×

جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

ازدواج در لوگزامبورگ

برای اینکه قادر به ازدواج در قلمرو دوک بزرگ باشید باید زن و شوهر آینده هردو حداقل ۱۸ ساله باشند و حتما باید یکی از آنها اقامت رسمی این کشور را دارا باشد و دیگر قانونی که در این کشور حاکم است این است که ازدواج همجنس گرایان در اوایل ۲۰۱۵ قانونی شد.

برخی از کارها جهت شروع عبارتند از:

از ۴۵٫۲ درصد مردمی که در قلمرو دوک بزرگ زندگی میکنند ۸۸٫۱% متاهل هستند و با توجه به آماری که گرفته شده است حدود ۲٫۷%به صورت غیر رسمی با هم زندگی میکنند. این آمار را اتحادیه مدنی(PACS)ارائه داده است.

آیا ازدواج با فردی که تابعیت کشور لوگزامبورگ را دارد میتوان به اقامت رسید؟به نظر شما قانون ازدواج در کشور لوگزامبورگ با باقی کشورها یکسان است؟شما فکر میکنید افراد زیر۱۸ سال در کشور لوگزامبورگ چه شرایطی دارند؟

در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی در مورد ازدواج کشور لوگزامبورگ به شما عزیزان بدهیم که امیدواریم بتوانیم جامع ترین اطلاعات را به شما انتقال دهیم.

ازدواج و فرزندان :

افرادی که به صورت رسمی در کشور دوک بزرگ زندگی میکنند میل به بچه دار شدنشان بیشتر از افرادی است که به صورت غیر رسمی با هم زندگی میکنند که از این آمار ۶۱٫۵ درصد از کسانی که تشکیل خانواده داده اند دارای فرزند هستند و حدود ۵۳٫۲%ازدواج غیر رسمی داشته اند و حدود ۳۸٫۵%این زوجها یک اتحادیه مدنی تشکیل داده اند.

ازدواج در کشور لوگزامبرگ معمولا در چه سنینی شکل میگیرد ؟

برای اینکه قادر به ازدواج در قلمرو دوک بزرگ باشید همانطور که ذکر شده باید فرد بالای ۱۸ سال داشته باشند با وجود این برای افرادی که زیر سن قانونی ۱۸ سال هستند نیاز به اخذ مجوز از دادستان عمومی و انقلاب باید باشند . در قلمرو دوگ بزرگ زنان جوانتر نسبت به مردان زودتر ازدواج میکنند یعنی سن ازدواج زنان بین ۲۲ و ۲۹ سالگی و در حالی که سن مردان بین ۳۰ تا ۳۴ سالگی میباشد.

ازدواج و ملیت:با توجه به ماهیت چند فرهنگی و ملیتی در قلمرو دوک بزرگ تعجب آور نیست که در حدود ۱۲٫۱%زوجین از ملیت های مختلف میباشند .

قانون جدید در رابطه با ازدواج:

این قانون در مورد ازدواج در سال ۲۰۱۴ اصلاح شد و قانون ازدواج هم جنسگراها و دگرجنسگراها در وضعیتی تقریبا مشابه تصویب شد و همچنین انحلال ازدواج در مورد ارثیه و اتحادیه های تک جنسیتی و در انتها رسمیت شمردن ازدواج همجنسگرایان

ازدواج تک جنسی:ازدواج تک جنسی توسط مجلس نمایندگان در ۱۸ ژوئن ۲۰۱۴ تصویب شد و همچنین قانونی گذاشته شد که همجنسگرایان هم مطابق باقی افراد جامعه حق دارند فرزندی را به حضانت قبول کنند که به اجرا در آمدن این قانون در ژانویه ۲۰۱۵ شامل تغییرات بسیاری در مورد ازدواج در این کشورها شد.

آمادگی جهت عروسی مدنی:برای آن دسته از زوجهایی که مایل به ازدواج مذهبی هستند که باید یک ازدواج مدنی قبل از ازدواج مذهبی صورت بگیرد و بعد آن میشود ازدواج مذهبی برگزار کرد.ازدواج مذهبی در قلمرو دوک بزرگ ممنوع است ،هر ازدواجی که در کشور لوگزامبورگ صورت میگیرد باید به مدت ۱۰ روز در کمون محل اقامت دو همسر مشخص شود.مراسم ازدواج در این کشور ممکن است در هر روز کاری در هفته برگزار شود و جشن عروسی باید در شهری که یکی از همسران در آن ساکن هستند گرفته شود.با توجه به این که قبل مراسم ازدواج باید یکسری از مراحل اداری طی شود زن و شوهر باید از نظر ارائه مدارک خود به دفاتر ثبت مدنی حدود ۲ تا ۳ ماه قبل این مراحل اداری طی نمایند.

رژیم های مختلف ازدواج:از نقطه نظر قانونی سه رژیم ازدواج در قلمرو دوک بزرگ وجود دارد:۱-رژیم قانونی۲-مالکیت جدا از اموال۳-مالکیت مشترک جهانی مالکیت .

لزوما زندگی تمام زوج ها در این سه رژیم خلاصه میشود در این کشور اگر زن و شوهری این رژیم را انتخاب نکردند این رژیم به طور خودکار اعمال میشود.

