×

جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

فنلاند تحصیلی

تحصیل در فنلاند

از پر طرفدارترین حوزه های تحصیلی ، تحصیل در فنلاند ، بورسیه تحصیلی فنلاند و ادامه تحصیل در فنلاند می باشد .کشور فنلاند دارای بهترین سیستم های آموزش دنیا می باشد چرا که در سال 2012 دانشگاه های فنلاند به بهترین سیستم آموزش دنیا معروف می باشد . کشور فنلاند براساس نیازهای جامعه ، تجارت و صنعت موارد درسی و مهارت های لازم کشور فنلاند در قسمت شمالی اروپا و در منطقه اسکاندیناوی واقع شده است و یکی از مرفه‌ ترین کشور‌های شمالی اروپا می باشد.

زبان رایج در این کشور فنلاندی و سوئدی می باشد. کشور فنلاند با داشتن آب و هوا و اکوسیستم پاک و سالم و همچنین با بهره گیری از بهترین سیستم آموزش عالی جزو برترین گزینه ها برای زندگی و تحصیل می باشد. کشور فنلاند دارای یکی از بهترین نظام‌ های آموزشی در جهان است. امکان تحصیل در بیش از 100 رشته تحصیلی بین‌ المللی به زبان انگلیسی در دانشگاه های برتر فنلاند وجود دارد.

دولت فنلاند برای دانشجویان بین‌المللی امکان استفاده از بورسیه های تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری را فراهم کرده است. در حال حاضر 12000 دانشجوی بین المللی در حال تحصیل در فنلاند می باشند. در فنلاند کلاس های دانشگاهی در بهمن ماه یا شهریور ‏ماه آغاز می‏ شوند.را به دانشجویان می آموزند و به همین علت کشور فنلاند یک کشور دانشجو پذیر می باشد.

تحصیل و اعزام دانش آموز به مدارس فنلاند

تحصیل در مقطع مدارس در کشور فنلاند همانند اکثر کشورهای اروپایی اجباری می باشد. این تحصیل اجباری برای کودکان 7 ساله شروع می شود. البته کودکان شش ساله را با ثبت نام در آموزشگاه های پیش دبستانی، جهت تحصیل در مدرسه آماده می کنند. تحصیلات اجباری که در مدارس به اصطلاح جامع انجام می پذیرد، 9 ساله می باشد. در این مدارس که علوم اساسی و پایه آموزش داده می شوند، دانش آموزان جهت ورود به مقطع بعدی آماده می شوند. پس از موفقیت در این دوره، دانش آموزان در دوره های 3 ساله مدارس عمومی و یا آموزشگاه های فنی تحصیل می کنند.

هدف از این دوره های سه ساله آماده سازی دانش آموزان جهت ورود به دانشگاه می باشد. افراد در سن 19 سالگی موفق به اتمام تحصیلات ابتدایی و کسب مدرک دیپلم می شوند. جهت اعزام دانش آموز به مدارس فنلاند برای دانش آموزان بین المللی، معمولا مدرسه و یا دولت فنلاند سرپرستی افراد را بر عهده می گیرند.

از مدارس بین المللی این کشور می توان به مدارس زیر اشاره کرد:

مدرسه بین المللی هلسینکی

مدرسه بین المللی کی لو (kielo internation school)

مدرسه ابتدایی و متوسطه کالوساریKulossari elementary and secondary schoo

تحصیل-در-فنلاند و اعزام دانشجو به فنلاند در مقطع کارشناسی

در این بخش تحصیل و اعزام دانشجو به فنلاند در مقطع کارشناسی بررسی می شود. تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های فنلاند به زبان فنلاندی، سوئدی و همچنین در بعضی از دانشگاه به زبان انگلیسی می باشد. تحصیل به زبان فنلاندی رایگان و به زبان انگلیسی غیر رایگان می باشد. هزینه تحصیل و اعزام دانشجو به فنلاند در مقطع لیسانس به زبان انگلیسی سالیانه 8.000 الی 10.000 یورو می باشد. جهت اخذ پذیرش در این مقطع نیاز به ارائه مدرک زبان نمی باشید، ولی ارائه این مدرک با نمره 6 شانس اخذ پذیرش شما را بالاتر می برد.

 دو نوع دانشگاه در فنلاند وجود دارند. دانشگاه هایی که تمرکزشان بر آموزش های علمی و تئوری می باشد و تعداد آنها در فنلاند 13 دانشگاه می باشد. هدف این مراکز آموزشی پرورش پژوهشگران و توسعه تحقیق های علمی می باشد. همچنین دانشگاه هایی که بر آموزش های عملی و دانش فنی افراد تمرکز می کنند و تعداد آنها 23 دانشگاه می باشد.

