×

جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

فنلاند کاری

 

شرایط ویزای کار در کشور فنلاند

اصولا، متقاضیان مهاجرت کاری به فنلاند نیازمند اخذ مجوز اقامت (residence permit) می باشند. اما قبل از اخذ مجوز اقامت چه باید کرد؟ متقاضیان دریافت ویزای کار در کشور فنلاند بایستی بدانند که قبل از درخواست اقامت فنلاند، در وهله اول آنها باید نسبت به یافتن کاری اقدام نمایند. پس گام اول اخذ مجوز اقامت فنلاند زمانی است که متقاضی پیشنهاد کاری یا Job Offer را پیدا کند. در حقیقت پروسه کاریابی و درخواست مجوز اقامت فنلاند قبل از سفر به فنلاند کلید می خورد. نوع ویزای صادره به نوع کاری که شما در فنلاند انجام می دهید بستگی دارد.

مجوز اقامت کاری فنلاند به 2 نوع زیر تقسیم می شود:

مجوز اقامت ویژه کارگران

مجوز اقامت ویژه کارآفرینان

مجوز اقامت اولیه معمولا برای مدت 1 سال صادر می شود. از آنجایی که این نوع ویزا از نوع مجوز اقامت با مدت ثابت یا Fixed Term مخصوص کارگران یا کارآفرینان می باشد، بنابراین تمدید آنها نیز بر پایه مدت ثابت و برای حداکثر 1 سال امکانپذیر می باشد. اما می توان پس از اقامت موقتی 2 ساله به این شکل و با احراز صلاحیت اولیه نسبت به اخذ مجوز اقامت پیوسته 3 سال نیز اقدام نمود. شایان ذکر است که زمانی می توان برای اخذ مجوز اقامت دائمی اقدام نمود که متقاضی 4 سال را بر مبنای یک مجوز اقامت پیوسته در فنلاند زندگی کرده باشد.

مجوز اقامت پیوسته (3 ساله)            مجوز اقامت کاری (1 ساله)

مجوز اقامت دائمی فنلاند     پس از اقامت 4 ساله           پس از اقامت 2 ساله

مجوز اقامت فنلاند ویژه کارگران

متقاضیان خارجی  به منظور کار در فنلاند معمولا نیازمند مجوز اقامت ویژه کارگران یا residence permit for an employed person می باشند. پس بر طبق قانون مهاجرتی فنلاند، مسافرین خارجی دارای ویزای توریستی یا معاف از ویزا مجاز به کار در کشور فنلاند نمی باشند، مادامیکه برای درخواست مجوز اقامت ویژه کارگران اقدام نمایند. در حقیقت مجوز اقامت ویژه کارگران در حکم ویزای کار در کشور فنلاند می باشد که برای متقاضیان به صورت موقتی ویا پیوسته صادر می شود.

در زمینه اعطای ویزا، دولت فنلاند نیازهای بازار کار فنلاند را در نظر می گیرد. پس هدف از اعطای مجوز اقامت کاری در واقع حمایت از قابلیت دسترسی به نیروی کار مورد نیاز فنلاند می باشد. پس بنابراین نبایستی از این نکته غافل شد که قبل از اقدام برای اخذ مجوز اقامت فنلاند ویژه کارگران باید در جریان فهرست مشاغل مورد نیاز فنلاند در سال 2019 قرار گرفت.

فهرست مذکور به شرح زیر می باشد:

ناظرین ساختمان

تراپیست یا درمانگر گفتاری

کارورزان پزشکی متخصص/ عمومی

مهندسان عمران

مددکاران اجتماعی و مشاورها

نمایندگی های فروش تجاری

پرستاران و دندانپزشکان

مهندسان مکانیک

مهندسان برق و اتوماسیون

نظافتچی در ادارات، بیمارستان ها و سازمان های دیگر

مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در کشور فنلاند

مجوز اقامت فنلاند ویژه کارآفرینان

کارآفرینان خارجی برای راه اندازی کسب و کار خود در کشور فنلاند نیازمند اخذ مجوز اقامت ویژه کارآفرینان residence permit for an entrepreneur  می باشند. برای کارآفرینان داشتن شرکت شخصی (toiminimi)، شریک شدن در یک شرکت با مالکیت نامحدود (avoin yhtiö)، یا شراکت در یک شرکت با مالکیت محدود در فنلاند (kommandiittiyhtiö) خیلی متداول است. مسئول تصمیم گیری در خصوص صدور مجوز اقامت فنلاند اداره مهاجرت فنلاند می باشد. البته ناگفته نماند که قبل از درخواست ویزای مذکور، کارآفرینان یا اشخاص خویش-کارفرما معمولا بایستی شرکت شان را در Trade Register زیر نظر اداره ثبت اختراع فنلاند ثبت نمایند. مجوز اقامت فنلاند ویژه کارآفرینان از نوع ویزای کوتاه مدت می باشد و اعتبار آن حداکثر تا 1 سال می باشد. ولی قابلیت تمدید از امتیازات آن محسوب می شود.

مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در کشور فنلاند

به منظور اخذ مجوز اقامت یا ویزای اقامت فنلاند، متقاضی بایستی صلاحیت کسب این نوع اقامت را در خود بررسی نماید. به منظور درخواست مجوز اقامت فنلاند ارائه پاسپورت معتبر یا مدرک مسافرتی معتبر از سوی  متقاضی الزامی می باشد، همچنین اخذ اثر انگشت برای متقاضیان ویزای اقامت کارگران الزامی است. همانطوری که در مطالب فوق نیز بیان گردید، داشتن جاب آفر یا همان پیشنهاد کاری شرط اصلی اخذ مجوز اقامتی فنلاند می باشد.

به نظر مشاورین سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی بهترین روش ممکن جهت ورود به اتحادیه اروپا و انجام کار در کشورهای عضو از طریق ویزای اقامت کوتاه مدت و بلند مدت شنگن می باشد. این ویزا به منزله ویزای کار در کشور فنلاند و یا سایر کشورهای عضو ناحیه شنگن عمل می کند و شما با این ویزا به راحتی می توانید در کلیه کشورهای ناحیه شنگن به فعالیت پرداخته و زندگی کنید. جهت دسترسی به اطلاعات جامع در این مورد و اخذ مشاوره های به روز از مشاوره های تلفنی و حضوری رایگان سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی استفاده نمائید

اگر شما متقاضی کار در کشور فنلاند می باشید می توانید از طریق مهاجرت کاری به فنلاند و اخذ ویزای کار فنلاند این امکان را برای خود محیا کنید. صدور ویزای کاری فلاند نیاز به پیدا کردن کار در کشور فلاند می باشد. متقاضیان کار در کشور فلاند نیاز به اجازه کار در کشور فلاند دارند و همچنین اگر متقاضیان قصد استخدام در کشور فلاند را دارند می بایست اجازه اقامت فردی را از دولت کشور فلاند اخذ نمایند.اگر شما یکی از شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا و  منطقه اقتصادی اروپا ایسلند لیختن اشتاین نرو‌ژ و سوئد باشید برای کار در این کشور به اجازه اقامت برای کشور فنلاند ندارید.

در این مقاله سعی بر این شده است تمامی اطلاعات من باب مهاجرت کاری به فنلاند و اخذ ویزای کار فنلاند را برای شما متقاضیان عزیز شرح دهیم.

حق کار بدون اجازه اقامت در فنلاند

شما متقاضی گرامی مهاجرت کاری به فنلاند و اخذ ویزای کار فنلاند این امکان را دارید که  بدون داشتن اجازه اقامت در کشور فنلاند مشغول به کار شوید:

متقاضی مهاجرت کاری به فنلاند و اخذ ویزای کار فنلاند می بایست  یک ویزای معتبر (اگر ویزا برای ملیت شما لازم ذکر شده است) یا یک اجازه اقامت شنگن صادر شده توسط یک کشور دیگر، که به شما این اجازه می دهد که برای مدت کوتاهی در کشور فنلاند اقامت داشته باشید در این کشور ۳ ماه کار کنید. اگر از شرایط ویزا معاف باشید، این شرایط محیا است که در طول مدت اقامت خود بدون ویزا در کشور فنلاند- بدون اجازه اقامت کار-کار کنید.

ویزای استارت آپ فنلاند

ویزای استارت آپ فنلاند و شرایط کلی

ویزای استارت آپ کشور فنلاند به رشد کارآفرینان بین المللی از طریق تاسیس یک شرکت استارت آپ کمک می کند.

فنلاند در شمال اروپا واقع شده و پایتخت آن هلسینکی است.

این کشور عضو اتحادیه اروپا بوده و واحد پول آن یورو است و زبان رسمی این کشور فنلاندی و یا سوئدی است.

فنلاند کشوری مرفه در حوزه اسکاندیناوی است که متقاضیان زیادی برای مهاجرت و سرمایه گذاری دارد.

از اول آوریل ۲۰۱۸ دولت فنلاند اقدام به راه اندازی ویزای استارت آپ نمود.

