمایی بیشتر در زمینه اقامت کار شرکت سوئیس داشته باشید می توانید با بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی تماس حاصل نمایید تا وکلا و مشاورین حقوقی مجرب ما شما را به رایگان راهنمایی نمایند. همچنین می توانید سوالات خود را در زمینه عنوان این مقاله و همچنین سرمایه گذاری در سوئیس، در بخش دیدگاه های این مقاله مطرح نمایید تا به آن پاسخ داده شود.

 بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی

3 رتبه برتر
× جهت دریافت مشاوره رایگان