این نوع دانشگاه ها افراد را جهت ورود به صنعت و زمینه های حرفه ای آماده می کنند. این دوره ها در مجموع 3 و یا 4 ساله می باشند. در این دوره تحصیلی دانشجویان 10 ساعت در هفته اجاز کار دارند.

تحصیل و اعزام دانشجو به فنلاند در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل-در-فنلاند و اعزام دانشجو به فنلاند در این مقطع نیز همانند دوره لیسانس، به زبان های رسمی کشور فنلاند، یعنی فنلاندی و سوئدی ارائه می شود. تحصیل به این زبان ها در فنلاند رایگان می باشد. البته دانشجویان بین المللی می توانند به زبان انگلیسی در اکثر دانشگاه های فنلاند تحصیل داشته باشند. جهت دریافت پذیرش در این مراکز آموزشی ارائه مدرک زبان انگلیسی آیلتس 6.5 الزامی می باشد.

شخصی که قصد تحصیل کارشناسی ارشد در فنلاند را دارد، باید بتواند مدرک تحصیلی کارشناسی به مدت حداقل 3 سال را نشان دهد. این دوره تحصیلی 1.5 الی 2 سال به طول می انجامد. جهت دریافت پذیرش در این مقطع شخص باید رزومه علمی قوی، مدرک زبان معتبر و همچنین سابقه کاری مرتبط با تحصیلات را ارائه دهد. همین مسئله باعث می شود اشخاص بیشتر جهت تحصیل و اعزام دانشجو به فنلاند در دوره کارشناسی اقدام بکنند. در این مقطع دانشجویان می توانند حدود هفته ای 20 ساعت کار دانشجویی داشته باشند.

تحصیل و اعزام دانشجو به فنلاند در مقطع دکتری

تحصیل و اعزام دانشجو به فنلاند در این مقطع نیازمند احراز شرایط اولیه دریافت پذیرش تحصیلی می باشد. همانند اکثر دانشگاه ها و کشورهای پیشرفته، دریافت پذیرش جهت تحصیل در دوره دکتری در فنلاند نیاز مند داشتند شرایط اولیه زیر می باشد:

مدرک تحصیلی معتبر در مقطع کارشناسی ارشد

مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره حداقل 7

ارائه رزومه علمی و مقالات علمی بین المللی

ارائه انگیزه نامه قوی جهت تحصیل در این مقطع

بعد از ارائه این شرایط باید با یک استاد راهنما مکاتبه کرده و از او تایید دریافت کنید. تحصیل در این مقطع معمولا بین 3 الی 5 سال خواهد بود. تحصیل و اعزام دانشجو به فنلاند در این مقطع در دو نوع دوره، دوره های دکتری عمومی و دوره های پژوهشی قابل ارائه می باشد. این مطلب توسط کارشناسان بنیاد مهاجرتی دکتر سعیدمحمدی گردآوری شده است و بنابراین استفاده از این اطلاعات بدون ذکر منبع، شرعی و قانونی جایز نیست. در صفحه زیر می توانید اطلاعات دقیق تر در خصوص این موضوع به دست آورید. افراد در این مقطع در کنار تحصیل می توانند تا 25 ساعت در هفته اشتغال داشته باشند.

تحصیل و اعزام دانشجو به فنلاند و بورسیه تحصیلی فنلاند

در کشور عزیزمان هر خانواده ای که به دنبال تحصیل و اعزام دانشجو به فنلاند باشد، طبیعتا نیم نگاهی به شرایط اخذ بورسیه های تحصیلی نیز دارد. دستیابی به بورسیه های تحصیلی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به ویژه برای دانشجویان بین المللی بسیار دشوار و محدود می باشد.

بنابراین پیشنهاد می شود ابتدا جهت تحصیل در فنلاند اقدام کرده، پس از گذراندن مدتی از تحصیل و اثبات خود به عنوان یک دانشجوی ممتاز، درخواست استفاده از این کمک هزینه ها را بدهید.

از این بورسیه ها می توان به بورسیه (Cimo)، بورسیه (EDUFI) به ارزش ماهیانه 1.500 یورو و بورسیه دولتی فنلاند اشاره کرد. اخذ بورسیه تحصیلی در فنلاند بیشتر در مقطع دکتری ارائه می شود. شرایط دریافت پذیرش دکتری در بخش مربوط به تحصیل و اعزام دانشجو به فنلاند در مقطع دکتری بیان شده است.