هدف از راه اندازی آن ایجاد یک محیط نوآورانه و رقابتی در فنلاند است که شرکتها قادر به رشد بین المللی و موفقیت باشند.

فنلاند دارای بالاترین نرخ سرمایه گذاری در سرانه اروپا است.

هلسینکی از نظر ارتباط محلی بین سرمایه گذاران ، بنیانگذاران و متخصصان رتبه اول جهان را دارد.

جمعیت این کشور حدود ۳/۵ میلیون نفر و مساحت این کشور ۳۳۸۱۴۵ کیلومتر مربع است.

کار مهندسی در فنلاند

ویزای استارت آپ فنلاند و شرایط سرمایه گذاری در فنلاند

ویزای استارت آپ از جمله موارد سرمایه گذاری در فنلاند می باشد.

براساس گزارش رقابت جهانی  WEF ،۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ یکی  از ده اقتصاد  رقابتی برتر جهان است.

نقاط قوت این کشور نیروی کار بسیار تحصیلکرده ،اقتصاد دانش بنیان و نوآورانه ، شهرت ثبات و عدم فساد ،

رقابت، موقعیت استراتژیک در مرکز یک منطقه پویا است که توسط روسیه ، اسکاندیناوی و کشورهای بالتیک تشکیل شده است

و جهت گیری آن به سمت فناوری پیشرفته و تحقیق و توسعه است.

و نقطه ضعف کشور فنلاند وابستگی زیاد بخش بانکی کشور به بخش های مالی سوئد و دانمارک است.

یکی از مهم ترین مؤلفه های سرمایه گذاری در فنلاند نرخ رشد اقتصادی این کشور  است که این پارامتر ۳۵/۱ درصد تا سال ۲۰۲۲  از سوی بانک جهانی پیش بینی شده است :

ویزای استارت آپ کشور فنلاند به رشد کارآفرینان بین المللی از طریق تاسیس یک شرکت استارت آپ کمک می کند. از طریق این ویزا می توانید عضوی از اکو سیستم استارت آپی فنلاند شوید. این ویزای کاری برای موسسین استارتاپ ویزا صادر می شود که شرط اولیه آن داشتن تابعیت خارج از اتحادیه اروپا است. اگر ایده ای دارید و می توانید آنرا اجرایی کنید این فرصت را از دست ندهید. قبل از شروع باید توضیحات مهمی را به شما ارایه دهم. ایده، نظریه، فرضیه و هر آنچه ازین دست، استارت آپ به شمار نمی آید. باید MVP داشته باشید و آنرا بتوانید ارائه دهید. استارات آپ ماهیتی مقیاس پذیر دارد، اگر ایده ای که دارید قابل بسط نیست و نمی توان آنرا گسترش داد ایده ی خود را اصلاح کنید. توجه داشته باشید که در حین پروسه اقدام باید برنامه ی تجاری، برنامه ی بازاریابی، نمونه محصول یا وب سایت اولیه، مدل درآمدی استارت آپ، پیشبینی هزینه های و استراتژی های ورود به بازار را تهیه کرده باشید.

قبل از اینکه در خواست اجازه ی استارت آپ را به اداره مهاجرت فنلاند ارسال کنید باید یک ارزیابی مطلوب از سازمان تجارت فنلاند داشته باشد. سازمان تجارت فنلاند طرح تجاری، گروه و منابعی که باعث رشد بین المللی می شود را بررسی می کند. پس از بررسی و ارزیابی در صورتی که تمام فاکتور های مورد نیاز را دارا باشید، تایید صلاحیت می شوید و می توانید برای اجازه ی کار استارت آپی کشور  فنلاند اقدام کنید

چگونه می توان برای ویزای استارت آپ کشور فنلاند اقدام کرد؟

برای تایید صلاحیت در این برنامه ی استارتاپ ویزا باید موارد زیر را رعایت کنید:

تیم استارت آپ بیش از دو نفر داشته باشید که در زمینه های مختلف با تجربه باشند.

قصد تاسیس یک شرکت با رشد سریع را در فنلاند داشته باشید.

طرح تجاری خلاقانه داشته باشید.

به ایده تجاری خود و همچنین فعالیت شرکت تاسیس شده متعهد باشید.

افراد موسس استارت آپ باید بیشتر از ۶۰ درصد سهام شرکت تاسیس شده در اختیار داشته باشند.

باید به منابع مالی و بودجه برای مراحل اولیه توسعه شرکت دسترسی داشته باشید.

به منابع مالی امن دسترسی داشته باشید. سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی

 

3 رتبه برتر
× جهت دریافت مشاوره رایگان