وضعیت پرداخت مالیاتی در کشور لوکزامبورگ در صورت ازدواج:

کسانی که در این کشور ازدواج میکنند کارت مالیاتی جدید دریافت میکنند و این توسط اداره مالیاتی به طور خودکار اعمال میشود و این اطلاعات از طریق دولت شهری به اداره مالیات اعلام میگردد . زوجین با توجه به انتخاب رژیم وابسته به عروسی مشمول مالیات میشوند که در بعضی مواقع میتوانند از برخی هزینه ها مشمول شوند و نکته دیگر اشخاصی که بدون ازدواج ثبت شده با هم زندگی میکنند شامل پرداخت مالیات در این کشور میباشند و این امر در اتحادیه مدنی به صورت جداگانه محاسبه میگردد.

اطلاعاتی در مورد نام مشترک خانوادگی:

در کشور قلمرو دوک بزرگ ادغام نام خانوادگی اجباری وجود ندارد و زن متاهل میتواند با نام و نام خانوادگی خودش شناخته شود . این قانون در ۱۸ مارس سال ۱۹۸۲ در تغییر نام خانواده به تصویب رسید .

افرادی که در کشور لوکزامبورگ ازدواج میکنند شامل مرخصی به مدت ۶ روز کاری میشوند چه کارمندان ادارات دولتی و چه خصوصی از این امر مستثنی نیستند. بعد از ازدواج در کشور لوگزامبرگ زن و شوهر یک کتاب زندگی (livret)دریافت میکنند که در این کتاب تمام مسائل مربوط به رکورد کتبی ازدواج،تولد،مرگ،طلاق و یا تغییر نام ثبت میگرددو در این کتابچه گواهی ازدواج ،تاریخ و مکان ازدواج درج میشود و برای زوجین فرستاده میشود.

www.expatica.com/lu/family-essentials/getting-married-inluxembourg-103748.html

شما عزیزان میتوانید جهت مشاوره با مشاورین مجرب بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی تماس حاصل نمایید تا اطلاعات لازم به شما داده شود.

ازدواج در کلیساهای لوکزامبورگ برای عموم مردم آزاد است. ازدواج در کلیسا بعد از مراسم مدنی انجام می شود. از لحاظ قانونی نی اخذ اقامت از طریق ازدواج در لوکزامبورگ – اخذ تابعیت از طریق ازدواج

چنانچه  شما با یک نفر از تبعه لوکزامبورگ ازدواج کردید، می توانید در این کشور تقاضای اقامت دهید. لازم به توضیح است که اقامت با تابعیت فرق دارد و به طور معمول طول مدت اخذ ویزا برای همسر مقیم یا همسر تبعه یک کشور دیگر متفاوت است.

طول مدت دوره ی اخذ ویزای لوکزامبورگ برای همسر حدود شش ماه تا یک سال و نیم طول می کشد. در بسیاری از کشورها مدت زمان پروسه (چه همراه برای تبعه و چه همراه برای مقیم) بیشتر از یک سال طول نمی کشد.

لوکزامبورگ کشوری است عضو شنگن. دارندگان ویزای شنگن می توانند آزادانه بین کشورهای عضو شنگن در مدت کوتاه تا ۹۰ روز سفر کنند. با یک ویزای شنگن، میتوانند به طور آزادانه وارد یک کشور شوند . همچنین می توانند جهت کسب و کار نیز به کشورهای شنگن سفر کنند. ازدواج در کلیسا باید انجام شود. حتی این ازدواج ممکن است قبل از مراسم مدنی نیز انجام شود.

کسب تابعیت با مهاجرت به لوکزامبورگ از طریق تولد

کسب تابعیت و اقامت در هر کشوری از طریق تولد به دو مورد اصلی خاک و خون بستگی دارد. در صورتی که یک کشور تابع قانون خاک باشد، فرزندانی که در خاک این کشور به دنیا بیایند، بدون هیچ شرطی تابع و مقیم این کشور محسوب می شوند. در صورتی که یک کشور تابع قانون خون باشد، فرزندانی که در خاک این کشور به دنیا بیایند، باید مادر یا پدرشان اهل این کشور باشد.

لازم به ذکر است که مهاجرت به لوکزامبورگ از طریق تولد و کسب اقامت در این کشور توسط تولد فرزند امکان پذیر نمی باشد و متقاضیان باید از راه های دیگری اقدام کنند و یکی از این راه ها مهاجرت به کشور لوکزامبورگ با دریافت دعوت نامه از طرف بستگان درجه یک در کشور لوکزامبورگ می باشد؛ این امر بدان معناسات که برای مثال خواهر، برادر و یا پدر و مادر شما برای مهاجرت و کسب روادید شما برای شما دعوت نامه بفرستند تا بتوانید وارد خاک کشور لوکزامبورگ شوید.

به یاد داشته باشید که در صورتی که پدر و مادر یک فرزند اهل لوکزامبورگ باشند اما فرزند آن ها خارج از این کشور به دنیا بیاید، میتوانند برای مشخص کردن ملیت فرزند خود اقدام کنند. در صورتی که زادگاه مادر فرزندی که در لوکزامبورگ به دنیا آمده است نیز کشور لوکزامبورگ باشد، مادر وی می تواند برای دریافت تابعیت مضاعف اقدام کند.

 کارشناسان و مشاورین ما در بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی بر اساس شرایط شما، روش ها و گزینه های مناسب برای اخذ شهروندی و تابعیت در لوکزامبورگ را ارایه خواهند داد. جهت کسب اطلاعات بیشتر یا داشتن هر گونه سوال در زمینه اخد تابعیت از طریق ازدواج در لوکزامبورگ و چگونگی مهاجرت به  لوکزامبورگ از طریق ازدواج و ارایه خدمات صدور ویزای ازدواج لوکزامبورگ می توانید با ما در ارتباط باشید.

3 رتبه برتر
× جهت دریافت مشاوره رایگان