در جدول زیر تعدادی از بورسیه های تحصیلی معمول در کشور فنلاند آمده اند:

ردیف     نام بورسیه          نوع بورسیه         مقطع مورد نظر    دانشجویان مجاز جهت استفاده از بورسیه

1          بورسیه دانشگاه تمپر          فاند کامل کارشناسی- کارشناسی ارشد            دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا

2          بورسیه دانشگاه هلسینکی    فاند کامل کارشناسی ارشد    دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا

3          بورسیه نوکیا       نیمه فاند  دکتری    تمامی ملیت ها

4          بورسیه دانشگاه لاپلاند       فقط شهریه           کارشناسی ارشد    دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا

5          بورسیه دانشگاه هاگا هلیا    تا 30 درصد شهریه           کارشناسی- کارشناسی ارشد            دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا و سوئیس

تحصیل و اعزام دانشجو به فنلاند و پذیرش تحصیلی

یکی از مهم ترین مراحل تحصیل و اعزام دانشجو به فنلاند دریافت پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه های فنلاند می باشد. مسأله ای که تاثیر زیادی در اخذ پذیرش سیستم آموزشدارد، ارائه یک انگیزه نامه مناسب جهت ادامه تحصیل در این کشور می باشد. جهت دریافت این پذیرش مدارک زیر مورد نیاز می باشند:

مدرک تحصیلی قبلی

مدرک زبان انگلیسی آیلتس در صورت نیاز

مدارک هویتی مانند شناسنامه

عکس مطابق پاسپورت

گواهی عدم سو سابقه

تحصیل و اعزام دانشجو به فنلاند

در بعضی از دانشگاه های فنلاند می توان به صورت آنلان و از طریق سایت اینترنتی Studyinfo.fi ثبت نام و پذیرش تحصیلی را انجام داد.

تحصیل-در-فنلاند

تحصیل و اعزام دانشجو به فنلاند و بررسی وضعیت ویزای همراه

در بررسی موضوع تحصیل و اعزام دانشجو به فنلاند، یکی از مهم ترین نکات وضعیت همراهان دانشجو و ویزای آن ها می باشد. در فنلاند همانند سایر کشورهای اتحادیه اروپا به همسر و فرزندان زیر 18 سال، همراه گفته می شود. فنلاند جز کشورهای پیشرو در موضوع اهمیت به بنیان خانواده و احترام به حقوق خانواده می باشد. دانشجویان در فنلاند در ابتدا با یک اجازه اقامت 90 روزه وارد می شوند. پس از اتمام این دوره، اقامت بلند مدت تحصیلی به آنها اعطا می شود.

در مدت 3 ماه اولیه، همراهان دانشجو اجازه ورود به فنلاند را ندارند. پس از دریافت اقامت بلند مدت، شخص دانشجو می تواند جهت الحاق خانواده خود اقدام کند. اثبات تمکن مالی دانشجو به منظور پوشش هزینه های خانواده اش، جهت دریافت ویزای همراه بسیار مهم و تاثیر گذار می باشد.

دانشگاه های فنلاند

قدم مهم و اساسی در موضوع تحصیل و اعزام دانشجو به فنلاند، معرفی دانشگاه های این کشور است. دانشگاه های فنلاند جز مراکز معتبر آموزشی در رتبه بندی جهانی می باشند.

در جدول زیر تعدادی از دانشگاه های برتر فنلاند آمده اند:

نام دانشگاه          رتبه داخلی          رتبه جهانی

دانشگاه هلسینکی   1          151

دانشگاه آلتو         2          223

دانشگاه یواشکیله   3          459

دانشگاه صنعتی تامپر         4          519

دانشگاه فنلاند شرقی          5          590

آکادمی آبو           6          834

دانشگاه تورکو      7          925

دانشگاه اقتصاد هانکن        8          2041

دانشگاه صنعتی لاپلند         9          2382

دانشگاه واسا        10        2545

این مطلب را از دست ندهید!

دانشگاه هلسینکی

ویزای تحصیل-در-فنلاند

در ادامه روند تحصیل و اعزام دانشجو به فنلاند، جهت تحصیل در برنامه های تحصیلی بلند مدت، دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا نیاز به دریافت ویزای دانشجویی هستند. بنابراین شخص باید با در دست داشتن مدارک زیر به صورت حضوری به سفارت فنلاند در کشور مبدا مراجعه کرده و پس از انگشت نگاری روال اداری دریافت ویزا صورت می پذیرد.

