×

جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

فرانسه توریستی

 

ویزای توریستی

چطور ویزای فرانسه بگیریم؟

هر ساله میلیون‌ها نفر از سراسر دنیا برای اخذ ویزای فرانسه به عنوان محبوب‌ترین مقصد گردشگری دنیا اقدام می‌کنند. کشور فرانسه یکی از اعضای مهم اتحادیه اروپا است که از سال ۱۹۹۷ به عضویت اتحادیه شینگن نیز درآمده است. این بدین معنی است که در صورت موفقیت در اخذ ویزای فرانسه، امکان بازدید از ۲۵ کشور دیگر حوزه شینگن را در مدت زمان اعتبار ویزای خود خواهید داشت.

به عنوان یک ایرانی قصد شما از سفر به کشور فرانسه هر چه که باشد ( سیاحت، دید و بازدید، تحصیل، کار و یا اقامت)، میبایست برای ورود به این کشور جذاب ابتدا نسبت به دریافت وقت سفارت فرانسه اقدام کنید. با ما همراه باشید تا در این مطلب به تمامی جزئیات و جوانب اخذ ویزای فرانسه در سال ۲۰۲۰ بپردازیم:

ویزای توریستی فرانسه (Tourism/Private stay)

این نوع از ویزای فرانسه مختص گردشگرانی است که قصد بازدید از کشور فرانسه برای مدت زمان کمتر از ۳ ماه را دارند، از این رو فرد دارنده ویزای توریستی مجاز به انجام کار در کشور فرانسه نبوده و به غیر از گشت و گذار تنها مجاز به استفاده از خدمات پزشکی بیمارستان است. در این حالت بنابر مدت زمان اقامت‌ (حداکثر ۹۰ روز در بازه زمانی ۱۸۰ روزه) برای‌ شما براساس مقصد مورد نظرتان ویزای اتحادیه شنگن USV و یا ویزای ملی (national) نوع C صادر می‌شود

.

در صورت عدم اطلاع از مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی فرانسه، سفارت احتمالاً با ریجکتی ویزای توریستی مواجه می شوید. شاید این سوال مطرح شود که آیا برای افرادی که درخواست ویزای توریستی آنها ریجکت شده است می توان دوباره اقدام کرد؟ هدف اصلی از ویزای توریستی بازدید و گردشگری در فرانسه و کشورهای عضو شنگن می باشد. در صورتی که آفیسر نسبت به هدف شخص شک کند و احتمال دهد که متقاضی برای اهدافی دیگر مثلا (پیداکردن شغل یا پناهندگی) قصد ورود به کشور فرانسه را دارد از ورود او جلوگیری می کند. با توجه به قوانین سفارت فرانسه در صورت ریجکت شدن ویزا، امکان تجدیدنظر وجود دارد و فرصتی به افراد داده می شود تا مدراک خود را کامل کنند. دلایل ریجکتی برخی از ویزاها عبارتند از:

داشتن سوابق کیفری در گذشته یا حال فرد

اسناد جعلی و تقلبی

توضیح کافی برای هدف از اقامت نداشته باشند.

گذرنامه که آسیب دیده باشد.(گذرنامه که در شرایط خوبی نگهداری نشده باشد.)

گذرنامه نامعتبر

نداشتن برنامه سفر

عدم تمکن مالی مناسب

نداشتن بیمه مسافرتی

در صورتی که قبلا برای ویزای توریستی فرانسه و یا هر کشوری دیگر اقدام نموده و ریجکت شده باشید می توانید جهت اقدام مجدد و افزایش شانس ویزای خود با ینیاد مهاجرتی دکتر سعید مجمدی تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

ویزای توریستی فرانسه (با وثیقه یا بدون وثیقه)

امکان اخذ ویزای توریستی فرانسه بدون وثیقه نیز وجود دارد، داشتن دعوت نامه معتبر برای دریافت ویزای توریستی بسیار حائز اهمیت است، زیرا اگر برای اولین بار قصد ورود به کشورهای اتحادیه اروپا را داشته باشید در صورت ارائه دعوت نامه معتبر شانس اخذ ویزا افزایش پیدا می کند. برخی از مؤسسات و وکلای حقوقی در ایران با دریافت وثیقه از افراد متقاضی، خود برای آنها دعوت نامه معتبر صادر می کنند و در ازای آن مبلغی را به عنوان ضمانت می گیرند. این مبلغ معمولاً بین طرفین توافقی است. درکل اگر برای اولین بار درخواست ویزای توریستی فرانسه می نمائید، پیشنهاد می کنیم به دنبال اخذ دعوت نامه معتبر باشید تا شانس خود را افزایش دهید، در غیر این صورت پیشنهاد می کنیم حتی الامکان درخواست خود را عقب بیاندازید. برای کسب اطلاعات تکمیلی در زمینه اخذ ویزای توریستی فرانسه با وثیقه و بدون وثیقه می توانید با ینیاد مهاجرتی دکتر سعید مجمدی تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان در زمینه ویزای توریستی دریافت نمایید.

ویزای توریستی فرانسه و مدت درخواست

ویزای توریستی فرانسه و مدت درخواست معمولاً در هر کشوری متفاوت است. متقاضیان درخواست ویزای توریستی  باید از سفارت این کشور درخواست مصاحبه کنند. سپس سفارت برای این افراد ساعت و روز خاصی مشخص می کند. این ویزا می تواند دو الی سه هفته طول بکشد. ویزای توریستی فرانسه  برای ۳ ماه صادر می گردد. در طول این ۳ ماه می توانید علاوه بر بازدید از جاذبه های توریستی فرانسه، به سایر کشور های عضو اتحادیه اروپا، مسافرت کنید.

ویزای توریستی فرانسه و تمدید آن

یکی از مهمترین مساله افرادی که موفق به اخذ ویزای توریستی فرانسه شده اند، این است که با پایان اعتبار ویزای توریستی خود، از چه طریق می توان برای تمدید آن اقدام نمود؟ و آیا تمدید ویزای شنگن شدنی است یا خیر؟ در پاسخ باید به این موضوع اشاره کرد که ویزای شنگن یک ویزای کوتاه مدت از نوع C می باشد که امکان تمدید یا تبدیل آن بسیار دشوار می باشد، متقاضی برای تمدید این ویزا  در قدم اول باید کشور فرانسه را ترک کند و خارج از فرانسه درخواست جدید خود را ارائه نماید. در کل اصولاً پس از انقضای ویزای توریستی افراد مجاز به اقامت در اروپا نیستند مگر آن که با دلایل بسیار قوی و محکمه پسند بتواند ویزای خود را تمدید کنند

 

3 رتبه برتر
× جهت دریافت مشاوره رایگان