تکمیل فرم مربوط جهت درخواست ویزا

ارائه نامه پذیرش

شخص باید شهروند کشوری به جز کشورهای منطقه اقتصادی اروپا یا سویس باشد

ارائه نامه گواهی بانکی جهت اثبات تمکن مالی

پاسپورت با مدت اعتبار لازم

عکس مطابق گذرنامه

مدارک مربوط به پوشش بیمه خدمات درمانی

ترجمه مدارک تحصیلی و ریز نمرات و کلیه مدارک به زبان انگلیسی یا فنلاندی

اخذ ویزای تحصیل-در-فنلاند تحصیل و اعزام دانشجو به فنلاند

تحصیل و اعزام دانشجو به فنلاند و زمان تحصیل و اعزام دانشجو به فنلاند

همانطور در بخش های بالا دانشگاه های فنلاند را به دانشگاه های علوم پایه و دانشگاه های بر پایه دانش عملی تقسیم بندی کردیم، این موضوع بر زمان ارائه پذیرش های تحصیلی و ثبت نام نیز تاثیر گذار است. به منظور ثبت نام و تحصیل و اعزام دانشجو به فنلاند در دانشگاه های عمومی می توان در ماه ژانویه هر سال اقدام کرد. زمان ثبت نام در دانشگاه های حرفه ای معمولا از ماه مارس آغاز می شود.

البته به طور کلی زمان های ثبت نام در دانشگاه های مختلف با توجه به شرایط تحصیلی مختلف کاملا متفاوت است. تحصیل به زبان فنلاندی و یا زبان انگلیسی، تحصیل در مقطع کارشناسی و یا کارشناسی ارشد و تحصیل در انواع مختلف دانشگاه در این زمان بندی ها تاثیرگذار خواهد بود.

تحصیل-در-فنلاند

تحصیل و اعزام دانشجو به فنلاند و وضعیت اقامت پس از تحصیل

به یقین می توان گفت هدف بسیاری افراد از تحصیل و اعزام دانشجو به فنلاند کسب اقامت و تابعیت فنلاند می باشد. دانشجویان بین المللی پس از پایان دوره تحصیلی مورد نظر در صورتی که به منظور کار پس از تحصیل، قصد تمدید مدت اقامت در فنلاند را داشته باشند باید موفق به یافتن شغلی در خاک فنلاند شوند. به هر دانشجوی بین المللی اجازه داده می شود تا نهایتاً یک سال بعد از تحصیل در فنلاند کاریابی کند. برای این کار، اخذ “مجوز اقامتی به منظور جستجوی شغل یا ایجاد آن” لازم خواهد بود.

فنلاند به عنوان یکی از کشورهایی اروپایی و اسکاندیناوی دارای تراکم جمعیت و پایین و همچنین نرخ بیکاری نسبتا پایینی می باشد.

پس از توافق با کارفرمای مورد نظر و یافتن شغل مناسب، شخص اقامت موقت کاری دریافت می کند. پس از گذشت پنج سال از آن تاریخ و در صورت اشتغال مداوم و پرداخت بیمه و مالیات، شخص می تواند اقامت دائم فنلاند را به دست آورد. شخصی که اقامت دائم فنلاند را دارا باشد، می تواند بعد از گذشتن 2 الی 3 سال جهت دریافت تابعیت فنلاند اقدام کند.

تحصیل-در-فنلاند و اعزام دانشجو به فنلاند و سخن پایانی

تحصیل و اعزام دانشجو به فنلاند و شرایط کلی تحصیل و اعزام دانشجو به فنلاند در مقاله فوق مورد تحلیل علمی قرار گرفت. فنلاند به دلیل رفاه اجتماعی بسیار بالایی که دارد، همواره به عنوان یکی از بهترین مقاصد تحصیل و مهاجرت در بین مهاجرین شناخته می شود.

 هلسینکی به عنوان یکی از امن ترین شهرهای دنیا، دارای دانشگاه هایی با سطح کیفی بسیار بالا می باشد. این تحصیل در صورتی که به اشتغال ختم شود، می تواند راهی جهت دریافت اقامت و تابعیت فنلاند نیز باشد. در صورتی که قصد مهاجرت وتحصیل-در-فنلاند و اعزام دانشجو به فنلاند را دارید، پیشنهاد می شود با تماس با شماره تماس موسسه به صورت رایگان از کارشناسان مهاجرتی بنیاد مهاجرتی دکتر سعیدمحمدی مشاوره رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید با وارد کردن اطلاعات خود در فرم تماس مربوطه منتظر تماس مشاورین بنیاد مهاجرتی دکتر سعیدمحمدی از طریق واتساپ باشید. چنانچه سوالی در خصوص موضوعات مطرح شده در این نوشتار ذهن شما را مشغول کرده، می توانید در قسمت دیدگاه در انتهای این صفحه آن را مطرح کنید.

تحصیل-در-فنلاند

 بنیاد مهاجرتی دکتر سعیدمحمدی

3 رتبه برتر
× جهت دریافت مشاوره رایگان